Joker İle Efsaneleşen Joaquin Phoenix’in Filmleri

2 dk okuma süresi


2
14 Paylaşım, 2 puan

Joaquin Phoenix, 28 Ekim 1974’te Porto Riko’da doğdu. Genç yaşlardan itibaren oyunculuğa olan ilgisi ve sevgisinden ötürü bu yönde eğitim alan Phoenix, bugüne kadar pek çok film ve dizide rol almıştır. Joaquin Phoenix, aktör olarak öne çıksa da aynı zamanda müzik videosu yönetmeni, müzisyen, prodüktör ve aktivist olarak bir çok ünvanlara da sahip. Şimdi gelelim Joker ile efsaneleşen Joaquin Phoenix’in filmleri listemize…

1. Aşk, 2013, (IMDb: 8.0)

Joker İle Efsaneleşen Joaquin Phoenix'in Filmleri

Sinema dünyasına ışık tutan ve teknoloji ile içli dışlı yaşamlarımızı sorgulamamıza neden olan Aşk filmi, neredeyse Joaquin Phoenix’in tek başına sırtlandığı bir film. Yalnız bir adamın, yalnız dünyasını renklendiren işletim sistemi Samantha ile duygusal bir ilişkiye dönüşen birlikteliğini anlatan bu çok özel film çağımızı en iyi yansıtan filmlerden. Film boyunca Joaquin Phoenix’e Scarlett Johansson sesiyle eşlik ediyor, aynı zamanda Amy Adams, Rooney Mara ve Chris Pratt filmde rol alıyor.

2. Hiçbir Zaman Burada Değildin, 2017 (IMDb: 6.8)

We Need To Talk About Kevin filmiyle izleyenleri tabiri caizse şeytan çarpmışa döndüren Lynne Ramsay’in yeni psikolojik gerilim denemesi. Başarılı yönetmenin korku ustalarına adeta ders veren başarılı organizasyonu ile sizi hayal ve gerçek arasında tuhaf bir konumda hissettirecek film. Puan olarak beklentilerin altında kalsa da filmin tamamının hayal kırıklığı yarattığı söylenemez. Joaquin Phoenix’in başarı bir şekilde performans gösterdiği Joe karakterinin derinlerine inemeyişimiz, diyaloglardaki zayıflık senaryonun dikkat çeken kısımlarından sadece bazıları. Yine de en iyi erkek oyuncu ödülü başta olmak üzere birçok ödül adaylığına sahip olduğu bu film, Joaquin Phoenix’in efsaneleşen filmleri listemizde yerini aldı.

3. Gladyatör, 2000 (IMDb: 8.5)

Joker İle Efsaneleşen Joaquin Phoenix'in Filmleri

90’lardan 2000’lere geçerken önde gelen filmlerden birisi olan Ridley Scott yönetmenliğinde Gladiator filmi, önemli yıldızlardan Russell Crowe performansıyla en iyi tarihi anları yeniden yaşattı bizlere. İmparatorluğun parlak bir döneminde imparatorun ölümünden sonra tahta kötü kalpli oğlu geçiyor. Genç imparator tarafından ihanete uğrayan ve ailesini kaybeden Maximus, Roma’ya bir gladyatör olarak intikam almak için dönüyor. Filmde, kötü kalpli genç imparatoru ise Joaquin Phoenix canlandırıyor.

4. Sonsuz İhtiras, 1995 (IMDb: 6.8)

My Own Private Idaho, Even Cowgirls Get the Blues ve Good Will Hunting gibi filmlerle 90’ların önde gelen bağımsız sinemacılarından biri olan Gus van Sant’ın Sonsuz İhtiras filmi, Joaquin Phoenix’in kariyerine ivme kazandırdığı bir film olmuştur. Filmde Nicole Kidman’ın büyüleyici bir biçimde performans gösterdiği televizyon spikeri Suzanne Stone, büyük yıldız olmak için önündeki tüm engelleri kaldırmak istiyor. Bu engellerden birisi olarak gördüğü kocasını, öldürtmek için 3 genci görevlendiriyor. Stone’nun etkilendiği bu 3 gençten birisi ise Jimmy karakterini Joaquin Phoenix canlandırıyor.

5. Joker, 2019 (IMDb: 9.7)

Joker İle Efsaneleşen Joaquin Phoenix'in Filmleri

Joaquin Phoenix’in rol aldığı yeni joker filmi, tabuları yıkmaya geliyor! Öncelikle Joaquin Phoenix’in Joker’i bildiğiniz üzere eleştirmenlerden tam not almıştı. Joker’in her yeni fragmanında bu nasıl bir müzikal, bu nasıl bir oyunculuk, bu nasıl bir mimik üstatlığı demekten kendimizi alıkoyamıyoruz. İzlediğimiz fragmanlara göre yorumlarsak yeni Joker eskilerinden tamamıyla farklı olacak. Yani bildiğimiz Gotham ve bildiğimiz bir Batman filminin arasına sıkışmış basit bir suçluyu izlemeyeceğiz. Asıl Joker’i izleme şansını bu filmde bulabilirsiniz. Bu filmde yapmanız gereken tek şey Heath Ledger’ın Joker’ini unutup, Joaquin Phoenix’in Jokerine odaklanmanız.


Bu içeriğe ifadenle renk ver!

Beğen Beğen
2
Beğen
Mutlu Mutlu
2
Mutlu
Eğlenceli Eğlenceli
2
Eğlenceli
Üzgün Üzgün
0
Üzgün
Olamaz Olamaz
0
Olamaz
Kızgın Kızgın
0
Kızgın
Komik Komik
0
Komik
İlginç İlginç
0
İlginç

Yorum bırak

Lütfen üye girişi yapın!