Ölmeden Önce Yapmanız Gereken 10 Şey

2 dk okuma süresi


5
10 Paylaşım, 5 puan

Zaman parayla satın alınamayacak yegane şeylerden biridir. Çocukken her zaman büyümeyi ister büyüdükçe de çocukken her şey daha güzeldi diye sürekli yakınırız. Buna rağmen zamanımızı sürekli boşa harcar ve kıymetini bilmeyiz. Aslında gençliğin de kendine has bir güzelliği ve vermiş olduğu bir özgürlük hissi vardır. Gençlik yıllarını verimli kullanmak ve ileride keşke bunu da yapsaydım dememek için yapmak istediklerinizi hemen yapmaya başlayın. Unutmayın ki gençken yapmış olduğunuz her şey yanınıza kâr kalır, yaşlandıkça hem bazı şeyler için geç kalmış olursunuz hem de o eski dinç ve dinamik halinizden eser kalmaz. İşte bu sebeple ölmeden önce yapmanız gereken 10 şey listesini sizin için listeledik.

1. Hayatınızı Kendiniz Yönetin

Ölmeden Önce Yapmanız Gereken 10 Şey

Ölmeden önce yapmanız gereken 10 şey arasında en önemlisi, kendi hayatınızı, kendiniz yönetmeniz. Çoğu zaman insanlar ne der korkusuyla istediğimiz çoğu şeyden vazgeçmek zorunda kalıyoruz. Hayatımız da taviz vermek zorunda kaldığımız isteklerimiz doğrultusunda şekilleniyor. Peki neden insanların o beş dakikalık konuşması için isteklerinizden vazgeçesiniz belki de bir süre sonra hayatınız da bile olmayacaklar. Bu sebeple millet ne der değil ben ne istiyorum diye sorun kendinize bırakın hayat sizin isteklerinize göre şekillensin.

2. Bir Seyahat Listesi Yapın

Ölmeden Önce Yapmanız Gereken 10 Şey

Gençken kesinlikle yapılması gereken maddelerden biridir gezmektir. Gençliğin vermiş olduğu o heyecanla yürüyebildiğiniz kadar yürüyün, bir kabile ile kamp yapın, küçük bir Afrika turu ya da New York’a gidin ve özgürlük heykelinin önünde resim çekinin bırakın gençlik rüzgarı sizi savursun.

3. Okunması Gereken Kitaplar Ve İzlenmesi Gereken Filmler Var

Ölmeden Önce Yapmanız Gereken 10 Şey

Her dönemin kendine özgü popüler okunması gereken kitapları ve izlenmesi gereken filmleri vardır ama bazı klasikler vardır ki ne kadar zaman geçerse geçsin etkileri hala sürer. Özellikle sıkıcı anlarınızı renkli hale getirmek için yapılabilecek en kolay aktivitedir kitap okumak ve film izlemek bu tür zamanlarınızı bir fırsata çevirin.

4. Yapamam Dediğiniz Bir Şey Yapın

Ölmeden Önce Yapmanız Gereken 10 Şey

Herkesin mutlaka görünce ben asla yapamam dediği bir şey kesinlikle vardır. Bu sebeple sınırlarınızı zorlayın ve ya şansınızı deneyin. Mesela bungee jumping yapın bu tamamen size kalmış.

5. Zevk Alabileceğiniz Aktiviteler Yapın

Ölmeden Önce Yapmanız Gereken 10 Şey

Su altı dalışı yapın, kayak yapın ya da dağda bisiklet sürün ekstrem sporlar sadece profesyoneller için değildir. Özellikle tehlikeli olduğunu düşünüp yapmaktan korktuğunuz şeyleri deneyin.

6. Yaz Aşkı Bulun

Herkesin kolaylıkla yapmış veya yapabileceği bir maddedir bu. Yazları daha enerjik ve kıpır kıpır olmanın vermiş olduğu hisle yaz aşkınızı bulun. Birlikte çevrenizi keşfedin ve her şeyi sonuna kadar deneyin.

7. Dans Edin

Horondan tangoya kadar bir sürü seçeneğiniz var, size en yakın geleni seçin ve öğrenmeye başlayın. Bir süre sonra büyük keyif alacaksınız ve belki bu sayede daha farklı dans türlerini de öğrenmek istersiniz.

8. Balığa Gidin

Sabah çok erken saatlerde düşün yola hatta siz oltanızı atarken aynı zamanda güneşin doğuşunu seyredin. Günü balık tutarak, sevdiğiniz müzikler eşliğinde geçirin.

9. Karavan Kiralayın

Bir kere bile olsa bir karavan kiralayın ve tüm yaz tatilinizi kafanızın estiği yere giderek yapın. Her şey sizin o anki ruh halinize göre şekillensin arabaya binin ve bırakın her şey kendiliğinden gerçekleşsin.

10. İnsanlık İçin Bir Şey Yapın

Aslında çok zor olmamasına rağmen her zaman gözümüzde büyür insanlara yardım etmek. Kan bağışı yapın, bir huzur evine veya çocuk esirgeme kurumlarına ziyaretlerde bulunun. İyi biri olmak veya iyi bir şeyler yapmak için her zaman farklı bir yol vardır.


Bu içeriğe ifadenle renk ver!

Beğen Beğen
5
Beğen
Mutlu Mutlu
4
Mutlu
Eğlenceli Eğlenceli
8
Eğlenceli
Üzgün Üzgün
1
Üzgün
Olamaz Olamaz
2
Olamaz
Kızgın Kızgın
0
Kızgın
Komik Komik
2
Komik
İlginç İlginç
3
İlginç

Yorum bırak

Lütfen üye girişi yapın!