Minimalist Stil Tarzında Ustalaşmanın Sırları

1 dk okuma süresi


15
11 Paylaşım, 15 puan

Sade yaşamak işimizi kolaylaştırdığı gibi, sade bir stil tarzı göz yormayan şıklık katıyor. Minimal yaşam, tüketim odaklı yaşama karşı çıkıyor. Sanayi devriminden sonra hayat tarzı olarak sade ve kararında yaşamayı ilke edinenler, bu akımın şüphesiz en iyi temsilcileridir. Bunun yanı sıra, stil olarak 1960’lardan sonra ikonik hale gelen minimalist stil tarzı, günümüzde halen yerini koruyor. Bu stil, aynı zamanda size zamansız olma imkanı sunuyor. Minimalist bir stil tarzı elde etmek için şimdi nelere dikkat etmemiz gerektiğine gelin birlikte bakalım.

1. Kaliteden Ödün Vermeyin!

Minimalist Stil Tarzı

Minimal tarzın en önemli maddesi şüphesiz kalitedir. Giydiğiniz kıyafetlerin kumaş kalitesi ve kalıbı mutlaka iyi olmalıdır. Desen, renk ve aksesuar bu tarzda yeterince kısıtlı olduğu için, kendinizi göstereceğiniz yer kumaş ve kalıptır. Bu konuda kaliteden taviz vermeyin!

2. Renklerden Uzaklaşın!

Minimalist Stil Tarzı

Minimal stilin en çok dikkat edilmesi gereken noktalarından biri renklerdir. Genellikle siyah beyaz ve pastel tonlarını tercih ederken gösterişli, dikkat çekici renklerden uzak durmalısınız. Hatta pastel tonlarındaki renk tablosunu da olabildiğince küçük tutmaya çalışın.

3. Aksesuarlara İhtiyacınız Yok!

Minimal Yaşam Tarzı

Eğer aksesuar seviyorsanız, muhtemelen bu tarz size hitap etmiyordur. Aksesuar olarak metal tonlarını tercih edebilirsiniz, ancak bunları da sınırlı olacak şekilde kullanmalısınız. Genellikle bir küçük bileklik ya da bir saat sizi tatmin edebilmeli. Daha fazla aksesuar, minimal bir stil tarzının dışına çıkabilir.

4. Ayaklarınız Yere Değsin!

Minimal Yaşam Tarzı

Yüksek topuklar, taşlı ayakkabılar, renkli stilettolar ve dahası, bu stilin biraz dışında kalıyor. Çünkü yüksek topuklu bir ayakkabının fazlasıyla gösterişli olduğunu herkes kabul etsin. Bu sebeple abartılı topuklardan uzak durmak, daha doğru bir tercih olacaktır. Çünkü minimal stilin ana maddesi gösterişten uzak durmaktır.

5. Doğru Çantayı Seçin!

Minimalist Stil Tarzı

Oluşturmak istediğimiz stilin asıl amacı, işimizi kolaylaştırmak ve fazlalıklardan kurtulmak olmalı. Bundan dolayı çanta seçiminde dikkat edilmesi gereken noktalar, ne kadar işlevsel olduğu ve ne kadar sade olduğudur. İyi bir sırt çantası da, iyi bir el çantası da sade olduğu müddetçe tercihiniz olabilir.


Bu içeriğe ifadenle renk ver!

Beğen Beğen
23
Beğen
Mutlu Mutlu
18
Mutlu
Eğlenceli Eğlenceli
15
Eğlenceli
Üzgün Üzgün
1
Üzgün
Olamaz Olamaz
1
Olamaz
Kızgın Kızgın
1
Kızgın
Komik Komik
0
Komik
İlginç İlginç
3
İlginç

Yorum bırak