Olduğunuzdan Yaşlı Görünmenize Neden Olan Hatalı Kıyafet Seçimleri

4 dk okuma süresi


2
16 Paylaşım, 2 puan

Birçok kıyafet türlerinin üretilmeye başlanmasıyla beraber yanlış ve hatalı kıyafet tercihleri de ortaya çıkmıştır. Bu durum da bazı kıyafetlerin sizin olduğunuzdan daha genç görünmenize, bazı kıyafetlerin ise daha yaşlı görünmenize neden olan hatalı kıyafet seçimleri arasında yer almasına sebep olmuştur. Burada da sizin için gündelik ve özel hayatlarda kullanılan hatalı kıyafet seçimlerinden oluşan bir liste hazırlanmıştır.

1. Koyu Renkli Kıyafetler

Olduğunuzdan Yaşlı Görünmenize Neden Olan Hatalı Kıyafet Seçimleri

Koyu renkli kıyafetler her ne kadar hayatınızda bir kurtarıcı görevi görse de her zaman doğru tercih olmayabilir. Özellikle baştan aşağı koyu renkli kıyafetlerle kombin yapmak sizin olduğunuzdan daha yaşlı görünmenize neden olan hatalı kıyafet seçimleri arasında yerini alır. Bunu önlemek için ise bir kombin yaparken koyu renkler kadar açık renkleri de bulundurmanız çok önemlidir. Özellikle kahverengi, kahverengi benzeri renkler ve bordo gibi renkler daha yaşlı görünmenize yol açmaktadır. Bu gibi koyu renklerin kullanım tarzı çok dikkat ister. Aynı zamanda tam tersi olarak açık renkler de sizin daha genç görünmenizi sağlar.

2. Tüvit Kumaşlar

Tüvit kumaşlar daha çok nostaljik tarzdaki kumaşlardan olduğu için kullanımı biraz daha tehlikeli ve dikkat gerektiren kıyafet türlerindendir. Tüvit kumaşlar doğru kullanıldığı zaman güzel sonuçlar ortaya çıkarabileceği gibi yanlış kullanıldığı zaman da yaşınızı büyük göstermeye neden olur. Takım elbiselerde daha iyi görünümlerin elde edildiği tüvit kumaşlar, klasik kombinde daha olgun görünmenize sağlar. Eğer günlük hayatınızda tüvit kumaşlar kullanmak istiyorsanız olabildiğince düz ve sade tasarımlar seçmeniz önemli olacaktır. Aksi durumda hem karmaşık hem de daha yaşlı bir görünüme sahip olabilirsiniz.

3. Triko Hırkalar

Olduğunuzdan Yaşlı Görünmenize Neden Olan Hatalı Kıyafet Seçimleri

Hırkalar, artık birçok kişi için günlük hayatta vazgeçilmez bir hale gelmiştir. Fakat hırkalar çoğu zaman sizin için kötü ve yanlış bir tercihtir. Özellikle triko hırkaların kullanımı serin havalarda rahat olmakla birlikte bir takım dezavantajlı niteliklere de sahiptir. Triko hırkalar yaşınızı olduğundan daha büyük gösterir. Bununla beraber eğer kilolu bir kişiyseniz triko hırkalardan daha fazla uzak durmanız gerekmektedir. Çünkü bu tarz hırkalar yaşınızı daha büyük göstermekle kalmaz, sizi olduğunuzdan daha kilolu da gösterir. Tabi sadece kiloluların değil zayıfların da triko hırkaları mümkün olduğunca az tercih etmesi gerekmektedir.

4. Mom Jeans

Mom jeans bazı durumlarda her ne kadar havalı bir görünüm kazandırsa da aslında yaşınızın büyük görünmesine neden olur. Standart kalıpların çok fazla dışında olan bu pantolon tipi aynı zamanda sizi beden olarak da yanlış tanımlamaktadır. Sizi olduğunuzdan daha kilolu göstermekte ve düzensiz bir görünüm oluşmasına neden olmaktadır. Bu yüzden mom jeans kullanımı güzel ve havalı olduğu kadar şüphelidir. Yani mom jeans kullanmayı seviyorsanız bedeninizi ve sizi ne kadar tanımlayabildiğini iyi bilmeniz gerekmektedir. Tabi bunun için de vücut yapınıza uyan kıyafetleri iyi çözümlemeniz önemlidir.

5. Takım Elbiseler

Olduğunuzdan Yaşlı Görünmenize Neden Olan Hatalı Kıyafet Seçimleri

Takım elbiseler artık iş hayatlarındaki kıyafetler olmaktan çıkarak gündelik hayatların, özel günlerin kombini haline gelmiştir. Neredeyse her yaştan insana ciddi ve resmi bir görünüm kazandıran takım elbiselerin avantajları kadar dezavantajları da bulunmaktadır. Özellikle gündelik hayatımızda kullanımı biraz daha tehlikeli olan bu elbiseler dikkat edilmesi gereken kıyafet türlerindendir. Eğer yanlış renkler ve yanlış kesimler tercih edilerek hazırlanmış bir takım elbise giyerseniz hem daha yaşlı hem de daha kilolu göstermeniz kaçınılmaz olacaktır. Bu nedenle beden ölçülerinize uygun tarzda takım elbise giymeniz büyük önem taşır.

6. Geniş Yakalı Kazaklar

Kazaklar sonbahar ve kış aylarının en çok tercih edilen giysilerinden biridir. Fakat her kazak sizi olduğunuz kişi olarak göstermeyebilir. Özellikle geniş yakalı kazaklar birçok durumdan ve açıdan sizi zora sokabilecek kıyafetler türlerinden biridir. Salaş tarzdaki kıyafetleri seviyorsanız geniş yakalı kıyafetleri tercih etmeniz olası bir durum olacaktır. Fakat geniş, salaş tarzda boğazı olan bu kazak türü sizi daha yaşlı gösterebilir. Aynı zamanda geniş yakalı kazaklar görünümü itibariyle sizi daha dağınık ve düzensiz olarak da göstermektedir. Bu nedenle hangi kiloda veya yaşta olursanız olun geniş yakalı kazaklardan mümkün mertebe uzak durmaya özen gösterin.

7. Bol Kıyafetler

Olduğunuzdan Yaşlı Görünmenize Neden Olan Hatalı Kıyafet Seçimleri

Daha çok genç kitlelerin tercih ettiği bol kıyafetler, sizi bazı durumlarda, kombinde, daha olgun gösterebilmektedir. Bol kıyafetleri tercih ederken bedeninizin ölçülerine uyup uymadığına, size yakışıp yakışmadığına dikkat etmeniz gerekmektedir. Aksi takdirde bol kıyafetler size sadece yaşlı bir görünüm vermekle kaymayacak bunun yanı sıra sizi daha özensiz biri gibi de gösterecektir. Bol kıyafet tercihlerinde renkten desene kadar her şey büyük önem taşır. Bu nedenle bol kıyafetlerde belli başlı bir tarzdan yola çıkmazın gerekebilir. Sizi en çok yansıtan tarzı oluşturabilmeniz de bu durumda önemlidir.

8. Kemersiz Elbiseler

Elbiseler gündelik ve özel hayatımızın en değerli kıyafetlerinden biridir. Fakat bazı elbiselerde kemer kullanmak gerekebilir. Dağınık, bol kalıp elbiselerde kemer kullanmanız sizi daha genç, özenli ve zayıf gösterirken, kemer kullanmamanız ise olgun, özensiz ve kilolu gösterebilmektedir. Aynı şekilde bu durum bazı dar kalıp elbiseler ve özellikle de abiyeler için de geçerlidir. Bu tarz elbiselerde, elbisenin rengine ve tasarımına en uygun kemer seçilmeli ve bu şekilde kombin yapılmalıdır. Aksi durumda elbiseniz size beklediğiniz kadar güzel sonuçlar vermeyebilir.

9. Kadife Elbiseler

Giydiğimiz elbiselerin tarzında olduğu kadar kumaşında da dikkatli olmamız önemlidir. Elbise türleri, olduğunuzdan daha yaşlı görünmenize neden olan hatalı kıyafet seçimleri arasında yer alabilir. Fakat en az bunun kadar önemli olan diğer bir nokta ise kumaş türleridir. Kumaşların türü de sizin yaşınızı belirlemekte büyük rol oynar. Şık görünümlere sahip olan kadife kumaşlar ise dikkatli bir şekilde tasarlanmadığı zaman olduğunuzdan daha yaşlı görünmenize yol açabilir. Bu nedenle de kadife kumaşları alırken veya kullanırken olabildiğince dikkatli olmalı ve yanlış kesimlerden geçmiş kadife elbiselerden uzak durmalısınız.

10. Karmaşık Desenli Elbiseler

Olduğunuzdan Yaşlı Görünmenize Neden Olan Hatalı Kıyafet Seçimleri

Kıyafetlerde genç veya yaşlı görünmek her zaman renk ve türe göre olmamaktadır. Bununla beraber elbiselerin üzerinde bulunan desenler de kıyafet seçiminde önemli bir göreve sahiptir. Giydiğiniz elbisenin üzerinde bulunan desenler ne kadar karmaşık ve göz alıcı bir haldeyse yaşınızın olduğunuzdan daha büyük görünmesi de o kadar yüksek olabilir. Özellikle bu tür desenleri olan elbiselerde “neon” gibi canlı ve parlak renklerden uzak durmak gerekebilir. Aynı zamanda gereğinden fazla karışık desenler içeren elbiseler sizin daha düzensiz görünmenize de yol açar. Bu nedenle elbiselerinizi seçerken desenlerine ve desenlerindeki renklere dikkat etmeniz önemlidir.

Eğer siz de içerikler üretmek isterseniz, ücretsiz içerik üreticiliği eğitimimizi tamamlayıp en sonda yer alan Kariyer İçin Başvur sekmesinden örnek bir içerik ile başvurunuzu bırakabilirsiniz.

Bu içeriğe ifadenle renk ver!

Beğen Beğen
6
Beğen
Mutlu Mutlu
2
Mutlu
Eğlenceli Eğlenceli
4
Eğlenceli
Üzgün Üzgün
0
Üzgün
Olamaz Olamaz
0
Olamaz
Kızgın Kızgın
0
Kızgın
Komik Komik
0
Komik
İlginç İlginç
0
İlginç

Yorum bırak

Lütfen üye girişi yapın!