Stresli Geçen Günün Ardından En İyi Dinlendirici Müzikler

4 dk okuma süresi


6
13 Paylaşım, 6 puan

Stresli geçen bir günün ardından sizlere iyi gelecek en iyi ilaç müziktir. Huzur bulacağınız en iyi dinlendirici müzikler ruh sağlığınızı olumlu yönde etkiler. Yaşadığınız zor günlerden sonra dingin hissedebileceğiniz müzikler, rahatlamanız için çok büyük önem teşkil etmekte. Piyano tuşunun sesleri, gitar tellerinin hafif gürültüsü ve müziklerde anlatılan içten hikâyeler… Sizler için stresli geçen günün ardından huzur bulmak isteyeceğiniz en iyi dinlendirici müzikler listesi hazırladık. Şimdiden keyifli dinlemeler!

1. Lorde: Liability

Stresli Geçen Günün Ardından En İyi Dinlendirici Müzikler

Royals şarkısı ile büyük çıkış yakalayan Lorde başarısını albüm ile taçlandırmayı başardı. Yeni Zelandalı şarkıcı bu şarkısı ile 17 yaşında Grammy Ödüllerine aday olmuş ve “Yılın Şarkısı” ödülünü kazanmıştır. 2017 yılında 3. stüdyo albümü “Melodrama” ise Grammy Ödüllerinde “Yılın Albümü” kategorisine aday olmuştur. Melodram albümünden “Liability” şarkısı listemizin ilk sırasında sizlerle buluşuyor. Liability, Melodrama albümünün en huzur veren ve en sakin şarkılarından birisi olarak karşımıza çıkıyor.

2. Leighton Meester: Dreaming

Gossip Girl dizisinin yıldızı Leighton Meester, drama rolündeki oyunculuğu ile tanınmış ve birçok ödüle layık görülmüştür. 2010 yılında Teen Choice Ödüllerinde “En İyi Drama Kadın Oyuncusu” seçilmiştir. Oyunculuğunun yanı sıra 2010 yılında çıkarmış olduğu “Country Song” filmi için aynı adı taşıyan albüm ile müzik dünyasına adım atmıştır. Bu albümünde farklı sanatçılarla düet yapan Leighton Meester, 2017 yılında “Lovestrings” albümü ile bir kez daha hayranları mutlu etmiş. “Lovestrings” albümünde yer alan Dreaming, Leighton Meester’in müzik kariyerindeki en naif ve en yalın şarkılarından birisi olmuştur.

3. Regina Spektor: Hero

Stresli Geçen Günün Ardından En İyi Dinlendirici Müzikler

Amerikalı şarkıcı ve piyanist Regina Spektor, çocuk yaşlarında müziğe adım atan isimlerden birisi olarak adından söz ettirmeyi başarmıştır. 16’lı yaşlarında sözü ve müziği kendisine ait birçok şarkı yazmıştır. Tarzı Björk, Tori Amos gibi şarkıcılara benzetilen Regina Spektor, bu benzetmelerin dışında kendisine özgü bir tarz yakalamayı da başardı. 1999’da ilk albümü yayınlanmasa da, 2001 yılında 11:11 adındaki albümünün yayınlanmasıyla müzik dünyasına giriş yapmıştır. 2006 yılında çıkarmış olduğu “Begin To Hope” albümü Shortlist Müzik Ödüllerine aday olarak gösterilmiştir. Aynı zamanda 56. Grammy Ödüllerinde “You’ve Got Time” şarkısı ile “Görsel Medya İçin En İyi Şarkı Sözü Yazarı” ödülüne aday olmuştur. Tarzı ile farklılık sunan Regina Spektor sevilen şarkısı “Hero” ile kulaklarınıza huzur verecek.

4. Evgeny Grinko: Field

Rus asıllı müzisyen Evgeny Grinko ordu bandosunda yaptığı düzenlemeler ile genç yaşta büyük işler başarmıştır. Müzik kariyerine 2 albüm sığdıran Evgeny Grinko, ülkemizde de popülerliğini sürdürmeye devam ediyor. Türkiye’de birçok konser veren genç piyanist birçok film müziğinin bestekarlığını da yapmıştır. Evgeny Grinko’nun 2015 yılında piyasaya sürdüğü “Silent Lake Water” albümünden “Field” şarkısı, sizi güzel esintisiyle uzaklara götürecek.

5. Enya: Only Time

Stresli Geçen Günün Ardından En İyi Dinlendirici Müzikler

İrlandalı güzel şarkıcı Enya, müzik kariyerine amcalarının ve kardeşlerinin içinde bulunduğu “Clannad” adlı gruba katılarak adım atmıştır. Ejderha Dövmeli Kız, Yüzüklerin Efendisi, Uzak Ufuklar gibi filmler için yaptığı müzikleri ile tanıdığımız Enya, “May It Be” şarkısı ile Oscar’a aday olmuştur. 2002 yılında “A Day Without Rain” albümü ile Grammy ödülüne layık görülmüştür. Yine 2007 yılında çıkarmış olduğu “Amarantine” adlı albümü ile Grammy ödülünün sahibi olmuştur. “A Day Without Rain” albümünde yer alan “Only Time” şarkısı, sanatçının ses getiren eserlerinden birisi olmayı başarmıştır.

6. Bülent Ortaçgil: Bu Su Hiç Durmaz

Adını “Benimle Oynar Mısın?” şarkısı ile duyuran Bülent Ortaçgil, 7’den 70’e herkesin sevebileceği tarzda şarkılar yapmayı başarmış bir sanatçımız. 1991 yılında çıkarmış olduğu ilk albümü “Oyuna Devam” ile bir kez daha kendisini kanıtlamayı başarmış. Fikret Kızılok ile beraber müzik çalışmaları yapan Bülent Ortaçgil, 10’a yakın albüm çıkarmıştır. “Oyuna Devam” adlı albümünün en sevilen ve en çok söylenen parçası “Bu Su Hiç Durmaz” şarkısı, tercih edilen aşk şarkılarından olmayı başarmıştır. Stresli geçen bir günün ardından sizi biraz olsun rahatlatacak düşüncesiyle en iyi dinlendirici müzikler listemize ekledik.

7. Oi Va Voi: Ladino Song

Stresli Geçen Günün Ardından En İyi Dinlendirici Müzikler

İngiliz müzik grubu Oi Va Voi, çağdaş tarzda bestelediği müzikler ile tanınmıştır. “Oi Va Voi” adının anlamı “Aman Tanrım”dır. 2003 yılında BBC Ödüllerinde “Sınır Kapısı” kategorisinde aday gösterilmiş. 2004 yılında ise Edison Ödüllerinde “En İyi Albüm” ödülüne layık görülmüşlerdir. 2003’te yayınladıkları “Laughter Through Tears” albümünde yer alan “Ladino Song”un farklı ezgileri sizi dinlerken başka diyarlara götürecek türden.

8. Mehmet Güreli: Kimse Bilmez

Eğitimini edebiyat ve felsefe üzerine yapmış olan Mehmet Güreli, Hayaller ve Sokaklar, Bedrufi’nin Nefesi gibi kitaplar yazmıştır. Yazarlığının yanı sıra yapımcı, yönetmen olarak film sektöründe de yer almayı başarmıştır. Aynı zamanda Gişe Memuru, Gölge gibi filmlerde oyunculuk yapmış. Müzisyen yönünü ise 2002 yılında “Odamda Yolculuk” albümü ile ortaya çıkarmıştır. 2017 yılında çıkardığı son albümü Zamboni Sokağı, Mehmet Güreli’nin sevilen ve en bilinen şarkılarını içermektedir. Çeşitli sanatçılar tarafından oldukça farklı tarzda tekrar seslendirilen şarkı “Kimse Bilmez” parçasını asıl sahibi Mehmet Gürel’den dinlemek hem eskilere götürüyor hem de rahatlatıyor.

9. Terry Jacks: If You Go Away

1944 doğumlu Terry Jacks, kurmuş olduğu “The Poppy Family” grubu ile piyasaya çıkmıştır. 1974 yılında “Seasons In The Sun” şarkısı sanatçının daha da tanınmasını sağlamış. 2011 yılında “On The Line” adlı belgeselin bestekârlığını yapmıştır. Juno “Yılın Single” ve “En İyi Erkek Sanatçı” ödüllerine layık görülmüştür. 1975’te çıkan “Y’ Don’t Fight The Sea” albümü ile genç ve dinç sesli Terry Jacks, “If You Go Away” şarkısıyla büyülü bir aşkta terk eden tarafa yazdığı sözleri ile bizi o günlere götürüyor.

10. Dua Lipa&Chris Martin: Homesick

Stresli Geçen Günün Ardından En İyi Dinlendirici Müzikler

İngiliz şarkıcı Dua Lipa, kariyerine modellik yaparak başlamış, daha sonraları müziğe yönelmiştir. 2017 yılında kendi adını taşıyan ilk albümünü piyasaya sürmüştür. Bu albümdeki “Be The One” şarkısı tanınmasını sağlamıştır. Ülkemizde de oldukça sevilen ve konser veren ünlü şarkıcı Dua Lipa, Grammy, BRIT gibi ödül törenlerinde birçok ödülün sahibi olmuştur. 2017 yılında çıkarmış olduğu ilk stüdyo albümünden Chris Martin ile yaptığı “Homesick” düeti, en sakin ve en yalın şarkılarından biri olarak gösterilmektedir.

Eğer siz de içerikler üretmek isterseniz, ücretsiz içerik üreticiliği eğitimimizi tamamlayıp en sonda yer alan Kariyer İçin Başvur sekmesinden örnek bir içerik ile başvurunuzu bırakabilirsiniz.

Bu içeriğe ifadenle renk ver!

Beğen Beğen
9
Beğen
Mutlu Mutlu
4
Mutlu
Eğlenceli Eğlenceli
3
Eğlenceli
Üzgün Üzgün
0
Üzgün
Olamaz Olamaz
0
Olamaz
Kızgın Kızgın
0
Kızgın
Komik Komik
0
Komik
İlginç İlginç
0
İlginç

Yorum bırak

Lütfen üye girişi yapın!