Sevdiklerini Çözülememiş Davalarla Kaybeden Hollywood Ünlüleri

4 dk okuma süresi


3
12 Paylaşım, 3 puan

Herkes tarafından sevilen ünlü isimlerin de büyük acıları vardır. Birçok Holywood yıldızı sevdiklerini bir cinayet sonucu kaybetmiştir. Bu cinayetlerin bazılarının kimin tarafından işlendiği bulunsa da bazıları hala belirsizliğini korumuştur. Biz de bu belirsizliğini koruyan cinayetleri listeledik. Sevdiklerini çözülememiş davalarla kaybeden Holywood ünlüleri listemizi sizler için hazırladık. Keyifli okumalar!

1. Lois Duncan

Sevdiklerini Çözülememiş Davalarla Kaybeden Holywood Ünlüleri

Ünlü roman yazarı Lois Duncan, roman endüstrisinin şekillenmesinde büyük pay sahibi olmuştur. 16 Temmuz 1989 tarihinde Lois Duncan’ın kızı Kaitlyn Arquette bir sokak ateşinde hayata gözlerini yummuştur. Şoför koltuğunun camından iki kez vurularak öldürülen genç Kaitlyn, yemek davetlisi olduğu arkadaşının evinden dönmekteydi. Polisler gerekli incelemeleri yapsa da bu ölümün kimin elinden olduğu sırrını çözemediler. Polisin çabası yetersiz kalınca Lois Duncan ve diğer kızı olayı kendi incelemelerine aldılar. Bu ikili, polisin bile bulamadığı bazı delilleri ortaya çıkartmayı başardı. Sır perdesi hiçbir zaman tam olarak aralanmasa da Lois Duncan, tam 25 yıl boyunca bu olayın peşini bırakmadı. Duncan, 2016 yılında hayatını kaybetti.

2. Hans Habe

1969’un gelişi kutlanırken yeni yıl gününde Hans Habe’nin kızı olan Marina Elizabeth Habe’nin cesedi bir uçurumun kenarında bulundu. Olayın bir gün öncesinde Elizabeth, John Hornburg ile bir randevudaydı. Polis başlarda bu cinayet için bir motorcu çetesinden şüphelense de buna dair bir kanıt yoktu. Bir gazeteci olan Maury Terry, bu cinayetin Manson ailesi tarafından işlenmiş olabileceğine dikkat çekti. Manson ailesi, cinayet işleyen bir dini topluluktu. Dava delil yetersizliği yüzünden çözülememiş olsa da Marina’nın cesedi Manson ailesinin aktif olduğu bölgelerden birinde bulunmuştu.

3. 50 Cent

Sevdiklerini Çözülememiş Davalarla Kaybeden Holywood Ünlüleri

Dünyaca ünlü rap sanatçısı 50 Cent, daha sekiz yaşındayken ailesini gizemli bir şekilde kaybetmiştir. 50 Cent’in annesi Sabrina Jackson, evde çıkan bir yangın sonucunda hayatını kaybetmiştir. 50 Cent ise cinayeti ‘Birisi onun içkisine ilaç attı ve gazı açtı.’ şeklinde anlatmıştır. Polis ise bu cinayetin bir uyuşturucu savaşı sonucunda ortaya çıkmış olacağını söylemiştir. Çünkü Sabrina Jackson, daha 15 yaşındayken 50 Cent’i doğurmuştur. Aileye ve oğluna bakmak için uyuşturucu satıcılığı yapmış ve karanlık dünyadan asla çıkamamıştır. Bu olayın sonucunda 50 Cent, sevdiklerini çözülememiş davalarla kaybeden Holywood ünlüleri arasında yerini almıştır.

4. Sofia Vergara

Sofia Vergara, oyunculuk ve modellik yapan bir Holywood yıldızıdır. 12 Ağustos 1996 yılında ise ünlü isim, kardeşi Rafael Jose Vergara’yı bir cinayet sonucu kaybetmiştir. Polisler, cinayete dair bir delil bulamasa da Sofia bu olayın yanlış giden bir kaçırılma olabileceğini söylemiştir. Daha öncesinde de kardeşi kaçırılmış ve Sofia Vergara fidye ödemek zorunda kalmıştı. 2013 yılında ise cinayet yeniden gündeme geldi. Bir dedektif, bu cinayet ile bir uyuşturucu karteli olan Diego Leon Montoya Sanchez arasında bir bağ olduğunu belirten kanıtlar bulmuştur. İşin garip yönü ise Sofia Vergara, bu iddiaları reddetmiştir.

5. Mark Ruffalo

Sevdiklerini Çözülememiş Davalarla Kaybeden Holywood Ünlüleri

Mark Ruffalo, birçok filmde rol almış sevilen bir aktördür. 1 Aralık 2008 tarihinde Mark Ruffalo’nun kardeşi Scott Ruffalo, Beverly Hills’de yer alan dairesinde ölü olarak bulundu. Scott, kafasına bir kurşun sıkılarak öldürülmüştü. İlk başlarda polis bunun bir intihar olduğundan şüphelense de otopsi raporları bu olayın bir cinayet olduğunu ortaya çıkartmıştı. Cinayet sırasında evinde olan iki kişi bunun bir Rus Ruleti oyunu sonucunda olduğunu iddia etti. Davanın cinayet olduğuna dair başka ipucu bulunamadı. Günümüzde bu dava hala çözülememiştir. Mark Ruffalo’da sevdiklerini çözülememiş davalarla kaybeden Holywood ünlüleri arasında yer almaktadır.

6. Dennis Cole

Dennis Cole’un oğlu olan Joe Cole, 19 Aralık 1991 tarihinde silahlı bir soygun sırasında öldürülmüştür. Bir bakkalın önündeyken iki silahlı adamın soygun girişiminde Cole va arkadaşının onlara elli dolar vermesi soyguncuları sinirlendirmişti. Soyguncular, evlerine dönüp daha fazla para getirmelerini istedi. Eve giderken Cole, bir soyguncu tarafından vurularak öldürüldü. Arkadaşı ise kargaşadan faydalanıp kaçmayı başardı. Ünlü televizyon oyuncusu Dennis Cole ise bu trajik olayın üzüntüsünü hayatı boyunca yaşadı. Cole’un kaçmayı başaran arkadaşı Rollins, müzik grubuyla yaptığı albümde Joe Cole için birçok şarkı adadı.

7. Charlie Batch

Sevdiklerini Çözülememiş Davalarla Kaybeden Holywood Ünlüleri

Charlie Batch, eski bir NFL oyuncusudur. Gençlik yıllarında büyük bir trajik olay yaşamıştır. 1996 yılında annesinden asla unutamayacağı bir telefon almıştır. Kız kardeşi Danyl, bir sokak çatışması sonunda öldürülmüştür. Danyl, vurulduğu sırada erkek arkadaşı ile birlikteydi. Polis iki kapüşonlu adamın şüpheli olduğunu söyledi. Sonrasında yapılan araştırmalarda bu kişilerin bir sokak çetesi üyesi olduğu saptandı. Polis, Danyl’in iki çete arasında kaldığı ve çapraz ateş sonucu hayatını kaybettiğini açıkladı. Öldüren kişilerin ise kim olduğu hala ortaya çıkmadı. Birçok isim ortaya çıkartılsada delil yetersizliğinden dolayı tutuklanan olmadı.

8. Chuck Percy

Chuck Percy, ünlü bir iş adamı ve senatördü. Aynı zamanda da ABD başkanlığı için umutlu olan bir siyasetçiydi. 18 Eylül 1966 tarihinde Chuck Percy’nin kızı Kenilworth, evinde öldürüldü. Katil, cesedin başında yakalanmış olsa da kaçmayı başarmıştı. Polis soruşturmanın başında, olayın nedeniyle ilgili hiçbir ipucu olmadığını belirtti. Ne kadar kişiyi sorgulasalar da olayla ilgili hiçbir ipucu ortaya çıkmadı. Seneler boyunca birçok kişi bu cinayeti üstlenerek ortaya çıktı ama bu iddialar asılsız çıkmıştı. Aradan yıllar geçmesine rağmen bu gizemli ölümün sır perdesi aralanmadı. Hala katilin kim olduğu bilinmiyor.

9. James Elroy

James Elroy, ünlü bir polisiye roman yazarıdır. Daha 10 yaşındayken annesi öldürülmüştür. 1958 yılında James Elroy’un annesi tecavüze uğrayıp öldürülmüştür. Annesinin huysuz ve alkolik olduğunu açıklayan ünlü yazar, birçok kitabında bu cinayete atıfta bulunmuştur. 1994 yılında James Elroy, annesiyle ilgili olan cinayetin dosyalarını alarak suçu çözmek için çalışmalara başlamıştır. Günümüzde bu cinayetin katili hala bulunamamıştır. James Elroy, hala olayı çözmek için çalışmaya devam etmektedir. Bu yüzden James Elroy da sevdiklerini çözülememiş davalarla kaybeden Holywood ünlüleri arasında yer almaktadır.

10. Irv Kupcinet

Sevdiklerini Çözülememiş Davalarla Kaybeden Holywood Ünlüleri

Irv Kupcinet, bir köşe yazarı ve televizyoncudur. Kızı Karyn Kupcinet, 28 Kasım 1983 tarihinde evinde ölü olarak bulundu. Cinayetten hemen önceki akşam Karyn, Mark Goddard ve eşinin evinde bir akşam yemeğine davetliydi. Akşam yemeğinde Karyn’in ruh halinin iyi olmadığını belirten Goddard çifti, Karyn’in durduk yere yemek sırasında ağladığını söyledi. Karyn akşam yemeğinin ardından oradan ayrıldı ve eve vardığında onları arayacağını söyledi. Telefon gelmemesinden dolayı endişelenen çift gittiklerinde Karyn’i çıplak ve ölü şekilde buldu. Başlarda aşırı dozdan uyuşturucu kullanımı sonucu bir ölüm olduğu düşünülse de Karyn Kupcinet’in boğulma sonucunda öldürüldüğü ortaya çıktı. Günümüzde bu cinayetin kimin tarafından işlendiği hala belirsizliğini koruyor.


Bu içeriğe ifadenle renk ver!

Beğen Beğen
0
Beğen
Mutlu Mutlu
0
Mutlu
Eğlenceli Eğlenceli
0
Eğlenceli
Üzgün Üzgün
0
Üzgün
Olamaz Olamaz
0
Olamaz
Kızgın Kızgın
0
Kızgın
Komik Komik
0
Komik
İlginç İlginç
0
İlginç

Yorum bırak

Lütfen üye girişi yapın!