Beyinlerde Geçici Hasara Sebep Olan Gerçek Kesit’in Unutulmaz Bölümleri

7 dk okuma süresi


5
13 Paylaşım, 5 puan

Gerçek Kesit, şu an 20’li yaşlarında ve daha büyük olan herkesin hatırlayacağı bir televizyon programıdır. Hatta unutamayacakları bir program desek çok daha doğru olur. Flash TV televizyonlarında yayınlanan Gerçek Kesit, yaşanmış olayları aktaran bir programdı. Ancak izleyici yaşanan olayların trajedisine odaklanamazdı. Çünkü gerek oyunculukları gerek kostümleri gerekse dekoruyla tüm duyu organlarını kanatan Gerçek Kesit, komedi programı niyetine izlenirdi. Hayatımıza Sarı Bıyık ve Kaleci Saçlı Adam karakterlerini sokan da Gerçek Kesit programıydı. Özellikle Gerçek Kesit’in beyinlerde geçici hasara sebep olan unutulmaz bölümleri, hafızalara kazınmıştır. Belirli oyuncular ve mekanlarda unisex kostümleri çekilen Gerçek Kesit, 90’lar ruhunu 2006 yılına kadar taşımayı başarmış sitcom türü bir eserdir. İşte sizler için derlediğimiz unutulmaz yapıt Gerçek Kesit’in en ilginç bölümleri…

1. Boş Sandalye

Beyinlerde Geçici Hasara Sebep Olan Gerçek Kesit'in Unutulmaz Bölümleri

Yine Gerçek Kesit, yine alakasız bir bölüm ismi değerli okuyucular… Bu bölümde Hüseyin ve Mine çifti çocuklarına bakması için Hüseyin’in köydeki kardeşi Selma’yı çağırır. Selma da ordaki evini, kocasını bırakıp koşa koşa gelir nedense. Selma şehre gelince köyde yapamadığı ne varsa yapar. Sigara içmek gibi mesela. Bir gün eve Hüseyin’in arkadaşı Sarı Bıyık gelir. Karizmatik bakışları ve yürek delen çoraplarıyla salona girer. Kocası köyde onu bekleyen Selma, Sarı Bıyık’la ilişki yaşamaya başlar. Sarı Bıyık’a da boşandım der. Sarı Bıyık, Selma’yla yaşayacağı bir ev tutar. Çok aşık Selma’ya… Ama Selma, Sarı Bıyık’ın iş yerine gittiğinde müteahhitle tanışır. Apartmanın kalorifer dairesinde müteahhitle her gün buluşan Selma, aynı anda hem Sarı Bıyık’ı hem müteahhiti idare etmeye başlar. Sarı Bıyık olanları öğrendiğinde Selma’ya bağırır çağırır. Selma da durur mu hiç? Evdeki tüm eşyaları toplayıp kaçar. Acaba nerde?

2. Gençlik Faciası

Gençlik Faciası, yazlıkta çılgın eğlenceler yaşayan dört arkadaşın yaşadıklarını anlatan bir bölüm. Üç üniversite öğrencisi erkek ve bir lise öğrencisi Hülya. Lise öğrencisi ama 30’lu yaşlarında görünüyor bu hanım kız. Üniversite öğrencileri de keza öyle. Üniversite öğrencilerinden biri de sevilen kahraman Kaleci Saçlı Adam. Bu arkadaşlar buluşup “Hadi gelin biraz dağıtalım” derler ve dağıtmak için çay bahçesine giderler. Nasıl eğlence ama? Çay bahçesinde Hülya’nın sevgilisi olmadığını öğrenen Kaleci Saçlı Adam, ona olan aşkını gösterme telaşına girer. Hülya’yı peynir, zeytin, yumurta, ekmek ve koladan oluşan pikniğe götürür. Ama Hülya için Kaleci Saçlı adam kankadır. Birkaç gün sonra bu üstün zekalı arkadaşlar motorla karşı şeride geçme planı yaparlar. Bir kişinin anca sığabileceği motora dört kişi biner. Karşı şeritte de eğlence mekanları çay bahçesine gidip çay içerler. Ancak denizde dalga başladığı için çay keyifleri yarım kalır. Geri dönüş yolunda Kaleci Saçlı Adam ve Hülya motorda kalırken diğer iki arkadaşları motordan denize atlarlar. Arkadaşlarına da motoru batırarak şaka yaparlar. Evet, bu bir şaka. Hepsi denize düşünce de üç cengaver yardım bulmaya giderler. Açık denizde, yüzerek. Gece, balıkçılar Hülya’yı denizin ortasında bulur. Hülya ailesinin yanına geri döner ancak üç arkadaşından bir daha haber alınamaz.

3. Göl

Beyinlerde Geçici Hasara Sebep Olan Gerçek Kesit'in Unutulmaz Bölümleri

Kaleci Saçlı Adam, bu bölümde başroldedir. Yine karizmasıyla herkesi büyüler. Kaleci Saçlı Adam, Fahriye’ye hep ümit verir. Sonra Fahriye’nin belalı ağabeyinden gizli gizli buluşmaya başlarlar. Buluşma yerleri de göl kenarı. Göl kenarında birlikte olurlar. Nasıl ıssız bir yerse artık. Kaleci Saçlı Adam, Fahriye’den ayrılmak ister. Fahriye’de saçma sapan “Sana çok aşığım, beni bırakma” zırvaları sıralar. Son kez buluşmaya gittiklerinde Fahriye, ağabeyine söylemekle tehdit eder. Buna sinirlenen Kaleci Saçlı Adam da öleceğime katil olayım diye düşünür. Aşk yuvaları olan göl kenarında Fahriye’yi öldürür. Göl, Gerçek Kesit’in beyinlerde geçici hasara sebep olan unutulmaz bölümleri arasında en trajik olanlardan biri olmuştur. Fahriye, aşkından ölmüştür.

4. Helva Cinayeti

Bu yaratıcı isimli bölümdeki baş kahraman Bektaş. Bektaş, hayalleri uğruna köyünden kalkıp büyük şehre gelir. Bir pansiyonda oda tutar. Bektaş, Malatyalı; pansiyon sahibi ise Sivaslıdır. Sebebini anlayamadığımız bir şekilde hemşehri olduklarını iddia ederler. Bektaş, memleketinde kahvehane işletir. Büyük şehirde de kahvehane satın almak ister. Kahvehanenin sahibiyle anlaşırlar. Kahvehane sahibi Karslı olmasına rağmen yine hemşehri olduklarını iddia etme durumu oluşur. Kahvecilikle başlayan iş, uyuşturucu ticaretini izler. Dört kişilik ekibiyle uyuşturucu satan Bektaş’ın ekibinde kuzeni İsmet de vardır. Bir gün Bektaş’a telefonda “mal” yerine “helva” çıktığı söylenir. Bu iş İsmet’in başına yıkılır. Bektaş ve ekibin diğer üyeleri İsmet’i öldürür. Helva yüzünden İsmet ölür, diğerleri hapse girer.

5. İhanet

Beyinlerde Geçici Hasara Sebep Olan Gerçek Kesit'in Unutulmaz Bölümleri

Bölümün başında Perihan Savaş kızları dese de çiftin bir oğlu vardır. Kanal kız çocuğu bulamadıysa demek ki. Bu bölümde Raşit’in karısına aldığı bilezikleri kıskanan Güllü, kocası Hamza’nın burnundan getirir. Güllü, memnuniyetsiz, kıskanç ve dırdırcı bir kadındır. Hamza da karısına nasıl aşık görseniz! Bilezik alamadığı için Güllü, Hamza’ya bir hafta küser. Hamza da karısı için borç harç bir bilezik alır. Allah aşkına saçmalığa bakar mısınız?! Güllü, bir bilezikle tatmin olur mu hiç? Olmadı elbette. Güllü, emaye tencereyle her gün nedense yarım litre (kendisinin deyimiyle yarım kilo) süt ala ala sütçüyle yakınlaşır. Sütçü de bizim Sarı Bıyık. Sarı Bıyık pembe kırlentlerle bezenmiş tek kişilik yatağı olan minnoş bir insan. Kocası öğrenince de paçayı kurtarmak isteyen Güllü, Sarı Bıyık’ın kendisine tecavüz ettiğini söyler. Kocası zaten saf. Hemen inanır ve Sarı Bıyık’ı öldürür.

6. İhtirasın Bedeli

Mutlu bir aile babası ve başarılı bir iş insanı olan Sarı Bıyık bu bölümde başrolde. Sarı Bıyık’ın sekreteri nişanlandığı için işi bırakır. Çünkü nişanlısı çalışmasını istemiyormuş. Bahanenin rezaletine bakar mısınız? Yeni sekreter arayışına giren Sarı Bıyık, Filiz’i işe alır. Filiz de annesiyle yaşayan, annesiyle anlaşamayan saçma sapan bir insan. Filiz, sekreter olarak başlasa da patronla işi pişirir. Sarı Bıyık’la işleri ilerletip fabrikadan hisse bile alır. Sarı Bıyık’ın karısı ve kızı da saf saf adamı iş görüşmelerinde sanarlar. Filiz sürekli Sarı Bıyık’ı tehdit eder. Fabrikadan şu kadar hisse vermezsen karına söylerim, senin odana yerleşeceğim tarzı söylemlerin ardı arkası kesilmez. Sarı Bıyık verdiği hisseyi geri almaya çalışırken, Filiz hisseyi arttırma derdindedir. Zavallı Sarı Bıyık da, “Geber!” diye bağırıp Filiz’i öldürür. 10 yıl dayanan Sarı Bıyık (10 yıl boyunca aklı nerdeydi acaba?), yasak aşkın bedeli hapiste öder. Karısı ve kızı öğenince kahrolsa da Sarı Bıyık’a toz kondurmazlar.

7. İnsan Kasabı

Bölüm isminin güzelliğine bakar mısınız? Böyle unutulmaz bölümleri olan Gerçek Kesit’in beyinlerde geçici hasara sebep olmaması mümkün mü? Bölümde sinirli bir adamı oynayan Sarı Bıyık vardır elbette. Sarı Bıyık, Esra’yla evlidir. Esra da Sarı Bıyık’a nasıl aşık bir görseniz! Esra vefat ettikten sonra babasını onlarla yaşamaya ikna eder. Sarı Bıyık bu durumdan memnun değildir. Esra bir gün babasına hamile olduğunu söyler. Babası çok sevinir. Sarı Bıyık ise çocukları sevmediği için bu duruma hiç sevinmez. Esra da kocasının çocuk sevmediğini bilmiyor. Evlilikteki paylaşıma bakın. Öyle rastgele hamile kalmış resmen. Evinden iyice soğuyan Sarı Bıyık bir kadınla ilişkiye başlar. Kadın da “Karıma evi zindan ediyorum” diyen adama “Senden çok hoşlandım” diyen bir zeka. Sarı Bıyık, kayınpederi ilişki yaşadığı kadını öğrenince hamile karısını ve kayınpederini öldürür. Hapisten çıkınca başka biriyle evlenir. Karısı da sevgilisini Sarı Bıyık’a ağabeyim diye tanıştırır. Kadının çocuğunu kadına öldürtür. Kadın kafayı yer. Sonra kadını da öldürür. Sarı Bıyık, İnsan Kasabı’dır.

8. Namus Uğruna

Beyinlerde Geçici Hasara Sebep Olan Gerçek Kesit'in Unutulmaz Bölümleri

Canımız Sarı Bıyık bu bölümde yine döktürmüştür. Fabrikada çalışan Sarı Bıyık’ın karısı İlknur, sürekli yalnızlıktan şikayet edip adamın beynini yer. Yok efendim eski mahallesi şöyle güzelmiş böyle güzelmiş bilmem ne. Bir gün komşuya giden İlknur, komşusunun kardeşi Kaleci Saçlı Adam’la tanışır. Kaleci Saçlı zaten İlknur’a yanıktır. Zamanla Kaleci Saçlı Adam’ın cazibesi İlknur’u da etkiler. Aralarındaki kıvılcım zamanla büyür. E kolay mı Kaleci Saçlı Adam’a karşı koymak? İkili ilk başta gizli gizli buluşurlar. Sonra -cesaretlerine hayran kalmamak elde değil- İlknur’un evinde buluşmaya başlarlar. Sarı Bıyık, eve erken geldiği bir gün; İlknur’u üzerinde oversize beyaz bir t-shirt, Kaleci Saçlı Adam’ı ise üstsüz bir şekilde çeyizlik nevresimin üzerinde basar. Oracıkta silahını çıkarıp ikisini de vurur. İlknur ölür, Kaleci Saçlı adam ağır yaralanır.

9. Sonun Başlangıcı

Bu saçma bölümümüzde, Ebru ve Sarı Bıyık evlidir. Sarı Bıyık, işinde gücünde evine bağlı bir insandır. Ama Ebru, evli ve mutsuz bir kadındır. Ebru, komşusuyla çay içerken komşusu “Aa her erkek aldatır” gibi inanılmaz mantıklı (!) bir söylemde bulunur. Ebru da canımız Sarı Bıyık’ı çeker köşeye sorar: “Sarı Bıyık, beni hiç aldattın mı?” Sarı Bıyık ise dalga geçer: “Aynen aldattım, ahahaha” tarzı mizah kokan bir şakayla karşılık verir. Mizah yoksunu Ebru da kocasını ciddiye alır. O aldattıysa ben de aldatacağım der. Dişe diş, kana kan felsefesiyle yola çıkar. Ebru, Kaleci Saçlı Adam’la tanışır. İlk etapta tamamen fiziksel olan ilişki zamanla duygusala döner. Sarı Bıyık’a herkes “Boynuzlu” demeye başlar ama o Ebru’ya toz kondurmaz. Sonra Ebru boşanmak istediğini söyleyince Sarı Bıyık’ın gözü döner. Aldatılmayı hazmedebilir ancak boşanmayı asla! İlginçtir ki; her zaman silah taşıyan Sarı Bıyık’ın burada silahı yoktur o da Ebru’yu bıçakla öldürmek zorunda kalır.

10. Şişenin Dibi

Beyinlerde Geçici Hasara Sebep Olan Gerçek Kesit'in Unutulmaz Bölümleri

Şişe çevirmece oyununa Gerçek Kesit tarafından yeni bir yorum yapılır. Şişe kimlerin önünde durursa o kişiler birlikte olur. Oyunun kuralına hayran kalmamak elde mi (?). Swinger ve şişe çevirmece temalı bu bölümde, Kaleci Saçlı Adam ve İdil’in önünde şişe durur. Ancak Nurgül adındaki arkadaşları hemen koşup olanları İdil’in sevgilisi Sarı Bıyık’a anlatır. Sarı Bıyık ve Nurgül hemen mükemmel planı kurarlar. Nurgül, Kaleci Saçlı Adam’ı arayıp basketbol seçmeleri olduğunu söyler. Sarı Bıyık da güya Kaleci Saçlı Adam’ı takımına almak isteyen bir teknik direktör. Kaleci Saçlı Adam saflığından ve sevincinden hemen kanıyor bu ikiliye. Sarı Bıyık ve Kaleci Saçlı Adam ıssız bir ormanın derinliklerine giderler. Çünkü seçmeler orada olacak (!). Sarı Bıyık orada Kaleci Saçlı Adam’ı öldürür. İdil ile aşklarına devam edeceğini uman Sarı Bıyık nedense hapse girince epeyce şaşırır.


Bu içeriğe ifadenle renk ver!

Beğen Beğen
0
Beğen
Mutlu Mutlu
0
Mutlu
Eğlenceli Eğlenceli
0
Eğlenceli
Üzgün Üzgün
0
Üzgün
Olamaz Olamaz
0
Olamaz
Kızgın Kızgın
0
Kızgın
Komik Komik
0
Komik
İlginç İlginç
0
İlginç

Yorum bırak

Lütfen üye girişi yapın!