Instagram’da En Çok Takip Edilen 10 Türk Fenomen

3 dk okuma süresi


16
12 Paylaşım, 16 puan

Sosyalleşmenin dijital ortama geçmesiyle birlikte sosyal medya olgusu insanlar arası iletişim ve etkileşimin yeni ifadesi olmuştur. Çeşitli platformlarda, sınırsızca paylaşım yapan kullanıcılar, günlerinin büyük bir kısmını bu dijital dünyada geçirmeye başlamıştır. 2010 yılında kurulan ve kullanıcılarına ücretsiz fotoğraf ve video paylaşma imkanı sunan Instagram ise 1 milyarı aşkın abonesiyle belki de bugünün en gözde sosyal paylaşım sitesi. Türkiye’de de geniş bir kitleye hitap eden Instagram kısa sürede popülerleşmenin yolunu açarak yüzlerce fenomen yarattı. Fakat bunlardan 10 tanesi listemize girmeyi başardı. Gelin Instagram’da en çok takip edilen 10 Türk fenomen listesini birlikte inceleyelim. İyi okumalar…

10. Şükran Kaymak

en çok takip edilen 10 Türk

İnternette hepimiz iştah açıcı, birbirinden lezzetli ve değişik yemek tariflerini içeren fotoğraflar ve videolar görmüşüzdür. Genellikle Instagram’da karşımıza çıkan bu paylaşımları ağzımızın suyu akarak takip ederiz. Instagram’ın ilk tarif ve yemek sunum sayfasını açan Şükran Kaymak da kendini food stylist olarak tanımlıyor. Çeşitli yemek tarifleriyle takipçilerine lezzetli öneriler sunan Kaymak 3.3 milyon takipçiye ulaşmış durumda. Bu popülerliğini iyi kullanan fenomenin yemek kitabı bile var.

9. Atakan Özyurt

en çok takip edilen 10 Türk

Yine başka bir sosyal medya platformu Vine’da ünlenen ve bu ününü YouTube ve Instagram’a taşıyan Atakan Özyurt, arkadaşları Fatih Yasin ve Bilal Hancı’yla komik videolar çekerek milyonlarca izlenime ulaştı. Instagram hesabı 3.3 milyon kişi tarafından takip ediliyor. Bu popülerliklerini bir filmle taçlandıran üç arkadaş, Kafalar kanalıyla da YouTube’un en çok aboneye sahip hesapları arasında yerini koruyor.

8. Enes Batur

en çok takip edilen 10 Türk

Instagram’da en çok takip edilen 10 Türk fenomen listemizde Enes Batur 8. sırada yer alıyor. Aynı zamanda Enes Batur, en çok para kazanan Youtuber arasında. Hesabında tam 11.3 milyon abonesi var. Bu kitlenin 3.6 milyonunu Instagram’a taşıyan Batur, YouTube’da, oynadığı bilgisayar oyunlarını paylaşarak ve komik videolar / montajlar çekerek ünlendi. Ayrıca o da sosyal medyadaki gücünden faydalanarak bir filme imza attı ve hayranlarının büyük bir kısmını sinemaya çekti.

7. Danla Bilic

en çok takip edilen 10 Türk

Listemizdeki iki kadından biri ve asıl adı Neslihan Damla Akdemir olan Danla Bilic henüz 25 yaşında ve Instagram’da 3.9 milyon kişiye hitap ediyor. Youtube hesabında paylaştığı eğlenceli makyaj videolarıyla ünlenen Bilic, çok kısa sürede fenomen haline geldi. O da popülerliğini kullanmanın yolunu bir dönem makyaj malzemeleri satmakta buldu. Şimdilerde dünyaca ünlü markalarla iş birliği yapıyor ve ülke ülke geziyor.

6. Aykut Elmas

en çok takip edilen 10 Türk

O da Atakan Özyurt gibi Vine’da ünlendi ve bu ününü Youtube ve Instagram’a taşıdı. Instagram’da 4.7 milyon takipçisi var ve eğlenceli içeriklerini onlarla paylaşmaya ve popülaritesini arttırmaya devam ediyor.

5. Reynmen

Asıl adı Yusuf Aktaş olan ve Reynmen adıyla tanınan fenomen 23 yaşında. 2016 yılında Youtube’a giren Reynmen Vlogger olmasının yanı sıra şarkıcılık da yapıyor ve çektiği kliplerin toplam izlenim sayısı 500 milyonu aşmış durumda. Instagram’da da tam 6.4 milyon kişi tarafından takip ediliyor. Özellikle gençler tarafından sevilen fenomen her yaptığıyla adından sıkça söz ettiriyor.

4. Cezmi Kalorifer

Listemizin üçüncü sırasında sosyal medyada eğlenceli ve mizahi paylaşımlarıyla ünlenen Cezmi Kalorifer ve onun pastırma tadında paylaşımları var. 2010 yılında Cezmi Kalorifer adıyla Facebook sayfası açan fenomen, bugün Instagram’da 6.8 milyon kişi tarafından takip ediliyor. Paylaştığı komik fotoğraf, caps ve videolarla Türkiye’nin 9Gag’i olma görevini üstleniyor.

3. Çağrı Taner

Instagram’da tam 10.4 milyon kişi tarafından takip edilen Çağrı Taner, genellikle Twitter’da görülen ya da başka sosyal medya kullanıcılarının çektiği komik video ve fotoğrafları paylaşıyor. Onun da bu popülerliği sayesinde iki kitabı bar. Birçok yerden de reklam alan Taner, milyonlarca takipçisi sayesinde kazanmaya devam ediyor.

2. Burak Özdemir

Listemizin ikinci sırasında 12.1 milyon takipçisiyle Burak Özdemir var. Kebap ustası olan Czn Burak yaptığı abartılı ama ilgi çekici yemek videolarıyla fenomen oldu. Onlarca kişiye yetecek kadar yemek yapıyor. Her videosunda aynı gülümseyen yüz ifadesini bozmuyor. Sempatikliğiyle yüzüyle büyük ilgi çeken Burak Özdemir restoranlarıyla da hizmet vermeye devam ediyor.

1. Nusret

en çok takip edilen 10 Türk

Instagram’da en çok takip edilen 10 Türk fenomen listemizin birinci sırasında 23.9 milyon takipçisiyle Nusret var. 36 yaşında olan Nusret Gökçe et pişirme ve servis yöntemindeki farklılıklarla tanınıyor. Dünyaca fenomen haline gelen Nusret’in peşini yabancı ünlüler de bırakmıyor. Etleri tuzlama şekliyle meşhur olan Nusret’in lakabı Salt Bae. Nişantaşından Bodrum’a, Dubai’den New York’a kadar birçok şubesi var. Türkiye’yi dünya çapında temsil eden Nusret’in ünü gittikçe artıyor.


Bu içeriğe ifadenle renk ver!

Beğen Beğen
20
Beğen
Mutlu Mutlu
17
Mutlu
Eğlenceli Eğlenceli
14
Eğlenceli
Üzgün Üzgün
2
Üzgün
Olamaz Olamaz
3
Olamaz
Kızgın Kızgın
1
Kızgın
Komik Komik
2
Komik
İlginç İlginç
2
İlginç

dergiCE üyeleri ne diyor?