Müzikleri İle Özdeşleşen En İyi 10 Film!

2 dk okuma süresi


9
15 Paylaşım, 9 puan

Bir film için müzik olmazsa olmazdır. Ve filmlerle birlikte hayatımıza bazı terimler, duygular, müzikler giriyor! Film sahnesini anlamlı kılan da müziklerdir. Bu müziklere soundtrack diyoruz. Bazen film ile müzik o kadar uyumludur ki, hayran kalmamak mümkün değildir. dergiCE olarak bizde, sizlere müzikleri ile özdeşleşen en iyi 10 film listesi hazırladık. Buyurunuz!

1. Yüzüklerin Efendisi Yüzük Kardeşliği (IMDB / 8.8)

Efsanelerin efsanesi J.R.R. Tolkien ve onun kusursuz kaleminden çıkan muhteşem bir baş yapıt! Tolkien ve eserlerinin hayranı olduğumdan dolayı Yüzüklerin Efendisi filmini ilk sıraya koymayı düşündüm. Sizde dinledikten sonra bana hak vereceksiniz bundan eminim.

2. Yenilmezler (IMDB / 8.1)

Marvel dünyasında ilk önce çizgi roman serilerinde sonrasında ise beyaz perde de isminin tam anlamıyla YENİLMEZLER olduğunu gösteren nadir filmlerden biri. Bir DC hayranı olarak Yenilmezler serisine saygı duymamak elde değil. Filmin soundtrack’i ise aksiyonu iliklerinize kazıyan bir türden. Gelsin bakalım!

3. Karayip Korsanları Siyah İnci’nin Laneti (IMDB / 8.0)

Korsanlığı bize sevdiren şüphesiz en iyi film diyebiliriz Karayip Korsanları için. Sözü fazla uzatmadan o efsanevi müziği ile sizleri başbaşa bırakıyorum.

4. Titanik (IMDB 7.8)

Kendi sonu gibi müziği de hüzünlü olan belki de zaman zaman ağlatan ve hiçbir zaman unutulmayacak 1997 yılının başyapıtlarından! Aynı zamanda Leonardo’nun Oscar alamadığı bir film; Titanik sizlerle…

5. Görevimiz Tehlike (IMDB / 7.1)

Aksiyon dünyasının ilklerinden olan unutulmayan güzel bir seri: Görevimiz Tehlike. Bugün bile ritmini duyduğunuz zaman akıllara gelen ilk film diyebiliriz.

6. Harry Potter ve Felsefe Taşı (IMDB / 7.6)

Kendilerini ne kadar haz etmesem de esere ve yapımdakilere saygım sonsuz. Müziği filminden daha çok cezbeden bir başyapıt Harry Potter.

7. Matrix (IMDB / 8.7)

Bilim kurgu dünyasının atalarından diye söz etsek haksız sayılmayız. Hem filmin kendisi hem de müziği kusursuz yapıtlar arasına girecek türden.

8. Yıldız Savaşları (IMDB / 8.6)

1977 yılından itibaren günümüze gelmiş bir efsane Star Wars. Daha filmin başında bizleri bu diyardan alıp götüren bir filmden bahsediyorum. Galaksi boyunca uzanan ve yavaş yavaş kaybolan yazılar mı dersiniz yoksa o efsanevi müzik ile sizi heyecanlandıran görsel efektler mi dersiniz bilemem ama bildiğim tek gerçek, alttaki videoda gizli!

9. Yıldızlararası (IMDB / 8.6)

2014 yılında çıkmasına rağmen bizleri hem filmin kendisine hem de müziğine aşık bırakan bir yapıt ve bana göre bu film efsanevi olma yolunda. Çünkü müziği çaldığı andan itibaren sizi karanlık bir köşeye çekip sorguya tutuyor, ışığınızı sizden çalıyor ve hayat enerjinizi daha ne kadar zorlayabilirim diye bağırıyor.

10. BATMAN Kara Şövalye Yükseliyor (IMDB / 9.0)

Batman olmadan film müzikleri listemiz tamamlanmazdı! Müzik çaldığı andan itibaren sanki Gotham sokaklarındaymış gibi bir hava katıyor insana. Listemizin son efsanevi yapıtı Batman ile sizleri başbaşa bırakıyorum!

Eğer siz de içerikler üretmek isterseniz, ücretsiz içerik üreticiliği eğitimimizi tamamlayıp en sonda yer alan Kariyer İçin Başvur sekmesinden örnek bir içerik ile başvurunuzu bırakabilirsiniz.

Bu içeriğe ifadenle renk ver!

Beğen Beğen
25
Beğen
Mutlu Mutlu
11
Mutlu
Eğlenceli Eğlenceli
13
Eğlenceli
Üzgün Üzgün
0
Üzgün
Olamaz Olamaz
0
Olamaz
Kızgın Kızgın
0
Kızgın
Komik Komik
1
Komik
İlginç İlginç
0
İlginç

Yorum bırak

Lütfen üye girişi yapın!