Tek Solukta Bitireceğiniz En İyi Netflix Mini Dizileri

4 dk okuma süresi


8
12 Paylaşım, 8 puan

Çok geniş bir dizi koleksiyonuna sahip Netflix’de hem aksiyon dolu mini dizileri hem de gerçeklere dayanan mini belgeselleri bulmanız mümkün. Bu yazımızda en iyi Netflix yapımlarından tek solukta bitireceğiniz mini dizileri önerilerimiz arasından seçip, izleyebilirsiniz. Şimdiden iyi seyirler!

1. Eczacı

Tek Solukta Bitireceğiniz En İyi Netflix Mini Dizileri

Bir eczacının, oğlunun uyuşturucu bağımlılığından kaynaklı öldürülmesinin ardından suçluları ortaya çıkarma hikayesini anlatıyor. Bu Netflix mini belgesel dizisi 4 bölümde bir adamın, çoğu gencin hayatını mahvederek para kazananlara karşı harekete geçişini gösteriyor. Eczacı, size gerçek olayların anlatıldığı bir suç belgeselini sunuyor.

2. When They See Us

Gerçek hikayeden uyarlanan mini dizi Central Park’ta bir kadına yapılan saldırıdan dolayı haksız yere suçlanan beş siyahi genci anlatıyor. Gençlerin aileleri ile birlikte toplum ve güç sahiplerinden onlara yapılan haksız suçlamalara karşı 25 yıllık savaşlarını konu ediniyor. 4 bölümde sorguları ve aklanmalarını da içinde barındıran When They See Us, en iyi Netflix mini dizileri arasında gerçek olaylardan uyarlanmış kurgusuyla tek solukta bitireceğiniz yapımlardan biri.

3. Mutlu Hapishane

Tek Solukta Bitireceğiniz En İyi Netflix Mini Dizileri

Michael Jackson’ın Thriller şarkısına yaptıkları dans gösterisi ile popüler olan bir hapishaneyi konu ediniyor. 5 bölümlük dizide hapishane koşulları ve mahkumların yaşamlarına da değinerek, suçların arasında insanların dans ile nasıl rehabilite olduklarını gösteren farklı bir Netflix mini dizisi.

4. Flint Town

Polislerin kişisel yaşamlarına da yer vererek düzenlenen farklı bir Netflix mini dizisinde bir kasabadaki suçların ve umutsuzluğun çoğalmasını gösteriyor. Yoksulluk ve onunla gelen suça yönelme, yaşam sorunları ve sayıca yetersiz kalmaları kasaba polislerini çok fazla zorluyor. 8 bölümlük dizi Flint kasabasındaki polislerin mesleklerinde yaşadıkları zorlukları gözler önüne seriyor.

5. Unorthodox

Tek Solukta Bitireceğiniz En İyi Netflix Mini Dizileri

4 bölümlük mini dizi ona dayatılan kurallardan ve zorunlu evlilikten kaçarak Berlin’de yeni bir hayat kurmaya çalışan genç bir kızı merkeze alıyor. Yardım ile kaçmayı başarmasına rağmen geçmişi de onun izini sürmeyi başarıyor. Özgürlük ve kendini bulma hikayesinde genç bir kızın hayatı için reddettiklerine karşı savaşmasını izleyeceksiniz.

6. Yüksek Dozda Bir Skandal

İki kimyagerin uyuşturucu suçlarına bulaşmasını konu edinen bir mini dizi. 4 bölümlük dizide aynı zamanda bağımlı da olan kimyagerlerin mesleklerini kötüye kullanmaları mahkeme süreçleriyle birlikte anlatılıyor. Bu Netflix dizisi narkotik bir skandalın arka yüzündeki gerçekleri gösteriyor.

7. Kaplan Kral

Tek Solukta Bitireceğiniz En İyi Netflix Mini Dizileri

Gerçek olaylardan esinlenilen 7 bölümlük mini dizi, büyük kedileri seven bir suçlunun hayatından kesitlerle karşımıza çıkan bir suç belgeseli. Joe’nun hayvan sevgisini öne sürerek hayvanat bahçesi açması ve işkenceyi durdurma amacıyla orayı kapatmak isteyen Carole’a karşı kiralık katil tutmasıyla başının derdi girmesini anlatıyor. Dizinin adının kaynağı ise kendine “Tiger King” adını takmasından geliyor.

8. Self Made

Başrolünde “Help” filmindeki rolüyle hatırladığımız Oscar ödüllü oyuncu Octavia Spencer’ın yer aldığı dört bölümlük mini dizi, bir kadının başarı hikayesine değiniyor. Mini dizi, saç ürünü sayesinde kendini çamaşırcılıktan milyonere yükselten ilk siyahi kadın olarak tarihe geçmiş Madame C. J. Walker’ın, hedefine giden zorlu yolcuğunu anlatıyor. Kendisinde de bulunan, dönemin siyahi kadınlarında görülen saç diplerindeki cilt bozukluklarına tedavi için bir saç bakım ürünü geliştirerek ilerliyor. Aynı zamanda dönemin kölelik, ırkçılık ve kadınlara karşı adaletsizliğine de değinen Self Made, farklı bir konuya sahip Netflix mini dizilerinden biri.

9. The English Game

Özellikle İngiliz yapımı dizileri sevenler için The English Game, bir futbol takımı üzerinden sosyal ayrımcılığı anlatan sürükleyici 6 bölümlük bir mini dizi. Hem İngiliz futbolunun tarihine göz atıyor hem de alt ve üst sınıflar arasındaki sosyal duruşu anlatıyor. En iyi Netflix mini dizileri arasında yer alan The English Game merkezine futbolu alarak İngiltere’nin gelişimiyle birlikte daha birçok konuyu barındıran tek solukta bitireceğiniz kaliteli yapımlar arasında bulunuyor.

10. Vahşi Kırlar

Tek Solukta Bitireceğiniz En İyi Netflix Mini Dizileri

Vahşi Kırlar, bir Hintli guru ve etrafında toplanan insanların Amerika’da yaşadıklarını, suçlamaları, saldırıları ve silahlanmaları anlatıyor. 6 bölümlük mini dizide 1981 yıllarında gerçekleşen olaylar o dönemde grubun içinde yer alan kişilerin anlattıklarıyla aktarılıyor. Yerel halkın ve iyi niyetlerle başlayan tarikatın birbirlerine karşı tutumlarıyla olayların çok farklı durumlara gelişini konu ediniyor.

11. The Family

Gizlilik için her şeyi yapmaya hazır bir Hristiyan grubunun Washington DC’ye kadar uzanan gücünü kullanmaya çalışmasını anlatıyor. Röportajlar ve görüntülerle ilerleyen 5 bölümlük belgesel The Family, yüksek devlet adamlarını da içinde barındıran din ve siyasetin birbirine karıştığı bir ortamı aydınlatıyor.

12. Treblinka’nın Korkunç Ivan’ı

John Demjanjuk’ın bir Nazi kampının gardiyanı olmakla suçlanmasından sonraki mahkemeyi ve olayları anlatıyor. Bu 5 bölümlük mini dizide bu adamın gerçekten korkunç Ivan olup olmadığını anlamaya çalıştığınız sürükleyici bir soruşturma izleyeceksiniz. Bu Netflix mini belgesel dizisinde, kamplardan hayatta kalanların şahitliklerini, KGB kanıtlarının ortaya çıkmasını ve röportaj derlemelerini göreceksiniz.

13. Messiah

Tek Solukta Bitireceğiniz En İyi Netflix Mini Dizileri

Kurgusal hikayeye sahip mini dizi, ortadoğuda bir hareketlenme başlatarak kendisinin Mesih olduğunu iddia eden bir adamı konu ediniyor. Bir CIA ajanının onun yakalamaya, kim olduğunu ve durumun aslını öğrenmeye çalışmasıyla olaylar gelişiyor. Tek solukta bitireceğiniz 10 bölümlük bir Netflix mini dizisinde bir ajanın Mesihi yakalamaya çalışmasını izleyeceksiniz.

14. The Spy

1960’larda gizli kimlik ile casusluk yapan Eli Cohen’in hikayesi anlatılıyor. Memurluk yaparken ülkesine hizmet etme isteğiyle ailesine yalan söylemek zorunda kalarak Suriye’de uzun yıllar sürecek bir casusluk görevine adım atıyor. Gerçek ve yalanın karıştığı 6 bölümlük mini dizi içerisinde sırlarla çevrili bir hikayeyi barındırıyor.

15. Killer İnside

Tek Solukta Bitireceğiniz En İyi Netflix Mini Dizileri

Gerçek bir olaydan uyarlanan 3 bölümlük mini dizi, başarılı bir sporcu olan Aaron Hernandez’in katil olmaya doğru yol alışını ve sebeplerini inceliyor. Gerçekleri aydınlatmak için farklı birçok olayı belgesel olarak yayımlayan Netflix, bu sefer kayınbiraderini öldürmekten tutuklanan bir sporcunun zihnine giriyor.


Bu içeriğe ifadenle renk ver!

Beğen Beğen
9
Beğen
Mutlu Mutlu
9
Mutlu
Eğlenceli Eğlenceli
9
Eğlenceli
Üzgün Üzgün
0
Üzgün
Olamaz Olamaz
0
Olamaz
Kızgın Kızgın
0
Kızgın
Komik Komik
1
Komik
İlginç İlginç
2
İlginç

Yorum bırak

Lütfen üye girişi yapın!