Sevgilinizin Sizi Aldattığını Gösteren 10 İşaret

5 dk okuma süresi


44
36 Paylaşım, 44 puan

Aldatma genellikle nihai ihanet olarak kabul edilir ve bir ilişkide geri dönüşü en zor sorundur. Bunun nedeni, güvenin çok kritik olmasıdır. Güven, bir ilişkinin üzerine inşa edildiği temeldir. Partnerinizin size karşı dürüst olacağına güvenemezseniz, birlikte oluşturmaya çalıştığınız her şey alt üst olur. Bazen partnerimizin yaptığı bazı şeyleri görmezden geliriz ya da inanmak istemeyiz. Öte yandan, daha önce aldatıldıysanız ve bu sizin için büyük bir sorunsa, belirtileri çok iyi biliyor olabilirsiniz. Sevgilinizin sizi aldattığını gösteren 10 önemli işaret ile sizde neye bakacağınızı anlayabilirsiniz.

1. Telefonunda Daha Fazla Vakit Geçiriyorsa

Sevgilinizin Sizi Aldattığını Gösteren 10 İşaret

Sevgiliniz aniden telefonuna yapıştıysa, dikkatli olmalısınız. Özellikle siz soru sorduğunuzda size kiminle konuştuğunu ya da ne yaptığını söylemiyorsa. Telefonunda saklayacak hiçbir şeyi olmasaydı, bu konuda endişeli davranmazdı. İlişkisinden ve kendinden emin bir erkeğin saklayacak hiçbir şeyi olmayacaktır. Sürekli başka birine mesaj atmayacak ya da çevrim içi olduğu saati kontrol etmeyecektir. Dikkatinin her zaman başka bir yerde, telefonunda ya da bilgisayarında olduğunu düşünüyorsanız başka biriyle bağlantı kuruyor olabilir. Bu konuda savunmacı davranması ve sizden bir şeyler saklaması endişelenme nedenidir.

2. Dış Görünüşüne Normalden Çok Önem Veriyorsa

İlişkinizin dördüncü yılındasınız ve partnerinizin aniden görünüşüne tekrar ilgi duymaya başladığını fark ettiniz. Belki sabahları hazırlanmak için artık bir saat uğraşıyor, belki de kendisine yeni giysiler alıyor. Birdenbire bir spor salonuna mı yazıldı? Kilo vermeye mi çalışıyor? Daha önce egzersiz yapmakla hiç ilgilenmediyse, yeni birini cezbetmeye çalışıyor olabilir. Sadece kendini iyi hissetmek ve sizi etkilemek istiyor olabilir mi? Evet. Ancak böyle bir durumda partneriniz muhtemelen sizi etkilemeye çalışmıyordur. Çünkü bunlar karşısındakini aldatan birinin yapacağı ortak hareketlerden bazılarıdır.

3. Bir Anda İşiyle Fazla Meşgul Olursa

Sevgilinizin Sizi Aldattığını Gösteren 10 İşaret

Aniden şehir dışına daha sık seyahat etmesi gerekiyorsa veya ofiste bir anda geç saatlere kadar kalıyorsa bu endişe kaynağı olabilir. Yakın zamanda terfi ettiyse veya işi bir şekilde değiştiyse, bu endişelenecek bir şey olmayabilir. Ancak durumun böyle olmadığını biliyorsanız ve listede belirtilerden davranışların bazılarını sergiliyorsa, bu kesinlikle bir endişe nedenidir. İşten sonra ofisteki insanlarla daha sık mı çıkıyor? İşyerinde etkilendiği yeni biri varsa, bu, onunla mesai saatleri dışında ve ofisten uzakta vakit geçirmenin, onu daha kişisel bir düzeyde tanımanın bir yolu olabilir. Dışarıda yaptığı her şeyi örtbas etmek için “iş” kelimesini kullanması da mümkün. Çalışması gerektiğini söylemek, tartışmak için zor bir bahane.

4. Aniden Çok Fazla Gizliliğe İhtiyaç Duyuyorsa

Herkesin belirli bir miktarda mahremiyete ihtiyacı vardır ve insanlar bunun ne kadarına ihtiyaç duydukları konusunda farklı olabilir. Bazı insanlar e-posta şifrelerini paylaşmaktan veya sosyal medya hesaplarını açık bırakmaktan çekinmezler. Bazıları ise bunu fazla kişisel bulurlar. Partneriniz odadan çıkarken telefonunu her zaman masanın üzerinde açık tutarken bir anda kilitlemeye başlarsa bunun bir nedeni olabilir. Belki bir anda hesaplarının şifresini değiştirdi ve size söylemeye niyetli değil. Peki bunun nedeni ne olabilir? Kişisel alan her zaman gereklidir ancak bir şeyler saklamak adına “kişisel” kelimesini kullanmak bir işaret olabilir.

5. Mali Durumlarını Gizliyorsa

Sevgilinizin Sizi Aldattığını Gösteren 10 İşaret

Özellikle kredi kartlarınızı ve hesaplarınızı paylaşıyorsanız, aldatan partneriniz yaptığı bazı harcamaları size göstermek istemeyebilir. Kredi kartı hesap özetlerini veya telefon faturalarını açıkta bırakırken, birdenbire tüm hesap özetleri ve makbuzlarını saklıyor mu? Yeni birine para harcıyorsa, partneriniz bunu fark etmenizi ve sorgulamanızı istemez. Bu durum sevgilinizin sizi aldattığını gösteren bariz 10 işaret arasındadır. Eğer sizi aldatıyorsa partneriniz başka biri için hediyeler, akşam yemekleri ve hatta seyahatler için bolca harcama yapacaktır. Bunu da bilmenizi istemeyecektir. O yüzden eskiden tamamen açık olduğu mali konularda bir anda gizem küpüne dönüşebilir.

6. Devamlı Kavga Çıkarıyorsa

Partneriniz sürekli kızgın görünmeye başladıysa ve nedenini bilmiyorsanız, bunun nedeni kendini kötü hissetmesi ve suçluluğunu hafifletmek için sizi “kötü adama” dönüştürmek istemesi olabilir. Aşırı eleştirel mi davranıyor? Yaptığınız her küçük şeyle ilgili onu sinirlendiren saçma sapan şeyler mi var? Bu duygu değişimlerinin sebebi sizi aldatması olabilir. Eğer siz ilişkinize sadık bir partnerseniz, size ihanet ettiği için kendini kötü hissedecektir. Eğer ilişkide siz de daha önce hatalı şeyler yaptıysanız, partneriniz bunu bir bahane olarak görebilir. Böylece, vicdanını bir tık rahatlatmış olur. Çünkü onun gözünde bu sizi eşitler.

7. Sıklıkla Duygu Değişimleri Yaşıyorsa

Sevgilinizin Sizi Aldattığını Gösteren 10 İşaret

Yeni bir ilişki heyecan verici ve eğlenceli olabilir ama aynı zamanda kaygıya da neden olabilir. Partneriniz sizi aldatıyorsa, bir dakika mutlu ve iyimser bir sonraki an kasvetli ve depresif olabilir. Belki sizi aldattığı insanla bir buluşma fırsatı bulduğunda çok mutlu olacak, sonra bir nedenle iletişim kuramadıklarında hayal kırıklığına uğrayacak. Ya da bir an için bu macera ona heyecanlı hissettirecek, sonra sizinle yan yana gelip korkunç bir şekilde suçlu olacak. Aldatan bir kişinin tamamen istikrarlı bir ruh haline sahip olması pek olası değildir, çünkü bir ilişki yaşamanın çekici yanı heyecan, inişler ve çıkışlardır. Tüm karışık duyguları (heyecan, suçluluk, kafa karışıklığı, belirsizlik) sizden saklaması çok zor olacaktır.

8. Çevrenizdekiler Bir Şey Olduğunu Fark Ederse

Çoğu zaman arkadaşlar ve aile, partneriniz ile aranızda işlerin pek de doğru olmadığını fark edecek ve sorular sormaya başlayacaktır. Belki başkalarıyla birlikteyken daha çok tartışıyorsunuz ya da arkadaşlarınız birlikte olduğunuzda çok fazla gerginlik yaşıyorsunuz. Aldatan partnerler genellikle kendilerini suçlu hissederler ve aldatmalarını “haklı çıkartmak” için karşılarındaki insanı olumsuz bir ışık altında resmetmeye çalışırlar. Bu durumu yaratmak için bazen tartışmaları ve hoş olmayan kışkırtmaları deneyebilirler. Bir üçüncü göz, sizin fark edemediklerinizi fark edebilir. Özellikle de bu sürekli sizinle vakit geçiren biriyse.

9. Günlük Rutini Birden Değiştiyse

Bu, buradaki diğer bazı işaretlere bağlanabilir. Çalışma saatleri fark edilir şekilde değişti mi? Belki daha geç kalıyor ya da belki işe daha erken gidebilmek için saatler öncesinden uyanıyor. Belki spor salonuna gitmek için erken kalkıyor ya da öğle yemeğini sizinle geçirmek yerine çalışıyor. Günlük rutininde ani değişiklikler sevgilinizin sizi aldattığını gösteren 10 belirgin işaret arasında en fark edilebilir olandır. Her gün öğle yemeğinde veya işten eve giderken sizi aramasına alışıksanız ve artık yapmıyorsa bu endişe verici olabilir. İnsanlar alışkanlıklarına bağlıdırlar. Bir süre biriyle birlikte olduğunuzda, bu alışkanlıklara aşina olursunuz. Birdenbire tamamen yeni bir rutini benimsiyorsa, bir şeyler ters gidiyor olabilir.

10. Sizi Sevdiğini Söylemiyorsa

Sevgilinizin Sizi Aldattığını Gösteren 10 İşaret

“Seni seviyorum” kelimesi çoğu ilişkide basitçe ağızdan çıkabilir. Ancak partnerinizin artık bu kelimeyi söylemediğini fark ediyorsunuz. Bunun nedeni suçluluktur! İlişkisine ve kendine güvenen partneriniz size şefkat göstermekten, el ele tutuşmaktan ve size sarılmaktan çekinmeyecektir. Böylesine sevgi dolu davranışları aldatan bir partnerden göremeyebilirsiniz. Normalde sevgi sözcükleri kullanmak ve iltifat etmek konusunda çekinmiyorsa ve bu iki kelime artık söylenmiyorsa duygusal olarak sizden uzaklaşıyor olabilir. Dikkatli olmalısınız. Bunun nedeni, başka biriyle duygusal olarak ilişki içinde olması olabilir.

Eğer siz de içerikler üretmek isterseniz, ücretsiz içerik üreticiliği eğitimimizi tamamlayıp en sonda yer alan Kariyer İçin Başvur sekmesinden örnek bir içerik ile başvurunuzu bırakabilirsiniz.

Bu içeriğe ifadenle renk ver!

Beğen Beğen
23
Beğen
Mutlu Mutlu
2
Mutlu
Eğlenceli Eğlenceli
3
Eğlenceli
Üzgün Üzgün
0
Üzgün
Olamaz Olamaz
1
Olamaz
Kızgın Kızgın
1
Kızgın
Komik Komik
2
Komik
İlginç İlginç
2
İlginç

Yorum bırak

Lütfen üye girişi yapın!