21. Yüzyılın Renkli Sanatçısı Lady Gaga’nın İlginç Kostümleri

5 dk okuma süresi


6
13 Paylaşım, 6 puan

Amerikalı şarkıcı, şarkı yazarı ve oyuncu Lady Gaga ya da hayranlarının tabiriyle Mother Monster. Yalnızca 30’lu yaşlarının başında olmasına rağmen kariyeri başarılı ödüller ve rekorlarla dolu. Çıkardığı pek çok single en çok satanlar listesinde yer aldı. Hiçbir zaman playback yapmıyor. Milyonlarca dolarını hayırseverlik yaparak harcıyor. Tüm şovları ve klipleri adeta birer kısa film. Aktivist ve moda çevrelerince bir moda ikonu olarak vurgulanıyor. Tüm bunları yaratıcılığına borçlu. Yalnızca klipleri ya da performansları sırasında değil günlük hayatında da giyimiyle dikkatleri üzerine çekiyor ve her kıyafeti, hangi mesajı vermek istediği konusunda tartışmalara sebep oluyor. İşte 21. yüzyılın renkli sanatçısı Lady Gaga’nın ilginç kostümleri için derlediğimiz listemiz. Keyifli okumalar!

1. Şeker Kız Candy

21. Yüzyılın Renkli Sanatçısı Lady Gaga’nın İlginç Kostümleri

Elbette bildiğimiz anlamda bir şeker kız değil. Lady Gaga ilham aldığı şeyleri özgünleştiriyor ve kendi tarzını ortaya koyarak izleyenleri şaşkınlık içerisinde bırakıyor. Burada özellikle saçları oldukça ilginç görünüyor.

2. Kırmızı Dantel

Kendisini dantellerin kraliçesi ilan ettiği bir akşam. Lady Gaga’nın kıyafetlerine baktığımızda bazen normal görünebilir. Fakat kullandığı bir ayakkabı, şapka ya da farklı bir aksesuar tüm bilinenleri yerle bir edecek niteliktedir.

3. Uçuşan Elbise

21. Yüzyılın Renkli Sanatçısı Lady Gaga’nın İlginç Kostümleri

Lady Gaga’nın ilginç kostümlerinden biri daha. Saçını ve elbisesini uçuşan kağıtlarla kaplamış. Su altı fotoğraf çekimlerine benziyor. Yüzünün rengi de oldukça uçuk. Yine de pek çok kıyafetine göre sade kabul edilebilir.

4. Boş Levha

Lady Gaga’dan çok ama çok sade ama bir o kadar ilginç bir kostüm. Moda ve medya çevresi bu kostümden sonra Locke’un tabula rasa kavramını akıl etmiş midir acaba? Lady Gaga’nın vermek istediği mesaj neden zihnimizin boş bir levha olduğu olmasın?

5. Nem Sever

Lady Gaga’nın ilginç kıyafetleri arasında en tematik olanlardan biri, salyangoz şemsiyeli olan. Yağmurlu havalar için ideal bir fikir. Salyangozlarında çok sevdiği yağmuru ve nemi belki Lady Gaga da oldukça seviyordur.

6. Art Pop

21. Yüzyılın Renkli Sanatçısı Lady Gaga’nın İlginç Kostümleri

Lady Gaga kameraların önünde ve oyuncağı elinde. Saçlar, ayakkabılar ve ilginç transparan tulumu içinde gülümsüyor. Ona göre her şey normal. Elbette onun ilginç kostümlerini fotoğraflamaya alışkın olanlar için de.

7. Louvre’a Karşı

Özellikle ayakkabılar Lady Gaga’nın vazgeçemediği eşyalardan. Asla öylesine bir ayakkabı seçip giymiyor. Ayakkabıları her kadından daha çok seviyor. Topuklar hayatında oldukça fazla yer kaplıyor. Acaba kısa boy kompleksi mi var? Bilemiyoruz.

8. Etekleri Uçuşan Savaşçı

21. Yüzyılın Renkli Sanatçısı Lady Gaga’nın İlginç Kostümleri

Lady Gaga’nın tarzına kendini giydikleriyle ortaya koyuşuna bir tanım bulmak da zor. Fakat ödülü ile oldukça uyumlu olduğunu söyleyebiliriz. Özellikle başlık, ödül ve elbise olarak baktığımızda tüm parçalar birbirini tamamlıyor.

9. Başıma Talih Kuşu Kondu

Lady Gaga’nın çok hayır sever olduğundan bahsetmiştik fakat hayvanseverlerin her zaman tepkisini alacak kostümleri giyiyor. Tepkilere rağmen bundan vazgeçmiyor da. Burada ayakkabıları belki de kuşların konduğu dalı temsil ediyordur.

10. Buzlar Kraliçesi

21. Yüzyılın Renkli Sanatçısı Lady Gaga’nın İlginç Kostümleri

Lady Gaga’nın bir buz sarkıtını andırmasının dışında her şey normal görünüyor. Oturan herkes ve Lady Gaga’nın kahvesi dahil. 21. yüzyılın renkli sanatçısı Lady Gaga’nın ilginç kostümleri, görenler için normal karşılanıyor.

11. Beyaz Şeytan

Performanslarından birinde giydiği kostümlerden biriyle yine herkesin kafasında soru işaretleri uyandırmıştı Lady Gaga. Yine de tarzından ve asi duruşundan ödün vermemiş stilini moda dünyasına kabul ettirmişti.

12. Bol Baloncuk

Sempatik ve ilginç kıyafetlerden biri. Çevremizde gördüğümüz hemen her şey Lady Gaga’nın kıyafetlerine esin kaynağı olabilir. Baloncuklar da Lady Gaga’nın ilginç kıyafeti olmaktan kendilerini kurtaramamışlar.

13. Şapka Olmadan Asla

21. Yüzyılın Renkli Sanatçısı Lady Gaga’nın İlginç Kostümleri

Bir otel çıkışı, gayet gündelik kıyafetlerle görüntülenmişti Lady Gaga. Onun ilginç şapkasını görenler, şapkanın sperme benzediğinde hem fikir olmuşlardı. Fakat Lady Gaga’dan bir açıklama gelmedi. Kendisi yalnızca istediği gibi giyiniyor.

14. Kraliçe Elizabeth

Lady Gaga’dan ilginç bir Kraliçe Elizabeth yorumu. Bu kez performansında yalnızca bir kostümle kalmıyor aynı zamanda metrelerce uzun ve kalın bacaklara sahip bir piyanoyu çalarak şarkısını söylüyor.

15. Notre Dame’ın Kamburu

Belki Notre Dame’ın kamburu değil ama apaçık kambur. Lady Gaga “Ben kambur bile olsam moda ikonu olurum” demek istemiş olabilir. Ve haklı da olabilir. Çünkü hiç çekinmemiş olmayan kamburunu bir güzel parlatmış.

16. Ayı Kafa

21. Yüzyılın Renkli Sanatçısı Lady Gaga’nın İlginç Kostümleri

Lady Gaga’nın kıyafetleri yine bir otel çıkışı görenlerde şaşkınlık yaratıyor. “Biz onu görebiliyoruz ama o da bizi görebiliyor mu acaba” sorusunu akıllara getiren bir başlıkla kendisini izleyenleri pek de önemsemeyip arabaya biniyor.

17. Jetgil Gaga

Eski Jetgiller çizgi filminden fırlayıp gelmiş bir Lady Gaga karşınızda. Ayakkabılarıyla elbisesi uyum içinde ve kendisi de elbiseyi pek sevmiş gibi görünüyor. Uzay moda dünyasının övgülerini almaya hak kazanmış olsa gerek.

18. Boynuzlu Maske

21. Yüzyılın Renkli Sanatçısı Lady Gaga’nın İlginç Kostümleri

Lady Gaga’nın ilginç tarzı kendini korumak için kullandığı maskelerde bile göze çarpıyor. Normal hatta basit sayılabilecek bir elbise 2020 yılında maskeden başka ne ile bu kadar farklı bir hale getirilebilirdi ki? Boynuzlu maske dileyelim moda olmasın.

19. Rönesans Tablosu

Bir fotoğraf çekimi olsa gerek. Arka plan ve Lady Gaga’nın duruşunda rönesans esintileri var. Uçuş uçuş, tüylerden oluşan bir elbise, devasa topuklu ayakkabılar ve kostümüyle tezat bir makyaj. Her şeyden öte kendinden emin Lady Gaga.

20. Safari Esintisi

21. yüzyılın renkli sanatçısı Lady Gaga’nın ilginç kostümleri arasında sayılabilecek bir kombin daha. Saçındaki dev tüy ile elbise ve ayakkabılar uyum içinde. O ayakkabılarla yüzmeyi nasıl başardığı ise hep bir merak konusu.

21. Hello Kitty

21. Yüzyılın Renkli Sanatçısı Lady Gaga’nın İlginç Kostümleri

Lady Gaga’nın kıyafetleri ve tanınan çizgi karakterler. Tahtında oturmuş ve kendini Hello Kitty peluşlarına boğmuş. Pek çok moda yarışmasında yer almış olsaydı taçlandırılabilirdi fakat bulunduğu yerde moda ikonları arasında sayılıyor.

22. Mavi Ahtapot

Bir sahne performansında daha Lady Gaga’nın kıyafetleri arasında oldukça ilginç bulduğumuz kıyafetlerden birini giyiyor. Adeta bir ahtapot gibi. Ahtapotları çok seviyor olmalı ki farklı performanslarda farklı renkte olanlarını da denemişti.

23. Salkım Saçak

Saçak saçak bir kostüm içinde Lady Gaga fantastik yaratıkları andırıyor. Sahne performansında kullandığı kıyafetlerden biri belli ki koca başlığı hareketlerini engellemiyor. O saçakların için de halinden memnun şarkılarını söylüyor.

24. Baştan Ayağa Et

21. Yüzyılın Renkli Sanatçısı Lady Gaga’nın İlginç Kostümleri

Bu kostüm Lady Gaga’nın kıyafetleri içinde en çok gündem olan ve en çok tartışılan kostümdür. Ayakkabılarını etle sardığı etten bir başlık ve elbise giydiği törende herkes şaşkındı. Yine yapmıştı yapacağını.

25. Apartman Topuk

Bu ayakkabılar Lady Gaga’nın giydiği en uzun ayakkabılar değil hiç kuşkusuz. O ayakkabılarla, o alışık olmadığımız yürüyüşünden de vazgeçmiyor. Fakat özgüveninden asla hiçbir şey kaybetmiyor. Belki de onu bu kadar özgüvenli yapan farklı tarzıdır.

26. Büyükanne Modası

“Büyükanne gibi de giyebilirim çünkü ben Lady Gaga’yım.” Lady Gaga bu cümleyi kelimelere dökmedi fakat duruşundan bu okunuyor. Boş zamanlarında başındaki yumak topunu alıp sarıyor olabilir. Mother Monster’a sual sorulur mu?

27. Uçuş Uçuş

21. Yüzyılın Renkli Sanatçısı Lady Gaga’nın İlginç Kostümleri

Bir performansı sırasında daha uçuş uçuş mu kristalimsi mi yoksa bir kelebek mi olduğunu anlayamadığımız Lady Gaga kostümü. Sahnede parıldıyor hiç şüphesiz. Ne giysem o yakışır edasıyla tüm performansını sergiliyor.


Bu içeriğe ifadenle renk ver!

Beğen Beğen
1
Beğen
Mutlu Mutlu
0
Mutlu
Eğlenceli Eğlenceli
0
Eğlenceli
Üzgün Üzgün
0
Üzgün
Olamaz Olamaz
0
Olamaz
Kızgın Kızgın
0
Kızgın
Komik Komik
0
Komik
İlginç İlginç
0
İlginç

Yorum bırak

Lütfen üye girişi yapın!