Onların Da Duyguları Var: Hayvanlar Alemine Ait 10 İlginç Bilgi

2 dk okuma süresi


6
11 Paylaşım, 6 puan

Hayvanlar da en az insanlar kadar belirli duygulara sahiptir ve yaşantıları vardır. Aile ve bağlılık duygularına sıkı sıkıya hakim olan hayvanlar, kendi içlerinde birçok alışkanlığa sahiptir. Tıpkı insanlar gibi belirli ritüel ve alışkanlıkları olan hayvanlara, gelin yakından bakalım… dergiCE olarak sizlere Hayvanlar Alemine Ait İlginç Bilgiler listesi hazırladık. Hazırsanız başlayalım!

1. Pijamalı At: Zebra

Onların Da Duyguları Var: Hayvanlar Alemine Ait 10 İlginç Bilgi

Aile ilişkilerine sıkı sıkıya bağlı olan zebraların şöyle bir özelliği var ki,  gerçekten göz dolduran cinsten… Zebralar dahil oldukları grup olmadan asla uyuyamıyormuş! Bu huyları ile zebraların aile ilişkilerine ne kadar çok önem verdiklerini görüyoruz.

2. Sular Yatağı Olmuş: Su Samuru

Su samurlarının gittikleri her yere favori taşlarını götürdüğünü biliyor muydun? Koltuk altlarına koydukları en sevdikleri taşlarını seyahatleri boyunca asla yanlarında ayırmıyorlar!

3. En Tatlı Büyükbaş: İnek

Onların Da Duyguları Var: Hayvanlar Alemine Ait 10 İlginç Bilgi

İneklerin tıpkı insanlar gibi en iyi arkadaşları vardır. “Best friend” akımına uyan ineklerin en yakın arkadaşları yanlarında olmayınca çok üzgün olduklarını da ekleyelim.

4. Tüm Gün Yatar: Tembel Hayvan

Tembel hayvanlar ağaç tepelerinde uyumaları ve hiçbir şey yapmamaları ile ünlüdür. Tembel hayvanların yavruları annelerine sarılarak uyur. Fakat bazen yavrular annesine tam olarak tutunamaz ve aşağı düşer. Tabii birçok fedakar anne tembel de olsa, vahşi hayvanlara yem olmasın diye aşağı inip yavrusunu kurtarırmış. Fakat bazen annelerin üşenip yavrularını almaya inmediğini biliyor muydun? Bu kadar tembellik biraz fazla değil mi?

5. Masallardan Çıkmış Gibi: Dikdik

Onların Da Duyguları Var: Hayvanlar Alemine Ait 10 İlginç Bilgi

Minik Afrikan antilopu olarak da bilinen dikdik, bölgelerini başka dikdikler gelmesin diye işaretliyormuş. Fakat bunu gözyaşı ile yapıyormuş.

6. Sevimli Agresif: Babun

Hem sevimli hem de yaramaz olmaları ile ün yapmış babunlar, kendi içlerinde bazı kurallar oluşturmuş. Mesela eğer bir babun grubunda huzuru bozan agresif bir babun varsa, onu gruptan çıkarıyorlarmış.

7. Dağların En Tatlısı: Dağ Gelinciği

Onların Da Duyguları Var: Hayvanlar Alemine Ait 10 İlginç Bilgi

Uslanmaz bir romantik olan dağ gelincikleri, asla aşksız yaşayamıyor! Eğer bir dağ gelinciği kızgınlık döneminde kendisine bir eş bulamazsa, ölüyormuş.

8. Eve Alıp Beslemelik: Kızıl Tilki

Aynı dağ gelincikleri gibi aşk çocuğu olan kızıl tilkiler, ayrıca çok sadık bir eş olmaktadır. Bir kızıl tilki, tek eşlidir. Eşi ölene kadar da hep tek eşli yaşar.

9. Fındık Müptelası: Gri Sincap

Onların Da Duyguları Var: Hayvanlar Alemine Ait 10 İlginç Bilgi

Aşırı derece unutkan olan gri sincaplar, her zaman fındıklarını nereye sakladıklarını unutuyorlarmış…

10. Denizlerin En Büyüğü: Balina

Balinalar yalnızlığı sevmeyen hayvanlarmış. Bunun kanıtı ise en son 2004 yılında görülen bir balina olmuş. Bu balina, diğer balinaların duyamayacağı kadar yüksek bir frekansta şarkı söylüyormuş. Uzmanlar araştırdığında ise yalnız olduğu için sürekli ağladığı fark edilmiş.

Hayvanlar Alemine Ait 10 İlginç Bilgi başlıklı içeriğimiz bitti. Sizde hayvanlar alemine ait ilginç bilgiler biliyorsanız, yorum kısmından paylaşabilirsiniz!

Eğer siz de içerikler üretmek isterseniz, ücretsiz içerik üreticiliği eğitimimizi tamamlayıp en sonda yer alan Kariyer İçin Başvur sekmesinden örnek bir içerik ile başvurunuzu bırakabilirsiniz.

Bu içeriğe ifadenle renk ver!

Beğen Beğen
6
Beğen
Mutlu Mutlu
6
Mutlu
Eğlenceli Eğlenceli
9
Eğlenceli
Üzgün Üzgün
0
Üzgün
Olamaz Olamaz
0
Olamaz
Kızgın Kızgın
0
Kızgın
Komik Komik
1
Komik
İlginç İlginç
4
İlginç

Yorum bırak

Lütfen üye girişi yapın!