Okumaya Vakit Bulamayanlar İçin En İyi Sesli Kitap Uygulamaları

4 dk okuma süresi


8
12 Paylaşım, 8 puan

Gelişen teknoloji ile birlikte son yılların popüler uygulamaları arasında yer alan sesli kitap platformları, kitap okumaya vakit bulamayanlar için en iyi alternatif olmuştur. Sesli kitap uygulamaları trafikte, sporda, evde yemek yaparken veya günün herhangi bir saatinde sevdiğiniz kitapları dinleyerek zamanı daha verimli geçirmenize imkan sağlıyor. Biz de bu içeriğimizde her ortamda rahatça dinleyebileceğiniz, en çok beğenilen sesli kitap uygulamalarını sizler için listeledik. Keyifli okumalar dileriz!

1. Storytel

Okumaya Vakit Bulamayanlar İçin En İyi Sesli Kitap Uygulamaları

Sesli kitap uygulamaları içerisinde ilk sırada yer alan Storytel, binlerce başlık ve içeriği ile okumaya vakit bulamayanlar için en iyi deneyimi sunmaktadır. Storytel en çok okunan kitaplardan, zamansız klasiklere, kişisel gelişimden iş kitaplarına kadar binlerce sesli kitaba ulaşabileceğiniz bir kütüphane niteliğindedir. Storytel Türkiye’de 4000’den fazla Türkçe sesli kitap, 2000’den fazla Türkçe e-kitap, 100.000 İngilizce sesli kitap ve 120.000 İngilizce e-kitap yer alıyor. Storytel’e abone olduktan sonra kitaplara sınırsız erişebilir ve çevrim dışı dinleyebilirsiniz. Abonelere özel Kids Mode özelliği, çocukların eğlenirken öğrenmesini sağlayacak bir kitap deneyimi sunuyor. Uygulama okumayı kolaylaştırmak için ayraç ve uyku zamanlayıcı özelliklerini sunmaktadır.

2. Audible

Sesli kitap uygulamaları içerisinde en çok tercih edilen Audible, binlerce içeriği ile okumaya vakit bulamayanlar için en iyi deneyimi sunmaktadır. Dünyanın en geniş sesli kitap, orijinal sesli gösteri, podcast, dergi ve kitap serisi seçeneklerini sunan Audible’yi Amazon hesabınız ile oturum açarak kullanabilirsiniz. Uygulama ücretsiz kullanıcıları için çocuk kitaplarından podcastlere, kişisel gelişimden sürükleyici sesli dramalara kadar birçok seçenek bulundurmaktadır. Uygulamaya abone olan kullanıcılar, kitapları indirerek çevrim dışı olarak dinleyebilir, seslendirmesini beğenmediği bir kitabı değiştirebilir ve binlerce içeriğe sınırsız erişebilirler. Uygulama oynatma hızı ayarı ve uyku modu özelliklerini sunmaktadır.

3. AudioTeka

Okumaya Vakit Bulamayanlar İçin En İyi Sesli Kitap Uygulamaları

1 milyondan fazla kullanıcısı olan AudioTeka, şu anda 23 ülkede 9 dilde hizmet vermektedir. AudioTeka kütüphanesinde 5 bin 100 adet sesli kitap ve podcast bulunuyor. E-posta adresiniz ile hesabınızı oluşturabilir ve ücretsiz olarak kitapların belirli bir kısmını dinleyebilirsiniz. AudioTeka arka planda kesintisiz dinleme, oynatma hızını belirleme, uyku modu, sesli kitaba not ekleme ve yorum yapma özellikleri sunmaktadır. Kolay kullanılabilen arayüze sahiptir. Ayrıca satın alınan kitaplara çevrim dışı olarak erişebilir ve sanal raf özelliği ile kitaplarınızı başka yerde saklamanıza gerek kalmadan dinleyebilirsiniz.

4. Dinlebi

Yerli bir girişim olarak hayata geçen Dinlebi, sesli kitap uygulamaları içerisinden kitap dinleme deneyimini değiştirme hedefiyle yola çıkmış ve kütüphanesinde bulunan binlerce kitap ile okumaya vakit bulamayanlar için en iyi uygulama olmuştur. Dinlebi’de 2000’den fazla sesli kitap bulunmaktadır ve Türkiye’nin en önemli 20’den fazla yayıneviyle anlaşmalıdır. Dinlebi ücretli bir uygulamadır. Dinlebi ile seçtiğiniz kitabı dinlerken arka fona yağmur eşliğinde, ormanda gibi birbirinden farklı ortam sesleri ekleyebilirsiniz. Uygulamada bulunan Bas-Paylaş butonu ile sesli kitap alıntılarını kolayca instagram hikayenizde paylaşabilirsiniz. Bu özelliklerle birlikte Dinlebi’de ayraç ve not ekle, zamanlayıcı, çevrim dışı dinleme, araç modu, okuma hızı ve çocuk modu bulunmaktadır.

5. Kitapyurdu Sesli Kitap

Kitapyurdu Sesli Kitap uygulaması ile zaman, mekan sınırı olmadan istediğiniz kitabı sınırsız ve çevrim dışı olarak dinleyebilirsiniz. Kitapyurdu Sesli Kitap kütüphanesi’nde 27 kategoride, farklı dillerde, yüzlerce sesli kitap bulunmaktadır. Üstelik her ay en az +10 yeni sesli kitap eklemeyi taahhüt ediyor. Görme engelliler, Kitapyurdu Sesli Kitap uygulamasından sınırsız ve ücretsiz faydalanabilmektedir. Diğer kullanıcılar için aylık veya yıllık abonelik seçenekleri bulunmaktadır. Kitapyurdu.com alışverişlerinden elde edilen puanlar ile haftanın belirlenen kitabı, premium olmayan kullanıcılar için de hafta boyunca ücretsiz sunuluyor. Kitaplık özelliği sayesinde başladığınız, bitirdiğiniz veya favoriye aldığınız kitapları görüntüleyebilirsiniz.

6. Google Play Kitaplar

Sesli kitap uygulamaları arasında en iyi içerikleri sunan Google Play Kitaplar, okumaya vakit bulamayanlar için çok satan e-kitaplar, çizgi romanlar, mangalar, ders kitapları ve sesli kitaplar gibi milyonlarca seçenek sunmaktadır. Google Play Kitaplar için abonelik ücreti yoktur fakat dinlemek istediğiniz kitapları tek tek satın almanız gerekiyor. Satın almadan önce kitabın ön izlemesini dinleyebilirsiniz. Uygulamada bulunan gece modu ile arka plan ve ışık parlaklığı otomatik olarak ayarlanmaktadır. Google Drive ile senkronize edilmiş olmasından dolayı kitapları dinlerken kolayca notlar alabilirsiniz. Kitapları indirerek çevrim dışı olarak dinleyebilirsiniz. Ayrıca okurken merak ettiğiniz kelimelerin tanımlarına bakabilir ve kitap tasarımlarını özelleştirebilirsiniz.

7. Seskit

Okumaya Vakit Bulamayanlar İçin En İyi Sesli Kitap Uygulamaları

Türkiye’de geliştirilen Seskit, her gün birçok yeni kitap ile kullanıcılara en iyi deneyimi sunmaktadır. Seskit’in sunduğu onlarca kategori, yüzlerce Türkçe sesli kitap, e-kitap ve podcastleri tamamen ücretsiz olarak dinleyebilirsiniz. 7′ den 70′ e her yaş kitlesi için birçok seçenek bulunmaktadır. Uygulama üyelik, kayıt ve kişisel bilgi gerektirmeyen kullanıma sahiptir. Bulunduğun her yerden çevrim içi olarak dinleme özelliği sunmaktadır. Seskit uygulamasında reklamlar bulunmaktadır ve reklamsız kullanmak isterseniz yılık abonelik almanız gerekecektir. Hızlı uygulama alt yapısına ve kullanıcı dostu arayüze sahiptir.

8. Bookmate

En iyi sesli kitap uygulamaları arasında olan Bookmate, okumaya vakit bulamayan dünyadaki milyonlarca insana daha fazla okumayı, yeni kitaplar keşfetmeyi ve ortak ilgi alanlarına sahip yeni arkadaşlar bulmalarını sağlayan aboneliğe dayalı bir e-kitap hizmetidir. Bookmate kütüphanesinde toplam 1.800.000 kitap ve 20.000 yayınevi bulunmaktadır. 16 dilde okuma imkanı vermektedir. Kitap önerilerine ihtiyacınız olduğunda kitap eleştirmenleri, topluluk üyeleri gibi kitaplık araması yapabilir ve sevdiğiniz kitaplığı takip edebilirsiniz. Sesli kitapları cihazınıza kaydederek çevrim dışı dinleyebilirsiniz. Bookmate ile kitaplarınızı, alıntılarınızı, izlenimlerinizi arkadaşlarınızla paylaşarak daha eğlenceli hale getirebilirsiniz.

9. Türk Telekom Telefon Kütüphanesi

Türk Telekom ve Boğaziçi Üniversitesi Görme Engelliler Teknoloji ve Eğitim Laboratuvarı (GETEM) birlikteliği ile sadece görme engelli bireyler oluşturulan Telefon Kütüphanesi ile romandan şiire pek çok türde sesli kitaba, testlere, betimlemeli filmlere, pratik bilgilere ve daha birçok içeriğe ücretsiz erişebilirsiniz. Telefon Kütüphanesi’nde 50’den fazla kategoride 2000’den fazla sesli kitap, 20 adet dünyaca ünlü tablonun betimlemesi ve Anadolu Ajansı tarafından servis edilen anlık haberler de bulunmaktadır. Kullanıcılar dinledikleri kitaba diledikleri zaman kaldıkları yerden devam edebilir, dinleme esnasında ileri veya geri alabilir, daha hızlı veya yavaş dinleyebilir; sesli menü ile aradıkları kitaba daha hızlı ulaşabilirler.

10. Realm

Okumaya Vakit Bulamayanlar İçin En İyi Sesli Kitap Uygulamaları

Realm, orijinal kurgu podcastleri ve sesli kitap serileri sunan sesli eğlence şirketidir. Realm, çok satan ve ödüllü yazarlar, yönetmenler, film/TV, animasyon, yayıncılık ve oyun aktörleriyle işbirliği yapmaktadır. Sesli kitap kütüphanesinde bilim kurgu, fantezi ve gerilim kitapları bulunmaktadır ve uygulama sadece İngilizce kitap seslendirme seçeneği sunmaktadır. Ücretli kullanıcıları için reklamsız ve kesintisiz dinleme özelliği bulunuyor. Sinematik ses tasarım özelliği ile sürükleyici ses efektleri ekleyebilirsiniz. Ayrıca Realm’de çevrim dışı mod, gece modu, otomatik oynatma, hız kontrolleri, özelleştirme ve kitap hediye etme özellikleri bulunmaktadır.

Eğer siz de içerikler üretmek isterseniz, ücretsiz içerik üreticiliği eğitimimizi tamamlayıp en sonda yer alan Kariyer İçin Başvur sekmesinden örnek bir içerik ile başvurunuzu bırakabilirsiniz.

Bu içeriğe ifadenle renk ver!

Beğen Beğen
10
Beğen
Mutlu Mutlu
4
Mutlu
Eğlenceli Eğlenceli
3
Eğlenceli
Üzgün Üzgün
0
Üzgün
Olamaz Olamaz
0
Olamaz
Kızgın Kızgın
0
Kızgın
Komik Komik
0
Komik
İlginç İlginç
0
İlginç

Yorum bırak

Lütfen üye girişi yapın!