Tüm Zamanların En Sevilen Dizi Müzikleri

5 dk okuma süresi


14
17 Paylaşım, 14 puan

Müzik, hayatımızın olmazsa olmazlarından biridir. Çoğu zaman şarkılarla ağlar, şarkılarla güleriz. Hal böyle olunca günlük hayatımızda yaptığımız her şeyde müziği arar oluruz. O nedenledir ki diziler, kendine özgü müziklerle desteklenir. Çünkü müzikler kaliteli bir dizinin olmazsa olmazları arasındadır. Bazen şarkılar, dizi veya filmlerin önüne geçer. Hatta kimi zaman dizileri, bizi kendine çeken müzikleri sayesinde severiz. Zamanında herkesi ekrana kilitlemiş yapımların şahane müzikleri bizim için ayrı bir yerdedir. Biz de sizlere duyunca hatırlayacağınız, tüm zamanların hayran kalınan ve en sevilen dizi müzikleri içeriğini hazırladık. Keyifli dinlemeler!

1. Kiraz Mevsimi

Kiraz Mevsimi, romantik komedi tarzında bir dizidir. Dizinin jenerik müziği de içimizi ısıtacak derecede enerjik bir şarkı. Dizi ismiyle aynı ada sahip olan müzik, kıpır kıpır olmasıyla tam bir yaz müziğidir. “Hayat gel şaşırt bugün beni.” diyen şarkı, adeta dizi karakterlerinin hayatlarından bir parça gibidir. Diziyle uyum sağlayan bu şarkı, bir dönem oldukça dikkat çekmiştir. Şarkının sözlerini yazan ve şarkıyı seslendiren kişi ise Aydilge’dir. Aydilge’nin enerjik ve eğlenceli sesi ile özdeşleşen dizi müziği en uyumlu birlikteliklerden biridir. Tüm zamanların en sevilen yapımlarından olan Kiraz Mevsimi, dizi müzikleri arasında da en dikkat çekenlerdendir.

2. Çılgın Bediş

Çılgın Bediş bir zamanların eğlenceli gençlik dizilerindendir. Severek izlenen ve unutulmaz arasına giren dizinin baş karakteri ise şarkıcı Yonca Evcimik’tir. Hal böyle olunca dizinin müziklerini de şarkıcı üstlenmiştir. Dizi için özel olarak hazırlanan şarkı, dizinin enerjik atmosferine de uyumlu bir şekilde oluşturulmuştur. “Çılgın Bediş’im yok başka işim, Silerim hüznü baştan çizerim, Dünya dursa ben yine dönerim.” sözleriyle de hem diziyi hem baş karakter olan Çılgın Bediş’i tanıma fırsatı yakalıyoruz. Dizi, adından da anlaşılacağı üzere çılgın bir genç kız olan Bediş’in başından geçen olaylara odaklanıyor. Heyecanlı ve hareketli bir yaşamı olan Bediş, dizi müziğiyle özdeşleşerek en unutulmazlar arasına girmeyi başarmıştır.

3. Süper Baba

1993’te yayınlanmaya başlayan Süper Baba, en çok izlenen dizilerden biridir. Yapım yılı eskiye dayansa bile birçok kişi tarafından sevilip izlenmektedir. Dizide baş karakter Fiko ve çocuklarıyla olan aşkı anlatılmaktadır. Süper Baba, dizi müziğiyle de herkes tarafından takdir toplamıştır. Yeni Türkü’nün “Bana Bir Masal Anlat Baba” şarkısı dizi için özel olarak seçilmiştir. Süper Baba’nın dizisi kadar müziği de Türk televizyon tarihindeki unutulmaz şarkılardan biri olmuştur. “Bana bir masal anlat baba, İçinde tüm sevdiklerim, İçinde İstanbul olsun, Anlatırken tut elimi, Uykuya dalıp gitsem bile, Bırakıp gitme sakın beni.” sözleriyle baş karakter ve çocuklarıyla olan ilişki güzel bir uyum yakalamıştır.

4. Masum

Yönetmenliğini Seren Yüce’nin yaptığı Masum, polisiye ve gizem türündeki internet dizisidir. Emekli polis olan Cevdet, eşi ve oğlu Tarık ile bir köyde yaşamaktadırlar. Tarık’ın eşi ve ağabeyi Taner bir trafik kazasında hayatlarını yitirmişlerdir. Taner’in ölümünden şüphelenen arkadaşı Yusuf ise bu gizemi gidermek için köye gelir. Dizinin her bir anında gizemli atmosfer solunmaktadır. Dizi müziği ise Selda Bağcan imzalı “Katip Arzuhalim Yaz Yare Böyle”. Müzik ile diziye nostaljik bir hava eklenmektedir. Şarkının sözleriyle de dizinin izleyiciye yansıttığı hüzün güzel bir şekilde verilmiştir: “Çamlı beller bölük bölük bölünür, Yardan ayrılmışam bağrım delinir, Katip arzuhalim yaz yare böyle.”

5. Yalancı Yarim

Romantik ve komedi türündeki Yalancı Yarim, bir zamanların en sevilen televizyon dizileri arasındadır. Beğenilen dizi, başarılı rock şarkıcısı Barış Akarsu’nun ani vefatıyla yarıda kesilmiştir. Yalancı Yarim, zengin bir kız olan Naz ile onun zengin şoförü Tarık arasında geçen romantik olayları konu almaktadır. Kimliğini gizleyen Tarık’ın hikayesine odaklanan dizi, eğlenceli ve komik olaylarıyla izleyicileri ekrana kilitlemekteydi. Dizinin kendisi olduğu gibi dizi müzikleri de herkes tarafından beğenilmektedir. Tahmin edebileceğiniz üzere dizi müzikleri Barış Akarsu’dan çıkmıştır. Dizide kullanılan birçok Barış Akarsu şarkısı olduğu gibi en sevilen şarkı “Rüya” dizinin müziği olarak sayılabilir.

6. Aşk Tutar Beni

Entrikalarıyla gündemden düşmeyen dizi Yasak Elma, konusuyla olduğu kadar müzikleriyle de dikkat çekiyor. Dizi için yapılan şarkı, diziyle tezat oluştursa da dinleyicilerden tam not almıştır. “Aşk Tutar Beni” adını taşıyan şarkı, ünlü sanatçı Ayla Çelik tarafından yazılıp seslendirilmiştir. “Ama bu seni sevmeme, Ama bu beni sevmene, Ama bu seni düşünmeme, Engel değil.” sözleriyle dikkat çeken şarkı dizi ile de özdeşleşmiştir. Her ne kadar dizide yer alan ilişkiler saf aşkı göstermese de her birinde bulunan tutku, şarkı ile anlam bütünlüğü oluşturmuştur. Son zamanların en çok konuşulan televizyon dizilerinden olan Yasak Elma, unutulmayacak dizi müziğiyle de konuşulmaya devam ediliyor.

7. Bir Günah Gibi

Aşk-ı Memnu bir zamanlar bizi ekrana kilitleyen, her bölümü soluksuz izlenen bir diziydi. Öyle ki dizinin tekrar bölümleri aynı heyecanla izlenmeye devam ediliyor. Dizi müziklerinin birçoğunu üstlenen Toygar Işıklı “Bir Günah Gibi” adlı şarkıyla diziye damga vurmuştur. Şarkıda Toygar Işıklı’ya süperstar Ajda Pekkan eşlik ediyor. Ajda Pekkan’ın sesiyle bambaşka bir noktaya gelen şarkı, dizinin gizemli atmosferini de iyi bir şekilde yansıtıyor. “Bir sayfa kopuyor zamandan, Ayrılırken sen yanımdan, Bu aşkın daha en başından, Korkuyordum ben sonundan.” sözleriyle dizideki gizli aşkın en can alıcı kısmını da özetlemiş oluyor. Bihter ve Behlül’ün gizli aşkı dizideki olaylarla olduğu kadar dizi müziğiyle de güzel bir şekilde verilmiştir.

8. Gülbeyaz

Gülbeyaz, 26 bölüm yayınlanmasına rağmen herkesin aklına kazınan bir yapımdır. Karadenizli iki ailenin hayatına odaklanan dizi, görenlerin içinde Karadeniz sevgisi oluşturuyor. Şevval Sam ve Nejat İşler’in başrolleri paylaştığı Gülbeyaz, çoğu kesim tarafından sevilerek izlenmiştir. Dizinin müzikleri de oldukça dikkat çekmiştir. Öyle ki dizi müziklerinin sahibi Kazım Koyuncu’dur. Ayrıca ünlü şarkıcı dizinin bazı bölümlerinde de oynamıştır. Gülbeyaz, konusu ve oyuncuları kadar müzikleriyle de geniş kitlelerce sevilmiştir. Bununla birlikte başarılı dizi sayesinde Karadeniz müzikleri Türkiye çapında sevilip dinlenmeye başlamıştır.

9. Oysa Bir Umuttu

2004 yılında yayın hayatına başlayan Aliye, dram türünde televizyon dizisidir. Zengin bir ailenin gelini olarak büyük bir evde yaşamaktadır. Görümcesi ve kayınvalidesiyle bir arada yaşayan Aliye, tesadüfen kocasının onu aldattığını öğrenir. Bunun sonucunda çocuklarını da alarak bir yakınının yanına taşınmaya karar verir. Ancak yoldayken eşi tarafından bir çocuğu alınır. Diğer çocuğuyla yeni bir hayata başlayan Aliye aynı zamanda diğer çocuğunu da yanına almaya çalışmaktadır. Aliye’nin acıklı hikayesine odaklanan dizi, müziğiyle de dinleyenleri hüzne boğmaktadır. “Oysa bir umuttu hep, Gönlü besleyen, Dayan yüreğim diyen, Ama kapkara bir yel, Her yanı sardı.” sözleriyle bir nevi Aliye’nin iç sesine şahit oluyoruz.

10. Avrupa Yakası

Komedi türündeki en iyi yapımlar arasında gösterilen Avrupa Yakası, 2004 yılında yayın hayatına başlamıştır. 2009 yılına kadar yayınlanmaya devam eden dizi, günümüzde dahi en sevilenler arasında yer almaktadır. Gerek karakterlerin çeşitliliği ve eğlenceli yapısı olsun gerekse komik olayların yaşanması olsun dizi, herkes tarafından sevilen özellikleri içinde barındırmaktadır. Avrupa Yakası, içeriği kadar dizi müziğiyle de uzun süre gündemde kalmayı başarmıştır. Dile takılan yapısıyla diziyi özetleyen sözler birleşince ortaya eğlenceli bir şarkı çıkmıştır. Özellikle “Babamın otoritesini geç, Annemin damat takıntısı, Abimin şöhret sevdası.” sözleriyle dizi karakterleri tatlı bir şekilde betimlenmiştir.

Eğer siz de içerikler üretmek isterseniz, ücretsiz içerik üreticiliği eğitimimizi tamamlayıp en sonda yer alan Kariyer İçin Başvur sekmesinden örnek bir içerik ile başvurunuzu bırakabilirsiniz.

Bu içeriğe ifadenle renk ver!

Beğen Beğen
26
Beğen
Mutlu Mutlu
16
Mutlu
Eğlenceli Eğlenceli
18
Eğlenceli
Üzgün Üzgün
1
Üzgün
Olamaz Olamaz
1
Olamaz
Kızgın Kızgın
0
Kızgın
Komik Komik
1
Komik
İlginç İlginç
1
İlginç

Yorum bırak

Lütfen üye girişi yapın!