Mutfakta İşinizi Kolaylaştıracak En Pratik Ev Aletleri

4 dk okuma süresi


73
11 Paylaşım, 73 puan

Mutluluk veren yemeklerin, elbette ki içerisine sevgisini konduran bir aşçısı vardır. Aşçı; aşkıyla hazırladığı lezzetli yemekleri, kendisine kolaylık sağlayan ve çocuğu gibi sevdiği küçük el aletleriyle hazırlar. Yemeğin malzemeleri her ne kadar eşsizse bu aletler de en az onlar kadar eşsiz olmalıdır. Sizler de mutluluğu mutfakta buluyorsanız, mutluluğunuzu pekiştirecek ve işinizi kolaylaştıracak aletlere ihtiyaç duyacaksınız. Mutfakta işinizi oldukça kolaylaştıracak en pratik ev aletleri sayesinde, yemeklerinizin yapımına harcayacağınız enerjiyi yalnızca lezzetine vereceksiniz. Damaklarınızın şenlenmesi için daha fazla beklemeyelim. Haydi, bu aletleri hep birlikte tanıyalım ve mutluluklarımıza bir yenisini daha ekleyelim!

1. Süt Taşırmaz

Mutfakta İşinizi Kolaylaştıracak En Pratik Ev Aletleri

Sütçüler, çocukluğumuzdan arda kalmış başat karakterlerdendir. Evin içinde yankılanan sütçü sesleri ile cama fırladığınız elbette ki olmuştur. Annelerimizin aldığı taze süt, ocakta kaynatılmaya bırakılır. Kaynamaya başlayan sütün taşmasını önleyemezseniz, ocağınız üzerini sarı lekeler kuşatır. Eğer süt taşırmaz, o dönem icat edilmiş olsaydı tonlarca sütü israftan kurtarmış olacaktı. Tencereye konan ürünün üstüne süt ilave edilir. Süt kabarmaya başlayınca sesli uyarı veren bu ürün sayesinde tencere başında nöbet tutmanıza gerek kalmaz. Mutfakta işinizi kolaylaştıracak en pratik ev aletleri listemize girmeye hak kazanan süt taşırmaz sayesinde temiz ocaklarınızda kaliteli içimler dileriz.

2. Şarjlı Damacana Pompası

Hafif bassanız gelmez çok bassanız durmaz! Sıkça susayanlardansanız, misafirlikte zorluk çekmemek için bu yazımızdan olabildiğince faydalanabilirsiniz. Mutfağa yöneldiğinizde karşınıza çıkan su pompasının başınıza neler getireceğini hiç düşmeyin. Arkanızda bıraktığınız ıslak zemin, çoraplar için adeta bir mayın tarlası olduğunu unutmayın. Şarjlı damacana pompası, bu sorunu kökünden çözüyor. Elektronik olduğu için ne kadar su isterseniz, o kadarını pompalayan bu alet, USB bağlantı ile şarj olmakta. Ayaklarınız için kuru çoraplar, boğazınız için ılık sular dileriz.

3. Yumurta Zamanlayıcı

Mutfakta İşinizi Kolaylaştıracak En Pratik Ev Aletleri

Her yiğidin bir yumurta yiyişi vardır. Kimimiz çok pişmiş kimimiz az pişmiş severiz. Umduğunuz kıvamda pişmeyen bir yumurta tüm gününüzü heba edebilir. Cezve veya küçük bir tava başında, dakika tutma külfetinden kurtaran bu alet, size hayalinizdeki yumurtayı haşlama olanağı sunuyor. Suyun ısısına göre istediğiniz kıvama gelen bu yumurta, renk değiştiren yumurta zamanlayıcısı sayesinde yemeye hazır hale geliyor. Oldukça ucuz olan bu alet sağlık açısından da herhangi bir sorun teşkil etmiyor. Sabahları işinize güler yüzle gitmenizi sağlayacak bu aleti hemen temin etmelisiniz.

4. İpli El Rondosu

Elinizdeki bıçakları ve kulak ağrıtan aletleri sessizce yere bırakın. Artık sebzeleri ve meyveleri teker teker doğrama zahmetine girmeyeceksiniz. Pratik kullanımıyla sizleri başa çıkılamayacak bir zahmetten kurtaracak. İçine yerleştirilen ürünleri, üzerinde bulunan ipi çekerek saniyeler içerisinde salatanızı hazırlayabilirsiniz. İpli el rondosu, kulaklarınızın zarını patlatacak şiddette ses çıkartan elektrikli rondoların nazaran çevre dostu ve ekonomik bir alet. İncecik dilimlenmiş sebzelerinizi, doğrama zahmetinden kurtaran bu aletle zevkle tüketmenizi dileriz.

5. Neon Limon Sıkacağı

Mutfakta İşinizi Kolaylaştıracak En Pratik Ev Aletleri

Limon, birçok yemek ve içecekte kullandığımız vazgeçilmez bir meyvedir. Suyunu sıkmak için limonun kendisinden bile büyük aletlere ihtiyaç duymanıza gerek kalmadı! Mutfağınızda gereksizce yer kaplayan el sıkacaklarını, hemen unutulacak bir rafa kaldırın. İnanılmaz pratik ve küçük ebatlı olan neon limon sıkacağını kullanmak ve kullandıktan sonra temizlemek oldukça kolay. Aletin ucu takıldığında, suyu hemencecik hazneye doldurulan limon, kullanıma hazır olmakta. Lezzetli yiyeceklerinizi tatlandırarak bu alete kavuşmanın mutluluğunu yaşayabilirsiniz.

6. Çelik Un Eleği

Keklerinizin daha iyi kabarmasını isterseniz bu alet tam da sizlere göre. Oldukça kolay bir kullanıma sahip olan bu alet sizleri büyük bir zahmetten kurtaracak. Kocaman un elekleriyle harca un eklemek istediğinizde, kaptan çok tezgahla buluşan un tanelerini temizleme derdinden hızlı bir şekilde kurtulacaksınız. Haznesine koyduğunuz unu, el mandalı sayesinde, saliseler içerisinde elemeniz mümkün. Temiz tezgah ve kabarık keklerle kendinizi şımartmak isterseniz, bu ürünü alacaklar listenize eklemeyi unutmayın.

7. Hamur Dağıtıcı

Mutfakta İşinizi Kolaylaştıracak En Pratik Ev Aletleri

Kek, misafirlikte sunulan ikramların vazgeçilmezidir. Üzümlüsünden çikolatalısına kadar türü olan bu tatlının en püf noktası iyi kabarmasıdır. Bunu sağlamak için hamurunun iyi karıştırılması ve kabın her tarafına yayılacak şekilde boşaltılması gerekmektedir. İşte bu noktada hamur dağıtıcı aleti işinizi kolaylaştırmak için devreye girecektir. Hazneye yerleştirilen harç, tutma kolundaki mandala basılarak sorunsuz bir şekilde kaba boşaltılır. Böylelikle hem kekleriniz kabaracak hem de tezgahınız temiz kalacaktır. Misafirlerinize tadına doyamayacağı kekler yapmanızı sağlayacak bu aleti hemen temin etmelisiniz.

8. Pensli Süzgeç

Makarna, yapılabilecek en pratik yemeklerden biridir. Açsınız ve hemen karnınızı doyurmak istiyorsunuz. Tek yapmanız gereken makarnayı kaynayan suda bir müddet pişirmek ve pişen makarnaların suyunu herhangi bir süzgeçle süzmek. Makarnaları süzgece boşaltırken lavaboya dökülme ihtimalini düşündünüz mü? İşte bu alet bu düşünceleri bertaraf edecektir. Tencerenin bir köşesine taktığınızda, pensli süzgeç kullanıma hazır olmakta. Rahatlıkla suyunu süzüp bu eşsiz lezzeti tatmaya başlayabilirsiniz. Afiyet olsun!

9. Poşet Kapatıcı

Keyifli bir film, yanında tüketilecek lezzetli atıştırmalıkları da hak eder. Çoğu zaman, tüketilen atıştırmalar sürükleyici filmin etkisiyle yarıda bırakılabiliyor. İşte bu noktada poşet kapatıcı imdadınıza yetişiyor ve yiyecekleriniz eski tazeliğini koruyor. Zımbaya benzeyen alet; poşeti, ucundan aşağıya doğru çekerek kapatır ve yiyecekleriniz hiç olmadığı kadar korunaklı hale gelir. Ertesi gün başlayacağınız yeni bir filmi, aynı tazelikteki atıştırmalıklarınızla zevkle izleyebilirsiniz. Keyifli seyirler, lezzetli atıştırmalar dileriz.

10. Hamur Açma Matı

Mutfakta İşinizi Kolaylaştıracak En Pratik Ev Aletleri

Estetiğe önem veren biriyseniz, pizza yapıyorsanız hamura yuvarlak şekli vermek için ekstra dikkatli olmalısınız. Yamuk açılan hamur tüm iştahınızı kapatabilir. Hamur açma matı, referans çizgileriyle sizleri bu zahmetten kurtaracaktır. Silikon maddeden yapılan mat, tezgahınıza sabitlenir ve hamurunuzu yapışmadan açabilirsiniz. Küçük kurabiyeler ve şeker hamurları için de kullanışlı olan bu aleti bir an önce alışveriş listenize eklemelisiniz. Mutfakta işinizi kolaylaştıracak en pratik ev aletleri listemizi sizler için derledik. Lezzetlerinize ufakta olsa bir katkımız olduysa ne mutlu bize!


Bu içeriğe ifadenle renk ver!

Beğen Beğen
4
Beğen
Mutlu Mutlu
2
Mutlu
Eğlenceli Eğlenceli
3
Eğlenceli
Üzgün Üzgün
0
Üzgün
Olamaz Olamaz
0
Olamaz
Kızgın Kızgın
0
Kızgın
Komik Komik
0
Komik
İlginç İlginç
0
İlginç

Yorum bırak

Lütfen üye girişi yapın!