Türkiye’de En Çok Para Kazanan Youtuberlar

5 dk okuma süresi


7
14 Paylaşım, 7 puan

Youtube, hayatımızın her alanına yayılan bir uygulama. Yemek tarifleri, film ve diziler, eğlence kanalları Youtube’un geniş seçeneklerinden yalnızca birkaçı. Her yaşa ve kitleye uygun içeriklerin bulunduğu Youtube’ta istediğimiz şekilde zaman geçirmemiz mümkün. Bu içerikleri izleyenler kadar üreten kesim de oldukça fazla. İçerik üretmenin giderek daha kolay hale gelmesi özellikle gençleri bu alana yönlendirmektedir. İçerik üreticilerinin kazandığı para miktarı da bu alana yönlenmelerindeki en büyük sebep. Türkiye’de sayıları artmaya devam eden ve en çok para kazanan Türk Youtuberlar sizin için bir araya getirildi. İyi okumalar!

1. Enes Batur

Türkiye’de En Çok Para Kazanan Youtuberlar

Enes Batur, Youtube’da ciddi bir abone sayısına sahip Türk Youtuberlardandır. Abone çoğunluğu genellikle 15 yaş altı çocuklardan oluşan Batur, çektiği mizahi ve eğlenceli videolarla en çok para kazanan Youtuberlar arasındadır. Enes Batur, ilk olarak Antalya Bilim Üniversitesi’nde Bilgisayar Bilimleri’nde okuduktan sonra Youtube’a olan ilgisi nedeniyle Nişantaşı Üniversitesi’ne geçmiştir. Burada Sinema ve Televizyon okuyan Batur, Youtube’la olan bağını artırmıştır. Abone sayısını giderek artıran ünlü Youtuber, 2018 yılında 5. Altın Palmiye Ödülleri’nde “Yılın Sosyal Medya Fenomeni” ödülünü kazanmıştır. Youtube’da 15,7 takipçisi bulunan Enes Batur’un içerikleri 10 milyona kadar izlenme sayısına ulaşıyor.

2. Orkun Işıtmak

En eski Youtuberlar arasında yer alan Orkun Işıtmak, eğlence üzerine içerikler üretmektedir. İlk olarak oyun videoları ile kanalını ünlendiren isim şimdilerde ise daha çok mizah ve eğlence videolarıyla kitlesine ulaşıyor. İzmir’de doğan Youtuber, üniversite eğitimi için İstanbul’a yerleşmiştir. Ancak Youtube’a olan tutkusu nedeniyle üniversite eğitimine ara vererek tamamen içerik üretmeye odaklanmıştır. 2010 yılında açtığı Youtube kanalı, 2022 yılı itibariyle 9,96 milyon abone sayısına ulaşmıştır. 45. Altın Kelebek Ödülleri’nde En iyi YouTuber/Instagrammer Ödülü’nün sahibi olmuştur. Orkun Işıtmak, Youtube’da ürettiği içeriklerle ortalama 5 milyon izlenme sayısına ulaşmaktadır.

3. Barış Özcan

Türkiye’de En Çok Para Kazanan Youtuberlar

Türkiye’de en çok izlenme sayısına ulaşarak para kazanan Youtuberlar arasında Barış Özcan dikkat çekmektedir. Bilgilendirici videoları, etkileyici ses tonuyla birleşince izleme keyfinin doruğa çıktığı anlara şahit oluyorsunuz. Youtube için oldukça kaliteli içerikler üreten Özcan, 2014 yılında bu işe başlamıştır. Sanat, teknoloji, bilim gibi çeşitli alanlarda içerikler üretmektedir. İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden mezun olan Özcan, kreatif medya ajans başkanlığı, yönetmenlik, danışmanlık gibi görevlerde bulunmuştur. Çok sayıda uzay temalı içerikler üreten Youtuber, 2019 yılında uzaya roket fırlatacağını açıklayan NASA tarafından özel bir davetiye almıştır.

4. Duygu Köseoğlu

Duygu Köseoğlu, yüklediği oyun videolarıyla birçok kişi tarafından tanınmaya başlamıştır. Legends of Legends, CS:GO, H1Z1 ve HOTS gibi oyunların yayınlarını yapmaktadır. Yıldız Teknik Üniversitesi Çevre Mühendisliği Bölümü mezunu olan Youtuber, küçük yaşta oyunlara merak sarmıştır. Youtube ve Twitch kanallarında oyun yayınları yapmaya devam eden Köseoğlu, içeriklerini kimi zaman sohbet üzerine kuruyor. Youtube’ta 2,05 milyon takipçisi bulunan yayıncı, son zamanlarda oyun yayınlarından uzaklaşarak çeşitli alanlarda içerikler üretmeye başlamıştır. Duygu Köseoğlu son zamanlarda paylaştığı içeriklerle 160 bin izlenmeye kadar ulaşmıştır.

5. Duygu Özaslan

Türkiye’de En Çok Para Kazanan Youtuberlar

Duygu Özaslan, çekmiş olduğu eğlenceli ve samimi makyaj videoları sayesinde geniş bir kitleye ulaşmayı başarmıştır. Genellikle yaşam konulu içerikler üreten Youtuberın, güzellik alanında en çok takip edilen içerik üreticisi olduğu bilinmektedir. 2018 yılında 2018 INFLOW Ödülleri’nde ve 2021 yılında Girne Amerikan Üniversitesi Golden Wings Dijital İçerik Ödülleri’nde “En İyi Influencer” ödülünü kazanmıştır. Instagram’da da oldukça aktif olan Duygu Özaslan, Youtube’da 1,42 milyon takipçiye ulaşmıştır. 8 milyon izlenme sayılarını aşan Özaslan, Türkiye’de içerikleriyle en çok para kazanan Youtuberlar arasında yer alır. Son zamanlarda Youtube yerine Instagram aracılığıyla içerik üretmeye ağırlık vermiştir.

6. Ruhi Çenet

Ruhi Çenet, 2012 yılında açtığı Youtube kanalıyla video içerik üretmeye başlamıştır. Çenet, bilgilendirici ve öğretici videolarıyla dikkat çekmektedir. Aynı zamanda Ruhi Çenet bağımsız bir belgesel yapımcısıdır. Ruhi Çenet, özellikle Youtube kanalında paylaştığı belgeselleriyle ön plana çıkmaktadır. Ünlü Youtuber, İspanyolca, İngilizce, Almanca gibi çeşitli dillerde de yayınlar yapmaktadır. Üniversite eğitimini Hindistan’da tamamlayan ünlü Youtuber, yabancı kaynaklardan derleyerek oluşturduğu bazı içerikleri bulunmaktadır. Bazı içeriklerini korku türünde hazırlaması Ruhi Çenet’in içerik üreticiliğindeki çeşitliliğini göstermektedir. 19 milyon görüntülenmeyi aşan Ruhi Çenet, Youtube’da 6,4 milyon takipçiye sahiptir.

7. Oğuzhan Uğur

Türkiye’de En Çok Para Kazanan Youtuberlar

Babala TV isimli kanalıyla bir hayli ünlü olan Oğuzhan Uğur; şarkıcı, yönetmen, senarist ve Youtuberdır. Aynı zamanda müzisyenlik de yapan Oğuzhan Uğur, Youtube kanalında ünlülerle gerçekleştirdiği sohbetlerle geniş kitlelere ulaşmayı başarmıştır. Oğuzhan Uğur, Akdeniz Üniversitesi’nde Fotoğrafçılık bölümünden mezun olmuştur. “Budabi” ve “Onedio” Youtube kanallarında içerik üretmiştir. Ardından Youtube’da kendi kanalı olan Babala TV’yi açmıştır. Dobra ve eğlenceli tavırlarıyla dikkat çeken yayıncının Babala TV’de 2,83 milyon abonesi vardır. Kendi kişisel hesabında ise 195 bin abonesi bulunmaktadır. Babala TV ile 150 bin görüntülenmeye ulaşan Uğur, kendi hesabını pek aktif kullanmamaktadır.

8. Danla Bilic

Danla Bilic, şirin tavrı ve farklı kişiliği ile Youtube dünyasında bambaşka bir yer edinmiştir. Yaptığı eğlenceli makyaj videoları ile büyük bir kitleyi peşinden sürükleyen Bilic, güzellik dışında yaşam alanında da içerikler üretmektedir. 2016 yılında Youtube kanalını açan Bilic, kısa sürede geniş bir abone kitlesine ulaşmıştır. Makyaj videolarına ünlü isimleri de konuk eden Bilic, içeriklerini eğlenceyi ve mizahı kullanarak üretmektedir. 2020 yılında INFLOW Ödülleri’nde “En İyi YouTube Influencer’ı” ödülünü kazanmıştır. Danla Bilic, 11 milyonu bulan izlenme sayısının yanı sıra yıllık kazancıyla da dikkatleri çekmeyi başarıyor. Son zamanlarda makyaj videolarının yanı sıra günlük vlog yayınları da yapmaya başlamıştır.

9. Merve Özkaynak

Başarılı bir Youtuber olan Merve Özkaynak, aynı zamanda bir iş insanıdır. Doğal ve samimi halleriyle birçok kişiyi kendine hayran bırakmaktadır. Merve Özkaynak, çektiği makyaj videolarıyla kitlesinin ilgi odağı olmaktadır. Videolarında yaşam ve güzellik önerileri veren Youtuber, başarılı içerikler üretmektedir. Özkaynak, Youtube’a 2014 yılında girmiştir. Kısa bir süre sonra en çok izlenen güzellik ve stil kanalları arasına girmeyi başarmıştır. 2022 yılı itibariyle 2,16 milyon takipçisi bulunan başarılı Youtuber, kozmetik markası olan MAC ile yaptığı çalışmalarla da adını duyurmuştur. Makyaj videolarıyla 1 milyon görüntülemeye ulaşmaktadır.

10. Berkcan Güven

Türkiye’de En Çok Para Kazanan Youtuberlar

Youtube’a 2014 yılında giren Berkcan Güven, BEGE ismiyle de tanınmaktadır. Vine uygulamasıyla sosyal medyaya giriş yapan Güven, içerikler üretmeye Youtube ile devam etmiştir. 2018 yılında Kristal Elma “Sosyal Medya/Influencer İletişimi” ödülünü, 2021 yılında ise GQ Türkiye’nin düzenlediği ödül törenlerinden “Men of the Year 2021 Yılın Hype’ı” ödülünü kazanmıştır. Youtube’da 4,1 milyon abonesi bulunan Güven, eğlenceli içerikler üretmeye devam etmektedir. Aynı zamanda şarkıcılık da yapan Youtuber, kanalında müzik videolarını da paylaşmaktadır. İçerikleri 7 milyon görüntülenmeye ulaşan Berkcan Güven, Youtube’da müzik videolarına ağırlık vermiştir.

Eğer siz de içerikler üretmek isterseniz, ücretsiz içerik üreticiliği eğitimimizi tamamlayıp en sonda yer alan Kariyer İçin Başvur sekmesinden örnek bir içerik ile başvurunuzu bırakabilirsiniz.

Bu içeriğe ifadenle renk ver!

Beğen Beğen
7
Beğen
Mutlu Mutlu
9
Mutlu
Eğlenceli Eğlenceli
4
Eğlenceli
Üzgün Üzgün
1
Üzgün
Olamaz Olamaz
2
Olamaz
Kızgın Kızgın
2
Kızgın
Komik Komik
2
Komik
İlginç İlginç
4
İlginç

Yorum bırak

Lütfen üye girişi yapın!