Tarihin En Çok Satan Cep Telefonları

2 dk okuma süresi


3
13 Paylaşım, 3 puan

Günümüzde yüzlerce çeşit akıllı telefon modeli var. Çoğu zaman, markaların yeni çıkardıkları modellerden dahi haberimiz olmuyor. Yani özetle, akıllı telefon pazarı son yıllarda oldukça büyüdü ve genişledi. Artık her marka yüksek satış rakamlarına, düşük fiyatlardan ulaşmaya çalışıyor. Peki, tarihin en çok satan cep telefonları modellerini hiç merak ettiniz mi? dergiCE olarak sizlere, tarihin en çok satan cep telefonları modellerini listeledik. Hadi yakından inceleyelim.

10. Nokia 6010

tarihin en çok satan cep telefonları

Tarihin en çok satan cep telefonları listemizde sık sık kendini gösterecek olan Nokia, özellikle 2000’li yıllarda büyük bir sıçrayış göstermiş ve telefon pazarını domine etmişti. Fakat bir türlü akıllı telefon pazarında kendini gösteremeyen Nokia, son zamanların en büyük hayal kırıklığını yaşatan marka olmuştu. 2004 yılında Nokia’nın piyasaya sürdüğü 6010 modeli tüm dünyada 75 milyon adet sattı.

9. Samsung Galaxy S4

tarihin en çok satan cep telefonları

Uzun zamandır akıllı telefon pazarında lider marka olan Samsung, fiyat ve ürün çeşitliliği skalasını uzun zaman geniş tutmuştu. İzlediği bu politika sayesinde tüm dünyada, geniş kitlelerle ürünlerini buluşturan teknoloji devi, son zamanlarda uyguladığı yüksek fiyat politikası ile eleştiri yağmuruna tutulsa da hala pastanın büyük dilimini elinde bulunduruyor. 2013 yılında çıkarmış olduğu Galaxy S4 modeli, bugüne kadar tam tamına 80 milyon adet sattı.

8. Nokia 1208

tarihin en çok satan cep telefonları

Nokia markasını listemizde sık sık göreceğiz demiştik. Yine bir Nokia ürünü olan 1208, 2007 yılının ikinci çeyreğinde piyasaya sürüldü ve tam tamına 100 milyon adet satmayı başardı.

7. Nokia 3310

Geldik Nokia’nın efsanevi telefonuna. Her ne kadar sağlamlığı ile hala konuşulan bir telefon olsa da Nokia’nın en çok sattığı telefon modeli 3310 değil. Yine de kendi zamanı için konuşacak olursak teknik özellikleri harika diyebileceğimiz bir model. Uzun süre dayanan şarjı, kaya gibi sağlam yapısıyla Nokia 3310, 126 milyon adet satış rakamıyla, tarihin en çok satan cep telefonları listemizde kendine yer buldu.

6. Motorola Razr V3

2004 yılının, üçüncü çeyreğinde çıkan Razr V3 model telefon, ilk kapaklı ve renkli telefonların başında geliyor. 90’lı yılların teknoloji öncüsü Motorola, çıkardığı bu modelle tam tamına 130 milyon satış rakamına ulaştı.

5. Nokia 2600

Nokia’dan devam ediyoruz. 2004 yılında piyasaya sürdüğü 2600, zamanına göre oldukça iyi teknik özellikler barındırıyordu. 2G desteği sunan telefon, mobil internetin kullanımında öncülük etti. Nokia 2600 tam tamına 135 milyon satış rakamı elde etmeyi başardı.

4. Nokia 1200

Nokia’nın devrim yaratan bir yenilik ile kullanıcılar ile buluşturduğu 1200 modeli, pili tam dolduğunda kullanıcıya uyarı veriyordu. O zamanlar için köklü bir devrim sayılacak bu özellikle birlikte Nokia 1200 bugüne kadar 150 milyon adet satmayı başardı.

3. Nokia 3210

1998 yılında piyasaya sürülen 3210 modeli, çıktığı ilk anda gündeme bomba gibi düşmeyi başarmıştı. Nokia 3210 modelinin bu kadar popüler olmasının altında yatan neden, elbette ilk antensiz telefon olmasıydı. İnsanların artık cebinde taşıyacağı, tam anlamıyla cep telefonu dedikleri model 3210’du. Çıktığı ilk anda, deyim yerindeyse peynir ekmek gibi satılan model, 165 milyon satış rakamıyla zamanının en çok satan telefonu oldu.

2. İphone 6

tarihin en çok satan cep telefonları

Geldik son zamanların telefon devi Apple’a. Apple yüksek fiyat, yüksek teknoloji anlayışıyla, yıllardır çizgisi ve kalitesini bozmadan yoluna devam ediyor. Son zamanlarda izlediği yüksek fiyat politikası satışlarını düşürmüş olsa da, sevenleri ondan asla vazgeçmedi. 2014 yılında Tim Cook tarafından tanıtımı yapılan telefon, bugüne kadar tam tamına 220 milyon adet sattı. Üstelik 6S modeli 2019 yılının da en çok satan cep telefonları arasında.

1. Nokia 1100

tarihin en çok satan cep telefonları

Nokia 1100; entegre alarmı, tam ekranlı animasyonları, dahili oyunları ve SMS özelliği ile 2003 yılında piyasayı alt üst etti. Bir zamanların teknoloji Nokia’nın çıkarmış olduğu 1100 model telefonu bugüne kadar tam tamına 250 milyon adet sattı. Bu rakamı ne Samsung ne Apple ne de başka bir marka geçebildi. 250 milyonluk satış rakamıyla Nokia 1100, tarihin en çok satan cep telefonları listemizde birinci sıraya yerleşmeyi başardı.

Eğer siz de içerikler üretmek isterseniz, ücretsiz içerik üreticiliği eğitimimizi tamamlayıp en sonda yer alan Kariyer İçin Başvur sekmesinden örnek bir içerik ile başvurunuzu bırakabilirsiniz.

Bu içeriğe ifadenle renk ver!

Beğen Beğen
2
Beğen
Mutlu Mutlu
3
Mutlu
Eğlenceli Eğlenceli
3
Eğlenceli
Üzgün Üzgün
0
Üzgün
Olamaz Olamaz
0
Olamaz
Kızgın Kızgın
0
Kızgın
Komik Komik
1
Komik
İlginç İlginç
0
İlginç

Yorum bırak

Lütfen üye girişi yapın!