Bugüne Kadar Survivor Türkiye’nin Bütün Şampiyonları

4 dk okuma süresi


41
13 Paylaşım, 41 puan

Tüm dünyada herkesin ilgiyle izlediği Survivor yarışması, Türkiye’de Acun Medya şirketi tarafından yapılıyor. Acun Ilıcalı’nın sevilen yarışması Survivor Türkiye’nin bugüne kadar gelmiş geçmiş bütün şampiyonları bu listede sizlerle. Eski Survivor şampiyonlarının merak edilen hayatına ve şimdiki kariyerlerine dair bilgilere hep birlikte göz atalım…

1. Survivor 2005: Uğur Pektaş

Bugüne Kadar Survivor Türkiye’nin Bütün Şampiyonları

Survivor Türkiye: Büyük Macera adıyla 2005 yılında çıkan, serinin ilk yarışmasının finalinde şampiyon Uğur Pektaş oldu. Survivor yarışmasıyla tanınan Uğur Pektaş kariyerine oyuncu olarak devam etmeyi tercih etmiş ve 2008 yılında Arka Sokaklar dizisiyle büyük ses getirmiştir. Dizideki rol arkadaşı Gamze Özçelik ile 3 yıl süren evliliğinden bir oğlu vardır. Oyunculuk kariyerine ara vererek Survivor Türkiye 2020 sezonuna da başlayan başarılı oyuncu Pektaş, sağlık sorunları nedeniyle yarışmadan çekilmek durumunda kalmıştır.

2. Survivor 2006: Derya Durmuşlar

Bugüne Kadar Survivor Türkiye Bütün Şampiyonları

Survivor’ın Türkiye-Yunanistan yarışmasında rakip takım dahil herkeste hayranlık uyandıran adanın Derya Abisi olarak da bilinen Derya Durmuşlar, finalde rakibi Amfiktatis Zachariadis’i geçerek şampiyon olmuştur. Babacan ve yardımsever tavırlarıyla herkesi kendine hayran bırakan Derya Abimiz, 2011 yılında geçirdiği trafik kazasından dolayı 50 yaşında aramızdan ayrılmış. Maalesef Survivor sevenleri olarak hepimizi derin bir yasa boğmuştur.

3. Survivor 2007: Taner Özdeş

Bugüne Kadar Survivor Türkiye’nin Bütün Şampiyonları

Survivor Aslanlar-Kanaryalar yarışmasında Kanaryalar takımında olan Taner Özdeş, finalde Fear Factor şampiyonluğu olan rakibi Ayşıl Özaslan ile verdiği mücadelede galip gelerek şampiyon olmuştur. Yarışmadan sonra göz önünde bir hayat sürmeyi tercih etmemiş olan başarılı sporcu 2015 yılında Survivor All Star yarışmasına tekrar katılmış ancak 46. günde elenmiştir.

4. Survivor 2010: Merve Oflaz

Bugüne Kadar Survivor Türkiye Bütün Şampiyonları

Acun Ilıcalı’nın sunuculuğunu yaptığı Var Mısın Yok Musun yarışmacılarının kıyasıya rekabet ettiği Survivor Türkiye: Kızlar-Erkekler yarışmasının şampiyonu Merve Oflaz olmuştur. Survivor Türkiye’nin ilk ve tek kadın şampiyonu unvanını hala taşımaktadır. Yarışmadan sonra oyunculuğa yönelen Merve Oflaz, büyük çıkışını Muhteşem Yüzyıl dizisiyle yakalamıştır. Güzelliğiyle hayranlık uyandıran Merve Oflaz, şimdilerde Arka Sokaklar dizisinde Bahar Komiser rolü ile oyunculuk kariyerine devam etmektedir.

5. Survivor 2011: Derya Büyükuncu

Bugüne Kadar Survivor Türkiye’nin Bütün Şampiyonları

2011 yılının Survivor Türkiye: Ünlüler-Gönüllüler yarışmasının şampiyonu milli yüzücümüz Derya Büyükuncu olmuştur. Strateji oyunlarındaki yeteneği ve hızlı hareket etmesiyle rakiplerinden bir adım öne çıkmış. 27 milli takım oyuncuları arasında yarışan tek Türk yüzücü olarak 500 yüzme yarışını birincilikle tamamlamıştır. Başarılı sporcu aynı zamanda 6 kez olimpiyatlara katılma rekorunu kıran Lars Frölander ile şampiyonluğu paylaşmaktadır.

6. Survivor 2012: Nihat Altınkaya

Survivor Türkiye’nin Ünlüler-Gönüllüler yarışmasından önce hepimiz onu Yaprak Dökümü’nün Levent’i olarak tanımış ve çok sevdik. Survivor 2012 sezonunda yeteneklerinin oyunculukla sınırlı olmadığını gösteren Nihat Altınkaya, gönüllerimizi fethetmiştir. Survivor Türkiye şampiyonluğunun ardından şöhret basamaklarını adım adım tırmanan yakışıklı oyuncu, başarılı yapıtlarda boy göstermiş. Aynı zamanda bir aile reisi olarak harika bir eş ve iki çocuk babası rolünü üstlenmektedir.

7. Survivor 2013: Hilmi Cem İntepe

Bugüne Kadar Survivor Türkiye’nin Bütün Şampiyonları

Muğla’lı genç sporcu Hilmi Cem İntepe, Survivor Türkiye’nin Ünlüler-Gönüllüler yarışması boyunca gerek yetenekleri gerek kibar tavırlarıyla herkesin dostluğunu kazanmıştır. Küçük yaştan beri sporu seven Hilmi Cem İntepe, dans ve akrobasi alanında kendini geliştirmiştir. Başarılı sporcu, Survivor Türkiye: All Star yarışmasına da katılarak üçüncülükle tamamlamıştır. Şimdiyse oyunculuğa yönelen Hilmi Cem İntepe, yeteneklerini televizyon ekranlarından takipçilerine sergilemeye devam ediyor.

8. Survivor 2014-15: Turabi Çamkıran

Bugüne Kadar Survivor Türkiye Bütün Şampiyonları

Turabi Çamkıran, Survivor Türkiye’nin Ünlüler-Gönüllüler ve All Star yarışmalarına katılarak iki yıl art arda şampiyonluğu elde etmiş, adını altın harflerle yazdırarak bir rekora imza atmıştır. Dans ve sokak dövüşüyle ilgilenen Turabi, ilginç cümleleriyle aklımıza kazınmıştır. 2 Survivor şampiyonluğunun ardından, başka ülkelerden yarışmacıların katıldığı “War of the Wolrds” yarışmasında da şampiyonluğu göğüsleyen başarılı sporcu ülkemizi gururlandırmıştır.

9. Survivor 2016: Çağan Atakan Arslan

Bugüne Kadar Survivor Türkiye’nin Tüm Şampiyonları

Dünya kickboks şampiyonu Avatar Atakan, Survivor: Ünlüler-Gönüllüler yarışmasında da gücünü ve dayanıklılığını göstermiştir. Kickboks dalında ilk altın madalyayı Türkiye’ye getiren başarılı sporcu, aynı zamanda modellik ve oyunculuk da yapmaktadır. Yakışıklı sporcu Survivor şampiyonluğundan sonra Serap Korkmaz ile evlenmiş. Bu güzel çiftin Leon Aslan adında da dünya tatlısı bir oğlu dünyaya gelmiştir.

10. Survivor 2017: Ogeday Girişken

Fenerbahçe milli kürekçisi Ogeday Girişken, yarışmada özellikle hız gerektiren oyunlarda üstün başarı göstermiştir. Yetenekleri, takım ruhu ve yakışıklılığıyla ekran başındaki herkesi kendine hayran bırakmıştır. Survivor: Ünlüler-Gönüllüler yarışmasını Gönüllü kanadından şampiyon olarak tamamlayan Ogeday Girişken, 2019 yılında Survior Yıldızları arasında tekrar yarışmıştır. Genç başarılı sporcumuz Ogeday Girişken, yarışmadan sonra kariyerine oyunculuk yönüne ağırlık vermeye başlamıştır.

11. Survivor 2018: Adem Kılıççı

2017 sezonunda şampiyonluğu Ogeday’a kaptıran Adem Kılıççı, 1 yıl sonra Survivor 2018 sezonunda şampiyonluğu göğüslemiştir. Dünya çapında bronz ve gümüş madalyaları olan milli boksör, alanında ne kadar başarılı olduğunu herkese göstermiştir. Başarılı sporcu birkaç reklam filminde oynadıktan sonra, kariyerine şimdilerde açtığı spor merkezinde devam ediyor.

12. Survivor 2019: Yusuf Karakaya

Bugüne Kadar Survivor Türkiye’nin Bütün Şampiyonları

25 yaşındaki başarılı sporcu Yusuf Karakaya, kickboksla 14 yaşında ilgilenmeye başlamıştır. Ailesinin itirazlarına rağmen kickboks alanında ilerleyen milli boksör, başarısını dünya çapında göstermiştir. 2019 Survivor Türkiye sezonunda da yaşadığı tüm sakatlıklardan sıyrılarak şampiyon olmuştur. Başarılı sporcunun en büyük hayali ise UFC’de Türk bayrağını dalgalandırmak.

Bugüne kadar Survivor Türkiye’nin bütün şampiyonları bu listemizde sıralandı. Listenin tek eksiği olarak Survivor Türkiye 2020 şampiyonu acaba kim olacak? Merakla bekliyoruz.

Eğer siz de içerikler üretmek isterseniz, ücretsiz içerik üreticiliği eğitimimizi tamamlayıp en sonda yer alan Kariyer İçin Başvur sekmesinden örnek bir içerik ile başvurunuzu bırakabilirsiniz.

Bu içeriğe ifadenle renk ver!

Beğen Beğen
18
Beğen
Mutlu Mutlu
9
Mutlu
Eğlenceli Eğlenceli
13
Eğlenceli
Üzgün Üzgün
0
Üzgün
Olamaz Olamaz
0
Olamaz
Kızgın Kızgın
0
Kızgın
Komik Komik
1
Komik
İlginç İlginç
2
İlginç

Yorum bırak

Lütfen üye girişi yapın!