Ölümleriyle İzleyenlerin Kalplerinde Yaralar Açan Dizi Karakterleri

4 dk okuma süresi


20
14 Paylaşım, 20 puan

Gerçek hayatla ilgisi olsun ya da olmasın, bazı dizi karakterlerini öylesine sever öylesine benimseriz ki; ailemiz gibi görürüz. Böylesine sevilen dizi karakterleri; kaza, intihar veya cinayete kurban giden ölümleriyle izleyenlerin kalplerinde unutulmaz bir yere sahip olur. Özellikle yaşanmış bir hikayeden uyarlanan dizilerdeki sevilen bir karakterin ölümü, şok etkisi yaratır. Diziyi takip etmeyi bırakmak bunun en yaygın sonuçlarındandır. İzleyenler bilirler ki; bu karakterler öldükten sonra dizi artık eskisi gibi olmayacaktır. İşte, yaşadığı döneme ayrı bir güzellik katarak dizi tarihine ismini yazdıran ve ölümleriyle izleyenlerin kalplerinde yaralar açan dizi karakterleri listesi! Keyifli okumalar.

1. Aylin, Öyle Bir Geçer Zaman Ki

Ölümleriyle İzleyenlerin Kalplerinde Yaralar Açan Dizi Karakterleri

Ali Kaptan’ın, Caroline uğruna eşine ve çocuklarına yaptığı kötülükleri hiçbirimiz unutmadık. Böylesine bir dram yüküne Aylin’in kaybı da, izleyenleri çok üzmüştü. Doğumda hayatını kaybeden Aylin, kızı Deniz’i göremeden göçmüş, dizi böylesine bir acıyla sezon finali yapmıştı. Eşi Soner ve ailesi için toparlanması zor bir kayıp yaşanırken, izleyiciler gözyaşlarına engel olamamıştı.

2. Bihter Ziyagil, Aşk-ı Memnu

Aşkın en cesur hali Aşk-ı Memnu dizisinde gösterilmişti. Finalinin üzerinden bunca zaman geçmesine rağmen hala aynı heyecanla izlenen kült bir dizi olması, dizinin kurgusunun muhteşemliğini de göstermekte. Unutulmaz final sahnesinde Bihter, Behlül ve Nihal’in düğün günü canına kıydı. Aşkı uğruna ölen Bihter’den geriye: “Beni, beni, beni beni, Bihter’ini” repliği kaldı.

3. Debra Morgan, Dexter

Ölümleriyle İzleyenlerin Kalplerinde Yaralar Açan Dizi Karakterleri

Küfürbaz, dobra kadın Debra, üvey abisi ve aşkı Dexter’a kavuşacak diye beklerken 8 sezon sonunda öldürülmesi izleyenler için adeta bir yıkım olmuştu. Dexter gerçeğini öğrenmesiyle Debra ve Dexter arasında neler olacak diye merak ederken, Debra’nın Brain Surgeon tarafından vurulması izleyenleri şoke etti. Debra ölmez, ölemez dememize kalmadan dizinin en ilginç karakteri Debra öldü.

4. Eddard Stark, Game Of Thrones

Kuzey’in dürüst adamı Eddard nam-ı diğer Ned Stark Kral’ın Eli ünvanını aldıktan sonra evini bırakıp King’s Landing’e gelmişti. Ancak burada öğrendiği bilgiler Ned’in sonunu getirecekti. Kral Joffrey ve kardeşleri Tommen ile Myrcella, Robert Baratheon’un çocukları değildi. Cersei ve Jamie Lannister’ın ensest ilişkisini öğrenen Ned, bunu duyuramadan öldü. Cersei, ensest ilişkisini saklamak için yaptığı planlarla Ned’in idamının sebebi oldu.

5. Hodor, Game Of Thrones

Ölümleriyle İzleyenlerin Kalplerinde Yaralar Açan Dizi Karakterleri

Hodor, Winterfell’in en sevilen, kendi halinde üyesiydi. En az Starklar kadar kuzeyli olan Hodor, Stark olmasa da aileden biri gibiydi. Starklara olan tartışılmaz sadakati izleyenlerin sevgisini kazanırken, karakterin ölümüne neden oldu. Bran’i korumak için kapıyı korurken öldürülen Hodor, sevenlerini çok üzmüştü. Ondan geriye unutulmaz replik: “Hold the door” olarak akıllara kazındı.

6. Leyla, Leyla ile Mecnun

Muhteşem bir aşkın emsali Leyla ile Mecnun’da Leyla’nın trafik kazasında ölmesi izleyenler için beklenmedik bir olaydı. Komedi dizisinde böyle sarsıcı bir olay yaşanması da üzüntüyü perçinledi. Leylasız bir Mecnun olabilir mi? Mecnun’da dizide Leyla’nın ölümünden sonra bir yıl boyunca konuşmadı. Leyla’nın mezarına ettiği her ziyarette içimizden parçalar koparan sahneler yaşandı.

7. Memati, Kurtlar Vadisi

Ölümleriyle İzleyenlerin Kalplerinde Yaralar Açan Dizi Karakterleri

Düğün günü öldürülmek ne kadar acı değil mi? Kurtlar Vadisi dizisinin sadık, dürüst karakteri Memati’de en mutlu gününde hayata gözlerini kapadı. Yaşar Katırcı’nın talimatı hem Polat’ın hem de Memati’nin öldürülmesiydi. Ancak planların değiştirilmesiyle Rıza, sadece Memati’yi kendi düğününde vurarak öldürdü. En sevdiği adamını, dostunu kaybeden Polat Alemdar, intikam yemini etti.

8. Mike Delfino, Desperate Housewives

İzleyenlerin kalplerinde onarılması güç yaralar açan, ölümleriyle şok eden dizi karakterleri arasında Mike Delfino’nun olmaması elbette düşünülemezdi. Susan ve Mike dizideki en masum ikiliydi. Birbirlerine olan düşkünlüğü Mike’ın ölüm anında sadece Susan ile olan anıları hatırlamasından da anlaşılabilirdi. Susan’ın gözlerinin önünde Mike’ın vurularak öldürülmesi unutulmaz ve beklenmedik bir sahne olarak akıllara kazındı.

9. Ramiz Dayı, Ezel

Ezel’in akıl hocası, yaşadığı hayatın mimarı Ramiz Dayı, verdiği öğütlerle aklımıza kazınmıştı. Çatışma ortasında vurularak hayatını kaybetmesi ve Ezel’in gözyaşları izleyen herkesin içine işlemiş, herkesi sarsmıştı. Ramiz Dayı’nın ölümüyle dizi başka bir boyuta taşınmış; Ezel, Ramiz Dayı’yı unutamamıştı. Böylesine güzel bir karaktere hayat veren Tuncel Kurtiz’i de buradan rahmetle anıyoruz. Ne büyük usta Tuncel Kurtiz’i, ne de canlandırdığı ölümsüz karakter Ramiz Dayı’yı unutmadık.

10. Savcı Esra, Behzat Ç

Ölümleriyle İzleyenlerin Kalplerinde Yaralar Açan Dizi Karakterleri

Behzat’la nikah masasına oturdular, mutlu bir hayat onları bekliyor derken, Esra’nın ölümü hazin oldu. Alkışlar arasında cezaevi kapısından çıktığı anda vurulan Savcı Esra, Behzat’a son bir kez sarılamadan öldü. Behzat’ın kollarında can veren Esra, izleyenlerin beğenisini kazanmış, sevilen bir karakterdi. Vurulduktan sonra gözünden akan bir damla yaşla hafızalara kazındı.

11. Shrieen Baratheon, Game Of Thrones

Shrieen; kendi halinde, kitaplarıyla haşır neşir sevimli bir kız çocuğuydu. Game Of Thrones dizisindeki en masum karakterlerden biriydi. Ancak Melissandre’nin talimatıyla öz babası tarafından Işık Tanrısı’na kurban edilmişti. Canlı canlı yakılan Shrieen, attığı çığlıklarla kafamıza kazınmıştı. Shrieen’i öldürmesi, izleyenlerin Melissandre’ye tepki göstermesine neden olmuş, birçok izleyici kendisinden nefret etmişti.

12. Süleyman Çakır, Kurtlar Vadisi

Uğruna cenaze namazları kılınan Süleyman Çakır’ı unutan yoktur. Küçüklüğünden beri sokaklarda yaşamış olan Çakır, suç dünyasıyla da erken yaşta tanışmıştı. İstanbul’un yasa dışı işlerinin kontrolünü Süleyman Çakır’ın alması, görevi bekleyen Cerrahpaşalıların hoşuna gitmemişti. 43. bölümde Cerrahpaşalı Hali tarafından başından vurulmuş olan Çakır, 45. bölümde ölerek dizinin sevenlerini yasa boğmuştu.

13. Tefo, Ezel

Ölümleriyle İzleyenlerin Kalplerinde Yaralar Açan Dizi Karakterleri

Namus uğruna kardeşini öldüren Tefo, Ramiz Dayı ile tanıştıktan sonra hayatını değişmiş karakterlerden biriydi. Dürüstlüğü ile izleyenlerin kalbinde taht kuran Tefo’nun ölmesi, izleyenler için son derece bir olay olmuştu. Temmuz’un oğlu Tefo’yu vurduktan sonra Şebnem, Ali ve Ezel olay yerine gelse bile geç kalmışlardı. Halk adamı Tefo, arkadaşlarının gözü önünde son nefesini vermişti.

14. Tommen Baratheon, Game Of Thrones

Tommen, böylesine entrikalı bir dünyada kral olmak için fazla iyi niyetliydi. Annesi saraya dönüp sevdiği ne varsa elinden almıştı. Bu durum onu çok üzdü. Özellikle karısı Margaery’i de katlettiği devasa patlamadan sonra kendine gelemedi. Böylesine bir yıkımı kaldıramayan Tommen, pencereden atlayıp canına kıymıştı. Tommen, beklenmedik ölümüyle tüm sevenlerini üzmüştü.

15. Tracy McConnell, How I Met Your Mother

Ölümleriyle İzleyenlerin Kalplerinde Yaralar Açan Dizi Karakterleri

Dizinin takipçilerini derinden sarsan bir kayıp olmuştu. 9 sezon boyunca Ted’in karısını bekleyip son bölümde öldüğünü öğrenmek şok edici bir final olmuştu. Kimileri Ted’in Robin’le olmasını desteklerken, kimilerinin umduğu bir final olmaması izleyicileri ikiye bölmüştü. Belki de bu yüzden How I Met Your Mother dizisinin en çok izlenen ama en düşük puanı alan bölümü, final bölümü olmuştu.


Bu içeriğe ifadenle renk ver!

Beğen Beğen
5
Beğen
Mutlu Mutlu
3
Mutlu
Eğlenceli Eğlenceli
2
Eğlenceli
Üzgün Üzgün
0
Üzgün
Olamaz Olamaz
0
Olamaz
Kızgın Kızgın
0
Kızgın
Komik Komik
0
Komik
İlginç İlginç
1
İlginç

Yorum bırak

Lütfen üye girişi yapın!