Son Günlerin En Popüler Bilgisayar Oyunları

2 dk okuma süresi


12
12 Paylaşım, 12 puan

Bilgisayar oyunları meraklıları için şimdiye kadar yayınlanan en iyi PC oyunları listesi hazırladık. Pek çok bilgisayar oyunu bulunmakta ancak listemizi mümkün olduğunca en popüler oyunlardan derlemeye çalıştık. Bu oyunların birçoğu Xbox, One X ve PS4 Pro gibi konsollarda bulunmakta. Bu sebeple bilgisayarınızın özellikleri düşük olsa dahi alternatif olarak oynayabilirsiniz. Hazırsanız başlayalım!

1. League Of Legends (LOL)

Popüler Bilgisayar Oyunları

League of Legends, hızlı ve rekabetçi bir online oyundur. Her biri benzersiz bir tasarıma ve tarza sahip bu oyunda, 2 güçlü şampiyon takımı, çoklu oyun modları ve savaş alanlarında başabaş savaş sahneleri. Sürekli genişleyen şampiyonlar kadrosuyla, sık güncellemeler ve gelişen turnuvalar gerçekleştiriyorsunuz. League of Legends, her beceri seviyesindeki oyuncular için seçenekler sunuyor.

2. Minecraft

Minecraft hakkında bilinmeyen şeyler

2009’da kurulduğu günden bu yana 100 milyondan fazla satılmış olan Minecraft, hayatta kalma üzerine kurulu bir oyun. Vahşi yaşamda bulduğunuz kaynakları kullanarak yeni dünyalar kurabilir ve diğer oyuncuların oluşturduğu dünyaları çevrimiçi keşfedebilirsiniz. Ayrıca minecraft oyunu hakkında bilinmeyen ilginç bilgilere göz atabilirsiniz.

3. Apex Legends

Popüler Bilgisayar Oyunları

Efsanevi karakterlerin güçlü yeteneklere sahip olduğu, ün ve servet için savaşılan ücretsiz bir bilgisayar oyunudur. Sürekli büyüyen çeşitli efsaneler kadrosunda ustalaşabilir ve Apex Legends karakterlerini keşfedebilirsiniz. Strateji severler için gayet güzel bir taktik oyunu.

4. Counter-Strike: Global Offensive

Yaklaşık 6 yıl önce ortaya çıksa bile Counter-Strike Global Offensive, global çevrimiçi toplulukları sayesinde gelişmeye devam ediyor. Global Offensive, klasik haritaları güncelleyerek yeni modlar eklenen iyi bir tetikçi oyunu. Birazcık olsun düşünmeyi sevenler için gerçekten iyi bir bilgisayar oyunu.

5. Tom Clancy’s Rainbow Six Siege

Tom Clancy’s Rainbow Six Siege, büyük beğeni toplayan ilk nişancı serisinin yeni versiyonu. Yaşayacağınız deneyimin tam ortasında yakın mesafe çatışmaları, yüksek şiddetli aksiyonu olan strateji, taktik ve ekip oyunu. Önceki Tom Clancy’s Rainbow Six oyunlarından gelen zengin mirasıyla yeniden dizayn edilmiş, deneyebileceğiniz müthiş bir uzmanlık oyunu.

6. Grand Theft Auto V (GTA 5)

Popüler Bilgisayar Oyunları

Grand Theft Auto V, zengin grafikleri ve saniyede 60 saniyelik pürüzsüz çerçeveleriyle diğer versiyonlarından 10 kat daha eğlenceli bir oyun. 30 saatlik bölümlerini tamamladıktan sonra, eğlencenin oyun sonrasına taşması muhtemeldir.

7. Overwatch

Overwatch çeşitli donanımlarda iyi çalıştığından dolayı çok tutulan bir PC oyunu. Rekabetçi bir yarış arayan herkes için en iyi PC oyunlarından biridir. Parlak, canlı renkleri, her biri oyunda olmasa da harika web ve sinema koleksiyonları için kendi içinde iyi dekore edilmiş hoş karakterlerle tasarlanmıştır.

8. PlayerUnknown’s Battlegrounds (PUBG)

Popüler Bilgisayar Oyunları

Tüm oyuncular, kelimenin tam manasıyla hiç bir şeyleri olmadan sıfırdan başlarlar. Haritanın çeşitli yerlerinde buldukları silah & ekipman ve gereçleri toplayarak tek başlarına hayatta kalma mücadelesi verirler. Olağanüstü ve bir o kadar gerçekçi olan bu oyunda hayatta kalabilen tek bir oyuncu kazanabilecektir.

9. Fortnite

Popüler Bilgisayar Oyunları

Fortnite Battle Royale oyununun amacı, en fazla 99 oyuncunun olabileceği oyunda en son kişi kalmak. Oyuna başladığınızda, kendinizi korumak ve diğer oyuncular için eşya, silah ve cephane bulmakla görevli dev adanın bir yerinde paraşütle gökten düşüyorsunuz. Hızlı bir şekilde düşman ateşinden kaçınarak kesinlikle strateji insanı olmanız gerekiyor.

10. Zula

Popüler Bilgisayar Oyunları

İlk Türk yapımı MMOFPS oyunu olan Zula, karakterlerinin grafikleri yönünden eleştirilse de Türkiye’den lokasyonlara yer vermesi sebebiyle büyük ilgi görüyor. Online ve ücretsiz bir aksiyon oyunudur. Tamamen yerli ve Türk geliştiriciler tarafından yapılması dolayısıyla bilgisayar oyunları listemizdeki yerini aldı. Aynı zamanda Türkiye’den önemli mekanlarıyla birlikte sizlere eğlenceli sahneler sunuyor.


Bu içeriğe ifadenle renk ver!

Beğen Beğen
13
Beğen
Mutlu Mutlu
14
Mutlu
Eğlenceli Eğlenceli
15
Eğlenceli
Üzgün Üzgün
1
Üzgün
Olamaz Olamaz
0
Olamaz
Kızgın Kızgın
0
Kızgın
Komik Komik
1
Komik
İlginç İlginç
1
İlginç

Yorum bırak

Lütfen üye girişi yapın!

Lütfen reklamlara izin verin

Reklamların can sıkıcı olduğunun farkındayız ama dergiCE'nin içeriklere devam edebilmesi için reklam yayını yapmak zorundayız. Adblocker uygulamasından dergiCE.com domainini kaldırarak bize destek olabilirsiniz.