Tansiyonlarınızın Düşmesine Sebep Olacak En Saçma Dizi Sahneleri

5 dk okuma süresi


8
81 Paylaşım, 8 puan

Dizilerin filmlere göre daha uzun bölümlerden oluşmasından olsa gerek, bazen çok saçma sahneleri bulunur. Bu sahneler, küçük hatalardan kaynaklanması nedeniyle çoğu zaman izlerken dikkatimizi çekmeyebilir. Bazı sahneler çekim hatası yüzünden saçma olurken bazıları da kurgusundan dolayı saçma bir hal almıştır. Sizler için bu dizi sahnelerinden bir liste oluşturduk. İşte, izlediğinizde tansiyonlarınızın düşmesine sebep olacak en saçma dizi sahneleri listemiz… İyi seyirler!

1. Kimsenin Vurulmadığı Çatışma Sahnesi

Birçok garip sahnesiyle gündeme fazlasıyla gelen Çukur dizisinin unutulmaz sahnesi, saçma sahne denildiğinde akla ilk gelenlerdendir. Yakın mesafeden kalabalık iki grubun birbirleriyle çatıştığı ve kimsenin ölmediği, tekerleğin içinde insanların olduğu bu ilginç sahne, en saçma dizi sahnelerindendir.

2. Yolcu Çağıran Taksici Sahnesi

Kaygısızlar dizisi bu sahnesiyle şüphesiz ki dizi tarihinin en absürt sahnesine imza atmıştır. Yoldan geçen taksiyi durdurmak için ‘taksi’ diye seslenen kadına taksici ‘yolcu’ diye seslenerek cevap vermektedir ve kadın da bunu normal karşılamaktadır. Bu sahne de izleyenlerin anlam vermekte zorlandığı bu sahnede listemize girmiştir.

3. Behlül Haznedar’ın İnanılmaz Atlayış Sahnesi

Türkiye’nin en bilinen yapımlarından olan Aşk ı Memnu dizisinde, ailenin karizmatik ve yakışıklı erkeği Behlül Haznedar’ı oynayan Kıvanç Tatlıtuğ’un yüzmek için havuz başına gelişini görüyoruz. Burada hiçbir problem yok fakat Kıvanç Tatlıtuğ sonrasında havuza atlayış stili ile uzun süre akıllardan çıkmayacak bir sahneye imza atmıştır.

4. Fazlasıyla Geç Gelen Pişmanlık Sahnesi

Kuzey Güney dizisinin iki karakteri bir anda gelen etkileşimle öpüşmeye başlamaktadır. Oldukça şehvetli bir şekilde geçen öpüşmenin ardından birbirlerini iterek bu yaptıklarının saçmalık olduğu konusunda ortak kanıya varmaktadırlar fakat ortaya çıkan bu sahneye göre fazlasıyla fevri bir tepki verilmektedir.

5. Kahveye Tükürme Sahnesi

Kadın dizisinde karakter sevmediği misafirine kahve hazırlamaktadır. Kahvenin içine tükürme gibi bir planı vardır ve bunu uygular fakat bu sahneyi fazlasıyla detaylandırmışlardır. Kahveye tükürme sahnesinin neden bu kadar detaylı olduğu da merak konusu olmuştur. Bu sahne de izlediğinizde tansiyonlarınızın düşmesine sebep olacak en saçma dizi sahneleri arasındadır.

6. Ceren Moray’dan İlginç Umbrella Sahnesi

O Hayat Benim dizisinde Ceren Moray’ın oynadığı başrol karakteri eve yürümektedir. Rihanna’nın Umbrella şarkısını mırıldanmaktadır ama bunu çok tuhaf bir şekilde yapmaktadır. Sosyal medyada da hala komik paylaşımların içinde gördüğümüz bu sahne de izlediğinizde tansiyonlarınızın düşmesine sebep olacak en saçma dizi sahneleri arasındadır.

7. Ali Rıza Bey’in Bilgisayarda Yakalanma Sahnesi

Yaprak Dökümü dizisinin en ağır ve babacan karakteri olarak görülen Ali Rıza Bey bu sahnede bilgisayar başında vakit geçirmektedir. Fakat bir anda pornografik reklamlarla karşılaşır ve kapatamaz. Sonrasında ise eşine ve kızlarına yakalanır. Bu sahnedeki bir detay da ekrandaki resmin site üzerinden değil bilgisayardaki medya oynatıcıdan açıldığıdır.

8. Selena’nın Sürpriziyle İyileşen Kız Sahnesi

Selena dizisinde Selena karakteri küçük çocuklara sürpriz yapmak için sihirle toplar ve kale yaratmıştır. Kalabalık çocuk grubu da buna çok sevinerek toplarla oynamaya başlamıştır. Fakat çocukların arasında kolu kırık bir çocuk da vardır. Kolu kırık kız, olayın heyecanıyla kolunu alçıdan çıkartarak toplara iki eliyle saldırmaya başlamaktadır.

9. Mustafa Sandal Taklidiyle Sevgiliye Sürpriz Sahnesi

Zamanın popüler dizilerinden olan Sihirli Annem dizisinde Cem karakteri sevgilisi Tuğçe’yi evine davet etmiştir ve ona bir sürpriz hazırlamıştır. Onu etkilemek için Mustafa Sandal gibi giyinip ‘Aşka Yürek Gerek’ şarkısına playback yapmaktadır. Bu sahne de izlediğinizde tansiyonlarınızın düşmesine sebep olacak en saçma dizi sahneleri arasındadır.

10. Anlamsızca Gelen Şarkı Sahnesi

Bez Bebek dizisinde kötü karakter rolündeki Şoker, iyi karakter olan Kulina’dan şikayet etmektedir. Bir anda tuhaf bir şarkı söylemeye başlar ve bu şekilde şarkıcı olur. Bu garip şarkının söylendiği sahne de varlığının neden sorgulanan sahneler arasındadır. Ayrıca karakter de Batman filmindeki Joker karakterinden alıntı olarak tasarlanmıştır.

11. İyi Bir Oyunculuk Çıkartmak İsterken Abartma Sahnesi

Poyraz Karayel dizisinin bir sahnesinde adam bir konuda gerçekleri öğrenmektedir. Kadının itirafından sonra şaşkın ve üzüntülü bir tepki vermesi gerekmektedir ama oynayan oyuncu işin içine biraz da oyunculuk katmak istemiştir. Sadece bağırması gereken bu sahnede tuhaf bir sesleniş yaparak en saçma sahneler arasına girmiştir.

12. Telefon – Telsiz Konuşma Sahnesi

Türkiye’nin en uzun yapımlarından olan Arka Sokaklar dizisinin en çok konuşulan sahnelerinden biri de bu sahnedir. Ekip olay yerini sormaktadır. Karşı taraf da yanıtlamaktadır fakat bu sahne de bir taraf telefonla konuşurken diğer taraftan cevap telsizden gelmektedir. Böylece televizyon tarihindeki ilk telsiz-telefon bağlantısı gerçekleşmiştir.

13. Enteresan Yumruk Sahnesi

Hakan: Muhafız dizisinde başrol karakter çocukları çalıştıran bir adamla kavga etmek üzeredir ve üzerinde de koruyucu yeleği bulunmaktadır. Adam, karakterimize yumruk atar ve bileği kırılır fakat bileğinin kırılma efekti fazlasıyla kötü gösterilmiştir Bu sahne de izlediğinizde tansiyonlarınızın düşmesine sebep olacak en saçma dizi sahneleri arasındadır.

14. Şarkıyı Playback Şeklinde Söyleme Sahnesi

Bücür Cadı dizisinde, küçük cadı karakteri şarkı söyleyerek yürümektedir. Önünü kesen çocuklar da onunla alay etmektedir. Küçük cadı, tüm şarkıları bildiği konusunda çocuklarla iddialaşır ve çocuklar ondan bir Atilla Taş şarkısı söylemesini ister. O da gerçek şarkıyı büyüyle söyler gibi yapar. Bu sahne de dizi tarihinin en absürt sahnelerinden birisidir.

15. Arda Kural’dan İnanılmaz Dövüş Sahnesi

Birçok kez gündemlere gelen eski oyuncu Arda Kural Kurşun Bilal dizisinde başrol karakterini oynamaktadır. Bir grupla kavga etmek için olay yerine gitmiştir. Kavga başlar ve Arda Kural seri yumruklarla grubu teker teker yere serer. Oyunculuğun inanılmaz kötü olduğu bu sahne dizi tarihindeki en ilginç sahnelerdendir.

16. En Tuhaf Tokat Sahnesi

İzleyici kitlesi büyük olan Kurtlar Vadisi dizisinde Polat Alemdar karakteri bir tartışma halindedir. Bir anda tokat atar ve adam yere yıkılır. Polat Alemdar’ın attığı tokat gayet normaldir fakat diğer oyuncunun düşüşü sahneyi saçma hale getirmiştir. Bu sahne de sosyal medyada sürekli paylaşılan komik bir paylaşım haline gelmiştir.

17. Beter Ali’nin Unutulmaz Bağırışı

Cennet Mahallesi dizisinde, Beter Ali karakteri karakola götürülmüş ve nezarethaneye atılmıştır. Oradaki diğer kişilere selam vererek aralarına oturan Beter Ali bir anda tuhaf bir şekilde bağırarak herkesi şaşkına çevirmiştir. Sadece oradakileri değil ekran başında izleyenler de bu sahnede şaşıranlar arasındadır.

18. Çöpe İnsan Atma Sahnesi

Bizim Hikaye dizisinde genç görevli yerleri ve çöpleri temizlemektedir. Genç kız grubundan bir kız ise onu sinirlendirecek şeyler söylemektedir. Kız, gence çöpleri almasını söyledikten sonra görevli gayet normal bir şekilde kızı alıp çöpün içine koymaktadır. Bu sahne de izlediğinizde tansiyonlarınızın düşmesine sebep olacak en saçma dizi sahneleri arasındadır.

19. Padişahtan Amerikan Güreşi Sahnesi

Türk dizi tarihinin en büyük yapımlarından olan Muhteşem Yüzyıl dizisinde Kanuni Sultan Süleyman suikaste uğramaktadır. Arkasından bıçakla yaklaşan kadını fark eden padişah, bir Amerikan Güreşi hamlesiyle kadını etkisiz hale getirmektedir. Böylece internet üzerinde fazlasıyla gündeme gelmiş sahnelerden biri haline gelmiştir.

20. Oscar Alacak Oyunculuk Sahnesi

Böyle bir başlık açılınca Gerçek Kesit dizisini de atlamak olmazdı. Gerçek Kesit’in bir bölümünde genç adam babasının ölümünü karakolda polisten öğrenmektedir. Haberi aldıktan sonra verdiği tepkiler ve replikleri elindeki bir kağıttan okur gibi söylemesi, izleyenleri üzmekten çok güldürmüştür. Bu sahne de en saçma dizi sahnelerindendir.

Eğer siz de içerikler üretmek isterseniz, ücretsiz içerik üreticiliği eğitimimizi tamamlayıp en sonda yer alan Kariyer İçin Başvur sekmesinden örnek bir içerik ile başvurunuzu bırakabilirsiniz.

Bu içeriğe ifadenle renk ver!

Beğen Beğen
2
Beğen
Mutlu Mutlu
0
Mutlu
Eğlenceli Eğlenceli
2
Eğlenceli
Üzgün Üzgün
0
Üzgün
Olamaz Olamaz
0
Olamaz
Kızgın Kızgın
1
Kızgın
Komik Komik
1
Komik
İlginç İlginç
0
İlginç

Yorum bırak

Lütfen üye girişi yapın!