Son Zamanların En Popüler Bilgisayar Oyunları

4 dk okuma süresi


12
12 Paylaşım, 12 puan

Günümüzde bilgisayar oyunlarının yeri göz ardı edilemeyecek kadar çoktur. Oynayanı da çoktur izleyeni de. Hatta şöyle ki bu işten önemli para kazananlar bile vardır. Ancak konumuz en ilgi çekici ve yeni bilgisayar oyunları. Biz de bilgisayar oyunları meraklıları için şimdiye kadar yayınlanan en iyi PC oyunları listesi hazırladık. Pek çok bilgisayar oyunu bulunmakta. Ancak oyuncuların tercihlerine göre listemizi mümkün olduğunca son zamanların en popüler bilgisayar oyunları derlemesini yapmaya çalıştık. Hazırsanız başlayalım!

1. Grand Theft Auto V (GTA 5)

Son Zamanların En Popüler Bilgisayar Oyunları

Grand Theft Auto V, zengin grafikleri ve saniyede 60 saniyelik pürüzsüz çerçeveleriyle diğer versiyonlarından 10 kat daha eğlenceli bir oyun. 30 saatlik bölümlerini tamamladıktan sonra, eğlencenin oyun sonrasına taşması muhtemeldir. Yılların eskitemediği ve her seride daha zengin içerikle karşılaştığımız GTA 5, oyun dünyasında hala popüler olmaya devam ediyor. Çok geniş bir açık dünya oyunu olan bu oyunda belli karakterleri yöneterek birçok görevin peşinden koşuyorsunuz. Yapılacak şey o kadar çok ki uzun ana görevleri bitirdikten sonra bile keşfedemeyeceğiniz bir ton şey buluyorsunuz.

2. Among Us

Among Us, basit grafikleri fakat ilginç oyun tarzıyla oyun dünyasına çok hızlı bir geçiş yapan ve kendini çok sevdiren bir oyundur. Kısaca açıklamak gerekirse katil kim oyunuyla benzerdir. Farklı mekanlarda geçen oyunda oyunculardan bir ya da birkaçı Imposter denilen sahtekardır. Görevleri diğer oyuncuları saf dışı bırakmak ve gemiyi sabote etmektir. Diğer oyuncular kim olduğunu bilmedikleri bu düşmanlar karşısında birbirini suçlayarak eleme yoluyla oyun dışı kalabilir. Hem telefonlarda hem de bilgisayarlarda oynanabilen Among Us, en popüler bilgisayar oyunları arasında son zamanların vazgeçilmezi.

3. Counter-Strike: Global Offensive

Son Zamanların En Popüler Bilgisayar Oyunları

Yaklaşık 6 yıl önce ortaya çıksa bile Counter-Strike Global Offensive, global çevrimiçi toplulukları sayesinde gelişmeye devam ediyor. Global Offensive, klasik haritaları güncelleyerek yeni modlar eklenen iyi bir tetikçi oyunu. Birazcık olsun düşünmeyi sevenler için gerçekten iyi bir bilgisayar oyunu. 2 takımdan oluşan ve rekabetçi modunda toplam 10 kişinin online olarak birbirlerine üstünlük sağladığı bu oyunu anlatmaya gerek yoktur zaten. Okul kırdıran ve soluğu internet kafelerde aldıran efsanevi CS: GO’dan bahsediyoruz. Dünya turnuvaları bile yapılmaktadır. Her ülkenin katıldığı bu turnuvalarda ülkemizin de bir başarısı bulunmaktadır.

4. The Witcher 3: Wild Hunt

İşte övülmeye layık başka bir oyun! The Witcher 3: Wild Hunt. CD Projeckt’in elinden çıkan en iyi oyun serilerinin sonuncusudur. Şimdilik. Aynı isimdeki bir kitaptan esinlenerek yaratılan bu oyun fantastik ve orta çağdaki bir evrende geçer. Kahramanımız Riviyalı Geralt bir yaratık avcısıdır. Ancak sıradan biri değildir. Büyülerle deneylerle yapılmış bir mutanttır. Üstün dövüş yetenekleri sayesinde canavarları biçmek için kasten yaratılmıştır. Oyun sevenlerin gözdelerinden biri olan bu oyunu sevmek için pek çok sebep vardır. Çok zengin ve uzun hikayesi, üstün grafikleri, müzikleri, atmosferleri, karakterleri kısaca çok zengin bir oyundur. Eksi yönlerinin azlığı dolayısıyla en popüler oyunlar arasında bulunur.

5. PlayerUnknown’s Battlegrounds (PUBG)

Son Zamanların En Popüler Bilgisayar Oyunları

Tüm oyuncular, kelimenin tam manasıyla hiçbir şeyleri olmadan sıfırdan başlarlar. Haritanın çeşitli yerlerinde buldukları silah & ekipman ve gereçleri toplayarak tek başlarına hayatta kalma mücadelesi verirler. Olağanüstü ve bir o kadar gerçekçi olan bu oyunda hayatta kalabilen tek bir oyuncu kazanabilecektir. Son yıllarda çıkan fakat hala popüler bir oyundan bahsediyoruz: PUBG. Çeşitli haritalarda ister takım olarak ister tek başınıza savaştığınız bu oyunda çorba parasını çıkarmak için rakiplerinizi birer birer elimine etmek zorundasınız. Ana oyunun yanında daha küçük haritalara sahip mini görevler de bulunmaktadır PUBG’de.

6. Cyberpunk 2077

2020 senesinin en çok ses getiren yapımlarından biridir Cyberpunk 2077. Çok ileri bir zamanda insanlarla cyborgların beraber yaşadığı, teknolojinin deli gibi ilerlediği bir evrende geçer oyun. Hatta tamamen cyborg desek yeridir. Karakter yaratılırken vücudun en ince ayrıntısına kadar karar veriyorsunuz. Gerçekçi grafikleriyle oynayanlara büyük keyifler yaşatan Cyberpunk 2077, her oyun gibi bazı hatalara sahip olsa da gerekli güncellemelerle kendini geliştirmektedir. Oyunun beklentileri karşılayıp karşılamadığı ise tartışılır. Ancak popüler olduğu bir gerçektir. Son zamanların belki de ayların en popüler bilgisayar oyunları arasında olduğu kesindir.

7. Tom Clancy’s Rainbow Six Siege

Son Zamanların En Popüler Bilgisayar Oyunları

Tom Clancy’s Rainbow Six Siege, büyük beğeni toplayan ilk nişancı serisinin yeni versiyonu. Yaşayacağınız deneyimin tam ortasında yakın mesafe çatışmaları, yüksek şiddetli aksiyonu olan strateji, taktik ve ekip oyunu. Önceki Tom Clancy’s Rainbow Six oyunlarından gelen zengin mirasıyla yeniden dizayn edilmiş, deneyebileceğiniz müthiş bir uzmanlık oyunu. Kısaca açıklanırsa gerçek hayattaki terör organizasyonlarına yönelik yapılan harekatlar baz alınarak oynanan bir oyundur. Bu yönüyle CS: GO’ya benzemektedir. Çok da yeni bir oyun olmamakla beraber Steam’de hala oynayan oyuncu sayısı çok yüksektir.

8. Fortnite

Fortnite Battle Royale oyununun amacı, en fazla 99 oyuncunun olabileceği oyunda en son kişi kalmak. Oyuna başladığınızda, kendinizi korumak ve diğer oyuncular için eşya, silah ve cephane bulmakla görevli dev adanın bir yerinde paraşütle gökten düşüyorsunuz. İster tek başınıza ister grupça mücadele ettiğiniz Fortnite’de amaç ortak düşman olan zombilere karşı galip gelmek. Oyundaki asıl amaç dalga dalga gelen düşmanları yok ederken aynı zamanda kaynak toplamak ve yapılar inşa etmektir. Ancak PUBG tarzı başka bir modu da bulunmaktadır. O modunda da hayatta kalan son kişi ya da grup olunmaya çalışılıyor.

9. League Of Legends (LOL)

Son zamanların en çok oynanan ve en popüler bilgisayar oyunlarından söz ediyorduk. League of Legends’i de kattık listemize. Sebebi ise bir oyunun popüler olmasının nedeni, üstünden yıllar geçse bile yine de çok büyük bir oyuncu kitlesine sahip olmasıdır. LOL de öyle bir hızlı ve rekabetçi bir online oyundur. Her biri benzersiz bir tasarıma ve tarza sahip bu oyunda, 2 güçlü şampiyon takımı, çoklu oyun modları ve savaş alanlarında başa baş savaş sahneleri bulunmaktadır. Sürekli genişleyen şampiyonlar kadrosuyla, sık güncellemeler ve gelişen turnuvalar gerçekleştiriyorsunuz. League of Legends, her beceri seviyesindeki oyuncular için seçenekler sunuyor.

10. Valorant

Son Zamanların En Popüler Bilgisayar Oyunları

Geldik listemizin son oyununa. Valorant 2020 yılında piyasaya sürülmüş bir oyundur. Üstünden sadece 1 yıl geçmesine rağmen ilgiyi üzerinde toplayan bu oyun, kısa zamanda da popüler olmuştur. Kabaca açıklayalım. Valorant biraz CS:GO, biraz da Overwatch karışımı bir oyun. 5 kişilik 2 takımın karşılaştığı bu maçlarda bir taraf savunma yaparken bir taraf da saldırı yapmaktadır. Farklı karakterleri seçtiğiniz Valorant’ta her karakterin özel bir rolü bulunmakta. Yüksek saldırı gücünden, iyileştirmeye, hızdan, savunmaya kadar her karakter güçlerini doğru yerde ve zamanda kullanarak karşı takıma üstünlük kurmaya çalışıyor.


Bu içeriğe ifadenle renk ver!

Beğen Beğen
14
Beğen
Mutlu Mutlu
16
Mutlu
Eğlenceli Eğlenceli
18
Eğlenceli
Üzgün Üzgün
2
Üzgün
Olamaz Olamaz
0
Olamaz
Kızgın Kızgın
0
Kızgın
Komik Komik
1
Komik
İlginç İlginç
1
İlginç

Yorum bırak

Lütfen üye girişi yapın!