Selülitleri Azaltmak İçin 10 Etkili Yöntem

2 dk okuma süresi


4
12 Paylaşım, 4 puan

Selülit günümüzde kadınlarda oldukça sık rastlanan bir problem. Özellikle bacaklarda ve kalçada görülen, doğum nedeniyle veya kilo alıp,vermeye bağlı olan selülit oldukça can sıkıcı olabiliyor.  Selülitlerinizi azaltmak ve pürüzsüz bir tene sahip olmak istiyorsanız selülitleri azaltmak için 10 etkili yöntem adlı yazımız sizlerle.

1. Beslenme Düzeni Çok Önemli!

Selülitleri Azaltmak İçin 10 Etkili Yöntem

Beslenme düzeni, selilütlerin azalmasında veya engellenmesinde oldukça önemli bir role sahip. Sabah ilk olarak kuvvetli ve ekmeksiz bir kahvaltı yaparsanız ardından da sık sık ve azar azar besin tüketirseniz selülitlerin oluşumuna engel olabilirsiniz. Beslenirken tek tip gıda yerine karbonhidrat, yağ ve protein tüketmeniz gerekiyor.

2. Her Şeyin Başı Su

selülitleri azaltmak için 10 etkili yöntem

Su vücudumuz için yemek yemek kadar önemli. Susuz vücutta enerji kalmıyor, baş ağrısı oluşuyor ve cildimizde çeşitli hastalıklar ortaya çıkıyor. Cildimizde ortaya çıkan hastalıklardan biride ne yazık ki selülit. Günde 2,5 – 3 litre su içerseniz vücudunuzun güzelleştiğini ve selülitleriniz geçtiğini fark edeceksiniz.

3. Tuz Tüketimini Azaltın

selülitleri azaltmak için 10 etkili yöntem

Tuz hepimizin tüketmeyi sevdiği ama bir o kadar da tehlikeli olan bir mineraldir. Selülitin en büyük nedenlerinden biri olan tuzu, yemeklerinizde daha az kullanmalısınız.

4. Yağlı Besinlerden Uzak Durun!

Selülitleri azaltmak için 10 etkili yöntem listemizin en önemli maddesi bu. Yağlı besinler, selülitlerin oluşumunda en büyük etken desek yanlış olmaz. Yağlı besinler sadece selülitlerin oluşmasında değil diğer hastalıklar için de bir tehdit. Eğer selülitlerinizden kurtulmak istiyorsanız genellikle lifli besinleri ve sebze tüketmelisiniz.

5. Kahve Tüketimini Sınırlayın

Kahve genelde içilmesi keyif veren ve sevilen bir içecek. Miktarı arttırılmadığı müddetçe zararı olmayan kahve, fazla tüketildiğinde kan dolaşımını olumsuz etkiliyor.  Kan dolaşımı olumsuz etkilendiğinde de selülitin oluşumu kolaylaşıyor. Fazla kahve tüketmeyin ve selülit oluşumuna engel olun.

6. Spor Yapmayı İhmal Etmeyin

Spor selülitler için en faydalı olan aktivitelerden biri. Hareket ederek vücudunuzun sağlıklı kalmasını sağlayabilirsiniz ve vücudunuzda istenmeyen selülitleri azaltabilirsiniz. Düzenli bir şekilde spor yaparsanız selülitlerin azaldığını göreceksiniz.

7. Sigaradan Uzak Durun!

Sigara vücuttaki oksijen dolaşımını azalttığı için selülitlerin oluşumunu kolaylaştırıyor. Selülitlerinizden kurtulmak istiyorsanız özellikle sigaradan uzak durmalısınız.

8. Masaja Gidin

Masaj, hem bedenin rahatlamasına hem de selülitlerin azalmasına neden olur. Özellikle selülitlerin olduğu bölgeye masaj yaparsanız, kan dolaşımını hızlandırarak selülitlerin azalmasına neden oluyor. İsterseniz masajı hindistan cevizi yağı, badem yağı, avokado yağı gibi doğal yağları kullanabilirsiniz.

9. Keten Tohumu Kullanın

selülitleri azaltmak için 10 etkili yöntem

Keten tohumu daha sağlıklı bir yaşam için tüketilmesi gereken bir besin. Yüksek oranda lif içeren bir protein kaynağıdır. Bağ dokusunun ana bileşeni olan kollajen, vücuttaki selülit görünümünün azalmasına yardımcı olur.

10. Kahve Telvesi İyi Bir Çözüm

Selülitleri azaltmak için 10 etkili yöntem

Selülitleri azaltmak için 10 etkili yöntem listemizin son maddesinde Türk kahvesinin telvesi var. Türk kahvesinin telvesi, selülitlerin azalmasında etkili bir rol oynuyor. 2 yemek kaşığı su ve 2 yemek kaşığı kahve telvesini karıştırarak selülit olan bölgeye uygulayabilirsiniz. İsteğe göre bu karışıma doğal bal da ilave edebilirsiniz. Karışımın vücudunuzda 20 dakika kalması yeterli olacaktır. Bu karışımı hafta iki kere kullanabilirsiniz.


Bu içeriğe ifadenle renk ver!

Beğen Beğen
2
Beğen
Mutlu Mutlu
0
Mutlu
Eğlenceli Eğlenceli
0
Eğlenceli
Üzgün Üzgün
0
Üzgün
Olamaz Olamaz
0
Olamaz
Kızgın Kızgın
0
Kızgın
Komik Komik
0
Komik
İlginç İlginç
2
İlginç

Yorum bırak