Mükemmel Oldukları Düşünülen Hollywood Ünlülerinin Fiziksel Kusurları

4 dk okuma süresi


8
13 Paylaşım, 8 puan

Ünlü ve başarılı bir Hollywood yıldızı olabilmek için kusursuz bir dış görünüşe sahip olmak gerektiğine dair genel bir kanı vardır. Her anlamıyla mükemmel olarak nitelendirilen hatta kimilerince tanrılaştırılan birçok ünlü, esasen sıradan birer insandır ve kusurları vardır. Bazen dikkat çekici bazen ufak tefek deformasyonları olsa da ünlüler, becerileriyle tüm kusurların görmezden gelinmesini sağlamışlardır. Gelin mükemmel oldukları düşünülen Hollywood ünlülerinin ilginç fiziksel kusurları hakkındaki listemizi beraber inceleyelim. Keyifli okumalar!

1. Joaquin Phoenix

Mükemmel Oldukları Düşünülen Hollywood Ünlülerinin İlginç Fiziksel Kusurları

2020 yılında “Joker” filmiyle En İyi Erkek Oyuncu Oscar’ını alıp dikkatleri tekrar üzerine çeken Joaquin Phoenix, 28 Ekim 1974 doğumlu Amerikalı bir oyuncudur. Ünlü oyuncu aynı zamanda müzisyen, müzik videosu yönetmeni, prodüktör ve aktivist kimlikleriyle de tanınır. Seksenli yıllardan itibaren büyük küçük birçok başarılı oyunculuk performansı sergilemiş olan aktör, doğuştan yarık bir dudağa sahiptir. Yüzündeki üst dudağından burnuna doğru ilerleyen yarık, fiziksel özelliklerin ön planda olduğu oyunculuk mesleğini seçmesinde ve başarılı bir aktör olmasında hiçbir engel teşkil etmemiştir.

2. Megan Fox

Dünyanın en güzel kadınları arasında kabul edilen 16 Mayıs 1986 doğumlu Amerikalı oyuncu, küçük yaşlarında oyunculuk eğitimi alarak sektöre giriş yapmıştır. Ses getiren birçok yapıtta güzelliğiyle ve oyunculuğuyla dikkat çeken Megan Fox’un fiziksel kusuru ise başparmaklarının ayak parmağını andırıyor olmasıdır. Yayvan bir tırnağı olan el parmağı, geniş ve diğer parmaklara göre kısadır. “Brakidaktili” olarak adlandırılan bu hastalığın oluşmasındaki temel neden genlerdir ve dolayısıyla kalıtsal bir rahatsızlıktır ancak Megan Fox için ellerinin görünümü hiçbir şekilde kariyerini etkilememiştir.

3. Denzel Washington

Mükemmel Oldukları Düşünülen Hollywood Ünlülerinin İlginç Fiziksel Kusurları

Ellerdeki kusurlardan bahsetmişken Denzel Washington’ın adı geçmezse olmazdı. 28 Aralık 1954 doğumlu Amerikalı oyuncu Denzel Washington, oyunculuk serüvenine üniversite yıllarında başlamıştır. Oscar ödüllü bir diğer Hollywood ünlüsü olan Washington, aynı zamanda yönetmenlikte de şansını denemiştir. Ellerindeki kusur ise genetik değil, doğal yollarla gerçekleşmiştir. Küçük yaşlarındayken Denzel Washington, bir basket maçı sırasında sağ elinin serçe parmağını kırmıştır. Kırılan kemik alçıya alınıp sabitlenmediği için yanlış kaynamış ve ünlü aktörün serçe parmağı bugün bile yana doğru durur.

4. Catherine O’Hara

“Evde Tek Başına” filmindeki yaramaz Kevin’in annesi rolü sayesinde geniş kitlelerce tanınan Catherine O’Hara, 4 Mart 1954 doğumlu Kanada-Amerikalı bir aktristir. Tiyatro, sinema dizi oyunculuğunun yanı sıra komedyen ve seslendirme sanatçısı olarak da sektörde emek vermiştir. Başarılı oyuncu, “situs inversus” denilen bir rahatsızlıktan muzdariptir. Situs inversus hastalığında organlar, normal bir insanın tam tersi şeklinde konumlanmıştır. Kalbi sağ tarafta yer alan Catherine O’Hara, mükemmel oldukları düşünülen Hollywood ünlülerinin ilginç fiziksel kusurları listesindeki en enteresan olan kusurlardandır.

5. Jennifer Garner

Mükemmel Oldukları Düşünülen Hollywood Ünlülerinin İlginç Fiziksel Kusurları

Güzelliği ve imzası olmuş sempatik gülümseyişiyle People dergisi tarafından dünyanın en güzel kadını seçilmiş olan Jennifer Garner, 17 Nisan 1972 doğumludur. Beğenilen Amerikalı oyuncu, aynı zamanda Altın Küre ödülüne layık görülmüş başarılı bir aktristir. Garner’ın fiziksel kusuru ise diğer ünlülerinkine nispeten daha az görünen bir yerdedir. “Brakimetatarsi” olarak adlandırılan hastalığı bulunmaktadır Garner’ın. Doğuştan, ayak serçe parmağındaki kemiğin diğer parmaklardan daha kısa olması sonucu çarpık ve üst üste binmiş bir görünüm oluşmuş ancak Garner’ın başarısını ve güzelliğini etkilememiştir.

6. Gemma Arterton

Bir James Bond filmi olan “Quantum of Solaca” ta Bond Kızı ‘Strawberry Fields’ rolünü canlandırarak başarısı ve güzelliğiyle tüm dikkatleri üzerine çeken Gemma Arterton, 2 Şubat 1986 doğumlu İngiliz bir aktristir. Gemma Arterton “polidaktili” denilen hastalıktan muzdarip olmuştur ve doğduğu sırada 6 parmağa sahiptir. Başarılı oyuncu bebekliğinde toplam 12 parmakla dünyaya gelse de fazladan olan parmaklar ameliyatla alınmıştır. Mükemmel oldukları düşünülen Hollywood ünlülerinin ilginç fiziksel kusurları listesinde Gemma Arterton dikkat çekerken, oyuncunun el fotoğraflarına dikkatli bakıldığında ameliyat izleri görülebilir.

7. Gerard Butler

Mükemmel Oldukları Düşünülen Hollywood Ünlülerinin İlginç Fiziksel Kusurları

Birçok başarılı yapıma imza atmış olan Gerard Butler, 13 Kasım 1969 doğumlu İskoç bir aktördür. Aynı zamanda hukuk eğitimi almıştır ve bir avukatken küçük rollerle oyunculuğa adım atmış ve devamında yeteneğiyle sektörde yerini en üst sıralara taşıyabilmiştir. Butler’ın fiziksel kusuru ise çocukluğunda geçirdiği bir kulak ameliyatı nedeniyle, kulaklarından biri diğerinden daha dışa çıkık halde olmasıdır ancak bu durumu bir film için saçlarını kısa tıraş ettiği sırada fark etmiştir. Kulaklarının dış görünüşü büyük bir sorun oluşturmasa da kulak çınlaması ve sağ kulağında işitme kaybı gibi rahatsızlıkları bulunmaktadır.

8. Mila Kunis

Hollywood’un en güzel aktrislerinden olan Mila Kunis, 14 Ağustos 1983 Ukrayna asıllı Amerikalı aktristir. Daha ilkokul yıllarından oyunculuğa ilgi duymaya başlamış ve bu yönde eğitim almıştır. Çocuk yaşta başladığı kariyerinde The Simpsons’ta yaptığı başrol seslendirmesiyle dikkatleri üzerine çekmeyi başarmış sonrasında birçok filmde yeteneğini sergilemiştir. Mila Kunis’in fiziksel farklılığına gelecek olursak, iki gözünün birbirinden değişik renklerde olmasıdır. “Heterokromi” olarak adlandırılan bu durum, pigment eksikliği veya fazlalığı sonucu oluşur. Güzel oyuncunun ise sol gözü kahverengi, sağ gözü yeşildir.

9. Ashton Kutcher

“Kelebek Etkisi” filmindeki oyunculuğuyla dikkatleri üzerine çekip tanınırlığını artıran Amerikalı aktör, 7 Şubat 1978 doğumludur. Ashton Kutcher, mühendislik öğrencisiyken eğitimini yarıda bırakarak modellik kariyerine başlamıştır. Oradan sunuculuk, oyunculuk ve yapımcılık şeklinde sektörde yer almıştır. Kutcher’ın fiziksel kusuru ayak parmaklarında olduğu için çok bilinmemektedir. Ünlü aktörün ayak parmakları doğuştan birbirine yapışık durumdadır. “Sindaktili” olarak adlandırılan bu rahatsızlıkta yapışık parmaklar, kişinin hareket kabiliyetini etkilemesi durumunda ameliyatla birbirinden ayrılabiliyor.

10. Karolina Kurkova

Mükemmel Oldukları Düşünülen Hollywood Ünlülerinin İlginç Fiziksel Kusurları

Victoria’s Secret Meleği olarak tanınan Çek model Karolina Kurkova, 28 Şubat 1984 doğumludur. Bilindiği üzere Victoria’s Secret Meleği olmak kolay değildir ve birçok modelin hayalini süsler ancak Kurkova bunu ve en çok kazanan modeller arasında yerini almayı başarmıştır. Bebekken geçirdiği hatalı bir ameliyat sonucu göbek deliği kaybolmasına rağmen bu durum, tamamen fiziksel özelliklerin önemli olduğu modellik sektöründe onun başarılı bir manken olmasına engel olmamıştır. Başarılı model bu durumuyla, mükemmel oldukları düşünülen Hollywood ünlülerinin ilginç fiziksel kusurları listesindeki yerini almıştır.


Bu içeriğe ifadenle renk ver!

Beğen Beğen
1
Beğen
Mutlu Mutlu
1
Mutlu
Eğlenceli Eğlenceli
1
Eğlenceli
Üzgün Üzgün
0
Üzgün
Olamaz Olamaz
0
Olamaz
Kızgın Kızgın
0
Kızgın
Komik Komik
0
Komik
İlginç İlginç
0
İlginç

Yorum bırak

Lütfen üye girişi yapın!