Türk Dizi Tarihinin En Kötü Karakterleri

6 dk okuma süresi


18
10 Paylaşım, 18 puan

Televizyonda yer alan soluksuz olarak izlediğimiz dizilerdeki karakterler hepimizin sohbet konusu. Her zaman başroller öncelikli olarak konuşulur ama dizilerde başroller kadar önemli olan bir diğer unsur da kötü karakterlerdir. Kötü karakterler dizinin seyrini değiştiren ve olay döngüsünü sağlayan asıl karakterlerdir. Bu yönleriyle onlara çok fazla iş düşer aslında. Hatta bazı kötü karakterler vardır ki hem nefret ederiz hem de Türk dizi tarihinin en kötü, en acımasız ama en karizmatik ve havalı karakterleri olduğunu düşünürüz. Sizin için hazırladığımız listeye bir göz atın! Keyifli okumalar dileriz.

1. Emir Kozcuoğlu (Kara Sevda)

Türk Dizi Tarihinin En Kötü Karakterleri

Kara sevdası dizinin Kaan Urgancıoğlu tarafından hayata geçirilen karakteri Emir Kozcuoğlu, dizininin karizmatik kötü adamıdır. Emir Kozcuoğlu karakteri dizide ki ana karakterlerden birisi olan Nihan Sezin’e (Neslihan Atagül) âşıktır. Kimilerine göre bu aşk kara sevda kimilerine göre de saplantı olsa da hikaye için en az Kemal’in (Burak Özçivit) Nihan’a duyduğu aşk kadar önem arz etmektedir. Dizi aslında Kemal ve Nihan’ın aşkını konu alır. Nihan’ın kardeşinin yaptığı bir hatayı fırsata çeviren Emir Nihan’ı kendisine bağlamıştır. Yıllar sonra Kemal ve Nihan’ın yolları yeniden kesişse bile artık Nihan’ın hayatında ona çok büyük bir tutkuyla bağlı olan Emir Kozcuoğlu vardır. Dizi boyunca Emir’in yaptığı oyunlar sayesinde bir türlü kavuşamayan ikili finalde de Emir’in Kemal’le beraber kendini öldürmesi üzerine kavuşamaz.

2. Şahika Ekinci (Yasak Elma)

Son dönemin en popüler dizilerinden olan yasak elmada bir karakter için iyi ya da kötü demek oldukça zordur. Entrikalarla dolu dizinin bütün karakterleri yeri geldiğinde karanlık tarafa geçse de birisi var ki her zaman karanlık tarafta desek yanılmış olmayız. Nesrin Cavadzade’nin hayat verdiği Şahika Ekinci karakteri diziye geldiğinden beri zaten karışık olan diziyi daha da karıştırmaktadır. Şahika’yı bu listeye almamızı sağlayan ve diğer karakterlerden daha kötü yapan şeyse istisnasız herkesin kötülüğünü istemesidir. Şahika Ekinci insanların zaaflarından yararlanarak onları elinde oynatmış, çok sevdiği abisinin aşık olduğu karısından ayrılmasını sağlamıştır. Yine de bunlar Şahika’nın yaptığı en ufak kötülüklerden sayılabilir. Çünkü kendisi bir adam öldürüp daha sonra adamın imzasını taklit ederek adamcağızın bütün malına konmuştur. Aynı zaman da zehirlerle de arasının iyi olduğu açıktır.

3. Can Manay (Fi)

Türk Dizi Tarihinin En Kötü Karakterleri

Listemizde baştan sona kadar dijital platform da yayınlama özelliği taşıyan tek dizi olan Fi ve Fi’nin biricik deli psikiyatrı Can Manay. Can Manay, Ozan Güven’in usta oyunculuğuyla hayat bulmuştur. Ünlü bir psikiyatr olan ve kendine özel televizyon programı da olan Can Manay kendine yeni bir ev ararken Duru Durulay’ı (Serenay Sarıkaya) görür ve gördüğü gibi aşık olur. Can Duru’yu ilk gördüğünde onun bir sevgilisi olduğunu ve ikisinin arasında olan aşkı da görmüştür fakat bu onu durdurmamaktadır. Duru ve sevgilisi Deniz’i (Mehmet Günsur) ayırmak için planlar yapan ve bu planları ilmek ilmek işleyen Can Manay sonunda başarılı olur ve Duru Deniz’i terk ederek ona gelir. Fakat kısa süre sonra bu saplantılı aşkın ilk olmadığını ve Can’ın istediğini elde etmek için ne kadar ileri gidebileceğini herkes öğrenmektedir. Bunun üzerine Can Manay tutuklanır fakat finalde her şeyi atlatıp kitap günü yapan Can Manay’ın Duru’ya benzeyen birisini görmesi üzerine en başa döndüğüne tanık oluruz.

4. Merve Aksak (Ufak Tefek Cinayetler)

Sarmaşığın kraliçesi Merve Aksak’a Aslıhan Gürbüz hayat vermiştir. Sarmaşık adlı sitenin kraliçesi olmak için herkesi kontrol eden Merve Aksak aslında bu duruma çocukluktan beri alışkındır. Çünkü Merve Aksak küçüklüğünden beri her zaman insanları yönetmekte, hayata istediği şekilde yön vermektedir. Bunun için en yakın arkadaşlarını bile manipüle etmekte hatta gerekirse onların hayatlarını mahvetmektedir. Kocası Serkan’ı (Mert Fırat) elde etmek için onun üzerinde ders çalışır gibi çalışmış ve sonunda istediğini de ulaşmıştır. Kocasıyla beraber ünlü bir site olan sarmaşığa taşındığında eski arkadaşları da yanındadır, Oya (Gökçe Bahadır) hariç. Fakat bir süre sonra Oya’da onlara katılmakta ve Merve ile Oya arasında intikam savaşları başlamaktadır. Kendi doğrularından çıkmakta zorlanan Oya’ya karşı Merve gözü kara bir savaşçıdır.

5. Ercüment Çözer (Behzat Ç)

Türk Dizi Tarihinin En Kötü Karakterleri

Ercüment Çözer karakteri Nejat İşler tarafından oynanmış bir yan karakterdir. Behzat Ç dizisinde ara ara ortaya çıkan bu karakter bu kadar kısıtlı gözükmesine rağmen dizi izleyicileri tarafından oldukça benimsenmektedir. Türk dizi tarihinin en kötü karakterlerinden birisi olan Ercüment Çözer dizide Behzat Ç.’nin (Erdal Beşikçioğlu) düşmanıdır. Kendisi saygın bir iş adamı kimliğinde olan bir suç örgüt liderini canlandırmaktadır. Azılı bir suçlu olmasına karşın şirketinin ve parasının ona kazandırdığı bir saygınlığı bulunmaktadır. Ercüment Çözer oldukça soğukkanlı bir katil olup kendisi için saygının yeri büyük önem arz etmektedir. Dizide psikopat bir rolü canlandırmakta ve pek çok kişinin ölümüne sebep olmaktadır. Karakter o kadar ilgi görmüştür ki Blutv’i Ercüment Çözer karakteri için bir dijital dizi bile oluşturmuştur.

6. Kudret Öztürk (Avlu)

Avlu dizisi bir hapishanede geçmektedir. Türkiye’nin alışık olmadığı bir sisteme sahip olan ceza evindeki kadınların hikayesini konu almaktadır. Kızının suçunu üstlenerek içeriye giren Deniz Demir (Demet Evgar) hapishanede düşündüğünden daha uzun süre kalmaktadır. Hapishaneye girdiği ilk günlerde Deniz’i yanına çekmek isteyip başarısız olan Kudret Öztürk (Nursel Köse) ise Deniz’in dışarıya çıkmasını engellemek için Deniz’in üzerine hapishane müdürünü öldürme suçunu atmaktadır. Daha sonra Deniz’in kızının da hapishaneye girmesine sebep olmaktadır. Sadece Deniz’e değil hapishanede yanında olan ve olmayan pek çok kişiye yaptığı çeşitli psikolojik ve fiziksel şiddetle Türk dizi tarihinin en kötü karakterleri arasında olan Kudret Öztürk kendi oğluna da sevdiği kızı öldürtmüştür.

7. Cengiz Atay (Ezel)

Türk Dizi Tarihinin En Kötü Karakterleri

Ezel dizisi 2009 yılında yayınlanmasına rağmen hala çok büyük bir hayran kitlesine sahiptir ve sosyal medyada da sıkça paylaşılmaktadır. Dizide Cengiz Atay karakterini Yiğit Özşener oynamaktadır. Cengiz en yakın arkadaşı olan Ömer’in (Kenan İmirzalıoğlu) sevgilisi olan Eyşan’a (Cansu Dere) aşıktır. Başından beri gözü de parada olan Cengiz Eyşan, Eyşan’ın babası ve Ömer’in diğer bir dostu olan Ali (Barış Falay) ile birlikte bir soygunun ve cinayetin suçunu Ömer’in üzerine atmaktadır. Ömer’in hapse girmesi ve hapiste öldüğünü düşünülmesi üzerine Cengiz hariç herkes acı çeker. Cengiz ise Ömer’in sevgilisi Eyşan ile evlenmiş Ömer’in ailesine kendisini Ömer’den yadigar olarak benimsetmiş ve Ömer’in bütün hayatına sahip olmuştur. Dizinin ilerleyen bölümlerinde bir dizi olaydan sonra Ömer yeni adıyla Ezel ile Eyşan tekrar birleşmektedir. Bunun üzerine Cengiz Eyşan’a tecavüz eder ve ölüm noktasına getirir suçu da Ezel’e atmıştır.

8.Yücel Tansoy(Çukur)

Son dönemlerin fenomen dizisi çukurda her zaman kötü adamlar vardır fakat onların deyimiyle öldürmenin bile bir raconu olan bu dizide Yücel karakteri racon tanımamaktadır. Tansu Biçer’in hayat verdiği Yücel karakteri ilk hamlesini Yamaç’ın (Aras Bulut İynemli) güvenini kazanmaktır. Yamaç’a yardım ediyor gibi görünürken çukurun düşmanı olan kara kuzuları yönlendirmiş ve çeşitli oyunlarla pek çok kişinin çukura düşman olmasını sağlamıştır. Bir yandan Yücel’in çukurun başına sardığı adamlarda çukuru ve Koçovalı ailesini yıpratırken bir yandan da Yücel başrollerden birisi ve Yamaç’ın sevgilisi olan Sena Koçovalı’yı (Dilan Çiçek Deniz) büyük bir fanusun içine hapseder ve Yamaç’ın gözleri önünde ölmesini sağlar. Bunun yanında ailenin en masum bireylerinden biri olan Akşin’i de öldürmüştür. Yücel’in en büyük darbesi ise bütün kadınları kaçırarak İdris Koçovalı’yı (Ercan Kesal) oğlu Yamaç’a vurdurtarak öldürtmek olmuştur.

9. Şirin Sarıkadı (Kadın)

Bir kadının yaşam mücadelesini anlatan kadın dizisinin olabilecek en kötü kardeşi bize gösteren Şirin Sarıkadı karakterini Seray Kaya canlandırmaktadır. Şirin ablasını (Özge Özpirinçci) her daim kıskanmakta ve annesiyle babasının ablasına karşı ebeveynlik yapmasını reddetmektedir. Buraya kadar her kız kardeşin yaşayabileceği bir duygu olan kıskançlık Şirin’de çok farklı boyutlarda yaşanmaktadır. Bir kere Şirin karakterinde merhamet adına hiçbir şey bulunmamaktadır. Ablasının çocuklarına kötü davranmakta ve türlü entrikalarla ablasının hayatını zora sokmaktadır. Bununla birlikte Şirin ablasının öldü zannedilen kocasına aşıktır ve ilerleyen bölümlerde ortaya çıkan Sarp (Caner Cindoruk) karakteriyle ablasını bir araya getirmemek için her yolu denemektedir. Buna eniştesiyle beraber oluyormuş gibi fotoğraf çekmek de dahildir. Her şeye rağmen eniştesiyle ablasını ayıramayan Şirin çareyi Sarp’ı öldürmekte bulur. Finalde Şirin Sarıkadı yakalanır ve akıl hastanesine kapatılır.

10. Takoz İrfan (Suskunlar)

Türk Dizi Tarihinin En Kötü Karakterleri

Suskunlar hapishaneye düşen dört çocuğun başına gelen hikâyeleri anlatan ve yayınlandığı dönemde epey konuşulan bir dizidir. Dizide hapishaneye düşen dört çocuk farklı kişilerden farklı işkenceler görmektedirler. Fakat bunlardan birisi vardır ki hepsinden kötü, hepsinden acımasız: Takoz İrfan. Takoz İrfan karakterini Mehmet Özgür büyük bir ustalıkla canlandırmıştır. Takoz İrfan hapishanede sadece dizinin konu aldığı dört çocuğa değil hapishanede bulunan bütün çocuklara işkence yapmaktadır. Merhametten yoksun olan Takoz İrfan çocuklar büyüyüp intikam için geldiklerinde hapishanede yaptıklarından daha azını yapmamaktadır. Çocuklardan birisi olan İbrahim Kene’nin (Güven Murat Akpınar) evleneceği gün karısına tecavüz etmiştir. Türk dizi tarihinin en acımasız en kötü karakterleri içinden Takoz İrfan adlı biriyle tanışmıştır. Takoz İrfan finalde öldü sanılırken başrollerden birisi olan Ecevit’i (Murat Yıldırım) bıçaklayarak öldürmektedir.


Bu içeriğe ifadenle renk ver!

Beğen Beğen
8
Beğen
Mutlu Mutlu
2
Mutlu
Eğlenceli Eğlenceli
3
Eğlenceli
Üzgün Üzgün
1
Üzgün
Olamaz Olamaz
1
Olamaz
Kızgın Kızgın
0
Kızgın
Komik Komik
2
Komik
İlginç İlginç
2
İlginç

Yorum bırak

Lütfen üye girişi yapın!