Severek Takip Edilen Ünlü Oyuncuların İlk Rolleri

6 dk okuma süresi


1
11 Paylaşım, 1 puan

Ekranlarda görmeye alışık olduğumuz ve severek takip ettiğimiz ünlü isimler kariyerlerine ilk nasıl başladı diye sizler de merak ediyor olmalısınız. Hepimizin belli dizilerden belki de filmlerden bildiği ve tanıdığı bu ünlüler aslında kariyerlerine uzun zaman önce farklı roller ile başlamışlardır. Bunların bazılarını biliyor ve hatırlıyor olmanız mümkünken bazılarını ise yıllar önce çekildiği veya pek popüler olmadığı için ilk defa duyacak olabilirsiniz. Her iki ihtimal dâhilinde de, eminiz ki severek takip edilen ve fazlasıyla gündemde olan ünlü oyuncuların bu ilk rolleri sizi şaşırtacak ve ilginizi çekecek. Keyifli okumalar!

1. Alina Boz

Severek Takip Edilen Ünlü Oyuncuların İlk Rolleri

Şimdilerde Aşk 101 dizisi ile gündemde olan Alina Boz 1998 yılında Rusya’nın kırsal bir kasabasında doğmuştur. Annesi Rus babasıysa Bulgar göçmeni bir Türk olan Alina Boz ilkokula kadar Rusya’da kaldıktan sonra İstanbul’a yerleşmiştir. Oyunculuk kariyeri daha o yıllarda ailesinin yazdırdığı Barış Manço Kültür Merkezi’nde başlamıştır. 7 yıl kadar burada oyunculuk yaptıktan sonra resmi oyunculuk kariyeri 2013 yılında Cesur Hemşire dizisindeki Canan rolü ile başlamıştır. Dizi bir erkek olarak Türkiye’de hemşireliğin ve damatlığın zorluğuna rağmen Cesur karakterinin evde ve hastanede geçen eğlenceli hikâyesini anlatır. Bu diziden Alina Boz’u hatırlamayanların rol aldığı ikinci dizi olan ve yayınlandığı dönemde fazlasıyla popüler olan Paramparça dizisinden anımsaması mümkündür.

2. Boran Kuzum

Son zamanlarda BluTV’de yayınlanan Saygı dizisi ile ön planda olan ünlü oyuncu 1992 yılında Ankara’da doğmuştur. Üniversite Eğitimini İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Sahne Sanatları Bölümü’nde tamamlamıştır. Buradan sonra televizyondaki ilk serüveni 2015 senesinde yayınlanan Analar ve Anneler dizisi ile başlamıştır. Birbirinden çok farklı hayatlar yaşayan iki annenin aynı evlat için verdikleri savaşı anlatan bu dizide sevilen oyuncu eczacı kalfası rolünü canlandırmıştır. 2016 yılında ise Muhteşem Yüzyıl: Kösem kadrosunda I. Mustafa karakteri ile yer alarak daha geniş kitlelerce tanınmıştır. Asıl çıkışını ise Milli Mücadele döneminin anlatıldığı ve birbirinden ünlü isimlerin yer aldığı Vatanım Sensin dizisi ile yakalamıştır.

3. Eda Ece

Severek Takip Edilen Ünlü Oyuncuların İlk Rolleri

Günümüzde Yasak Elma dizisinin Yıldız rolünü canlandıran ve pek çok hayranı tarafından severek takip edilen oyuncu İstanbul Bilgi Üniversitesi Psikoloji Bölümünü bitirmiştir. Kariyerinin başlangıcında Hayat Bilgisi ve Bez Bebek gibi çok bilinen dizilerde konuk oyunculuk yapmış olsa da ilk kez 2011 yılında Adını Feriha Koydum dizisinde yardımcı oyunculuk yaparak televizyondaki yerini almıştır. Fakat muhtemelen çoğunuzun onu ilk tanıyışı 2011 yılında yayınlanmaya başlayan Pis Yedili dizisi ile başlamıştır. Dizinin konusu okudukları liselerinde çıkan yangın sonucu açıkta kalan yedi liseli gencin, zorunluluktan geçiş yaptıkları özel kolejde tanıştıkları arkadaşları ve bu insanlar ile aralarında geçen atışmalı lise hayatıdır. Güzel oyuncu bu dizide Cimbom karakterine hayat vermiştir.

4. Fırat Altunmeşe

Evlilik Hakkında Her Şey dizisi ile gündemde olan oyuncu 1990 yılında İstanbul’da doğmuştur. Dizi Cevher ailesine mensup birbirinden oldukça farklı dört kadının ortak geçmişlerini ve ona olan tepkilerini işler, Fırat Altunmeşe kızının velayetini almaya çalışan ünlü bir Rapçi’ye hayat verir. Oyuncu İstanbul Bilgi Üniversitesi Sinema ve Televizyon Bölümü’ndeki eğitimini iki sene sonunda bırakmıştır ve televizyondaki ilk rolünü 2013 yılında yayınlanan Vicdan dizisindeki Emre ile almıştır. Daha sonra 2014 yılında yayınlanmaya başlayan Kaçak Gelinler dizisindeki başrol oyunculuğu ile bilinilirliği artmıştır. 2019 yılında yayınlanan Mucize Doktor dizisine kadar pek çok ayrı dizide yardımcı oyunculuk ve başrol oyunculuğu yapsa da, bu dizi ile onu tanımaya başlayan insan sayısı epey fazladır.

5. Nurgül Yeşilçay

Severek Takip Edilen Ünlü Oyuncuların İlk Rolleri

Ünlü oyuncuların severek takip edilen ilk rolleri listemizde yer verdiğimiz oyuncu, Nurgül Yeşilçay yıllar boyunca pek çok farklı karaktere hayat vermiştir. 2001 yılında Eskişehir Anadolu Üniversitesi Tiyatro Bölümünden mezun olan oyuncu, üniversite eğitimi sırasında rol aldığı İkinci Bahar dizisi ile ilk kez televizyon karşısına geçti. Daha sonra 2002 yılında rol aldığı Asmalı Konak dizisinde can verdiği Bahar karakteri ile ünü iyice arttı. Birçok farklı dizide ayrı ayrı karakterlere hayat veren oyuncunun en sıra dışı rolü Belalı Baldız dizisinde canlandırdığı Arzu rolü oldu, fazlasıyla komik ve saf olan Arzu şüphesiz ki oyuncunun hayat verdiği en renkli karakterdi. Bu süreçte birçok projede yer alan oyuncu gündeme son olarak 2020 yılında yayınlanan Kefaret dizisi ile geldi.

6. Enis Arıkan

3 Ocak 1983 tarihinde İstanbul’da dünyaya gelen Enis Arıkan Bilgi Üniversitesi Sahne ve Gösteri Sanatları Performans Bölümü’nden mezun olmuştur. Televizyondaki kariyeri ilk kez 1998 yılında yayınlanan Aynalı Tahir dizisi ile başlamıştır. Dizinin konusu mahallesinde bir grup arkadaşıyla düzen sağlamaya çalışan Aynalı Tahir’in dram ve aile bağları ile ilgili sürprizli hikâyesidir. Pek çoğunuz Enis Arıkan’ı bu diziden hatırlamayabilir çünkü oldukça eski bir projedir. Ünlü oyuncu bu projeden sonra Çekirdek Aile, Kadın İsterse, Genco, Aşk ve Ceza, Cesur Hemşire ve Hayat Ağacı gibi pek çok farklı dizide yer almıştır. Fakat en büyük tanınırlığını 2018 yılında yayınlanan Jet Sosyete dizisiyle sağlamıştır. 2020 yılında ise Jet Sosyete dizisinde oynadığı neşeli karakterden oldukça farklı olan Camdaki Kız dizisindeki Muzo karakterine hayat vermiştir ve hâlâ bu projede yer almaktadır.

7. Gökçe Bahadır

Severek Takip Edilen Ünlü Oyuncuların İlk Rolleri

İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesi Radyo ve Televizyon bölümünden mezun olan başarılı oyuncu aynı zamanda Müjdat Gezen Sanat Merkezi’nde oyunculuk eğitimi almıştır. Ünlü oyuncuyu ilk kez 2001 yılında yayınlanan ve oldukça popüler olan Tatlı Hayat dizisinde Fulden karakterine hayat vermiştir. Dizinin konusu Fakir bir hayattan gelip zengin olan İhsan Yıldırım’ın ve ailesinin bu hayata alışma sürecini anlatır. Gökçe Bahadır asıl bilinilirliğini 2003 yılında Törpü Yeliz karakterine hayat verdiği başarılı dizi Hayat Bilgisi ile elde etmiştir. Daha sonra 2006 yılında yayınlanan Yaprak Dökümü dizisi ile de onu tanımaya başlayan insan sayısı epey fazladır. Oyuncu süreç içinde pek çok ayrı projede birbirinden farklı rollerde oynamıştır. 2017 yılında Ufak Tefek Cinayetler’deki Oya rolü de oyuncunun popülaritesini beslemiştir. 2021 yılında ise Evlilik Hakkında Her Şey dizisi ile karşımızdadır.

8. Çağlar Ertuğrul

2021 yılında Teşkilat dizisi ile ekran karşısında olan yakışıklı oyuncu aslında kariyerine Koç Üniversitesi’nde makine mühendisliği okurken sahne aldığı Romeo ve Julietler oyunu ile 2009 yılında başlamıştır. Üniversiteden mezun olduktan sonra Vahide Gördüm’ün 35 Buçuk Akademisi’nde 1 yıl eğitim görmüş olan oyuncu, ilk kez 2012 yılında Dağ adlı askeri filmin başrolünde yer alıp geniş kitlelerce tanınmıştır. Filmin ardından Benim İçin Üzülme dizisinden teklif gelmesiyle televizyon dünyasına adımını atıp bundan sonra Kurt Seyit ve Şura, Boynu Bükükler, Medcezir gibi başarılı dizilerde yer almıştır. 2017 yılında dram ağırlıklı Fazilet Hanım ve Kızları dizisi ile ünü iyice artan oyuncu, 2019 yılında rol aldığı Afili Aşk dizisi ile Atın Kelebek ödülü almaya hak kazanmıştır.

9. Ezgi Eyüboğlu

İstanbul Üniversitesi İktisat Bölümünü bitirdikten sonra Bahçeşehir Üniversitesi ileri oyunculuk bölümünde master yapan güzel oyuncu kariyerine ilk olarak 2007 yılında Senin Uğruna dizisindeki konuk oyuncu rolü ile başlamıştır. Yolları türlü nedenlerle kesişen insanların hayatları ve birbirleri ile olan mücadelelerini konu alan dizideki rolünden sonra 2008 yılında uzun yıllar yayında kalan ve neredeyse herkes tarafından bilinen Arka Sokaklar dizisinde konuk oyunculuk yapmıştır. Asıl ününü ise 2012 yılında Muhteşem Yüzyıl dizisinde Aybige Hatun rolüyle kazanmıştır. Bu diziden sonra Sudan Çıkmış Balıklar dizisinde başrol oyunculuğu yapmıştır. Yıllar boyunca pek çok farklı dizide değişik rollerde yer aldıktan sonra 2021 yılında Çağlar Ertuğrul ile Teşkilat dizisinde yer alıp alışılmışın dışında bir rol seçimi ile soğukkanlı bir katil ve düşman ajanı olan Ceren karakterine hayat vermiştir.

10. Alperen Duymaz

Severek Takip Edilen Ünlü Oyuncuların İlk Rolleri

Ünlü oyuncuların ilk rolleri kategorimizde yer verdiğimiz ve severek takip edilen fakat ekranlarda daha birkaç yıldır görmeye başladığımız oyuncu 1992 yılında Ankara’da doğmuş olup Hacettepe Üniversitesi Ankara Devlet Konservatuvarı Tiyatro bölümünü bitirmiştir. Kariyerine ilk olarak Tatlı Küçük Yalancılar projesindeki Cesur karakteri ile başlamıştır. Yabancı bir projenin uyarlaması olan dizi, birbirleri çok iyi anlaşan dört arkadaştan birinin eğlenceli bir gece geçirdikten sonra ortadan kaybolmasını ve bunun sonucunda başlayan esrarengiz olaylar silsilesini anlatır. Yakışıklı oyunu bu diziden sonra Acı Aşk dizisinde Ali, Bodrum Masalı dizisinde Ateş, Çukur dizisinde Emrah, Çarpışma dizisinde Kerem ve Zemheri dizisinde Ayaz karakterine hayat vermiştir. Son olarak onu 2021 yılında oynadığı diğer dizilerdekinden oldukça farklı bir rol ile Son Yaz dizisinde gördük.


Bu içeriğe ifadenle renk ver!

Beğen Beğen
4
Beğen
Mutlu Mutlu
1
Mutlu
Eğlenceli Eğlenceli
4
Eğlenceli
Üzgün Üzgün
0
Üzgün
Olamaz Olamaz
0
Olamaz
Kızgın Kızgın
0
Kızgın
Komik Komik
1
Komik
İlginç İlginç
1
İlginç

Yorum bırak

Lütfen üye girişi yapın!