Sosyal Medyada Gelmiş Geçmiş En Saçma Akımlar

4 dk okuma süresi


8
10 Paylaşım, 8 puan

Günümüzde sosyal medyanın kullanım oranı hızla artmaktadır. Neredeyse durdurmanın imkânsız olduğu bu mecralarda bitmek bilmeyen akımlar da gündeme bomba gibi oturmaya devam ediyor. Çünkü internette anında popüler olan çok şey mevcut! Evet, kimilerine göre anlamlı ve eğlenceli, kimilerine göreyse gereksiz olan çok fazla akımdan bahsediyoruz. Hatta bazen o kadar manasız akımlara maruz kalıyoruz ki, bitmesi bizi mutlu ediyor diyebiliriz. Onlarca tat kaçırıcı akım olsa da sosyal medyada gelmiş geçmiş en saçma akımlar hangisi derseniz, buyurun listemize göz atalım.

1. ‘Falling Stars’ Akımı

Sosyal Medyada Gelmiş Geçmiş En Saçma Akımlar

Çok ilginç ama bir takım zengin ve ünlü insanların ellerindeki alışveriş poşetleri ile yere kapaklanmış bir biçimde poz vermesi akımıdır. Param var demenin daha ne kadar itici olabileceğini bize derinden kanıtlanış bir akım. Kaliteyi tamamen düşürdüğünü vurgulayanlar ile dolu olan bu akımı tiye alarak dalga geçenlerin sayısı zamanında bir hayli artmıştır. Bu akımla Seda Sayan ile tanışmıştık ve birçok insana göre kendini gösterme ve övünme biçimini vurgulamaya yönelik bir hareket idi. Falling Stars, elitlikten tamamen uzak olunduğunu sere serpe gözler önüne sermiş olan bir akım idi!

2. ‘Bornozlu Selfie’ Akımı

Ünlülerin radarına girmiş olan, neden ortaya çıktığına ve anlamının ne olduğuna dair hiçbir fikre sahip olmamış dışında, evet bu akımda çok konuşuldu ve trend oldu. Kullandıkları bornozları ile ev hali pozu vererek sosyal medya hesaplarında akımı yakalayan insan sayısı oldukça fazla idi. Maliyetinin düşük olması, herhangi bir çaba sarf etmeye gerek olmaması gayet yeterli oldu. Ortalık kendilerini adeta bir star edasıyla tanıtan fenomenlerle doldu, taştı! Binlerce beğeni alan kişilerin de havası iyice arttı gitti. E ne de olsa saçma akımlardan bahsediyorduk öyle değil mi?

3. ‘Mannequin’ Akımı

Sosyal Medyada Gelmiş Geçmiş En Saçma Akımlar

2016 yılının tüm dünyada yayılmış değişik bir akımı! İlk olarak ABD’de başlayan bu akımı Florida’daki Edward H.White Lisesi’nde ortaya çıkmış. Sonrasında hemen herkes tarafından da sevildi. Ünlü isimler, futbol kulüpleri, milli takımlar bile çekmiş oldukları Mannequin Challenge videolarını sosyal medyada paylaşmaya başladı. Amaç ise zamanın donup kalması üzerine kurulu olan bir akım aslında. Evet, saçma gibi gözüküyor fakat yine de diğer akımlara göre daha mantıklı gibi gözüküyor. Sosyal medyada paylaşmaya başladılar ve ses getirdi. Uygulayanlar genelde sıra dışı poz veriyor.

4. ‘Saltbae’ Akımı

Nusret ile ortay çıkan bu akımda bir hayli ses getirdi ve getirmeye de devam ediyor. Üstelik tüm dünyada inanılmaz bir popülariteye ulaşılmış oldu bu akımla. Rihanna bile bu akıma ilgi göstererek görüntülendi. Tuzlamaya doymayan Nusret, bu akım ile milyonlarca takipçi kazandı. Hatta yetmezmiş gibi çıtayı iyice yükseltti ve helikopter ile New York’u tuzladı. Evet, yanlış okumadınız, bu da oldu! Bu sürpriz harekete imza atarken ise sosyal medyasından aynı zamanda arka planda da Alicia Keys’in New York şarkısını kullandı. Kısa sürede büyük beğeni alan bu hareket 2 milyondan fazla kez izlendi.

5. ‘Slime’ Akımı

Sosyal Medyada Gelmiş Geçmiş En Saçma Akımlar

Sosyal medyada gelmiş geçmiş en saçma akımlar listemize devam ediyoruz. Artık azalarak bitmesi gerektiğine inandığımız bir akım bu. Çünkü büyük ölçüde saçmalıklar silsilesine döndü. 2018 yılında başlayan ve her yerine bulaşık deterjanıyla yapılan iğrenç bulamaçları süren insanlar ile ortalık doldu, taştı yine! Üstelik ne mideleri bulandı ne de neden yaptıklarını sorguladılar. Sadece Instagram ya da Twitter ile de sınırlı kalmayarak özellikle Youtube da binlerce video çekildi. Günümüzde hala ilgi çekiyor. Fakat sadece çocuklar tarafından! Gerisini siz düşünün diyoruz.

6. ‘FaceApp’ Akımı

FaceApp uygulaması ile gelen geçen herkes kendini yaşlandırdı ve bunu takipçileri ile paylaştı. 2019 yılında birkaç hafta boyunca devam eden bu akım da oldukça ses getirdi ve herhalde yapmayan kalmadı! Yaşlandırma uygulaması olarak bilinen bu saçma akıma etiketler sosyal medyada yine havada uçtu. Sadece yaş değiştirmekle de kalmadılar aynı manda yüz ifadesi de değiştirdiler üstelik! En son uygulamanın tehlikeli olabileceği söylendi ve korku duygusu ile insanlar bu akımdan vazgeçti ve herkes bu saçmalıktan kurtulmuş oldu.

7. ‘Aging’ Akımı

Sosyal Medyada Gelmiş Geçmiş En Saçma Akımlar

İnsanların 10 yılda ne gibi bir değişime uğradığını gösteren yine saçma ve oldukça anlamsız bir akım daha! 2019 yılında patlayan ve 2 fotoğrafa kolaj yaparak 10 sene önceki halini ve günümüzdeki halini koyarak bu akıma ayak uyduran binlerce insanlar oldu! Maksat her ne kadar değişimin gücünü göstermek olsa da yine saçmalıklar da bu akıma eklendi. Bir anda sosyal medya hesaplarında #10yearschallenge etiketi ile yüzlerce paylaşım yapıldı ve evet bu akımda uzun süre ses getirmeyi başardı! Bakalım daha ne kadar saçmalığa tanık olacağız diyor ve sonraki saçma akıma geçiyoruz.

8. ‘Bottle Cap’ Akımı

İlk olarak yurt dışında başlayan bu akıma tüm dünya katıldı. Ayakla kapak açma akımı olarak bilinen bu saçma akımda ünlüler adeta şov yaptılar. Amaç ise içi su dolu olan bir şişenin kapağını ayak ile açmak ve bu esnada da suyu dökmemek… Her ne kadar gereksiz bir akım olsa da baya popüler oldu. Hatta sağlık bakanlığı bile bu akıma ayak uydurarak bir vurgu yaptı. Videoda döner tekme ile şişe açılmaya çalışılırken şişe kapağı başkası tarafından açılıp içindeki su bir bardağa dolduruluyor ve sağlık için su içmenin önemi vurgulanıyor. Yorum tamamen size kalmış!

9. ‘Don’t Judge’ Akımı

Evet, yine dünya tarihinin belki de gördüğü en saçma akım! Bu akımda insanlar berbat makyajlar ile kendilerini çirkinleştiriyor ve sonrasında ise kendi normal halini paylaşarak aslında güzel oldukları imajı çiziyorlar. Kimin neden aklına gelmiş olduğu tamamen tartışılır evet fakat bu durum bu akımın berbat bir akım olduğunu pek de değiştirmez. Hatta bunu bayanlar dışında yapan erkekler de olmuştur. ‘Yok, artık’ dedirtecek türden bir akım olduğu tartışmasız! Birçok yorumcuya göre ise sadece kendini beğenmişlerin yaptığı bir saçmalık!

10. ‘Green Alien Dancing’ Akımı

Sosyal Medyada Gelmiş Geçmiş En Saçma Akımlar

Amaçsızca dans eden bir yeşil uzaylıyı taklit etmeye dayanan saçma biri akım daha! Yine kendine akım yaratma konusunda zorlanmayan sosyal medya kullanıcılarının eğlenme amaçlı yaptığı çoğu insana göre gereksiz olan bir akım oldu. Fakat büyük ses getirdi çünkü ünlülerde bu akıma uyum sağladı. 2018 yılının sosyal ağlarını sallayan bu akımın da ne denli saçma olduğu tartışılır diye düşünüyoruz. Ülkemizde de bu akıma birçok ünlü katıldı ve binlerce beğeni aldı. Belki de son zamanlarda en uzun konuşulan akımlardan biri oldu.

Eğer siz de içerikler üretmek isterseniz, ücretsiz içerik üreticiliği eğitimimizi tamamlayıp en sonda yer alan Kariyer İçin Başvur sekmesinden örnek bir içerik ile başvurunuzu bırakabilirsiniz.

Bu içeriğe ifadenle renk ver!

Beğen Beğen
5
Beğen
Mutlu Mutlu
3
Mutlu
Eğlenceli Eğlenceli
7
Eğlenceli
Üzgün Üzgün
0
Üzgün
Olamaz Olamaz
0
Olamaz
Kızgın Kızgın
1
Kızgın
Komik Komik
4
Komik
İlginç İlginç
1
İlginç

Yorum bırak

Lütfen üye girişi yapın!