Nikah Törenlerinde Sadeliği Seçen Kadınlara Özel Abiyeler

5 dk okuma süresi


2
12 Paylaşım, 2 puan

Nikah, evlilik yoluyla hayatlarını birleştirmek isteyen gelin ve damat adaylarının ilgili devlet dairelerine başvurup evliliklerini resmiyete dökmeleri işlemidir. Nikah işlemleri belediyeler aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. İstisnai durumlarda çiftler nikah işlemini düğün ile birleştirirken bazı çiftler sadece nikah kıymayı tercih etmektedir. Düğün elbisesi denilince herkesin gözünün önüne ilk gelen görüntü gelinlik ile damatlık olmaktadır. Fakat nikah denilince herkesin aklına sabit bir kıyafet görüntüsü gelmemektedir çünkü henüz nikah işlemleri için klasikleşen bir kıyafet modeli bulunmamaktadır. Günümüz döneminde gelin adayları, nikah törenlerinde gösterişten uzak kalmayı, sadeliği ön plana almayı tercih etmekte ve bu noktada biz de alternatif oluşturmak adına özel olmayı seçen kadınlara ithafen abiyeler listesi hazırladık.

1. Göğüs Pileli Abiye

Nikah Törenlerinde Sadeliği Seçen Kadınlara Özel Abiyeler

Bu model göğüs pedli ve pileli, gizli fermuarlı, omuz lastikli, kol ucu düğmeli, kuyruklu, şifon uzun abiye olarak açıklanabilmektedir. Ürünün uzunluğu 175 cm’dir. (1-3 cm arası değişiklik gösterebilmektedir.) Ürünün kol uzunluğu 58 cm’dir. (1-3 cm arası değişiklik gösterebilmektedir.) Bu elbise modeli, hem sade olmayı tercih eden hem de gelinlik izlenimi yaratmak isteyen gelin adaylarımız için tercih olabilmektedir. Hem zarif hem de asil bir izlenime sahiptir. Kısa model abiye elbiselere oranla daha fazla tercih edilmektedir. Boyutunun uzun olması nedeni ile her yaş için uygun görünmektedir. Bu model elbise, özel günleri için kadınlara tercih olmakta, özellikle nikah törenlerinde sadeliği seçen kadınlar için diğer model abiyeler arasından daha ön plana çıkmaktadır.

2. Balık Abiye

Bu model atlas kumaş, göğüs pedli, gizli fermuarlı, iki astarlı (astar boyu 65 cm), sırtı açık, uzun abiye olarak açıklanabilmektedir. Ürünün uzunluğu 170 cm’dir. (1-3 cm arası değişiklik gösterebilmektedir.) Ürünün kol uzunluğu 64 cm’dir. (1-3 cm arası değişiklik gösterebilmektedir. Bu elbise modeli, özellikle uygun fiziğe sahip gelin adaylarımız için uygunluk göstermektedir. Açık sırt dekoltesi ile cesur bir izlenim yaratmaktadır. Saran yapısı nedeni ile rahatlık konusunda net olabilmek mümkün olmamaktadır. Şık ve cesur olmanın yanı sıra sadeliği ile zarafet yaratmaktadır. Bu elbise modelimiz daha çok kapalı mekanlarda gerçekleşecek düğünler için tercih edilmektedir.

3. Kalp Yaka Abiye

Bu model atlas kumaş, kol organze tüllü, göğüs pedli, astarlı, gizli fermuarlı, arka yırtmaçlı, kalem form abiye olarak açıklanabilmektedir. Ürünün uzunluğu 119 cm’dir. (1-3 cm arası değişiklik gösterebilmektedir.) Ürünün kol uzunluğu 70 cm’dir. (1-3 cm arası değişiklik gösterebilmektedir.) Bu elbise modeli, çoğunlukla genç gelin adayları tarafından tercih edilmektedir. Boyunun boyutu sebebi ile açık ortamlar ve kış mevsimi için uygun olmamaktadır. Sade bir elbise olmasının yanında tül kolay detayı ile farklılık yaratılmak istenmektedir. Modelin dar bir yapısı olmasından kaynaklı fiziği ön plana çıkarmaktadır. Özellikle nikah süreci için uygun görünmektedir.

4. Askılı Dantel Abiye

Bu elbise modelinin uzunluğu 160 cm’dir. (1-3 cm arası değişiklik gösterebilmektedir.) Basit fakat şık bir gelinlik modelini anımsatmaktadır. Her ortama uygun olan bir elbise modeli diyebiliriz. Yaş ve kilo problemi olmaksızın tercih edilebilmektedir. Dantel detaylara sahip olması ile sadeliği bir tık farklılık yaratarak modele şıklık kazandırmış bir şekilde tasarlanmıştır. Ayrıca bu abiye modeli sadece nikah veya düğün de değil, davetlerde de tercih edilebilmektedir. Askılı elbise modeli sadeliği seçen kadınlara yönelik diğer abiyeler arasından sıyrılmakta ve nikah törenlerinde tercih edenlerini özel hissettirebilmektedir.

5. Simli Abiye

Nikah Törenlerinde Sadeliği Seçen Kadınlara Özel Abiyeler

Bu model tül kumaştan, sim işlemeli, ön ve arka v yaka, göğüs pedli, gizli fermuarlı, astarlı, etek ucu tela geçişli abiye olarak açıklanabilmektedir. Ürünün uzunluğu 160 cm’dir. (1-3 cm arası değişiklik gösterebilmektedir.) Model sim işlemelere sahiptir. Bu özelliği ile sadelik noktasında farklılık getirilmektedir. Modelin ön ve arka kısımlarında v yaka detaylarına sahip oluşu ilgi çekicilik katmaktadır. Modelin boyunun uzun olması, dar bir kumaşa sahip olmaması ile her yaş ve fizik için uygun olabilmektedir. Uzun ve ince olmaması ile her nikah ve düğün ortamında tercih edilebilirlik kazandırmaktadır.

6. Madonna Yaka Abiye

Ürünün uzunluğu 105 cm’dir. (1-3 cm arası değişiklik gösterebilmektedir.) Madonna yaka, son derece baskın karakteri ile dikkatlerin üzerine çekilmesine neden olmaktadır. Sezon trendleri arasında yer almaktadır. Madonna yaka detaylarına sahip elbise modelleri, fazla detaya gerek bırakmadan güçlü bir etki yaratabilmektedir. Güpür yaka detayı ise, modele ağırlık yaratmaktadır. Sade bir elbise boyutunda olan model, Güpür yaka detayı ile nikah ve düğün ortamına uygunluk sağlamaktadır. Kemer aksesuarı modele genç izlenimi katmaktadır. Dar bir model oluşu tercih eden kitle için sınır getirmektedir. Model tamamen dantel detaylara sahip olması ile gelenekçi bir görünüme sahip olmaktadır.

7. Sim Kabartmalı Abiye

Nikah Törenlerinde Sadeliği Seçen Kadınlara Özel Abiyeler

Bu model, tül kumaş, ince askılı, düşük omuz, v yaka transparan, göğüs pedli, sim işlemeli, kuşaklı, astarlı, gizli fermuarlı, volalı abiye olarak açıklanabilmektedir. Ürünün uzunluğu 160 cm’dir. (1-3 cm arası değişiklik gösterebilmektedir.) Düşük omuz, v yaka modeli elbiseye şıklık kazandırmaktadır. Elbisenin tül oluşu prenses model gelinlik etkisi yaratmaktadır. Uzun ve ince olmaması ile her nikah ve düğün ortamında tercih edilebilirlik kazandırmaktadır. Modelin sahip olduğu sim kabartmaları elbisenin düz olmasını kırmakta, düğün ve nikah ortamına uygunluk kazandırmaktadır. Özellikle genç gelin adaylarımız için öncelikli bir nikah elbisesi modeli olmaktadır.

8. Tül Abiye

Ürünün uzunluğu 160 cm’dir. (1-3 cm arası değişiklik gösterebilmektedir.) model tamamen tül kumaştan oluşmaktadır. Astarlı oluşu önem kazanmaktadır. Tül kumaş detaya sahip olması ile sadece elbise değil gelinlik havası yaratmaktadır. Uzun ve ince olmaması ile her nikah ve düğün ortamında tercih edilebilirlik kazandırmaktadır. Bu elbise modeli çoğunlukla orta yaş gelin adayları tarafından tercih edilmektedir. Sade bir çiçek ile hoş, zarif bir görünüme sahip olmaktadır. Bu model daha çok nikah törenlerine uygun olmakta ve gelin adayları nikah için tercih etmektedir. V yaka sırt detayı modeli sıradan görünüme sahip oluşundan kurtarmaktadır.

9. Göğüs Tül Abiye

Bu model, tül kumaş, kruvaze yaka, düşük omuz, gizli fermuar, yırtmaçlı, astarlı abiye olarak açıklanabilmektedir. Ürünün uzunluğu 150 cm’dir. (1-3 cm arası değişiklik gösterebilmektedir.) modelin sahip olduğu göğüs dekoltesi elbiseye cesur bir hava katmaktadır. Modelin kruvaze yakaya sahip oluşu oluşturduğu şık ve zarif görüntü ile dikkatleri toplayabilmektedir. Kruvaze yaka bir joker gibi dahil olduğu kıyafete hareket ve şıklık katmaktadır. Tül kumaştan oluşması sebebi ile bu modelimiz düğün ve nikah için eş uygunluk göstermektedir. Uzun ve ince olmaması ile her nikah ve düğün ortamında tercih edilebilirlik kazandırmaktadır.

10. Güpür Parçalı Abiye

Nikah Törenlerinde Sadeliği Seçen Kadınlara Özel Abiyeler

Ürünün uzunluğu 165 cm’dir. (1-3 cm arası değişiklik gösterebilmektedir.) Ürünün kol uzunluğu 55 cm’dir. (1-3 cm arası değişiklik gösterebilmektedir.) Modelin tamamen tül detaylara sahip oluşu sade bir elbiseden ayrılmasını sağlamaktadır. Modelin güpür detaylarına sahip olması bu elbise modeline hareket katmaktadır. Modelin belindeki detaylar elbisenin düz olmasının önüne geçmektedir. Tül kol detayları ise sade ama farklılık yaratan bir hava katmaktadır. Uzun ve ince olmaması ile her nikah ve düğün ortamında tercih edilebilirlik kazandırmaktadır. Bu model her yaştaki gelin adayı için öncelikli tercihlerden olmaktadır.


Bu içeriğe ifadenle renk ver!

Beğen Beğen
2
Beğen
Mutlu Mutlu
2
Mutlu
Eğlenceli Eğlenceli
2
Eğlenceli
Üzgün Üzgün
0
Üzgün
Olamaz Olamaz
0
Olamaz
Kızgın Kızgın
0
Kızgın
Komik Komik
0
Komik
İlginç İlginç
0
İlginç

Yorum bırak

Lütfen üye girişi yapın!