2019 Yılının En Popüler 10 Netflix Dizisi

3 dk okuma süresi


2
11 Paylaşım, 2 puan

Özgün, sansürsüz içerik arayanların bir araya geldiği platform; Netflix. Sadece ABD ve Kanada’ da hizmet veren platform olan Netflix 2016 yılında Türkiye pazarına girdi. Zaman içinde geniş bir kitleye ulaştı. Tüm dünyada 130 milyon üyeye sahip olan Netflix izleyecilerine sansürsüz, özgün ve ekonomik fiyatta diziler, filmler ve belgeseller sunuyor. 2019 yılında en popüler 10 Netflix dizisi listesini sizler için derledik. İyi seyirler…

1. Dark

en popüler 10 netflix dizisi

Kuşkusuz son dönemlerin en çok izlenen, kafaları yakan dizisi Dark oldu. Alman yapımı dizi radyoaktif sızıntıyla beraber Widen kasabasında kaybolan çocukların ardındaki sır perdesini konu alıyor. Kayıpların ardından geçmiş, şimdi ve gelecek arasında olaylar gelişmeye başlıyor. Her bölüm kafaları iyiden iyiye karıştıran Dark Türkiye’de çok beğenildi.

2. Black Mirror

en popüler 10 netflix dizisi

Black Mirror hayatımıza 2011 yılında girdi, oldukça sevildi. Dizi, bütün dizilerden farklı bir tema izliyor. Bu dizinin her bölümünü farklı yönetmenler çekiyor, her bölümünde farklı oyuncular oynuyor. Tüm bölümler birbirinden bağımsız ve oldukça etkileyici. Dizi genel olarak teknolojinin hayatımıza getirdiği artı ve eksileri konu ediniyor. Tür olarak distopik denebilir. Distopya ve komplo teorileri sevenlerin ilgiyle izleyeceği bir dizi.

3. La Casa De Papel

en popüler 10 netflix dizisi

Kusursuz bir banka soygunu desek? Tabi ki de La Casa De Papel. Tüm dünyayı ve Türkiye’yi kasıp kavuran İspanyol yapımı dizi oldukça meşhur oldu. Dizide kullanılan Salvador Dali maskesi fenomen haline geldi. Olaylar Profesör lakaplı bir adamın soygun yapma hayali ile işe koyulmasıyla başlıyor. İnce ince planlar yapan Profesör, ülkenin her bir yanından kendi alanlarında nam salmış hırsızlardan oluşan bir ekip oluşturur. Uzun süren hazırlık sonunda darphane ve banka soyan ekip oldukça zeki ve beklenmedik hamlelerle planı uygular.

4. Lucifer

en popüler 10 netflix dizisi

Cehennemin yakışıklı lordu Lucifer Motningstar artık dünyada. Cehennemden sıkılan Lucifer New York’a yerleşir. Çılgın bir hayat sürmeye başlayan Lucifer yanında getirdiği şeytanlardan biri olan Maze ile bar işletmeye başlar. Aradığı aşkı bulan Lucifer’ın sevdiği kadın yanında öldürülmüştür. Lucifer artık intikam istemektedir. Los Angeles Polis Depertmanı’nda çalışmaya başlayan lord yetenekleriyle herkesi şaşırtmaya başlar. Bu arada diğer dünyada yer alan kardeşi Amenadiel onu tekrar cehenneme döndürmek çalışır.

5. Narcos

Kolombiya’nın dünyaca ünlü fenomen uyuşturucu baronu Pablo Escobar’ın gerçek hayatını konu alan Narcos dizisi oldukça ilgiyle izlendi. Meşhur uyuşturucu baronunun, gerçek bir Robin Hood mu ya da para için rakatça adam öldürebilecek bir katil mi olduğunun cevabına götüren bir dizi.

6. House of Cards

Senaryosu Michael Dobbs isimli İngiliz yazarın kitabını konu alan dizi oldukça etnrika dolu. Güney Karolina 5. bölgeden demokrat partiye seçilen Frank Underwood ve karısı Claire Underwood’un öyküsünü anlatıyor. Eşiyle birlikte acımasız planlar hazırlayan Underwood ailesinin esrarengiz hikayesi oldukça etkileyici.

7. The Umbrella Academy

Bir çizgi roman uyarlaması olarak ekranlarda yer alan dizinin ilk sezonu toplamda 10 bölümden oluşuyor. Kara komedi, aksiyon ve gizemle harmanlayarak ortaya güzel bir iş çıkaran dizi, bu başarısıyla eleştirmenlerden takdir topladı. 7 çocuğun özel güçlerinin konu alan dizi oldukça farklı. Babalarının ölümüyle bir araya gelen çocuklar bu ölümün sis perdesini aralıyorlar.

8. Orange Is The New Black

Türkiye’de Avlu olarak uyarlanan Orange Is The New Black, Primetime Emmy Ödülleri’nde 12 adaylığı bulunan komedi dram türünde bir dizi. Hapishane temalı yabancı dizi oldukça sert sahnelere sahip. Dizi, değişik suçlardan aynı hapishanede olan kadınların ilginç, komik ve dramatik hikayelerini ele alıyor.

9. Muhafız

Gururumuz Hakan Muhafız Netflix yapımı Türk dizisi olarak yabancıların ilgisini çekti. Bizde en popüler 10 netflix dizisi listemizde yer verdik. Başrolünde Çağatay Ulusoy’un yer aldığı dizi İstanbul’u konu alıyor. Hakan, İstanbul’da normal bir yaşam sürer. Fakat kendisinin şimdiye kadar farkında olmadığı bazı özellikleri vardır. Yaşadığı şehri koruma görevini üstlenen Hakan Muhafız fantastik bir konuyu ele alıyor.

10. Stranger Things

En Popüler 10 Netflix Dizisi

2016 yılında yayınlanmaya başlayan Stranger Things, en popüler Netflix dizileri arasında. Amerikan bilim kurgu hikayesi olan dizi 1980’lerin kült yapımlarına selam çakıyor. Kaybolan arkadaşlarını aramaya başlayan 3 arkadaşın ve onlara yardım eden insanların hikayesini konu alıyor.


Bu içeriğe ifadenle renk ver!

Beğen Beğen
2
Beğen
Mutlu Mutlu
0
Mutlu
Eğlenceli Eğlenceli
0
Eğlenceli
Üzgün Üzgün
0
Üzgün
Olamaz Olamaz
0
Olamaz
Kızgın Kızgın
0
Kızgın
Komik Komik
0
Komik
İlginç İlginç
0
İlginç

Yorum bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Lütfen üye girişi yapın!