O Ses Türkiye Tarihine Geçen En İyi Sesler

5 dk okuma süresi


39
13 Paylaşım, 39 puan

The Voice ismiyle tüm dünyada beğeniyle izlenen müzik yarışması Türkiye’ye Acun Medya aracılığı ile O Ses Türkiye adıyla gelmiştir. Ülkemizde de beğeniyle izlenen O Ses Türkiye sayesinde çok güzel performanslara şahit olduk. O Ses Türkiye’nin yarışmacılarının güzel seslerine, sempatik tavırlarına ve şahane performanslarına hayran olmamak elde değil. Biz de sizler için O Ses Türkiye tarihine geçen, müzik dünyasına adını yazdırmış olan en iyi sesler ve performanslarını listeledik. Buyurun kulağımızın pası silinsin!

1. Emre Sertkaya: Haydi Gel İçelim

Yüksek Sadakat grubunun “Haydi Gel İçelim” şarkısıyla elemelere katılan ve Hakan-Gökhan Özoğuz ikilisinin takımında yer alan Emre Sertkaya, 2016 O Ses Türkiye şampiyonu olmuştur. Aslen Batmanlı olan genç müzisyen, liseyi bitirmesinin ardından İstanbul’a çalışmaya geldikten sonra arkadaşlarının ısrarıyla O Ses Türkiye’ye katılmıştır. İyi ki katılmış! Özellikle “Minnet Eylemem” performansı ile büyük ses getiren Emre Sertkaya, sempatik tavırları ile tüm jüri üyelerini kendine hayran bırakmıştır. Yarışmadan sonra Söz dizisiyle oyunculuğa adım atan genç yarışmacı, müzikten sonra oyunculuk dalında da yeteneklerini göstermiştir.

2. Mustafa Bozkurt: Hakim Bey

Gaziantep Üniversitesi Konservatuvar bölümü mezunu yetenekli yarışmacı aslen baba tarafından Çeçen, anne tarafından Malatyalı olup doğma büyüme Gazianteplidir. O Ses Türkiye yarışmasında özellikle Ahmet Kaya’ya benzerliği ile dikkatleri üzerine çekmiş. Mustafa Sandal’ın takımında yarışan Mustafa Bozkurt güzel sesi ile 2013 sezonunun şampiyonu olmuştur. Sonrasında Acun Ilıcalı’nın işitme engelli çocuklar yararına düzenlediği O Ses Türkiye Yıldızlar yarışmasına katılmış ve son dörde kalmıştır.

3. Aziz Kiraz: Isabel

Aslen Erzurumlu olan genç müzisyen, Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi’nde öğrenim görmektedir. O Ses Türkiye 2016 sezonuna katıldığında 17 yaşında olan Aziz Kiraz yeteneğiyle tüm jüri üyelerini büyülemiştir. Yarışmada özellikle isabel ve fantezi tarzdaki performanslarıyla göz dolduran Aziz Kiraz, Hadise’nin takımında yer almıştır. Finale kadar yükselen yetenekli yarışmacı finalde şampiyonluğu Emre Sertkaya’ya kaptırmış ve ikinci olmuştur. Sonrasında Acun Ilıcalı’nın işitme engelli çocuklar yararına düzenlediği O Ses Türkiye Yıldızlar yarışmasına katılmış ancak finale yükselememiştir.

4. Elnur Huseynov: Latch

Azeri asıllı yakışıklı yarışmacı, dört jüri üyesini de döndürmeyi başarmış ve O Ses Türkiye tarihine geçen en iyi sesler arasında yer almıştır. Ebru Gündeş’in takımına katılan Elnur Huseynov, O Ses Türkiye 2015 sezonunun şampiyonluğunu göğüslemiştir. 2001 yılında Şarkını Söyle yarışmasında birinci olan genç müzisyen, aynı zamanda 2008 yılında Eurovision’da Azeybaycan’ı temsil etmiş ve sekizinci olmuştur. Müzik eğitimini yarım bırakarak tıp okumaya başlayan Elnur, müzikten fazla kopamamış bir sene sonra tekrar müzik kariyerine geri dönüş yapmıştır. Yakışıklı müzisyen yarışmadan sonra tekli albümleriyle müzik platformlarında yerini aldı.

5. Ayda Mosharraf: İsyan

Ayda Mosharraf, Türk bir anne ve İranlı bir babanın kızı olarak İsveç’te dünyaya gelmiştir. 2008 yılından beri İngiltere’de yaşayan güzel yarışmacı, İngiltere Üniversitesi Psikoloji bölümü öğrencisidir. Ayda Mosharraf ilk olarak 2011 yılında Yetenek Sizsiniz Türkiye yarışmasına katılmış ancak Hülya Avşar tarafından elenmiştir. Bir sonraki yıl O Ses Türkiye yarışmasına İngiltere’den katılmış ancak yine başarılı olamamıştır. O Ses Türkiye 2012 sezonunda elenmesinin ardından Acun Ilıcalı’nın isteği ile Yok Böyle Dans yarışmasının orkestrasında 3 hafta boyunca şarkı söylemiştir. O Ses Türkiye Yıldızlar Gecesi’ne katılan genç şarkıcı finale kalamamış ancak akıllara kazınan muhteşem bir performans sergilemiştir.

6. Melis Kar: I Have Nothing

1990 yılında Hatay’da dünyaya gelen yetenekli yarışmacı, 2011 yılında O Ses Türkiye yarışmasında muhteşem bir performans sergilemiştir. Dört jüri üyesini de döndürmeyi başaran Melis Kar, Murat Boz’un diz çöktüğü yarışmacı olarak da bilinir. Murat Boz’un takımında yer alan güzel yarışmacı, yarı finale kadar yükselmiştir. Finale kalmayı başaramamış olsa dahi yeteneği yapımcıların gözünden kaçmayan Melis Kar, Ladies & Gentlemen Müzikal Topluluğu’nda soprano olarak görev almıştır. Sezen Aksu, Ferhat Göçer ve Sertab Erener gibi birçok ünlü isimle aynı sahneyi paylaşan Melis Kar, Kuruçeşme Arena ve Harbiye Açıkhava’da sahne aldı. Şöhret basamaklarını adım adım tırmanan güzel şarkıcı, ilk albümünü 2014 yılında çıkardı.

7. Dodan Özer: Mir Haydar Haydar

1979 yılında dünyaya gelen Dodan Özer, aslen Muşludur. Yaşamını İstanbul’da sürdüren Dodan Özer, 1997 yılında Murat Öztürk ile birlikte Dodan Project adlı grubu kurdu. Müziğin onun için bir tutku olduğunu dile getiren yetenekli yarışmacı, hayatı boyunca müzikten asla kopmadığını da eklemiştir. O Ses Türkiye 2017 sezonuna katılan Dodan Özer, tüm rakiplerinden sıyrılıp şampiyonluğu göğüslemiştir. Yarışmadan sonra albüm çıkaran yakışıklı şarkıcı, O Ses Türkiye Yıldızlar Gecesi’ne de katılıp son dörde kalmıştır.

8. Oğuz Berkay Fidan: Aşk-ı Kıyamet

Edirne Keşan’da dünyaya gelen ve çocukluk yıllarını orada geçiren Oğuz Berkay Fidan, 4 yaşında org çalmaya başlayarak müzik hayatına adım atmıştır. Daha sonra eğitim gördüğü tüm okulların müzik kulüplerinde aktif rol alan geç yetenek, 2006 yılında da gitar çalmaya başlamıştır. O Ses Türkiye 2011-2012 sezonuna katılmıştır. Eleme yarışında Murat Boz’u ve Hadise’yi döndürmeyi başaran yakışıklı şarkıcı Murat Boz’un takımında yarışmış ve sezonun şampiyonu olmuştur. Aynı zamanda Tükiye’nin İlk “O Ses”i unvanını da taşıyan yetenekli şarkıcı yarışmadan sonra tekli albümler çıkarmıştır. Özellikle Murat Boz ile düet yaptığı “Olmuyor” şarkısı, sahnede büyük yankı uyandırmıştır.

9. Hasan Doğru: Caruso

Bülent Ecevit Üniversitesi Konservatuvar bölümü mezunu olan Hasan Doğru, sesini ilk kez Eskişehir’den bağımsız milletvekili adayı olan Ahmet Yılmaz için yaptığı seçim şarkısı “Tekel Savaşçısı Ahmet Abi” ile duyurdu. Kendi yazıp bestelediği bu şarkı internette tıklanma rekorları kırmıştır. Ardından O Ses Türkiye 2014 sezonuna katılan yetenekli yarışmacı, Gökhan Özoğuz’un takımında yarışmış ve şampiyonluğu göğüslemiştir. O Ses Türkiye tarihine geçen en iyi sesler ve en iyi performansların yarıştığı O Ses Türkiye Yıldızlar Gecesi’ne de katılan genç şarkıcı, son dörde kalarak yeteneğini bir kez daha göstermiştir.

10. Ferat Üngür: Zülfü Kaküllerin Amber Misali

O Ses Türkiye yarışması ile hayatımıza giren, yarışmanın tarihine geçen en iyi sesler ve performanslar saymakla bitmez. O Ses Türkiye 2019 sezonunda yarışmaya katılan Ferat Üngür, Adıyaman Üniversitesi Müzikoloji bölümünden mezundur. Dört jüri üyesini de döndürmeyi başaran yetenekli şarkıcı, Murat Boz’un takımında yer almış ve 2019 sezonunun şampiyonu olmuştur. Yarışmaya katıldığında sosyal medyada sesinin Dodan Özer’e benzetilmesi ile gündeme oturmuştu. O Ses Türkiye Yıldızlar Gecesi yarışmasına da katılan Ferat Üngür, en iyilerin yarıştığı yarışmada yeteneğiyle herkesi etkilemiş ve son 10 yılın en iyi sesi seçilmiştir.

Eğer siz de içerikler üretmek isterseniz, ücretsiz içerik üreticiliği eğitimimizi tamamlayıp en sonda yer alan Kariyer İçin Başvur sekmesinden örnek bir içerik ile başvurunuzu bırakabilirsiniz.

Bu içeriğe ifadenle renk ver!

Beğen Beğen
12
Beğen
Mutlu Mutlu
8
Mutlu
Eğlenceli Eğlenceli
9
Eğlenceli
Üzgün Üzgün
0
Üzgün
Olamaz Olamaz
1
Olamaz
Kızgın Kızgın
0
Kızgın
Komik Komik
1
Komik
İlginç İlginç
1
İlginç

Yorum bırak

Lütfen üye girişi yapın!