Okunması Gereken İş Dünyası ve Kişisel Gelişim Kitapları

3 dk okuma süresi


9
16 Paylaşım, 9 puan

Kitaplar kişisel ve kültürel gelişim üzerinde çok büyük rol oynar ancak iş dünyası öncesi, mutlaka okumanız gereken kitapları tercih etmelisiniz. İşte erken yaşlarda okunması gereken ve yol haritanızı çizerken stratejik planlar yapmanızı sağlayacak iş dünyası ve kişisel gelişim kitapları top 10 listesi!

1. Yeniden Başla

Okunması Gereken İş Dünyası ve Kişisel Gelişim Kitapları

Birçoğumuz hayatımızın bir kısmını sevmediğimiz işleri yaparak geçiriyoruz. Veya sevdiğimiz halde yöntemine bir türlü karar veremediğimiz için başarısız olduğumuz alanlarda faaliyet gösteriyoruz. Belki de yıllardır yapmayı sürdürdüğümüz mesleğimizin inceliklerinden halen bihaberiz. Ancak hayalini kurduğunuz mesleği yapmak için hiçbir zaman geç değil.

Hangi meslekler tam da size göre? Karakterinize uygun iş süreçleri nelerdir? Bu soruları odağa alan Yeniden Başla, hem kişisel özelliklerinizi ve yeteneklerinizi daha iyi analiz etmenizi sağlayacak hem de sevdiğiniz ve ilgi duyduğunuz aktiviteleri mesleğinize dönüştürmede size rehberlik edecek.

(Sayfa Sayısı: 256 – Yayınevi: Timaş)

2. Girişimcinin Elkitabı

Girişimcinin Elkitabı

Sermaye oluşturmaktan doğru insanların işe alınmasında, konumlanmadan bir marka yaratmaya, yönetim kurulunu yönetmekten çevrenin genişletilmesine kadar bu kitap bir girişimcilik sanat rehberi olacaktır.

(Sayfa Sayısı: 360 – Yayınevi: Mediacat)

3. Mor İnek

Okunması Gereken İş Dünyası ve Kişisel Gelişim Kitapları

Seth Godin, profesyonel bir konuşmacı, yazar ve değişim yöneticisidir. Dünyada bestseller olmuş dört kitaba imza atmıştır. Aynı zamanda Squidoo’nun kurucusu ve CEO’su ve dünyadaki en popüler pazarlama blogunun sahibidir.

“Seth Godin başarının anahtarının göze çarpmak için farklı bir yol bulmak olduğunu söylüyor –tek renk ineklerin arasında mor bir inek olmak. Godin’in kendisi de belki de bu teorinin nasıl işe yaradığının en iyi örneği.” (Forbes Dergisi)

(Sayfa Sayısı: 208 – Yayınevi: Mediacat)

4. Akıldışı Ama Öngörülebilir

Akıldışı Ama Öngörülebilir

New York Times ve Wall Street Journal listelerinde uzun süre birinci sırada yer alan Akıldışı Ama Öngörülebilir’in gözden geçirilmiş ve genişletilmiş. Bu baskısında, Duke Üniversitesi öğretim üyelerinden davranışsal iktisatçı Dan Ariely, hem mevcut ekonomik krizin temel nedenlerinden bazılarını hem de kararlarımızı şekillendiren gizli kuvvetleri araştırıyor.

Sıkça rastlanan olayları ve zekice deneyleri çığır açıcı analizlerle harmanlayan Ariely, beklentilerin, duyguların, sosyal normların ve gözle görülemeyen görünüşte mantıksız diğer kuvvetlerin akıl yürütme becerilerimizi nasıl çarpıttığını gösteriyor. Kişisel, ulusal ve küresel politikaları planlarken geleneksel iktisat teorilerine bel bağlamamızın tehlikeli olabileceğini açıklıyor.

(Sayfa Sayısı: 428 – Yayınevi: Optimist)

5. Stratejik Yönetim

Okunması Gereken İş Dünyası ve Kişisel Gelişim Kitapları

Bu kitap, iş dünyası ve kişisel gelişim kitapları arasında faydalı olabilecek bir diğer eser. Stratejik liderlik ve stratejik yönetim, araç, teknik ve yaklaşımları gibi işletmelerde stratejik analiz, rekabet kavramı, gelişimi ve rekabet teorileri başlıkları inceleniyor. Temel işletme stratejileri, işbirlikleri, kar amacı gütmeyen örgütler ve sivil toplum kuruluşları ve sosyal sorumluluklar hakkında bilgiler veriyor.

(Sayfa Sayısı: 780 – Yayınevi: Gazi)

6. Outliers (Çizginin Dışındakiler)

Outliers (Çizginin Dışındakiler)

Outliers, Beatles ve Bill Gates’in ortak yanlarının ne olduğunu, Asyalıların matematikteki olağanüstü başarısının sırrını, star sporcuların bilinmeyen avantajlarını ve tüm New Yorklu avukatların özgeçmişlerinin neden aynı olduğunu ve dünyanın en zeki adamının neden adını bile duymadığınızı açıklıyor. Gladwell’in iddiasına göre, bir Silikon Vadisi milyarderi olmak istiyorsanız, hangi yıl; başarılı bir pilot olmak istiyorsanız nerede doğduğunuz çok önemli. Çizginin dışındakilerin hayatları tuhaf ve alışılmadık bir mantık izliyor. Outliers başarı konusundaki anlayışımızı değiştiriyor.

(Sayfa Sayısı: 244 – Yayınevi: Mediacat)

7. Nöro Marketing

Okunması Gereken İş Dünyası ve Kişisel Gelişim Kitapları

Beyin üzerinde yapılan son araştırmalar satışlarınızı nasıl artırabilir? İnsanlar günde ortalama 10.000 satış mesajının içinde boğulduklarından, satış yapmak artık hiç olmadığı kadar zor. Bu yüzden nörobilimin satış ve ikna etkililiğinizi çabucak artıracak keşiflerini öğrenmeniz gerekiyor. Bu kitap tamda bunun için yazılmış.

(Sayfa Sayısı: 230 – Yayınevi: Mediacat)

8. Markethink Ya Da Farkethink

Markethink Ya Da Farkethink

Deneyim, Pazarlama, Perakendecilik ve Trendler üzerine eşsiz bir okuma deneyimi! Deneyimsel pazarlama, duyusal markalama ve müşteri deneyiminin kusursuz birleşimi! Bu kitap, iş dünyası için mutlaka okunması gereken kişisel gelişim kitapları arasında yer alıyor.

(Sayfa Sayısı: 368 – Yayınevi: Destek)

9. Dijital Pazarlama

Dijital Pazarlama

Dijital pazarlama dünyası muazzam bir hızla değişiyor. Sürekli gelişen teknoloji sadece bilgiye ulaşma değil, etkileşim ve iletişim biçimlerini de küresel çapta dönüştürüyor. Dijital Pazarlama kitabı, sosyal medya, Google, mobil pazarlama, arama pazarlaması, bağlı ortaklık pazarlaması, e-posta pazarlamacılığı, müşteri kazanımı ve dijital pazarlama stratejileri gibi önemli konuları ayrıntılarıyla ele alıyor.

(Sayfa Sayısı: 568 – Yayınevi: İş Bankası Kültür)

10. Dijital Pazarlamanın Kuralları

Okunması Gereken İş Dünyası ve Kişisel Gelişim Kitapları

Değişimin ruhunu ortaya koyabilmek ve ülkemizin dijital dönüşümüne katkıda bulunabilmek amacıyla hazırlandı. Pazarlamanın değişen ve değişmeyen doğrularını, marka yönetiminin kurallarını, dijital ve mobil dünyanın çalışma biçimlerini, sosyal mecranın, e-ticaretin yeni kurallarını sorguluyor. İnternetin tüm evrelerinin temel yapıtaşlarını inceleyerek, gelinen noktanın anlaşılmasına yardımcı olabilecek bilgiler sunuyor. Ayrıca Türkiye’nin önde gelen kuruluşlarının yöneticilerinin, dijital dünya hakkında bilgi üretenlerin yorumları yer alıyor.

(Sayfa Sayısı: 420 – Yayınevi: CEO Plus)


Yorum bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu içeriğe ifadenle renk ver!

Beğen Beğen
14
Beğen
Mutlu Mutlu
11
Mutlu
Eğlenceli Eğlenceli
8
Eğlenceli
Üzgün Üzgün
0
Üzgün
Olamaz Olamaz
0
Olamaz
Kızgın Kızgın
0
Kızgın
Komik Komik
0
Komik
İlginç İlginç
0
İlginç
Lütfen üye girişi yapın!