Migren Ağrısına Karşı Doğal Çözüm Önerileri

3 dk okuma süresi


0
12 Paylaşım

Öncelikle migren nedir sorusunun yanıtını verelim. Kafada genelde tek taraflı ve zonklayıcı bir ağrı yaratan, bunun yanında kusmanın da görüldüğü durum genelde migren olarak adlandırılır. Hayat kalitesini son derece düşüren migren ağrısı, doğal çözümler ile çözülebilir bir ağrı türüdür. dergiCE olarak, migren ağrısına karşı doğal çözüm önerileri listesini hazırladık. Geçmiş olsun!

1. Su Tüketmek Ağrının Önüne Geçer!

migren ağrısına karşı doğal çözüm önerileri

Sadece migren ağrısı oluştuğunda değil, gün içinde de bol su tüketmek hem migren ağrısının meydana gelmesini engeller hem de susuzluğa bağlı baş ağrıları ortaya çıkmamış olur. Migren ağrısına karşı doğal çözümler arıyorsanız, öncelikle bol su tüketmenin önemi bilmeniz lazım.

2. Işık ve Sesten Uzak Durun!

migren ağrısına karşı doğal çözüm önerileri

Migren ağrısı belirtileri hissettiğiniz an ışık ve sesten uzaklaşmanız, migren ağrısının önüne geçme konusunda oldukça faydalı olacaktır. Migren ağrısı başladığında ancak ışık ve gürültünün olmadığı alanlarda geçer. Bu yüzden odanızın perdesini çekin, mümkün uyku bandı kullanın. Bulunduğunuz ortamda herhangi bir ses olmadığından da emin olun!

3. Masaj İyi Bir Seçenek

migren ağrısına karşı doğal çözüm önerileri

Migren ağrısını, başınıza uygulanan basınç ile azaltmak son derece mümkün. İki kaşınızın tam ortasına, işaret parmağınızı bastırıp, belli bir süre basınç uygulayabilir, bu masajın daha etkili olması için okaliptüs gibi ferahlatıcı yağ ve esanslar kullanabilirsiniz.

4. Lavanta Buharını Deneyin

migren ağrısına karşı doğal çözüm önerileri

Lavantanın içinde bulunan özün, baş ve vücut ağrılarına iyi geldiğini biliyor muydunuz? Migren ve vücut ağrısına karşı doğal çözümler arıyorsanız, lavanta sizin için doğru bir adres olacak! 1.5 litre kaynamış suya birkaç damla lavanta yağı döküp bunu solumak, migren ağrısının önüne geçmekte oldukça faydalı olacaktır.

5. Soğuk Kompres Uygulayın

migren ağrısına karşı doğal çözüm önerileri

Şiddetli baş ağrısının çözümleri arasında en etkilisi, baş ve boyun bölgenize soğuk kompres uygulamaktır. Buzdolabınız, buz bölümden birkaç buz alın ve bir havluya sarın. Havluya sarılı olan buzu önce baş bölgenize birkaç dakika da boyun bölgenize koyun. Ardından 15 dakika kadar baş bölgenizde kalacak şekilde tekrar yerleştirin. Bu şekilde soğuk kompres uygulamak, migren ağrısını kısa sürede geçirecektir.

6. Muz Yemek Ağrıyı Hafifletir

Soğuk kompres uygulamasının hemen ardından bir adet muz yiyebilirsiniz. Muz içerdiği vitamin, mineral ve yüksek oranda içerdiği potasyum oranı ile ağrıları hafifletme konusunda son derece etkilidir!

7. Zencefil Tüketin

Doğanın mucizevi bitkisi zencefil, migren başta olmak birçok hastalığa da iyi geliyor. Doğal bir ağrı kesici görevi gören zencefil, migrenin belirtileri olan kusma ve bulantı gibi semptomları da ortadan kaldırırken, migren ağrısını kısa sürede geçirmeye yardımcı olacaktır.

8. Karanfil Oldukça Etkili

Karanfil uyuşturucu özelliği olan bir bitki. Birçok ağrı tedavisinde kullanılan karanfil, migren ağrılarına karşı doğal bir çözüm olarak da karşımıza çıkıyor. Ilık bir suyun içinde birkaç dakika beklettiğiniz karanfilli suyu içebilir ya da karanfil yağı ile buhar banyosu yapabilirsiniz.

9. Acı Biber Tüketin!

Acı biber, vücutta kan dolaşımı arttırırken ve uyarıcı bir etkiye de sahip. Bu nedenle migren ağrılarına karşı doğal çözümler arasında acı biber tüketmek de önemli. Biberin içindeki kapsain maddesi uyuşturucu etkisiyle migren ağrınızı kısa sürede ortadan kaldıracaktır.

10. Papatya Çayı Oldukça Etkili

migren ağrısına karşı doğal çözüm önerileri

Migren ağrısına karşı doğal çözüm önerileri listemizin son maddesinde papatya çayı var. Antiseptik özelliği olan papatya, ağrılarınızın önüne geçmekte son derece etkili bir doğal çözüm olacaktır. Bir bardak suyun içine attığınız birkaç demet papatyayı birkaç dakika kaynatın, ılık hale geldiğinde tüketebilirsiniz.


Bu içeriğe ifadenle renk ver!

Beğen Beğen
2
Beğen
Mutlu Mutlu
1
Mutlu
Eğlenceli Eğlenceli
0
Eğlenceli
Üzgün Üzgün
0
Üzgün
Olamaz Olamaz
0
Olamaz
Kızgın Kızgın
0
Kızgın
Komik Komik
0
Komik
İlginç İlginç
1
İlginç

Yorum bırak

Lütfen üye girişi yapın!