Mutlaka İzlenmesi Gereken En İyi Tayland Filmleri

5 dk okuma süresi


3
11 Paylaşım, 3 puan

Tayland hikâye ve oyunculuk açısından çok sayıda kaliteli filme sahip. Filmlerini yabancı ülkelere sunma konusunda oldukça verimli olan Güneydoğu Asya ülkelerinden birisidir. Başarılı olan Tayland film türlerinin başını romantik komedi çekmektedir. Bu romantik türe sahip filmler öncelikle gençler tarafından beğeniliyor. Biz de film severler için mutlaka izlenmesi gereken en iyi ve eğlenceli Tayland filmleri listemizi sıraladık. Şimdiden iyi seyirler!

1. Crazy Little Thing Called Love (2010)

Mutlaka İzlenmesi Gereken En İyi Tayland Filmleri

A Little Thing Called Love filmi size tanıdık gelebilir çünkü piyasaya çıktığından beri en popüler Tayland filmlerinden biri olmuştur. Film Nam adında kitapsever bir kızın hikâyesini anlatıyor ve ilk kez Shone adlı kendinden oldukça büyük birine duyduğu aşk heyecanını gözler önüne seriyor. Nam, arkadaşlarının yardımıyla ve bu adamın kalbini kazanmak için çeşitli yöntemler içeren bir kitap kullanmak gibi yöntemler deneyerek Shone’un kalbini kazanmak için çeşitli yollar deniyor. Ayrıca Nam kendisinde, eskisinden daha iyi bir insan olabileceği çeşitli değişiklikler yapmaya başlıyor. Bu filmdeki hikâye alışıldık ve basit ama sürükleyicilik açısından oldukça kaliteli bir film. Defalarca izleyebileceğiniz eğlenceli bir film.

2. SuckSeed (2011)

Mutlaka izlenmesi gereken en iyi ve eğlenceli Tayland filmleri listemizde sırada SuckSeed var. Birçok eleştirmen tarafından Suckseed’i izlemeniz ısrarla tavsiye edilmiş. Romantik aşk notalarının ve komedinin birçok yönünün olduğu bir film olarak tanınıyor. Bu Tayland romantik komedi filmi, amacı kızları cezbetmek için kurulan bir grubun yolculuğunu anlatıyor. Suckseed, hikâyeden yola çıkarak gençlerin grup olmaya başlarken karşılaştıkları engelleri anlatmaya çalışıyor. Genç erkeklerin yalnızca okullarındaki kızlar arasında popülerliğini amaçlayan gruplar oluşturması tipik olduğu için bu durum da size alışık bir senaryo gibi gelebilir. Ancak bu filmi izlemek sizi sıkmayacak çünkü filmin yönetmeni komedi, romantizm ve dostluk ögelerini doğru oranda birleştirmeyi başarmış.

3. Pee Mak (2013)

Mutlaka İzlenmesi Gereken En İyi Tayland Filmleri

Pee Mak korku, komedi ve romantizmi tek bir filmde harmanlıyor. Bu yüzden her tür izleyicisi için mükemmel bir seçim olabilir. Film, hamile karısı Nak’ı savaşa katılmak için bırakıp giden Mak’ı konu alıyor. Mak, Rattanakosin Hanedanlığı’nın savaşında görev yaptı. Savaşta hayatını kurtardığı Ter, Puak, Shin ve Aey ile arkadaş olur. Savaş bittiğinde arkadaşlarını karısıyla tanışmaya davet eder. Arkadaşlarını güzel karısı Nak ve yenidoğan bebeği Dang ile tanıştırır. Ancak kasabada Nak’in bebeği Dang’ı doğururken öldüğüne dair bir söylenti dolaşır ve arkadaşları bu söylentiyi duyarlar. Şimdi arkadaşlarına düşen hem gerçeği araştırmak hem de Mak’a bu hüzünlü gerçeği gösterebilmektir. Konuyu okurken bile korku, romantizm ve komedi ögeleri hemen kendisini belli ediyor.

4. Hello Stranger (2010)

Mutlaka izlenmesi gereken en iyi ve eğlenceli Tayland filmleri listemizde sırada Hello Stranger var. Güney Kore’nin Seul şehrinde geçen Hello Stranger, kesinlikle drama hayranlarına hitap edecek bir film. Bu Tayland romantik komedisi, tesadüfen Seul’de tanışan ve isimlerini bile öğrenmeden birlikte tur yapmaya karar veren iki yabancının hikâyesini anlatıyor. Birbirini tanımayan bu iki kişi nihayet tanışır ve birlikte çeşitli ilginç şeyler yaşarlar. Tayland ve Kore olmak üzere iki farklı geçmişe sahip olan bu Tayland yapımı romantik komedi filminin komik olduğu kadar dokunaklı da bir hikâyesi var. Yönetmen filmi güçlendirmek için, Coffee Prince ve Winter Sonata gibi popüler drama filmi mekânlarında da çekim yapıyor.

5. Bangkok Traffic Love Story (2009)

Mutlaka İzlenmesi Gereken En İyi Tayland Filmleri

Bu film, aşkı bulmakta zorlanan 30 yaşında ve evlenemediği için kendini umutsuz hisseden Mei Li’nin hikâyesini anlatıyor. Kız, her gün trenle işe giden bir ofis çalışanı. Trende bir adamla tanıştı ve ona âşık oldu. Bangkok Transit System çalışanı Lung. Mei Li hayatında ilk kez bir adamın peşine düşmeye karar verir ve işler ilginç bir hal alır. Komşusunun da Lung ile ilgilenmesi işe komedi katıyor. Çalışma saatlerinin farkı bu Tayland filmini daha da ilginç kılıyor. Adam geceleri tren teknisyeni olarak görülürken, Mei Li sabahtan akşama kadar çalışıyor. Navapol Thamrongruttanarit tarafından yazılan ve Adisorn Tresirikasem tarafından yönetilen bu ilginç hikâye, Tayland’da uzun süre gişede kaldı ve 2009’daki en büyük geliri kaydetti.

6. May Who? (2015)

Süper güçlerle dolu bir hayatı Hepimiz hayal etmişizdir. Peki, bu süper güçler bizi her zaman popüler ve fazlaca hayranı olan biri olacağımızı garanti eder mi? Mutlaka izlenmesi gereken en iyi ve eğlenceli Tayland filmleri listemizde sırada May Who? filmi yer alıyor. Bu Tayland romantik komedi filminin ana karakteri May, süper güçlere sahip. Vücudu çok üzgün ya da heyecanlı olduğu zamanlarda elektrik üretiyor. Sahip olduğu bu süper güç onun sevdiği insanlara yakın olmasını engelliyor. Çünkü en ufak bir hatasına çevresi için ölümcül olabilir. May Who, hem alaycı hem de gülünç bir mizah sunuyor. Bu Tayland romantik komedi filmine çok fazla mizah eklenmiş olsa da, May Who seyirciyi derinden etkileyen bir dram sunuyor.

7. One Day (2011)

Mutlaka İzlenmesi Gereken En İyi Tayland Filmleri

30 yaşındaki Denchai dışlanmış bir BT çalışanıdır. Aynı şirkette çalışan Nui isimli bir kadını âşıktır. Denchai şirketi Hokkaido’ya kurumsal bir gezi düzenlediğinde, bir fırsatı olduğunu düşünüp Nui ile konuşmaya karar verir. Bundan önce ise aşk getirdiği söylenen efsanevi bir dönüm noktasının altında bir dilek tutar. Bu sırada ironik bir şekilde Nui’nin geçici bir hafıza kaybı geçirir Bunun kader olduğunu düşünen Denchai, bu durumu kendi lehine kullanır ve Hokkaido’da dolaşırken erkek arkadaşı gibi davranmaya başlar. Buraya kadar izlediğiniz romantik komedi filmi sizlere oldukça güzel bir seyir keyfi verecektir. Fakat bu hafıza kaybı 24 saat sonra geçecektir. Nui’nin hafızası geri geldiğinde neler olduğunu bu eğlenceli filmi izleyerek öğrenebilirsiniz.

8. I Fine.. Thank You.. Love You (2014)

Bu filmde komedi ve romantik ögeler arasında güzel bir denge var. İki karakter arasında meydana gelen garip davranışlara gülmemek sizin için oldukça zor olacak. Bununla birlikte, iki başrol oyuncusu arasındaki kimyanın çok tatlı olduğunu da hissedebilirsiniz. I Fine.. Thank.. Love You Tayland’ın en çok izlenen romantik komedi filmlerinden biridir. Pleng sıradan bir İngilizce öğretmenidir. Öğrencilerinden biri İngilizce bilmeyen erkek arkadaşından ayrılmak için yardım ister. Bu sırada erkek arkadaş Yim Kız arkadaşının Amerika’daki iş mülakatını öğrenir. Kız arkadaşını geri kazanmak için Pleng’ten İngilizce öğrenmek ister. Buradan sonra Pleng’in hayatı sıradanlıktan çıkacak ve sizde kahkahaya doyacaksınız. Ayrıca bu romantik komedi filmi Tayland tarihinin en çok hasılat yapan filmi unvanını bulunduruyor.

9. Love at First Flood (2012)

Gerçek olaylardan uyarlanan bu en iyi Tayland filmi, bir felaketi komedi ve romantizm unsurlarıyla birleştiriyor. Bu film 2011’de Bangkok’taki büyük bir sel sırasında çekildi. Sel 175 gün sürdü, ancak insanlar hayata dönüp birlikte üstesinden geldiler. Sadece sel sırasında insanların nasıl yaşadıklarını görmek için bile harika bir hikâye. Sel yardımına gönüllü olurken tanışan ve hem birbirlerinin hem de diğerlerinin hayatlarını değiştiren 4 kişinin buluşmasını izleyeceksiniz. Love at First Flood, arkadaşının kendisine iki güzel kadın gönüllünün olduğunu söylediği için, sel gönüllüsü olmak isteyen bir adamla ilgili bir hikâye sunuyor. Sadece romantik komedi türü değil sel felaketinin çekiminin güzelliği bakımından da kesinlikle izlenmesi gereken bir filmdir.

10. Mr. Hurt (2017)

Mutlaka İzlenmesi Gereken En İyi Tayland Filmleri

Mr. Hurt, süperstar kız arkadaşı Anna olan Taylandlı dünya şampiyonu profesyonel tenisçi Don Sichang’ın hikâyesini anlatıyor. Kız arkadaşı Anna evlenme teklifini kabul etmediğinde Don, onun The Rockets grubunun vokalisti Jimmy ile bir süredir birlikte olduğunu öğrenir ve kalbi kırılır. Bu filmdeki karakter seçimi, Bay Hurt’un hikâyesinde ortaya çıkan sorunları daha çeşitli ama yine de mantıklı hale getiriyor. Heyecan, spor ve müzik unsurlarının bu romantik komedi filminde bol miktarda izleyebiliyoruz. Günlük sorunları sporcu ve müzisyenler açısından görebiliyoruz, tabii ki gözlerimize ve kulaklarımıza da ziyafet çektirebiliyoruz. İlk dört başrol oyuncusunun enerjik tavırları ile olayların güçlü örgüsü düşünüldüğünde izlenmesi keyifli bir film.


Bu içeriğe ifadenle renk ver!

Beğen Beğen
1
Beğen
Mutlu Mutlu
1
Mutlu
Eğlenceli Eğlenceli
1
Eğlenceli
Üzgün Üzgün
1
Üzgün
Olamaz Olamaz
3
Olamaz
Kızgın Kızgın
3
Kızgın
Komik Komik
0
Komik
İlginç İlginç
0
İlginç

Yorum bırak

Lütfen üye girişi yapın!