Olduğunuzdan Daha Genç Görünmenizi Sağlayacak Kıyafet Kombinleri

5 dk okuma süresi


8
12 Paylaşım, 8 puan

Kadınlar dış görüşe oldukça önem verirler. Her kadının kendine özgü kıyafet kombinleri yaparken, önem verdiği ilk şey güzel görünmedir. Kıyafetleri haricinde diğer bir önemli konu da olduğundan daha genç görünmektir. Bu yüzden kadınlar, tarzlarını değiştirme eğilimindedirler. Bu sebeple zevklerinin değişimi ve yaşın ilerlemesi tarzlarını değiştirmektedir. Sizlere hem olduğunuzdan daha genç görünmenizi sağlayacak hem de en güzel kıyafet kombinleri listesini hazırladık. İyi okumalar!

1. Küçük Desenli Kıyafetler Tercih Edin

Olduğunuzdan Daha Genç Görünmenizi Sağlayacak Kıyafet Kombinleri

Kıyafet tercihinizi yaparken hatalı bir stil sizi aşağı çekerken yaşınızı da yukarı çekebiliyor. Dikkat çekici ve genç görünmenizi sağlayacak baskılı kıyafetler bulmak zor olabiliyor. Dikkat edilmesi gereken konulardan en önemlisi büyük desenli kıyafetleri tercih etmemeniz! Her kadının mutlaka dolabında büyük desenli ve hareketli bir kıyafeti vardır. Ancak büyük ve göz alıcı desenli baskılara sahip olan kıyafetler sizi olduğunuzdan daha büyük ve kilolu gösterecektir. Özel bir davetiniz yoksa büyük desenli kıyafetlerden uzak durmalısınız. Daha küçük desenli kıyafetler ve düz dokuları tercih edebilirsiniz. Bu kıyafetler sizi olduğunuzdan daha genç görünmenizi sağlayacak ve daha zayıf gösterecek kıyafet kombinleri arasındadır.

2. Geniş Kesimli Elbiselerden Uzak Durun

Geniş kesim elbiseler herkes tarafından en çok tercih edilen elbiselerdir. Ancak bu elbiseler sizi olduğunuz yaştan daha büyük gösterecektir. Geniş kesimli elbiseler ayna da size tarz olduğunuzu hissettirebilir ama bu durum sizi yanılgıya düşürebilir. Geniş kesimli elbiseler rahat olsa da sizi şişman gösterecektir. Belli bir yaştan sonra seçeceğiniz elbiseler bedeninize uygun olursa, sizi daha genç gösterir. İnce görüntüden uzaklaşmanız sizin olmadığınız bir yaşta görünmeniz demektir. Kıyafet kombinleri ile olduğunuzdan daha genç görünmenizi sağlayacak en doğru tarz için bedeninize uygun olan elbiseleri tercih etmelisiniz. Sizi genç gösterecek elbiseler, tam bedeninize uygun olacak elbiselerdir.

3. Skinny Kot Pantolonu Deneyin

Olduğunuzdan Daha Genç Görünmenizi Sağlayacak Kıyafet Kombinleri

Günümüzde her ne kadar bol kesimli pantolonlar tercih ediliyor olsa da bu tercih sizin için uygun olmayabilir. Her kadının dolabında şık ve farklı kombinler yapabileceği skinny kot pantolonlar kurtarıcıdır. Bu pantolonlarla aynı zamanda şık görünebilir ve farklı üstlerle de kolay kombinleyebilirsiniz. Hem rahatlığı hem de genç göstermesi kadınların hayatlarının her alanında giyebildikleri kombinler arasında yer almaktadır. Bedeninize uygun seçeceğiniz pantolonlar sizi her daim olduğunuzdan daha genç hissetmenize ve genç gözükmenize yardımcı olacaktır. Modası geçmeyen yırtık kotlarda sizi genç gösteren kombinler arasında yer almaktadır. Vücudunuzu saran kıyafetler, size daha genç bir görünüm elde etmenizi sağlayacaktır.

4. Belinizi Vurgulamayı Tercih Edin

Yaş ilerledikçe, göğüs ve karın bölgesi birleşmiş gibi görünebiliyor. Bu sebeple mümkün olduğunca belinizi vurgulamak, vücudu net şekilde bölmek, genç ve uzun boylu görünüme sahip olmanızı sağlayacaktır. Böldüğünüz de, üst ve altı aynı renklerle kıyafetler giyebileceğiniz gibi farklı renklerle de kombinleyebilirsiniz. Geniş bir kemer veya belden bağlanan aksesuarlar seçebilirsiniz. Farklı vücut hatlarına sahip olan kişiler kendi beline uygun kemeleri tercih edebilirler. Kalın kemerler, beldeki istenmeyen fazlalıkları kapatacaktır. İnce kemeler ise belinizi vurgulayacak ve sizi daha ince gösterecektir. Bu aksesuarları tercih ederseniz, sizi genç gösterecek kıyafet kombinleri ile tarzınızı tamamlamış olacaksınız.

5. Vücut Şeklinize Göre Alışveriş Yapın

Olduğunuzdan Daha Genç Görünmenizi Sağlayacak Kıyafet Kombinleri

Vücut şeklinizi tanımalı ve vücudunuza uygun kıyafetleri seçmelisiniz. Olduğunuzdan daha genç görünmenizi sağlayacak kıyafet kombinleri seçimi yaparken dikkat etmeniz gereken en önemli konu kıyafetleri vücut şeklinize göre tercih etmelisiniz. Kadınların en büyük problemi vücut şekline tanımamalarıdır. Bu yüzden kombinleri seçerken yanlış tercihlerde bulunmaktadırlar. Her kadının vücutlarında beğenmedikleri ve saklamak istedikleri bir yer vardır. Eğer bu yerleri doğru bir şekilde kapatmayı öğrenirseler hem kendilerinde özgüven oluşturacaktır hem de daha genç görünüm elde etmesini sağlayacaktır. Çok bol ya da çok dar giyinmek vücut şeklinize uygun olmayacaktır. Bu sebeple tercih ettiğiniz kıyafetler vücut şeklinize en uygun şekilde seçilmelidir.

6. Sade Takılar Kullanın

Kombinlerinize aksesuar olarak seçeceğiniz takılar da genç görünmeniz için çok önemlidir. Büyük takı ya da birden fazla takı takmak hem karmaşıklığa sebep olmakta hem de göze hoş gelmemektedir. Ancak eski nesiller lüks görünen büyük takılar takmayı tercih ederler. Gençler ise daha sade takıları tercih etmektedir. Sizde genç gözükmek istiyorsanız lüks görünümü bırakmalısınız. Kolye ve bilezikleri üst üstte takmak sizi olmadığınız yaşlara götürecektir. Bu nedenle birkaç takıyı çıkarmayı, sade olan takıları tercih etmelisiniz. Böylelikle taktığınız takılar göze daha hoş gelecek ve dikkat çekici olacaktır. Seçtiğiniz takılar giydiğiniz kıyafete uygun olmalıdır. Sade takıları takarak sizde genç görünüm elde edebilirsiniz.

7. İnce Gösterecek Kıyafetleri Seçin

Olduğunuzdan Daha Genç Görünmenizi Sağlayacak Kıyafet Kombinleri

Kombinizi yaparken üst bedeninizi ince gösteren kıyafetleri tercih etmelisiniz. Kombinleri seçerken bacaklarınızı şekil vermek veya boyunuzu uzun göstermek istiyorsanız diz altı ya da kalem etekleri tercih edebilirsiniz. Diz altı etekleri tercih ederek bacaklarınızın kalınlığını gizleyebilir ve daha ince görünüm elde edebilirsiniz. Daha ince ve daha uzun görünmek sizi olduğunuzdan da genç görünmenizi sağlayacaktır. Kombinlerizi topuklu ayakkabı ile tamamlayabilirsiniz. Topuklu ayakkabı, duruşunuzu düzelterek daha düz durmanızı sağlayacaktır. Kendinizden emin bir duruşa sahip olacağınızdan dolayı sizin yaşınızın verdiği görüntüden de uzaklaştıracaktır. Geniş ve omuzlarınızı kapatan şapka kullanabilirsiniz. Aynı zamanda şapka, şık bir aksesuar olarak da kullanabilirsiniz.

8. Beyaz Kıyafetler Giyin

Üstünüze giyeceğiniz kıyafetin rengi en az modeli kadar çok önemlidir. Yaşlanınca cildimiz solma eğilimi göstermektedir. Bu sebeple koyu renk tercih etmek yüzünüzde sert bir kontrast oluşturacaktır. Beyaz yakalı kıyafetler genç gözükmeniz için aksesuarlar arasında yer almaktadır. Giydiğiniz beyaz kıyafetler yüzünüzü olduğundan daha parlak göstererek, canlandırmasını sağlayacaktır. Koyu renk hem yüzdeki kırışıklıkları hem de lekeleri ortaya çıkarmasına sebep olmaktadır. Tercih edeceğiniz kıyafetler çene altı ve göz çevresindeki koyu gölgelerin ortaya çıkmasına sebep olabilir. Bu yüzden seçtiğiniz kıyafetler beyaz renkli olması sizin genç görünmenizi sağlayacaktır. Kırışıklıkları ve lekeleri kamufle etmek için beyaz renkli kıyafetleri tercih edebilirsiniz.

9. Diz Boyu Etekler Tercih Edin

Giyeceğiniz diz boyu etekler yaşınızın ortaya çıkmasına izin vermeyecektir. Etek seçimi yaparken bedeninize göre tercih etmeniz doğru kıyafet geçmenizi sağlayacaktır. Etek boyunuzu hem bedeninize hem de kilonuza göre tercih etmeniz sizi rahatsız etmeyecektir. Çok kilolu değilseniz etek boyunuzu diz boyu tercih edebilirsiniz. Uzun etekler sizin daha genç görünmenizi sağlamaz. Aksine sizi daha büyük yaşlarda göstererek, boyunuzu da kısa gösterecektir. Kısa etekler ise bacak boyunuzu keserek kilolarınızı ortaya çıkaracaktır. Diz boyu etek giymeniz sizi hem daha genç gösterecektir hem de fazla olan kilolarınızı kapatmanıza da yardımcı olacaktır.

10. En Trend Parçaları Tercih Edin

Olduğunuzdan Daha Genç Görünmenizi Sağlayacak Kıyafet Kombinleri

Genç görünmek için, içinde bulunduğunuz senenin trend parçalarını seçebilirsiniz. Seçeceğiniz trend parçalar uzun yıllar trendler de kalmayacaktır. Bu yüzden yıllarca aynı kıyafetleri giymek trendlerden düştüğü için sizi yaşlı göstermesine sebep olacaktır. Her sene değişen trend parçaları takip ederek bedeninize en uygun olanları kombinleyebilirsiniz. Sevdiğiniz trend parçalarla yaptığınız kombinler şık olmanızı da sağlayacaktır. Aynı zamanda içinde bulunduğunuz zamana uygun kıyafetler tercih etmeniz, sizi olduğunuzdan daha genç görünmenizi sağlayacaktır. Böylece hem ruhunuzu genç hissetmiş olacaksınız hem de bedeniniz genç görünüme sahip olacaktır.


Bu içeriğe ifadenle renk ver!

Beğen Beğen
20
Beğen
Mutlu Mutlu
10
Mutlu
Eğlenceli Eğlenceli
10
Eğlenceli
Üzgün Üzgün
0
Üzgün
Olamaz Olamaz
0
Olamaz
Kızgın Kızgın
0
Kızgın
Komik Komik
0
Komik
İlginç İlginç
0
İlginç

Yorum bırak

Lütfen üye girişi yapın!