Sizi Hayretler İçinde Bırakacak 10 Netflix Belgeseli

2 dk okuma süresi


6
16 Paylaşım, 6 puan

Netflix, hayatımıza girdiğinden bu yana birçok alışkanlığımızı değiştiriyor. İndirdiğimiz içerikleri metro, metrobüs ve uzun yolculuklarda kolay bir şekilde izlememizi sağlıyor. Ürettiği kısa süreli netflix belgeseli ve daha fazlasını bizlere sunarak zamanımızı daha yararlı geçirmemizi sağlıyor. Bizde sizler için hayret verici netflix belgeselleri listeledik. İşte en ilginç 10 netflix belgeseli… İyi seyirler!

1. Dünyanın En Sıra Dışı Evleri, 2017 (IMDb: 7,6)

Netflix Belgeseli

Norveç’ten ABD’ye, İspanya’dan Japonya’ya kadar birçok ülkeyi, birçok şehri geziyor, en modern ve en “sıra dışı” evlere tanık oluyoruz. Umarız yeni sezonlarında Türkiye’ye yer verirler…

2. Minimalizm, 2015 (IMDb: 6,7)

Minimalizm

Hepimiz birden fazla arabamız, birden fazla ceketimiz ve birden fazla evimiz olsun istiyoruz. İşte bu “minimalist” belgesel tüketim toplumuna yapılan bir eleştiri niteliğini taşıyor ve gerçekleri tokat gibi yüzümüze çarpıyor.

3. Rotten, 2018 (IMDb: 7,0)

Netflix Belgeseli

Gıda suçları, belki de bizi en çok şaşırtacak içeriği barındıran belgesel. Süt, sarımsak, yer fıstığı ve bal gibi birçok ticari maddenin genetiğinin ve fiziksel değişiminin arkasında yatan suç örgütlerini ve devletleri anlatıyor.

4. Dünyanın En Zorlu Hapishaneleri, 2016 (IMDb: 6,8)

Dünyanın En Zorlu Hapishaneleri

Bu belgesel serisinde dünya çapında ün salmış hapishanelerde bir mahkum gibi bir hafta yaşayan sunucu, mahkumların ne şartlarda yaşadıklarını deneyimliyor. Seriyi özgün kılan detaylardan biri ise ikinci sezonunu suçsuz olduğu halde Birleşik Krallık’ta 13 yıl hapis yatmış olan araştırmacı gazeteci Raphael Rowe’un sunması.

5. Yok Sayılan Kanıtlar, 2017 (IMDb: 7,1)

Yok Sayılan Kanıtlar

Bu belgesel, yeryüzünde yoksulluk, sağlıksız beslenme, çevre tahripleri ve fosil yakıtları ile uğraşırken bilinçli olarak bizlerden saklanan UFO ve uzay hakkında bilinçlenmemizi istiyor. Uzaylılar bizi gerçekten ziyaret etti mi?

6. Making a Murderer, 2015 (IMDb: 8,6)

Making a Murderer

Suçlu olmadığı halde mahkeme tarafından suçlu bulunan ve hapiste 18 yıl geçiren Steven Avery’in hikayesi bize adli tıp biliminin nasıl hatalar yapabileceğini ve yargı kuvvetinin bağımsızlığının önemini anlatıyor. Suçlu kime denir?

7. Cowspiracy: Sürdürülebilirliğin Sırrı, 2014 (IMDb: 8,3)

Cowspiracy

Dünya gezegenin doğal kaynaklarını bir fabrika çiftçiliğinin nasıl tükettiğine ve çevreci grupların bu krizi niçin görmezden geldiklerini incelenmektedir. Yaşananlar, Anderson’un hayatını ve özgürlüğünü tehlikeye sokuyor.

8. Chef’s Table, 2015 (IMDb: 8,6)

Netflix Belgeseli

Belgeselden bahsetmişken yemek belgesellerinden söz etmesek olmaz. Chef’s Table, dünyanın farklı köşelerindeki yıldız şeflerin yaratıcı dünyalarının perdelerini aralıyor. The World’s 50 Best Restaurants listesinde yer alan restoranların mutfaklarına yolculuk yapıyoruz.

9. Bleeding Edge, 2018 (IMDb: 7,7)

Netflix Belgeseli

Her sektörde olduğu gibi, hızla büyüyen tıp sektöründe yenilikçi hareketler ile acele edilmesinin hastaların üzerinde nasıl yıkıcı sonuçlar doğurabileceğini inceliyor. Teknoloji her zaman iyi sonuçlar mı verir? sorusuna cevaplar arıyor.

10. Evil Genius, 2018 (IMDb: 7,6)

Evil Genius

Bu gerçek suç hikayesi, boynunda bir bomba ile bir bankayı kasıp kavuran bir pizzacının dehşet verici ölümü ile başlıyor. Olağanüstü dehaya sahip insanlar ve kurdukları şeytani planlar yüzünden etkilenen koca bir şehirde yaşamak ister miydiniz?


dergiCE üyeleri ne diyor?

Bu içeriğe ifadenle renk ver!

Beğen Beğen
10
Beğen
Mutlu Mutlu
5
Mutlu
Eğlenceli Eğlenceli
6
Eğlenceli
Üzgün Üzgün
0
Üzgün
Olamaz Olamaz
0
Olamaz
Kızgın Kızgın
0
Kızgın
Komik Komik
0
Komik
İlginç İlginç
3
İlginç