Sadece Kedi Sahiplerinin Anlayabileceği Garip Durumlar

4 dk okuma süresi


7
12 Paylaşım, 7 puan

Minik dostlarınız size karşılıksız sevgiyi verebilecek en değerli canlılardandır. Bu minik dostlarınızdan birisi olan kediler ise diğer dostlarınıza göre biraz daha meraklı olabiliyorlar. Bu merakları ise bazen anlam veremediğiniz eğlenceli durumlara sebep olabiliyor. Eğer sevimli ve aynı zamanda bir o kadar meraklı kedi dostunuzla aynı evi paylaşıyorsanız, birbirinden garip durumlara da aşinasınızdır. İşte sizler için sadece kedi sahiplerinin anlayabileceği garip durumlar… Keyifli okumalar!

1. Kıyafetleriniz Tüylerle Süslenir

Sadece Kedi Sahiplerinin Anlayabileceği Garip Durumlar

Sevimli kedilerin yumuşacık tüyleri onları sevimli yapan en güzel özelliklerinden birisidir. Kucağınıza yatan minik kedinizin yumuşak tüylerini sevmek o an size huzur ve mutluluk verir. Bu tatlı sevgi dolu dakikalardan sonra kediniz kalkıp gittiğinde, kıyafetinizin her yerine yapışan sevimli dostunuzun tüyleri ile göz göze gelirsiniz. Bu durumun önüne geçmek için petshoplarda satılan kedi tarakları ile kedinizi düzenli aralıklarla tarayabilirsiniz böylelikle dökülen tüylerini en aza indirebilirsiniz. Aynı zamanda tüy toplayıcı aparatlardan satın alarak, kıyafetlerinizin üzerindeki tüyleri temizleyebilirsiniz.

2. Geceleri Oyuna Hazırdır

Kediler, hepinizin bildiği gibi en uykucu canlılardan bir tanesidir. Sadece kedi sahiplerinin anlayabileceği garip durumlar arasında gündüzleri sıcacık kaloriferin üzerinde, yumuşak puflarının üzerinde veya yatağınızda uyumak onlar için en mutluluk verici an olduğu halde, geceleri artık uyuma zamanınız geldiğinde sizinle oyun oynamak için hazır ve sabırsız olmaları bulunmaktadır. Bu durumun nedeni kedi dostlarımızın doğasında geceleri avlanmak olmasıdır. Eğer kediniz geceleri uyusun istiyorsanız, gün içerisinde onunla bolca vakit geçirmeli ve oyun oynamalısınız. Gündüz yorulan minik dostunuz böylelikle gece uyuyacaktır.

3. Kediniz İstemiyorsa Onu Sevemezsiniz

Sadece Kedi Sahiplerinin Anlayabileceği Garip Durumlar

Evin içerisinde dolaşan minik kedi dostunuzu sevmek sizler için en keyif verici aktivitelerden biridir. Fakat minik dostunuz, her zaman sevilmeyi istemez. Bu nedenle istemediği an buna izin vermez. Onu sevmek için yaklaşmaya çalışırsınız fakat minik dostunuz daha siz ona yaklaşamadan kaçıp gider. O istemiyorsa eğer onu sevmeniz imkansız bir hal alır. Kedi dostunuzun böyle bir anında onu kendisi ile baş başa bırakmak en doğal çözümlerden birisi olur. Dostunuz sevgi istediği zaman ise siz ne yapıyor olursanız olun yanınıza gelecek ve siz ona istediği sevgiyi verene kadar yanınızdan ayrılmayacaktır.

4. Kişisel Alanınız Yoktur

Minik dostunuz sizinle vakit geçirmeyi çok sever. Siz nerede olursanız olun, ne yapıyor olursanız olun o her yerde sizinle olabilir. Yatağınızda uzandığınızda, ona da yanınızda boş bir yer bırakmak artık sizin için bir kural haline gelmiş olabilir. Onu yemek yapıyorken bacaklarınıza sarılmış halde, uzandığınızda kucağınızda ve hatta tuvalete gittiğinizde bile kapıda bekler halde bulabilirsiniz. Bilgisayarınızda bir işiniz olduğunda minik dostunuzu birden klavyenizin üzerinde bulabilirsiniz. Kısacası kedi dostunuz için her anınızda ve bulunduğunuz her yerde onlara ayrılan bir yer mevcut olmalı.

5. Vücudunuzda İzlerle Gezersiniz

Sadece Kedi Sahiplerinin Anlayabileceği Garip Durumlar

Sadece kedi sahiplerinin anlayabileceği garip durumlar içinden bir tanesi de vücudunuzda, onlarla oynadığınız keyifli oyunlardan sonra bıraktıkları minik tırnak izleridir. Onlarla eğlenceli oyunlar oynamak, hem onlar için hem de sizin için en güzel vakitlerinizden bir tanesidir. Fakat bazen minik dostunuz, istemeden sizleri tırmalayabilir veya ısırabilirler. Onlar bunu fark etmeseler de bazen çok acılı bir hal alabilir. Bunu engellemek için sevimli dostunuza, tırmalama ve ısırma isteğini rahatlıkla azaltabileceği tırmalama tahtası hediye edebilirsiniz. Böylelikle vücudunuzda daha az tırnak izi olacaktır.

6. Gözlerini Kaçırmadan Sizi İzler

Siz bir şeylerle ilgilenirken minik dostunuzun gözleri her an sizin üzerinizde olabilir. Gözlerini hiç ayırmadan, siz uyurken bile sizi izliyor olması bazen korkutucu olarak düşünülse de aslında tam tersidir. Kediler oldukça meraklı canlılardır. Genellikle avlarından gözlerini ayırmazlar fakat rahatlayın, siz avı değil dostusunuz. Eğer üzerinizde onun tatlı gözleri varsa hiç tedirgin olmayın bu size saldıracağı anlamına değil, sizi merak ettiği ve hayranlık duyduğu anlamına geliyor. Sizi izleyen minik dostunuzun aslında hayranlık sergilediğini anlarsanız, bu durum hiç de rahatsız edici bir hale gelmez.

7. Saksılarınızı Korumanız Gerekir

Sadece Kedi Sahiplerinin Anlayabileceği Garip Durumlar

Kedilerin en çok hoşlandığı şeylerden birisi de saksıdaki topraklarla oynamaktır. Onu bitkilerinizle baş başa bırakıp döndüğünüzde, saksının içindeki toprağın her yere saçılmış olması sizin için bir sürpriz değildir. Üstelik onlara ait yumuşak yataklarında yatmak yerine, saksının içinde uyumaları da oldukça şaşırtıcı bir durum haline gelir. Oradan ayrıldığında ise patilerindeki toprak artık evinizin her yerindedir. Kediniz aynı zamanda bitkileri ısırmayı çok sever fakat bazı bitkiler onlar için zehirlidir. Bu nedenle hem minik dostunuzun hem de bitkilerinizin iyiliği için, saksılarınızı korumanız gerekir.

8. Tek Başınıza Yemek Yiyemezsiniz

Minik dostunuzun her anınızda yanınızda olması, artık alıştığınız bir durum haline gelir. Bu durum bulunduğunuz her yerde geçerlidir. Yemek saatinizde bile asla yalnız olmayacağınızı bilirsiniz. Minik dostunuz yemeğinizi yemeyecek olsa bile, yemeğinizin tadına bakmak isteyecektir. Bu yüzden sizi yemek yerken masum gözlerle izler ya da üzerinize hoplar. Onu uzaklaştırmaya çalışmak, onu kendi mamasına götürmek bile yeterli bir çözüm olmaz. En sonunda sadece koklayıp gidecek olsa bile, artık tek çareniz onunla yemeğinizi paylaşmaktır. Böylelikle hem kediniz hem de siz mutlu olursunuz.

9. Kutuları Yatağına Tercih Eder

Kediler karton kutuları çok sever. Onun için yumuşacık bir yer hazırlamış olsanız bile, evin içindeki herhangi bir karton kutuda yatmak ona daha çok keyif verir. Bu oldukça garip durumun nedeni, aslında karton kutunun içinde kendini güvende ve sıcak hissediyor olmasıdır. Aynı zamanda saklanmak için de harika bir yerdir. Sadece kutular değil bazen onları çantanızda, valizinizde veya dolapların içerisinde bulabilirsiniz. Eğer kutu seven bir kediniz varsa, ona özel bir kutu hazırlayıp içerisine, yumuşak yastıkları ve en sevdiği oyuncakları bırakabilirsiniz. Böylelikle harika bir alanı olur.

10. Küçük Olan Her Şey Oyuncaktır

Sadece Kedi Sahiplerinin Anlayabileceği Garip Durumlar

Kediniz için küçük olan her şeyin oyuncak olabilir. Ona oyuncak alsanız bile diğer küçük eşyalar onun için hep ilgi çekicidir ve bu eşyanızın ne olduğu onun için önemli değildir. Tokanız olabilir, kaleminiz olabilir ve hatta bozuk paralarınız bile olabilir. Bu nedenle minik dostunuzla küçük bir eşyanızı baş başa bıraktıysanız, o eşyanın artık ona ait bir oyuncak olmasına ve kaybolmasına hazırsınız demektir. Fakat çok küçük eşyaları, kedinizin yutma tehlikesine karşı uzak tutmayı unutmayın.


Bu içeriğe ifadenle renk ver!

Beğen Beğen
25
Beğen
Mutlu Mutlu
12
Mutlu
Eğlenceli Eğlenceli
11
Eğlenceli
Üzgün Üzgün
0
Üzgün
Olamaz Olamaz
0
Olamaz
Kızgın Kızgın
0
Kızgın
Komik Komik
3
Komik
İlginç İlginç
2
İlginç

Yorum bırak

Lütfen üye girişi yapın!