Instagram’da En Çok Takip Edilen 10 Türk Fenomen

4 dk okuma süresi


17
14 Paylaşım, 17 puan

Sosyalleşmenin dijital ortama geçmesiyle birlikte sosyal medya olgusu insanlar arası iletişim ve etkileşimin yeni ifadesi olmuştur. Çeşitli platformlarda, sınırsızca paylaşım yapan kullanıcılar, günlerinin büyük bir kısmını bu dijital dünyada geçirmeye başlamıştır. 2010 yılında kurulan ve kullanıcılarına ücretsiz fotoğraf ve video paylaşma imkanı sunan Instagram ise 1 milyarı aşkın abonesiyle belki de bugünün en gözde sosyal paylaşım sitesi. Türkiye’de de geniş bir kitleye hitap eden Instagram kısa sürede popülerleşmenin yolunu açarak yüzlerce fenomen yarattı. Fakat bunlardan 10 tanesi listemize girmeyi başardı. Gelin Instagram’da en çok takip edilen 10 Türk fenomen listesini birlikte inceleyelim. İyi okumalar…

1. Nusret

Instagramda En Çok Takip Edilen 10 Türk Fenomen

Instagram’da en çok takip edilen 10 Türk fenomen listemizin birinci sırasında 28 milyon takipçisiyle Nusret var. 36 yaşında olan Nusret Gökçe et pişirme ve servis yöntemindeki farklılıklarla tanınıyor. Dünyaca fenomen haline gelen Nusret’in peşini yabancı ünlüler de bırakmıyor. Özellikle futbolcular, oyuncular ve şarkıcılarla arası çok iyi. Etleri tuzlama şekliyle meşhur olan Nusret’in lakabı Salt Bae. Nişantaşından Bodrum’a, Dubai’den New York’a kadar birçok şubesi var. Türkiye’yi dünya çapında temsil eden Nusret’in ünü gittikçe artıyor.

2. Burak Özdemir

Listemizin ikinci sırasında 16 milyon takipçisiyle Burak Özdemir var. Kebap ustası olan Czn Burak yaptığı abartılı ama ilgi çekici yemek videolarıyla fenomen oldu. Hatay Medeniyetler Sofrası’nın sahibi. Daha 26 yaşında. Şimdiden büyük bir üne sahip. Videolarında onlarca kişiye yetecek kadar yemek yapıyor. Her videosunda aynı gülümseyen yüz ifadesini bozmuyor. Sempatik yüzüyle büyük ilgi çeken Burak Özdemir restoranlarıyla da hizmet vermeye devam ediyor. Yardıma muhtaç kişilere yardım etmekten de geri kalmıyor.

3. Çağrı Taner

Instagramda En Çok Takip Edilen 10 Türk Fenomen

Instagram’da tam 13.6 milyon kişi tarafından takip edilen Çağrı Taner, genellikle Twitter’da görülen ya da başka sosyal medya kullanıcılarının çektiği komik video ve fotoğrafları paylaşıyor. En çok takip edilen komedi sayfalarının başında geliyor. Instagram sayfasında birçok ünlü isimle telefon çekilişi yapmakta ve takipçi sayısını bu tarz yollarla da arttırmakta. Bu popülerliği sayesinde Hüzünlü Bir Ponçik ve Erkeklerin İç Sesi adlarıyla iki kitabı var. Birçok yerden de reklam alan Taner, milyonlarca takipçisi sayesinde kazanmaya devam ediyor.

4. Cezmi Kalorifer

Sosyal medyanın popülerleşmesiyle birçok insan hayatını buradan idame ettirmeye başladı. Cezmi Kalorifer de bunlardan bir tanesi. Listemizin üçüncü sırasında sosyal medyada eğlenceli ve mizahi paylaşımlarıyla ünlenen Cezmi Kalorifer ve onun pastırma tadında paylaşımları var. 2010 yılında Cezmi Kalorifer adıyla Facebook sayfası açan fenomen, bugün Instagram’da 8 milyon kişi tarafından takip ediliyor. Belki de internetin en eski fenomenlerinden bir tanesi. Birden fazla yan sayfası da mevcut. Paylaştığı komik fotoğraf, caps ve videolarla Türkiye’nin 9Gag’i olma görevini üstleniyor.

5. Reynmen

Instagramda En Çok Takip Edilen 10 Türk Fenomen

Asıl adı Yusuf Aktaş olan ve Reynmen adıyla tanınan fenomen 23 yaşında. 2016 yılında Youtube’a giren Reynmen, vlogger olmasının yanı sıra şarkıcılık da yapıyor ve çektiği kliplerin toplam izlenim sayısı 500 milyonu aşmış durumda. Youtube hesabında 1 milyardan fazla izlenimi mevcut ve abone sayısı 6 milyondan fazla. Derdim Olsun şarkısıyla popülerliğini arttırdı. Instagram’da da tam 7.2 milyon kişi tarafından takip ediliyor. Özellikle gençler tarafından sevilen fenomen her yaptığıyla adından sıkça söz ettiriyor.

6. Aykut Elmas

Instagram’da en çok takipçisi olan fenomenler listemizin 6. sırasında Aykut Elmas var. Kendisi 1991 doğumlu. Aykut Elmas, bir zamanlar çok popüler olan Vine uygulamasında arkadaşı Halil İbrahim Göker ile komik ve kısa videolar çekerek popülerleşti. Bu popülerliğini Youtube ve Instagram hesaplarına da taşıdı. Youtube’ta 1 ay gibi kısa bir sürede 22 milyondan fazla izlenim kazandı. Instagram’da 5.5 milyon takipçisi var. Paylaşımları da yine taklit, kılık değiştirme, komik skeçler şeklinde.

7. Danla Bilic

Instagramda En Çok Takip Edilen 10 Türk Fenomen

Listemizde en çok takipçiye sahip kadınların başında Danla Bilic geliyor. Danla Bilic Youtube hesabına yüklediği kendine özgü makyaj videolarıyla ünlendi. Bu videolarda diğer meslektaşlarına göre daha dobra, komik ve ilgi çekiciydi. Daha sonra birçok ünlüyle birlikte videolar çekti. Televizyon programlarına katıldı ve kendi markasını kurdu. Şu an Instagram’da 5.3 milyon kişi tarafından takip edilmekte. Bu popülerliği sayesinde birçok markayla iş birliği yapmakta. Yurt dışında çektiği vloglar da ilgiyle izlenmekte.

8. Şükran Kaymak

İnternette hepimiz iştah açıcı, birbirinden lezzetli ve değişik yemek tariflerini içeren fotoğraflar ve videolar görmüşüzdür. Genellikle Instagram’da karşımıza çıkan bu paylaşımları ağzımızın suyu akarak takip ederiz. Instagram’ın ilk tarif ve yemek sunum sayfasını açan Şükran Kaymak da kendini food stylist olarak tanımlıyor. Çeşitli yemek tarifleriyle takipçilerine lezzetli öneriler sunan Kaymak 4.5 milyon takipçiye ulaşmış durumda. Bu popülerliğini iyi kullanan fenomenin yemek kitabı bile var. Instagram’da farklı ve lezzetli yemekler yapan bir sayfa arıyorsanız Şükran Kaymak’ın hesabına bakmanızda fayda var.

9. Enes Batur

Instagram’da en çok takip edilen 10 Türk fenomen listemizde Enes Batur 9. sırada yer alıyor. Aynı zamanda Enes Batur, en çok para kazanan ve en çok aboneye sahip Youtuberlar arasında. Hesabında tam 12.9 milyon abonesi var. Bu kitlenin 4.4 milyonunu Instagram’a taşıyan Batur, YouTube’da, oynadığı bilgisayar oyunlarını paylaşarak ve komik videolar / montajlar çekerek ünlendi. Ayrıca o da sosyal medyadaki gücünden faydalanarak bir filme imza attı ve hayranlarının büyük bir kısmını sinemaya çekti.

10. Yasemin Sakallıoğlu

Instagramda En Çok Takip Edilen 10 Türk Fenomen

Listemizin son sırasında 4 milyon takipçisiyle Yasemin Sakallıoğlu var. Sakallıoğlu da benzerleri gibi komik tiplemelere girerek videolar çekti. İstanbul Aydın Üniversitesi’nde oyunculuk okudu. Sosyal medyadaki popülerliği sayesinde yapımcıların da dikkatini çekti. ATV’de yayınlanan Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz dizisinde rol aldı. Daha sonra Gülse Birsel’in Jet Sosyete dizisine dahil oldu. Reklam filmlerinde rol aldı. En son da Şahan Gökbakar’ın yönetmenliğini yaptığı Zengo filminde başrol olarak sinema karşısına geçti.


Bu içeriğe ifadenle renk ver!

Beğen Beğen
32
Beğen
Mutlu Mutlu
26
Mutlu
Eğlenceli Eğlenceli
24
Eğlenceli
Üzgün Üzgün
5
Üzgün
Olamaz Olamaz
5
Olamaz
Kızgın Kızgın
11
Kızgın
Komik Komik
5
Komik
İlginç İlginç
5
İlginç

Yorum bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Lütfen üye girişi yapın!