Süper bilgisayardan temiz enerji projesi


Temiz Enerji
Temiz Enerji

IBM, bilgisayar kullanıcılarının, cihazlarının boş vakitlerini bağışlamaları sayesinde altından ancak süper bilgisayarların kalkabileceği hesaplamaları yapıyor.

‘World Community Grid’ adı verilen süper bilgisayar son olarak Harvard Temiz Enerji Projesi’yle, şu ana kadar yapılan en kapsamlı kuantum kimyasalları araştırmasını gerçekleştirdi. Araştırma, bazıları düşük maliyetli ve yüksek verimli hücreler olarak geliştirilebilecek, ayrıca milyonlarca yeni organik bileşene ilişkin bilgiler barındırıyor. Bilgileri açık kaynak olarak sunan Harvard, bilim insanlarının bu alandaki araştırmalarına devam etmelerinin önünü açıyor.

Bu içeriği nasıl buldunuz?

Beğen Beğen
4
Beğen
Mutlu Mutlu
3
Mutlu
Eğlenceli Eğlenceli
0
Eğlenceli
Üzgün Üzgün
0
Üzgün
Olamaz Olamaz
0
Olamaz
Kızgın Kızgın
0
Kızgın
Komik Komik
0
Komik
İlginç İlginç
0
İlginç
Dijital Derginiz
Dijital yayıncılık alanında Türkiye, yükselen bir grafik çizmektedir. Bu amaç ile profesyonel işlere imza atmak üzere yola çıktık. 5. yılımızda araştırmayı seven herkese kapımızı açtık. Sizlerde makalelerinizi dergiCE'de paylaşarak, dijital dünyada yerinizi alabilirsiniz.

Yorumlar 1

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. Ülkemizdeki mucitleri daha düne kadar, ücret ve labaratuvar konusunda bütün desteği sağlayan yabancı ülkelere kaptırıyorduk. Ancak TUBİTAK gibi Bilim ve Teknik konusunda destek çıkan resmi kurumlarımız vesilesiyle, son yıllarda bu mucitlerin, en azından bir kısmını yurtdışına çıkması yerine, ülkemizde kalmasını ikna etmeye başladık. Umuyoruz; onlarda kendi ülkelerine hizmet etme hazzını duyuyorlardır!. Ve bu destekçilerin arttırılması gerekiyor…

İçerik Türünü Seçin
Kişilik Testi
Kişilik Hakkında Testler
Test
Cevaplamalı Testler
Anket
Oylamalı Seçenekler
Yazı
Biçimlendirilmiş Metinler
Puanlamalı Liste
Puanlamalı Liste
Video
Youtube, Vimeo, Vine vs
Ses/Müzik
Soundcloud, Mixcloud
Resim
GIF veya Resim