Popüler Yabancı Dizilerin En Sevilmeyen Karakterleri

4 dk okuma süresi


7
13 Paylaşım, 7 puan

Dizi tarihinde bazı karakterler var ki evlat olsa sevilmez. Onları görünce anlarız bir işler çevirecekler. O karakterleri bu kadar sevmememizin asıl sebebi de rollerini iyi canlandıran oyuncunun başarısı hiç şüphesiz. Bize karakteri sevdirmemek için o kadar güzel bir performans sergiliyorlar ki biz de gerçekten bu karakterlerin kötü olduğuna inandırıyoruz kendimizi. Kurdukları entrikalarla izleyiciyi delirten ve en sevdiğimiz karakterlerin başlarına sürekli çoraplar ören bu karakterler dizileri daha çok izlenir kılıyor. Biz de popüler yabancı dizilerin en sevilmeyen karakterleri listesini sizler için derledik. Keyifli okumalar!

1. Ramsay Bolton- Game Of Thrones

Popüler Yabancı Dizilerin En Sevilmeyen Karakterleri

Son zamanların en çok konuşulan dizisi Game of Thrones’un belki de en illet en sevilmeyen karakterlerinden biri olan Ramsay Balton dizide rol aldığı süre boyunca çevirmediği dolap, arkadan bıçaklamadığı tek bir dizi karakteri bırakmamıştır. Başarılı oyuncu Iwan Rheon’un muhteşem bir performansla canlandırdığı Ramsay karakteri diziye girdiği ilk anlardan itibaren bizleri delirtmeyi başarmıştır. Rheon başarılı performansıyla IGN Awards ve IGN People’s Choice Award ödül törenlerinde en iyi kötü karakter kategorisinde aday gösterilmiştir.

2. Joffrey Baratheon- Game of Thrones

Game of Thrones’un bir diğer nefret edilesi karakterlerinden biri olan Joffrey Baratheon, tahtın varisi ve Cercei Lannister’in göz bebeği oğludur. Başa geçtiği andan itibaren öldürmediği, eziyet etmediği tek bir karakter bırakmayan Joffrey, izleyenleri çıldırtmıştır. Jack Gleeson’un başarıyla canlandırdığı karakter, yaptıklarıyla bizlere de illallah getirtmiştir. Game of Thrones’dan önce küçük rollerde oynayan Gleeson, Game of Thrones’da canlandırdığı Joffrey Baratheon karakteriyle başarısını kanıtlamıştır. Başarılı oyuncunun aynı dizide canlandırdığı karakteriyle sekiz adaylığı ve 3 ödülü vardır.

3. Skyler White- Breaking Bad

Popüler Yabancı Dizilerin En Sevilmeyen Karakterleri

Breaking Bad’in ana karakterlerinden biri olan Walter White’ın eşi olan Skyler White herkesi kontrol etmeye çalışmasıyla izleyici delirtir. Dırdırlarıyla kocası Walter’ın ömrünü yemiş yetmemiş üstüne suratsızlığıyla izleyenleri kendine düşman etmiştir. Başarılı oyuncu Anna Gunn tarafından canlandırılan karakter içten pazarlıklı planlarıyla ve sürekli söylenmeleriyle izleyenleri çıldırtmayı başarmıştır. Anna Gunn başarılı performansıyla iki kez en iyi yardımcı kadın oyuncu emmy ödülünü kazanmıştır. Dizinin de aynı zamanda en iyi televizyon dizisi dalında Altın Küre ödülü vardır.

4. T-Bag- Prison Break

Orijinal adı Theodore Bagwell olan karakterin lakabı T-Bag’tir. Prison Break dizisinin en ırkçı, en psikopat karakterlerinden biridir. Robert Knepper’ın hayat verdiği karakter, adam kaçırma, cinayet ve tecavüz suçlarından ömür boyu hapse mahkum edilmiştir. Dizinin en zeki karakterlerinden biri de olan T-bag, zekasıyla ve kafasında dolanan tilkileriyle izleyenleri hayrete düşürmüştür. Dizi tarihinin en tartışılan karakterlerinden biri olan T-Bag, kimilerinin en sevdiği karakter olmuş kimileri ise nefret etmiştir. Bu izlenimde şüphesiz başarılı oyuncu Knepper’ın da parmağı vardır. Başarılı oyuncunun Prison Break dizisindeki rolüyle bir adaylığı da bulunmaktadır.

5. Lucretia- Spartacus

Popüler Yabancı Dizilerin En Sevilmeyen Karakterleri

Spartacus dizisinin ana karakterlerinden biri olan Lucretia, kurduğu entrikalarla izleyenleri çıldırmıştır. İnsanları manüpüle etmeye bayılan Lucretia kocasına hayran ama aynı zamanda başka insanlarla da ilişki içinde olan bir karakterdir. Rahatlığıyla şaşırtan ve sırf zevk için öldürmeye bayılan bu karakter izleyenleri çıldırtmıştır. Başarılı oyuncu Lucille Frances Lawless’ın canlandırmasıyla hayat bulan karakter aynı dizideki performansıyla ödül de kazanmıştır.

6. Jenny Humphrey- Gossip Girl

Gossip Girl’de Taylor Mamson’un canlandırdığı entrikanın kraliçesi, Dan Humphrey’nin biricik kardeşi entrikanın kraliçesi bir karakter olan Jenny ilk bölümlerde sergilediği masum ve cici kız tavırlarıyla izleyenlere kendini sevdirmiş sonra kurduğu entrikalarla herkesi şok etmiştir. Arkadan iş çevirmede bir numara olan karakter Blair Waldorf’u tahtından ederek herkesi kendine sinir etmeyi başarmıştır. Mamson’un başarıyla canlandırdığı karakter dizide gösterdiği performansıyla iki adaylığı ve bir ödülü vardır.

7. Gerard Argent- Teen Wolf

Popüler Yabancı Dizilerin En Sevilmeyen Karakterleri

Teen Wolf’da avcıların başı, kötü karakterlerin hası, dizideki tüm karakterlerin hatta öz oğlunun bile illallah ettiği karakter olan Gerard Argent, zekâsıyla ve yaptığı planlarla bizleri kendinden nefret ettirmiştir. Michael Hogan tarafından canlandırılan karakter, psikopatlığı ve doğaüstü canlıları sırf zevk için öldürmesiyle izleyenleri kendinden soğutmuştur. Soğukkanlı ve acımasız bir şekilde yoluna çıkan herkesi öldürmeye ant içen karakter insanları manipüle etmeye ve onlarla oynamaya bayılır. Oyuncunun aynı zamanda bir ödülü ve dört adaylığı vardır.

8. Jim Sterling- Leverage

Leverage dizisinde Nathan Fort’un yakın arkadaşı ama aynı zamanda en büyük düşmanı da olan Sterling, ekibin peşinden hiç ayrılmaması ve sürekli yollarına taş koymasıyla izleyenleri çıldırtmıştır. Mark A. Sheppard tarafından canlandırılan karakter, aynı zamanda bir sigortacıdır ve sigorta dolandırıcılarını yakalatma peşindedir. Bir şekilde sürekli ekiple yolu kesişen Sterling, onları tuzağa düşürmeye ve polise yakalatmaya ant içmiştir. İnsanların zaaflarını ve zayıf yönlerini anında bulan karakter zekâsıyla hem bizleri kendine hayran bırakır hem de çıldırtır. Sterling’e hayat veren başarılı oyuncunun aynı zamanda üç adaylığı da vardır.

9. Chester Campbell- Peaky Blinders

Dizide Winston Chuchil tarafından göreve getirilen müfettiş Cehester Campbell, insanları etmeye bayılır. Thomas Shelby’nin başından hiç ayrılmayan ve onu yapmak istemediği işler yapmaya zorlayan karakter sürekli kurduğu oyunlarla izleyenleri kendinden soğutmayı başarmıştır. Başarılı oyuncu Sam Neil tarafından canlandırılan karakter başarılı performansıyla izleyenlerden tam not almıştır. Başarılı oyuncunun otuz adaylığı ve on bir ödülü vardır.

10. Lori Grimes- Walking Dead

Popüler Yabancı Dizilerin En Sevilmeyen Karakterleri

Dizinin başrol karakterlerinden Rick Grimes’in vefasız eşi Lori Grimes… Komada olan eşini öylece bırakıp giden bir de üstüne üstlük eşinin mesai arkadaşıyla ilişkisi olan karakter, samimiyetsiz tavırlarıyla popüler yabancı dizilerin en sevilmeyen karakterleri arasına girmeye hak kazanmıştır. Sadakatsizliği ve yüzsüzlüğü ile izleyenleri şaşırtan ve kendinden soğutan karakteri Sarah Wayne Callies canlandırmaktadır. Başarılı oyuncunun dizide canlandırdığı karakteriyle bir adaylığı vardır.

Eğer siz de içerikler üretmek isterseniz, ücretsiz içerik üreticiliği eğitimimizi tamamlayıp en sonda yer alan Kariyer İçin Başvur sekmesinden örnek bir içerik ile başvurunuzu bırakabilirsiniz.

Bu içeriğe ifadenle renk ver!

Beğen Beğen
6
Beğen
Mutlu Mutlu
2
Mutlu
Eğlenceli Eğlenceli
5
Eğlenceli
Üzgün Üzgün
0
Üzgün
Olamaz Olamaz
0
Olamaz
Kızgın Kızgın
1
Kızgın
Komik Komik
1
Komik
İlginç İlginç
3
İlginç

Yorum bırak

Lütfen üye girişi yapın!