Sosyete Kasabı Nusret Gökçe Hakkında Bilinmeyenler

2 dk okuma süresi


5
15 Paylaşım, 5 puan

Nusret desek aklınıza ilk ne gelir? Tabi ki tuz. Meşhur tuz dökme hareketi ile Nusret, et konusundaki yeteneği sayesinde dünyaca ünlü olan bir Türk. Bugünlere tırnaklarıyla kazıyarak gelen Nusret Gökçe, sadece tuz döküşüyle değil, hayatı ile ilgi odağı olmayı başarıyor. Sizlere Nusret’in gerçek hayatı hakkında bilinmeyenleri paylaştık. İşte sosyete kasabı Nusret Gökçe hakkında bilinmeyenler…

1. Nereden Nereye

Nusret Gökçe Hakkında Bilinmeyenler

Nusret, 1983 yılında dünyaya gelmiştir. Babası maden işçisi, annesi ise ev hanımı. Maddi zorluklar yüzünden okulu 6. sınıfta bırakmak zorunda kalmış birisi. Çocukluğunu maddi zorluklar sebebiyle yaşayamamış olan Nusret, şuan da bir dünya devi haline gelmiş. Başarıları ile dillere pelensk olmuştur.

2. Daha Çocukken Çalışmaya Başladı

Nusret, daha çocukken bir kasapta çıraklık yapmış. Abisi vesilesiyle girdiği iş yerinde en başta getir götür işlerini yapmış, daha sonra zamanla ızgara işlerinin başına geçmiştir. Kendisinde bulunan yetenek sayesinde et konusunda bir dünya markası haline gelmeyi başarmıştır.

3. Dört Kez Reddedildi Ama Pes Etmedi

2007 yılında ilk İstinye Park’taki kasap-restoranında çalışmış. Bu deneyiminin ardından dünyadaki restoran konseptlerini görmek için, Arjantin’e gitmek üzere yola koyulmuş. Arjantin’den sonra kafasına Amerika’ya gitmeyi koyan Nusret, vize için başvuruda bulundu ve 4 kez reddedildi ama pes etmedi. Arjantin’den döndükten sonra çıktığı dergiyi görevlilere göstererek ikna etmiş ve sonunda ABD vizesine kabul alarak amacına ulaşmıştır.

4. Nusr-et’in Kurulması

Nusret Gökçe Hakkında Bilinmeyenler

Nusr-et Steakhouse, 2010 yılında Etiler’de kurulmuştur. Nusret Gökçe ve Mithat Erdem ortaklığı ile kurulan restoran kısa sürede bir marka haline gelmiştir. Daha sonrası Doğuş Restaurant Entertainment and Management ile ortaklığa imza atılmış. 2010 yılında başlayan Nusret Gökçe ve Mithat Erdem ortaklığı, tüm Nusr-Et Steakhouse’larda devam etmektedir.

5. Dur Durak Bilmeden Çalışıyor

Nusret Gökçe Hakkında Bilinmeyenler

Nusret daha çok küçükken başladığı iş yerinde günlük 18 saat çalıyordu. Bu ondan sonra da böyle devam etti. Uzun saatler çalışan Nusret Gökçe, bu durumdan şikayet etmiyor ve işini sevdiğinden olsa gerek, çalışmayı da çok seviyor.

6. O Tam Bir Et Aşığı

Bir türlü yorulmak bilmeyen Nusret, saatlerce çalışıyor. Haliyle özel hayata, eğlenceye ve tatile ayıracak vakti kalmıyor. Nusret bunu umursamıyor çünkü benim tüm hayatım, tek aşkım et diyor. Yani o tam bir et aşığı diyebiliriz.

7. Her Hareketiyle Fenomen

Sosyal medya paylaşımları ile adından çokça söz ettiren Nusret, tuz hareketiyle popüler oldu. Şimdi ise yaptığı her şey ilgi odağı oluyor. Instagram’da 22,7 milyon takipçiye ulaşmış ve sadece Türkler değil tüm dünya onu hayranlıkla takip ediyor.

8. Stiliyle Fark Yaratıyor

Nusret Gökçe Hakkında Bilinmeyenler

Nusret, göz önünde olunca giydiği her kıyafette odak noktası oluyor. Kuşkusuz giydiği smokin, tişört vs ne giyerse giysin herkesin ilgisini çekmeyi başarıyor. Ve bu başarı da kendisine ait. Ne giyiyorsa kendi seçiyor. Ünlü modacı Stefano Gabbano ile arkadaş olan Nusret, onun gönderdiği takımları kullanıyor.

9. Spor Tutkunu

Nusret Gökçe, görünüşünden de belli olduğu üzere düzenli spor yapıyor. Nusret Gökçe hakkında bunu biliyor muydunuz? Genellikle ağırlık çalışan Nusret aynı zamanda kick boks geçmişine sahip.

10. Aynı Zamanda Yardımsever

Nusret Gökçe Hakkında Bilinmeyenler

Özellikle çocukluğunu geçirdiği köye yaptığı yardımlarla biliniyor. Paşalı köyüne yaptırdığı külliye, gözle görülür yardımlarından biridir. Aynı zamanda Nusret Gökçe, 23 Nisan’da Nusr-et Steakhouse restoranlarının tümünde çocuklara özel ücretsiz menü yapmış ve kalpleri kazanmayı başarmıştır.

Eğer siz de içerikler üretmek isterseniz, ücretsiz içerik üreticiliği eğitimimizi tamamlayıp en sonda yer alan Kariyer İçin Başvur sekmesinden örnek bir içerik ile başvurunuzu bırakabilirsiniz.

Bu içeriğe ifadenle renk ver!

Beğen Beğen
7
Beğen
Mutlu Mutlu
1
Mutlu
Eğlenceli Eğlenceli
3
Eğlenceli
Üzgün Üzgün
0
Üzgün
Olamaz Olamaz
0
Olamaz
Kızgın Kızgın
0
Kızgın
Komik Komik
1
Komik
İlginç İlginç
0
İlginç

Yorum bırak

Lütfen üye girişi yapın!