Instagram’da En Çok Takip Edilen 10 Türk Fenomen

4 dk okuma süresi


19
16 Paylaşım, 19 puan

Sosyalleşmenin dijital ortama geçmesinin ardından sosyal medya ortamı insanlar arası iletişim ve etkileşimin yeni ifadesi haline gelmiştir. Çeşitli platformlarda, sınırsız bir şekilde paylaşım yapan kullanıcılar, günlerinin büyük bir kısmını bu ortamlarda geçirmektedirler. Türkiye’de geniş bir kitleye hitap eden Instagram kısa sürede popülerliği yakalayabilmenin ve fenomen olmanın kapılarını açmıştır. 2010 yılında kurulmuş olan ve ücretsiz fotoğraf, video gibi içeriklerin paylaşıldığı Instagram’da 2022 yılı itibariyle en çok takip edilen 10 Türk fenomen kim, sizler için listeledik. Keyifli okumalar!

1. Çağrı Taner

Instagram’da En Çok Takip Edilen 10 Türk Fenomen

1 Eylül 1996 doğumlu olan Çağrı Taner’in gerçek adı bilinmemektedir. Kendisi Samsunludur ve uzun süre gündemde kalan paylaşımları ile tanınmaktadır. Eğitim hayatına da Samsun’da başlamıştır. Yoğun bir şekilde internette paylaşımlar yapmanın yanında müzik çalışmaları da yaptığı kendi web sitesi bulunmaktadır. İnternet üzerinden yayınladığı şarkılarıyla popüler olmayı başarmıştır. Milyonlarca takipçisi olan sosyal medya hesapları üzerinden yaptığı çekilişler ve reklamlar sayesinde de para kazanmaktadır. Bunların yanı sıra Çağrı Taner, “Hüzünlü Bir Ponçik” ile “Erkeklerin İç Sesi” kitaplarını kaleme almıştır.

2. Aykut Elmas

Aykut Elmas 1991 yılında Kütahya’da dünyaya gelmiştir ve aslen Kütahya Tavşanlıdır. Tavşanlı Anadolu Lisesi’nden mezun olmuştur. Daha sonra eğitim hayatını Ege Üniversitesinde İletişim Fakültesi Halkla İlişkiler ve Tanıtım Bölümü’nde devam ettirmiştir. Ayrıca Aykut Elmas’ın babası memurdur ve iki kardeşi vardır. Çektiği komik videoları ile dikkatleri üzerine çekmiş ve büyük bir hayran kitlesine ulaşmıştır. İlk zamanlarından bu zamanlara çok ciddi bir takipçi sayısına erişmiş olan Aykut Elmas, Türkiye’nin en sevilen karakterleri arasındadır. Genel olarak en güncel konularda kendine özgü espri anlayışı ile videolar hazırlamaktadır.

3. Şükran Kaymak

Instagram’da En Çok Takip Edilen 10 Türk Fenomen

Sosyal medyada yaptığı paylaşımlarla ön plana çıkan Şükran Kaymak, 8 Ağustos 1984 doğumludur. Ankara’da doğup büyüyen Instagram’da en çok takip edilen ünlü isimlerden oluşan listede 10 Türk fenomen ismin arasında yer alan Şükran Kaymak, İstanbul’da yaşamını sürdürmektedir. İştah açıcı, birbirinden lezzetli ve değişik yemek tariflerini içeren fotoğrafları ve videoları ile insanların beğenisini almaktadır. Çeşitli yemek tarifleriyle takipçilerine lezzetli öneriler sunan Şükran Kaymak, bu popülerliğini iyi yönde kullanmaktadır. Sosyal medyanın dışında Şükran Kaymak ile Çay Saati isimli popüler bir yemek kitabı da vardır.

4. Atakan Özyurt

Atakan Özyurt, 31 Aralık 1993 doğumlu üçlü bir youtuber ve sosyal medya fenomenidir. Arel Üniversitesi Tıbbi Laboratuvar Bölümü mezunudur. İlk olarak çektiği kısa ve komik videolar ile insanların ilgisini çekmiş ve beğenilmiştir. Başlarda Fatih Yasin ve Bilal Hancı ile beraber videolar paylaşmıştır. Atakan Özyurt ve arkadaşları ile birlikte Kafalar grubunun çektikleri ilginç videolar sosyal medyada çok izlenmiştir. Bir de Kafalar Karışık isimli sinema filmi bulunmaktadır. Instagram’da oldukça fazla insanın en çok ilgisini çeken türden videoları olduğu için oldukça fazla kişi tarafından takip edilen ünlü 10 Türk fenomen arasındadır.

5. Berk Keklik

Instagram’da En Çok Takip Edilen 10 Türk Fenomen

Berk Keklik 9 Mayıs 2000 tarihinde Sivas’ta doğmuştur. Ortaokul yıllarında tiyatroya olan ilgisi ortaya çıkmış ve bazı dönem oyunlarına dahil olmuştur. Sivas Cumhuriyet Anadolu Lisesinden mezun olmuştur. Bahçeşehir Üniversitesi Reklamcılık Bölümünde eğitim hayatını devam ettirmiştir. Fenomen kimliğinin yanı sıra oyunculuk ve müzik ile de ilgilenir. Instagram aracılığıyla dikkatleri üzerine çekmiştir. Berk Keklik, metroda bilgi yarışmaları düzenlemesiyle de tanınır. Duraktan Durağa bilgi yarışması ile geniş kitlelerce tanınmaya başlamıştır. Sosyal medyada “uberkuloz” adıyla bilinen Berk Keklik, Instagram’da yayınladığı videolar sayesinde fenomen olmuştur.

6. Halil İbrahim Göker

Halil İbrahim Göker 1992 senesinin Ağustos ayında dünyaya gelmiştir. Çorum’da doğmuştur ve aslen memleketi Çorum’dur. Özellikle vine videoları ile ciddi bir hayran kitlesine ulaşmıştır. Halil İbrahim Göker, 9 Eylül Üniversitesi Türk Dili Ve Edebiyatı Öğretmenliği bölümünden mezun olmuştur. Üniversiteden mezun olduktan sonra oyunculuk eğitimi alan Halil İbrahim Göker’in kısa sürede geniş bir hayran kitlesi olmuştur. Bazı filmlerde oyunculuk da yaptığı olmuştur. Sosyal medya aracılığıyla yayınladığı eğlenceli videolar ile tanınmıştır. Instagram üzerinden eğlenceli videolar paylaşmaya devam etmektedir.

7. Ali Biçim

Instagram’da En Çok Takip Edilen 10 Türk Fenomen

Ali Biçim, 17 Nisan 1987 tarihinde Kocaeli’nin İzmit ilçesinde dünyaya gözlerini açmıştır. Eda Biçim isminde bir kız kardeşi vardır. İstanbul Bahçelievler Anadolu Lisesinde ve daha sonra Beykent Üniversitesi Oyunculuk Bölümünden mezun olmuştur. Ayrıca Sahne ve Gösteri Sanatlarında da eğitim almıştır. İlk kez Michael Jackson’a ait Beat It isimli parçadan etkilendikten sonra kayıt ettiği Just Pide isimli kliple gündeme gelmiştir. Bu tarz klipler sayesinde oldukça ünlendi. Dönemin aranan ismi olmayı başarmıştı. Oyunculuk ve bir dönemde Show programı sunuculuğu yapmıştır. Ardından uzun bir aradan sonra 2019 yılında Mesut Can Tomay ile birlikte YouTube kariyerine başlamıştır.

8. Mesut Can Tomay

Hem sosyal medyanın hem de oyunculuk dünyasının başarılı ismi Mesut Can Tomay, 1999 yılının Haziran ayında İstanbul’da dünyaya gelmiştir. İlk olarak çektiği vine videoları ile ünlenmiştir. Daha sonra ise Yetenek Sizsiniz yarışma programında yaptığı taklitler ile büyük beğeni kazanmıştır. Sosyal medya dünyasında aktif olarak takipçileri için paylaşımlarına devam etmektedir. Ali Biçim ile birlikte yaptıkları video içerikleri ile sosyal medya hesaplarında milyonlarca kişi tarafından takip edilmektedir. Mesut Can Tomay, en çok takip edilen fenomen isimlerden Instagram’da adını duyurmuş bu 10 Türk isim arasındadır.

9. Sergen Deveci

Sosyal medya fenomeni Kocaeli’nin İzmit ilçesinde doğmuştur. Instagram üzerinden yaptığı paylaşımları ile ciddi bir hayran kitlesine ulaşmayı başarmıştır. İlk paylaşımlarını vine üzerinden yapmaya başlamış olsa da aslına bakarsak Sergen Deveci, Instagram’a adım atmasıyla paylaştığı eğlenceli skeçleri sayesinde yüzbinlerce takipçiye ulaşmıştır. Deveci Kocaeli Şehir Tiyatrosu’nda eğitim almıştır. Oyunculuk eğitimi alma ve kariyerinin devamı için İstanbul’a yerleşmiştir. Birçok tiyatro oyununda da yer almıştır. Ünlü fenomen kameralar karşısına ilk kez dijital platformda yayınlanan “Bonkis” adlı dizi ile geçmiştir.

10. Tuvba Yılmaz

Instagram’da En Çok Takip Edilen 10 Türk Fenomen

Tuvba Yılmaz, 20 Kasım 1993 tarihinde Üsküdar’da doğmuştur. Orhan Hasan Hamza Ortaokulu’nda okumuş, ardından Pendik Fatih Anadolu Lisesi’nde eğitim hayatına devam etmiştir. Daha sonra Kocaeli Üniversitesi İç Mimarlık bölümünü bitirmiştir. Üniversite hayatı boyunca çeşitli işlerde çalışmıştır. 2016 yılında açtığı YouTube kanalına daha fazla ağırlık vermeye karar verdikten sonra sosyal medyaya yönelmiştir. 2014 yılında tanıştığı Ceyhun Kaan Karataş ile 2018 yılında evlenmişlerdir. Sosyal medya paylaşımlarının yanı sıra Instagram’da bir butiği de vardır. En çok takip edilen 10 Türk fenomen ismi arasında yer alan Tuvba Yılmaz, Instagram’da yaptığı paylaşımlarla kendisini sevdirerek takip ettirmektedir.


Bu içeriğe ifadenle renk ver!

Beğen Beğen
39
Beğen
Mutlu Mutlu
29
Mutlu
Eğlenceli Eğlenceli
27
Eğlenceli
Üzgün Üzgün
5
Üzgün
Olamaz Olamaz
5
Olamaz
Kızgın Kızgın
11
Kızgın
Komik Komik
5
Komik
İlginç İlginç
5
İlginç

Yorum bırak

Lütfen üye girişi yapın!