Stiliyle Hep Rüküş Giyinmeyi Başaran Ünlü Kadınlar

5 dk okuma süresi


3
11 Paylaşım, 3 puan

Halk arasında da sıkça kullanılan rüküş kelimesinin anlamı çoğu kişi tarafından bilinmemektedir. Rüküş kelimesi Arapça kökenli bir kelimedir. Genellikle kadınlar arasında kullanılmaktadır. Rüküş kelimesi sıklıkla rüküş giyinmek kelimesi ile birlikte kullanılmaktadır. Rüküş giyinmek ise bir kişinin komik veya gülünecek türde kıyafetler tercih etmesi demektir. Özellikle magazin gündeminde yer almayı başaran ünlü kadınlar, hep rüküş giyinmeyi tercih etmekte ve çoğu ünlü aslında bunu stiliyle de yansıtmaktadır. Çabasız şıklık, vücut proporsiyonuna uygun kıyafet seçimi her ne kadar vurgulansa da, fark yaratmaya çalışmak çoğu kadın için heyecan verici görülebilmektedir.

1. Lady Gaga

Stiliyle Hep Rüküş Giyinmeyi Başaran Ünlü Kadınlar

“Müzik bestelerken sahne kıyafetlerimi düşünerek hareket ediyorum.” Sözlerini vurgulayan Lady Gaga hep rüküş giyinmeyi tercih etmiş ve aslına bakarsak farklı stiliyle diğer ünlü kadınlar arasından bir tık daha fazla bunu başaran bir kadın olmuştur. Dünyanın her yerinde geniş bir hayran kitlesine sahip ve gün geçtikçe Lady Gaga severler artmaktadır. Üzerine giydikleri, kıyafetten çok kostümü andırmaktadır. Kıyafetlerinin de şovunun bir kısmı olarak görmek mümkündür. Her sahnesinde, müziği ve kıyafeti uyum içinde bir öyküyü anımsatmaktadır. Stiliyle daima kendinden söz ettirmekte, hala da giydiği kostümler üzerinden yorumlar yapılmaktadır.

2. Britney Spears

Britney Spears çoğunlukla küçük çocukların giyim tarzını benimsediği söylenmektedir. Kısa ve dar elbiseler tercih etmekte, küçük bir kızın gardırobuna sahip olduğu izlenimini vermektedir. Büyük ve modası geçmiş güneş gözlüklerini çoğunlukla kıyafetinin tamamlayıcısı olarak tercih etmektedir. Yazlık elbiselerinizin altına her daim kovboy botu giyen Britney Spears’in, mevsim karmaşası yaşadığını söylemek mümkündür. Sadece elbise ve aksesuarla bitmemekte özellikle iç çamaşırlarını renkli tercih etmektedir. Son olarak stilini büyük çanta tercihleri ile tamamlamaktadır. Botların altına ise file çorap tercihi unutulmamalıdır.

3. Ece Seçkin

Stiliyle Hep Rüküş Giyinmeyi Başaran Ünlü Kadınlar

İçinde bulunduğu müzik parçaları ile adından sıklıkla söz ettirmeyi başaran Ece Seçkin, hep rüküş sahne kıyafetleri ile de rüküş giyinmeyi tercih eden kadınlar arasında yer almaktadır. Sıklıkla kısa kıyafetleri tercih ettiği görülmektedir. Bu durumu boyunun kısa olmasından kaynaklandığı düşünülse de kıyafetlerinin kısalığı olumsuz yönde dikkat çekmektedir. Zıt renkleri bir arada tercih ettiği ve renkli giyimden vazgeçemediği de görülmektedir. Kullandığı saç renkleri de stilinin yansıması olarak kanıt niteliği taşımaktadır. Özellikle son dönemlerde kullanmayı tercih ettiği pembe saç rengi, sade bir stilden uzak olduğunu göstermektedir.

4. Madonna

Madonna hiçbir zaman sıradan olmayı tercih etmemiş, daima özgünlüğünü tercihlerine yansıtmıştır. Özellikle Madonna sahnesi bambaşka diyebilmekteyiz. Bazen eşofmanı andıran pantolonları bazen eşsiz korseleri tercih etmektedir. Özellikle son yıllarda sahnede cesaretli parçalar giymekte olan Madonna jartiyer ve taytları sık sık sahnesinin bir parçası olarak bütünleştirmektedir. Madonna stili dediğimizde country tarzından bahsetmek mümkündür. Lüle saçları, ekoseli gömlekleri ve başına takmayı eksik etmediği kovboy şapkaları onun tarzının bütünleyicisi konumundadır. Günlük hayatında ise onu dar pantolonlar, dizaltı çizmeler, zincirli bodyler ile görmek mümkündür.

5. Rihanna

Stiliyle Hep Rüküş Giyinmeyi Başaran Ünlü Kadınlar

Rihanna her zaman ilgi odağı olmayı sevmektedir. Bu fikri sadece şarkılarına yansımakla kalmayıp giyim tarzının da öncüsü olmaktadır. Rihanna için bir giydiğini tekrar giymiyor demek de mümkündür. Giyim tarzında oldukça büyük değişikliler görülmektedir. Ağırlıklı olarak siyah rengi tercih eden sanatçı, asi stili benimsemektedir. Rihanna’yı mini etek, şort, çeşitli tulumlarla kombinlediği bikini, büstiyer ile vücut hatlarını ön plana çıkaran kıyafetlerle görmekteyiz. Aksesuarlarında ise bol zincirler, büyük ve gösterişli takılar tercih etmektedir. Bazen onu retro tarzında bol pantolonlar ile görürken bazen de maskülen hava da tercih ettiği giyimi ile ekranlarda görmekteyiz.

6. Hadise

Cesur giyim stili ve döneme damga vuran müzik parçaları ile Hadise’nin adını sıklıkla duymaktayız. Hadise’nin giyim konusunda kendini geliştirmekte olduğunu, her farklı stili deneyerek kendine en uygun olanı aramaya özen gösterdiği görülmektedir. Kolej ceketler, kovboy şapkaları aslında onun ne kadar zıt stilleri denediğine dair ipuçlarıdır. Özellikle konserlerinde yer alan sahne şovlarında sıklıkla tercih ettiği mayoyu anımsatan kostümleri, file çorapları rüküş olduğu anların doğruluğunun altını çizmektedir. Yaşından daha olgun gösteren ağır kıyafetler tercih etmesi ise yine onu takip edenler adına olumsuz bir izlenim yaratmaktadır.

7. Aleyna Tilki

Stiliyle Hep Rüküş Giyinmeyi Başaran Ünlü Kadınlar

Genç yaşına uygun kıyafet seçimleri olduğunu söylemek mümkün olmamaktadır. Son dönemlerin en başarılı kadın sanatçılarımızdan olan Aleyna Tilki, farklı görünümleri ile de magazin kanalarında yerini korumaktadır. Kendisinden Demet Akalın enerjisi alınıyor demek mümkün olmaktadır. Kendisi lüks markaların asla göze hitap etmeyen kıyafetlerini sık sık tercih etmektedir. Uyumsuz kombinleri onu takip edenlerin kafasında soru işaretleri yaratmaktadır. Kimi zaman küçük bir kız çocuğunu andıran tüllü etekler, kimi zaman genç yaşına uygun kolej etekleri ve kimi zaman tercih ettiği olgun ve cesur kıyafetler henüz bir giyim stilinin olmadığını göstermektedir.

8. Yıldız Tilbe

Sosyal medyadaki enteresan tavrı ve sıra dışı kendine has dansı ile adını duyduğumuz Yıldız Tilbe, giyim stili ile de kendine has tercihlerinin devamını sağlamaktadır. Yıldız Tilbe’yi farklı görünmeyi seven ve deli dolu haliyle tanımlamaktayız. Sadece sahnede değil, günlük hayatında da parıltılı kıyafetleri tercih eden ve uyumları asla umurumda olmayan bir tarzı olduğunu görmekteyiz. Yıldız Tilbe’nin Moda’yı kendinin belirlediği şekillerde oluşturduğunu ve giydikleri ile uzun süre gündemde kalmayı başardığını söylemek mümkündür. Kendisine has tavrı ve dansı ile giyim stilini de kendine has bir biçimde tanımlayarak, aslında kendi tamamlayıcı kombinin yaptığı da söylenebilir.

9. Nil Karaibrahimgil

Nil Karaibrahimgil’i hayatı umut ve sevinç ile kucaklayan, her şeye pozitif yaklaşan düşünceleri ile tanımlamak mümkündür. Umut ve neşe dolu olan kişiliğinin giyim tercihlerine de yansıdığı görülmektedir. Oldukça renkli ve karmaşık desenler kullanan Karaibrahimgil, diğer insanlardan farklı olmayı, farklı görülmeyi tercih etmektedir. Özgür kız olarak tanıdığımız Nil Karaibrahimgil’in, kıyafet konusunda da son derece özgür olduğu görülmektedir. Kendi modasını kendi yaratmakta, içindeki neşe ve umut enerjisini giyim tarzına da yansıtmaktadır. Yaşı kaç olursa olsun çocuksu ruh halini hep koruduğu da kıyafet tercihlerinden belli olmaktadır.

10. Demet Akalın

Stiliyle Hep Rüküş Giyinmeyi Başaran Ünlü Kadınlar

Sahnede ışıl ışıl olmayı, gözleri kendine çekmeyi seven Demet Akalın, parıltısını sadece sahne kıyafetleri ile de sınırlandırmamaktadır. Günlük hayatında da abartılı giyinmeyi tercih eden demet Akalın, sıkça olumsuz eleştirilerin hedefi olmaktadır. Lüks markaları tercih etmesine karşın, kombinleri hüsran ile sonuçlanmaktadır. Kıyafetlerin hepsini üst üste değerlendirdiği görülmekte ve bu tercihi ise ren ve tarz cümbüşü ile sonuçlanmaktadır. Hangi modacı ile çalışsa sonuç değişmemekte, tarz karmaşasını sonuçlandıramadığı gözler önüne serilmektedir. Demet Akalın tarzını lüks marka ve kat kat giyim tercihi olarak tanımlamak mümkündür.


Bu içeriğe ifadenle renk ver!

Beğen Beğen
6
Beğen
Mutlu Mutlu
1
Mutlu
Eğlenceli Eğlenceli
3
Eğlenceli
Üzgün Üzgün
0
Üzgün
Olamaz Olamaz
0
Olamaz
Kızgın Kızgın
1
Kızgın
Komik Komik
2
Komik
İlginç İlginç
1
İlginç

Yorum bırak

Lütfen üye girişi yapın!