Tüm Zamanların En İyi 10 Macera Filmi

3 dk okuma süresi


4
9 Paylaşım, 4 puan

Birçok filmin bizler üzerinde ayrı bir etkisi vardır. Kimi filmler dramın en zirvesini yaşatır, kimileri ise bilim-kurgu da üstüne tanımaz, Einstein bile gelse bu filmi çözemez der(!) Ama macera filmlerinin tadı bir başka. Heyecan doruktadır macera filmlerinde. Sizlere oturduğunuz yerde tırnaklarınızı yedirtecek, kalp ritminizi arttıracak tüm zamanların en iyi 10 macera filmi önerisi hazırladık. İyi seyirler dileriz!

1. Limit Yok / Limitless (IMDb: 7.4)

Tüm Zamanların En İyi 10 Macera Filmi

Şunu açıkça dile getirmeliyiz ki listemizdeki en harika filmlerden biri. Başrol oyuncusu ise hepimizin tanıdığı ve sevdiği bir oyuncu; Bradley Cooper. Filmde Eddie (Bradley Cooper) hayatını kötü bir halde sürdüren, New York’ta yaşamını idam ettiren bir yazardır. Günün birinde beyninin inanılmaz kapasiteye ulaştırabileceği bir ilaç ile tanışır. Bu ilaç ilk başlarda onu çok iyi yerlere getirse de bunun elbet bir bedeli olacaktı. Her anı macera dolu bir film, bu nedenle tüm zamanların en iyi 10 macera filmi listesinde yer almayı fazlasıyla hak ediyor.

2. Maymunlar Cehennemi: Başlangıç / Rise Of The Planet Of The Apes (IMDb: 7.6)

Tüm Zamanların En İyi 10 Macera Filmi

Bu efsane macera filminin ilk yapımı 1968 yılına aittir. Yeni bir seri olarak çıkartılan bu film 2011 yılında tekrardan nefes kesen sahneleri ile seyirci ile buluştu. Filmde, genetik mühendisi olan Will Rodman (James Franco)’ın babası Alzheimer hastalığına sahiptir. Bu hastalığa çare bulmak için bir ilaç üzerinde çalışmaktadır. İlaç yapım aşamasını geçtikten sonra deney için kullanılmaya karar verilir. Denek ise bir maymundur. İlaç denek üzerinde denendiğinde büyük etkiler yarattığı gözlemlenir. Ancak sonraki çalışmalarda çok büyük sorunlarda beraberinde gelir. Bilim-kurgu ile maceranın birleşimi olan bu film, Tüm Zamanların En İyi 10 Macera Filmi listesinde yer almazsa büyük haksızlık olur.

3. Cehennem Melekleri / The Expendables (IMDb: 6.5)

Tüm Zamanların En İyi 10 Macera Filmi

2010-2014 yılları arasında sesini çokça duyuran bu filme hayran olmamak elde değil. 3 adet seriden oluşan ve yıldız kadrosu ile kendinden söz ettirmeyi başaran bir film. Film, Amerika’da acımasız bir diktatörü yıkmak ve diktatörlük rejimine son vermek için ülke içerisine gizlice sızan paralı askerleri konu alıyor.

4. Alfa Kurt / Alpha (IMDb: 7.0)

Film 2018 yılında vizyona girmiştir. Avrupa’da üst paleotik çağ dönemini yansıtan bir yapımdır. Filmde bir kurt ile çocuğun arkadaşlığı konu edilmektedir. O dönemlerde genç çocuk kabilesi ile beraber ilk avına çıkar fakat ağır bir şekilde yaralanır. Kendine geldiği zaman ise etrafında kimsenin olmadığını fark eder. Hayatta kalma çabası içerisindeyken sürüden ayrılmış yaralı bir kurt ile denk gelir. Birbirlerine alışmaya çalışırken bir yandan da kış gelmeden kabilesine yetişme endişesi içerisindedir.

5. Durmaksızın / Non-Stop (IMDb: 7.0)

Liam Neeson’un başrol oyuncusu olarak yer alan bu güzel filmde hava kuvvetlerinde mareşal olan Bill Marks’ın yaşadığı ilginç ve nefes kesen olayları konu alıyor. Filmde, New York-Londra uçağında yer alan Bill Marks, uçaktayken telefonuna akılda soru işaretleri bırakacak mesajlar almaya başlar. Gelen mesajlar uçağın içinde ki tüm yolcuları tehlikeye atacak mesajlardır.

6. Kingsman: Gizli Servis / Kingsman: The Secret Service (IMDb: 7.7)

Son yılların en başarılı filmi olarak gösterilen Kingsman: Gizli Servis, genç yaşındayken askeri görevde babasını kaybeden Garry Price’ın hayatını konu almaktadır. Garry Price’ın babasının vermiş olduğu hizmetlerinden dolayı Garry Price adına bir madalya verilir ve bir kere geçerli olacak şekilde yardım istemeleri için bir telefon numarası verilir. Aradan çok uzun bir süre geçtikten sonra Garry, bir gün trafikte yaşadığı bir olaydan dolayı karakola düşer. Kurtulmak için elinde bulunan madalyayı kullanır. Kendisini kurtarmaya gelen kişi ise babasının en yakın dostu olan Harry Hart adında gizli görev ajanıdır.

7. Ölüm Yarışı / Death Race (IMDb: 6.4)

Jason Statham’ın başrol olarak yer aldığı bir macera filmi ile karşınızdayız. En başarılı ve iyi macera filmlerinin parlayan yıldızı Jason Statham, birbirinden tehlikeli suçlular ile dolu bir hapishaneye düşer. Cezaevinin yöneticileri mahkumları birbirlerine öldürmeye zorlayacak bir yarış alanı düzenler ve bu yarışa Jason Statham’da dahil olur. Maceranın en iyi gösterildiği film ile çok geç olmadan tanışın.

8. Yeni Hayat / Cast Away (IMDb: 7.8)

Tüm Zamanların En İyi 10 Macera Filmi

Chuck Noland isimli başrol oyuncumuz hayatını saat gibi sürdürmektedir. Kariyer hırsı sebebiyle çalıştığı işte her ne kadar başarılı olsa da saat gibi süren kontrollü davranışları ona özel hayatında fayda sağlamamaktadır. Sürekli planları önceden yapan ve tıkır tıkır işleyen bu düzenli hayatı ıssız bir adaya düşmesi ile son bulur. Yaşam mücadelesi veren Noland’ın bol bol düşünmesi için vakti de olur. Ve düşündüğünde hatalarının farkına varır, bu yüzden bu ıssız ada onun kişiliğini düzeltmeye de yardımcı olur. Bu film izleyenler tarafından büyük takdir toplayan bir filmdir.

9. Rezervuar Köpekleri / Reservoir Dogs (IMDb: 8.4)

Filmin 1992 yapım olmasına rağmen hala konuşulduğu görmezden gelemeyiz. Yedi yabancı adam ve ortada büyük bir soygun. Birbirlerinin adlarını bile bilmiyorlar, bildikleri tek şey kendilerine verdikleri renk adları. İçerdiği unutulmaz diyalogları ile unutulmaz ve damakta tat bırakan bir film.

10. Yedi / Seven (IMDb: 8.7)

Tüm Zamanların En İyi 10 Macera Filmi

Dünyayı 7 büyük günahtan arındırmak isteyen bir seri katil ve cinayet masasından iki dedektif. Kevin Spacey, Brad Pitt ve Morgan Freeman’ın rollerini paylaştığı, yönetmenin ise David Fincher’ın yer aldığı bu mükemmel yapıtı izlerken yerinizde donup kalacak ve sizi bekleyen büyük sürpriz karşısında soğukkanlılığınızı korumanız imkansızlaşacak.


Bu içeriğe ifadenle renk ver!

Beğen Beğen
5
Beğen
Mutlu Mutlu
4
Mutlu
Eğlenceli Eğlenceli
5
Eğlenceli
Üzgün Üzgün
0
Üzgün
Olamaz Olamaz
0
Olamaz
Kızgın Kızgın
0
Kızgın
Komik Komik
1
Komik
İlginç İlginç
0
İlginç

Yorum bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Lütfen üye girişi yapın!