Partnerinizle Artık Evlenme Vaktinin Geldiğini Gösteren 10 İşaret

5 dk okuma süresi


2
12 Paylaşım, 2 puan

Partnerinizle mutlu süren birlikteliğiniz bir hayatı paylaşmaya doğru ilerlerken içinizde şüpheler oluşabilir. Evliliğe hazır olmamak gibi düşünceler çiftlerin arasında gerginlik yaratabilir. Fakat endişe etmeye başlamadan önce ilişkinizi mercek altına alın ve partnerinizle artık evlenme vaktinin geldiğini gösteren şu 10 işaret üzerine düşünün. Bütün maddeler ilişkinizde yoksa da üzülmeyin ve acele de etmeyin. Unutmayın ki mutlu bir evliliğin anahtarı, temeli sağlam bir ilişkiden geçer. İlişkilerin temelini oluşturan şeyler çoğu zaman kendiliğinden oluşur fakat bazıları için emek sarf etmek gerekir. Keyifli okumalar dileriz!

1. Sorunları Beraber Çözebilmek

Partnerinizle Artık Evlenme Vaktinin Geldiğini Gösteren 10 İşaret

Günlük hayatın temposunda herkes çeşitli sorunlar ile karşılaşabilir. Kişi, o sırada sorunlarını tek başına çözebilecek durumda olmayabilir. Ortaya çıkan problemler ise kimi zaman insanı haddinden fazla kaygılandırabilir. Böyle zamanlarda çiftlerin, birbirlerinin yaşadığı zorlukları benimseyerek çözüm üretmeye çalışması, sahip olunan ilişkinin sağlamlığını gösterir. Sorunları beraber çözebilmek, mutlu bir çiftin en temel özelliklerinden birisidir. İki kişinin, ortak bir hayat yaşıyormuşçasına aynı şeyler için endişe duyması, var olan problem için beraber çözüm yolları araması, o ilişkinin evlenmek için doğru yolda ilerlediğini gösterir.

2. Dürüstlüğü Önemsemek

Beyaz ya da siyah, yalanın ne renk olduğu bir ilişkide asla önemli değildir. Yalan, ilişkinin temelini sarsacak en büyük darbedir. Evliliğe giden yolculuğunuzda ilişkinizde dürüst olmamak sizi yoldan çıkarabilir. Zira dürüst olmamak, yalnızca karşı tarafın hoşuna gitmeyeceğini düşündüğünüz herhangi bir şeyi saklamak değildir. Dürüstlük aynı zamanda bir ilişki içerisinde yargılanmaktan korkmamaktır. İnsanların birbirlerine düşüncelerini ve hislerini özgürce söyleyebilmesi, çekinmeden kendini olduğu gibi ifade edebilmesi de dürüstlüğün bir diğer göstergesidir. Evliliğe hazır olan bir ilişkide dürüstlüğü önemsemek önemlidir. Partnerler birbirlerini her yönüyle tanıyabilmeli ve yargılanmaktan korkmadan fikirlerini dile getirebilmelidir.

3. Uzlaşmaya Açık Olmak

Partnerinizle Artık Evlenme Vaktinin Geldiğini Gösteren 10 İşaret

İki insanın birbirini sevmesi, onunla her konuda aynı fikirde olması gerektiğini göstermez. Nitekim her birey, bir konu hakkında farklı görüşlere sahip olabilir. Fakat evliliğe doğru ilerleyen bir ilişkide partnerlerin, birbirlerinin düşüncelerine karşı daha ılımlı olması gerekir. Uzlaşmaya açık olmak, uzun süren tartışmalara, sonu gelmeyen inatlaşmalara son verir. Birbirini seven iki insanın, fikir ayrılığı yaşadıkları noktada orta yolu bulması, var olan düşünce farklılığının birbirlerine olan hislerinden daha üstün olmadığı gösterir. Uzlaşmacı olmak, bireylerin birbirlerine verdiği değeri kanıtlar niteliktedir.

4. Saygı Duymak

İlişkinizin güçlü temeller üzerine inşa edilmesini istiyorsanız, birbirinize karşı saygı duymanız gerekir. Partnerinizin fikirlerini değiştirmeye zorlamak, onu istemediği bir kalıba sokmaya çalışmak, ilişkinize ciddi zararlar verir. Çünkü hayatı beraber geçirmek istediğiniz kişiyi her yönüyle kabul etmeniz gerekir. Saygı duymak yalnızca partnerinizin düşüncelerini kabul etmek değildir. İlişkide saygı, beraber olduğunuz ve evlenmeyi düşündüğünüz kişinin sizden ayrı bir hayatı olduğunu kabul etmektir. En önemlisi de bu hayatı kontrol edemeyeceğinizi bilmenizdir. Birlikte mutlu bir hayat sürmek istediğiniz kişiye ve onun hayatına gerekli özgürlüğü tanımak, evliliğe hazır bir ilişkinin olmazsa olmazıdır.

5. Her Daim Güvenmek

Partnerinizle Artık Evlenme Vaktinin Geldiğini Gösteren 10 İşaret

Güven, ilişkide zamanla oluşan ve giderek derinleşen önemli bir duygudur. Bu duygu bazı ilişkilerde derinleşmekten ziyade, dağ gibi bir soruna dönüşebilir. İlişkide yaşanan problemler uzun süre devam ettiğinde, çiftleri kolaylıkla yıpratır. Evlenmeye hazır bir ilişkide partnerler, birbirlerine her daim güvenmek isterler ve bunun eksikliği evlilikte büyük bir sorun yaratır. Güvenin olmadığı bir ilişkide, partnerlerin birbirlerine karşı olan sevgileri giderek azalır ve bu duygunun oluşması için gereken ortamdan giderek uzaklaşılır. Fakat ilişkinizde güven duygusunu rahatlıkla hissedebiliyorsanız öyleyse evliliğe bir adım daha yakınsınız!

6. Ortak Beklentilerde Bulunmak

Sevdiğiniz ve değer verdiğiniz kişi ile evlenmeye karar vermeden önce bunun iki hayatı birleştirmek olduğunu iyice anlamanız gerekir. Birbirlerini yeterince iyi tanıyamamış ve hayatlarına dair beklentileri hakkında fikirleri olmayan çiftlerin, gelecekte ciddi fikir ayrılıklarına düşmeleri kaçınılmaz olur. Özellikle evlilikte geleceğe dair ortak beklentilerde bulunmak oldukça önemlidir. Fakat eğer birlikte olduğunuz kişi ile amaçlarınız, hedefleriniz ve hayatınızı yaşamaya dair planlarınız uyuşuyorsa ilişkinizin temellerini sağlamlaştırmış olursunuz. Ortak hedeflere ve isteklere koşarken yanınızda hayat arkadaşınızın da olması, partnerinizle artık evlenme vaktinin geldiğini gösteren 10 işaret arasındadır.

7. Hayallerinize Dahil Etmek

Partnerinizle Artık Evlenme Vaktinin Geldiğini Gösteren 10 İşaret

Gerçekleşmesini arzuladığınız hayalleriniz sizi siz yapan şeylerden birisidir. Birlikte olduğunuz kişiyi hayallerinize dahil etmeniz ise o kişinin hayatınızdaki kalıcılığını gösterir. Gitmeyi düşündüğünüz ülkeleri, görmek istediğiniz yerleri ve hatta tatmak istediğiniz yiyecekleri hayal ederken bile yanınızda o kişinin olduğunu düşünüyorsanız, birlikteliğinize değer verdiğinizi söylemek yalan olmaz. Fakat tüm bunları yirmi yıl sonra da otuz yıl sonra da yapmayı hayal ediyorsanız ve gözlerinizi kapattığınızda yine o kişiyi yanınızda görüyorsanız, doğru kişiyi buldunuz demektir. Ve partnerinizin de gelecekteki hayallerinde siz yer alıyorsanız mutlu bir evliliğin sizi beklediğini kolaylıkla söyleyebiliriz!

8. Aileler İle İyi Anlaşmak

Partneriniz ile mükemmel bir ilişkiye sahip olabilirsiniz. Hatta birbiriniz için yaratıldığınızı da düşünebilirsiniz. Fakat iş evliliğe geldiğinde ilişkiniz yeni bir boyut kazanır. Bu boyutta aileler ile iyi anlaşmak önemlidir. Özellikle evlilik için önce ailesinin onayını almak isteyen çiftlerin, birbirlerinin aileleri ile aralarını iyi tutmaları gerekir. Olası bir anlaşmazlıkta kusursuz bir ilişki bile yıkılabilir. Çiftlerin yanı sıra ailelerinin birbirleri ile iyi anlaşması da ilişkiyi olumlu yönde etkileyen unsurlardandır. Eğer partneriniz, aileniz ile iyi anlaşıyorsa ve siz de partnerinizin ailesi ile iyi ilişkiler kurmuşsanız evliliğe hazır olmanızda fayda var!

9. Aynı Şekilde Düşünmek

İlişkilerde zamanla gelişen ve sizi evliliğe doğru ilerleten şeylerden birisi de partneriniz ile aynı şekilde düşünmeye başlamanızdır. Herhangi bir sorunla karşılaştığınızda ortak çözümler üretmeye başlamanız, olaylara benzer tepkiler vermeniz, bazen birbirinizin söyleyeceği şeyleri önceden tahmin edebilmeniz, ilişkinizin zamanla güçlenen önemli bir yönüdür. Bu sizin ve partnerinizin birbirinize karşı daha samimi ve yakın hissedebilmesi için harika bir özelliktir. Birlikte olduğunuz kişi ile bazen yalnızca bakışarak bile kendinizi ifade edebiliyor olmanız, tartışmalarınızı da çabuk bir şekilde sonlandırmanıza yarayabilir.

10. Evinizde Gibi Hissetmek

Partnerinizle Artık Evlenme Vaktinin Geldiğini Gösteren 10 İşaret

Sevdiğiniz kişi ile birlikteyken sahip olduğunuz sorunları unutabilmek, onun yanındayken evinizde gibi hissetmek, bir ilişkinin gelebileceği en konforlu ve huzurlu seviyedir. Partnerinizle artık evlenme vaktinin geldiğini gösteren 10 işaret arasından belki de en değerlisi bu seviyeye ulaşmaktır. Günlük hayatınızda yaşadığınız sorunları içtenlikle paylaşabileceğiniz ve yanında kendinizi iyi hissedeceğiniz insan ile evlenmeye karar vermek doğru bir tercihtir. Fakat bu sakin ilişkinin oluşabilmesi için çiftleri zorlu bir süreç bekler. Partneriniz ile aranızda zamanla yaratabileceğiniz bu hisler sabır ve sevgi ister. Aksi takdirde hayatınızı birlikte yaşamak istediğiniz kişi ile bu uyumu sağlayamamanız durumunda hayatınızın her gününü misafirlikte gibi geçirirsiniz.


Bu içeriğe ifadenle renk ver!

Beğen Beğen
0
Beğen
Mutlu Mutlu
0
Mutlu
Eğlenceli Eğlenceli
0
Eğlenceli
Üzgün Üzgün
0
Üzgün
Olamaz Olamaz
0
Olamaz
Kızgın Kızgın
0
Kızgın
Komik Komik
0
Komik
İlginç İlginç
0
İlginç

Yorum bırak

Lütfen üye girişi yapın!