Piknik Çantasında Mutlaka Bulunması Gereken Malzemeler

2 dk okuma süresi


5
13 Paylaşım, 5 puan

Güneş kendini artık göstermeye başladı. Piknik yapmayı kim sevmez ki? Bu güzel yaz günlerini neden mis gibi havada piknik yaparak dostlarımız ve ailemizle birlikte vakit geçirmeyelim? İşe piknik çantası hazırlamakla başlayabilirsiniz. İşte piknik çantasında mutlaka bulunması gereken malzemeler listesi… Şimdiden iyi eğlenceler diliyoruz!

1. Hafif ve Taşınması Kolay Yiyecekler

Piknik Çantasında Bulunması Gereken Malzemeler

Piknik demek, birbirinden hafif lezzetli yemekler demek. Piknik için yiyecek seçiminde akla ilk gelenler elbette börekler, sandviç ve karpuz oluyor. İçerisinde sos olan sandviçlerden olabildiğince uzak durarak daha hafif alternatifler seçmeliyiz. Sigara böreği, poğaça veya börek hamur işleri, kavun elma ya da karpuz gibi kolay tüketilebilir meyveler, kabuksuz kuruyemiş ve kuru meyveler, konserve mezeler ve salatalar gibi hafif atıştırmalıklar, piknik sofranızı şenlendirecektir.

2. Kesme Tahtası & Bıçak

Piknik Çantasında Bulunması Gereken Malzemeler

Mangalcıların dikkatine! Piknikte mangal yapmayı seviyorsanız, piknik çantanızı biraz daha genişletmeniz gerekecek. Kusursuz bir mangal keyfi için etleri doğrayabileceğiniz kesme tahtası, dilimleme de size kolaylık sağlayacak bıçak ve mangal ızgarası piknik çantasında bulunması gereken en baş malzemeler arasında. Ateşinizi yakmak için kullanacağınız mangal çakmağı / kibrit ve piknik kömürü kesinlikle mangalın diğer vazgeçilmez malzemelerinden. Ama bizden söylemesi, piknik yapacağınız alanda ateş yakmanın ve mangal yapmanın yasak olup olmadığından emin olun!

3. İçecekler

Piknik Çantasında Bulunması Gereken Malzemeler

Yiyecekler asla kuru kuru gitmez değil mi? Bu sıcak havalarda elbette buz gibi limonata veya kutu meyve suları unutmayacaklar arasında. Cam şişede soda gibi şeyler hem çantamızda yer kaplıyor hem de taşıması açısından zor oluyor. Bunun için kutu meyve suları veya evde hazırladığımız meyve suları piknik için ideal. Yemeğimizi yedik, sıra ne var tabi ki de pikniğin olmazsa olmazı çay. Dayanaklı termosa evde demlediğimiz bir çay ile piknik keyfimizi zirveye çıkarabiliriz.

4. Çatal, Bıçak, Kaşık ve Tabaklar

Hemen hemen her yerde bulabileceğiniz plastik çatal, bıçak ve tabak setleri ile düz beyaz olanlar yerine renkli desenli olan piknik setlerini tercih edebilirsiniz. Kullan at açısından rahat olacağı gibi aynı zamanda yükünüzü hafifletecek ve sofralarınıza farklı renk katacaktır.

5. Tuz, Şeker ve Baharat

Tuz, karabiber, pul biber ve elbette çayını / kahvesini şekerli içenler için şeker eksek olmazdı. Her daim piknik çantanızda bulundurmanız gereken ek piknik malzemeleridir. Bu malzemeleri ufak buzdolabı poşetlerinde taşıyabilirsiniz.

6. Çöp Poşetleri

Piknik Çantasında Bulunması Gereken Malzemeler

Evet pikniğimiz bitti, sıra geldi çöplere! Yanımızda mutlaka ama mutlaka en az bir rulo çöp torbası bulundurmalıyız. Çöp toplama da plastik eldiven işimizi görecektir. Kesinlikle etrafı nasıl bulmak istiyorsak öyle bırakmalıyız!


Bu içeriğe ifadenle renk ver!

Beğen Beğen
4
Beğen
Mutlu Mutlu
3
Mutlu
Eğlenceli Eğlenceli
2
Eğlenceli
Üzgün Üzgün
1
Üzgün
Olamaz Olamaz
1
Olamaz
Kızgın Kızgın
1
Kızgın
Komik Komik
1
Komik
İlginç İlginç
0
İlginç

dergiCE üyeleri ne diyor?