Merkür Retrosu’nun Burçlar Üzerindeki Şaşırtıcı Etkileri

3 dk okuma süresi


38
13 Paylaşım, 38 puan

Gezegenler için gerileme hareketi (retro) aslında yörüngesinde yavaşlaması demektir. Merkür, astrolojide iletişim gezegeni olarak bilindiği için bizim hayatımızdaki en büyük etkisi iletişim problemidir. Bu dönemde fazla sinirli veya duygusal olunabilir. O yüzden kırıcı ve yıpratıcı olmamak adına vereceğimiz tepkileri iki kere düşünmemiz gerekir. Merkür retrosu, aynı zamanda teknolojik aletlere zarar verir. İnternet bağlantı problemi, bilgisayar ya da cep telefonlarında arızalanma meydana getirebilir. Merkür retrosunun genel etkilerinin yanında her burca ayrı etkileri bulunur. Retro döneminde burçlar, farklı karakteristik özelliklere bürünebilir. Sizler için Merkür Retrosu’nun burçlar üzerindeki şaşırtıcı etkileri ve yaratacağı değişimleri inceledik. İyi okumalar dileriz.

1. Koç – Aries

Merkür Retrosu’nun Burçlar Üzerindeki Şaşırtıcı Etkileri

Sevgili Koçlar, bu dönemde yaşamın ne anlam ifade ettiğini, hayatı hafife aldığınızı fark edebilirsiniz. Dışa dönük ve enerjik yapınızla çelişeceğiniz, belki de içinize kapanacağınız bir dönem sizi bekliyor. Kendinizi soyutlayıp çevrenizden uzaklaşabilirsiniz. Ancak benlik arayışındayken sosyal hayatınızı ihmal etmeyiniz.

2. Boğa – Taurus

Sevgili Boğalar, dikkatinizi yakın çevrenize verebilirsiniz. Kendinizden çok ailenizi ve arkadaşlarınızı düşündüğünüz bir dönem bekliyor sizi. Kendinizden uzaklaşabilir ve kendinizi ihmal edebilirsiniz. Profesyonel yaşamınızdaki etkilerinizi ve sorumlulukları azaltmanız, bu sebeple iş hayatınızda ve iş arkadaşlarınızla problem yaşayabilirsiniz.

3. İkizler – Gemini

Merkür Retrosu’nun Burçlar Üzerindeki Şaşırtıcı Etkileri

Sevgili İkizler, eskiye dönüş yaşayabilirsiniz. Geçmişte başarılı olduğunuz konuları ya da başardığınız hedeflere tekrar odaklandığınız bir dönem sizi bekliyor. Geçmişe odaklanmak bugününüzü etkileyebilir. Eskiyi düşünüp bugünde haksızlık ettiğiniz insanları fark edebilir ya da bazı insanlara karşı koyabilirsiniz. Kısaca insanlara tavrınızı net olarak belirtebilirsiniz. Ancak geçmişe fazla takılı kalmanız bugünden soyutlanmanıza sebep olabilir.

4. Yengeç – Cancer

Sevgili Yengeçler, yakınlarınıza duyduğunuz bir özlem duygusu yaşayabilirsiniz. Bu dönem uzun yolculuklar gözünüzü korkutsa da korkularınızın üzerine giderek, yapacağınız kısa yolculuklarla sevdiklerinizi görmek size iyi gelebilir. Duygusal yapınız nedeniyle yapacağınız küçük ziyaretler olumlu olarak geri dönebilir. Duygusal açıdan pozitif yaklaştığınız bu dönemde, iş hayatınızda da başarılı olmanız söz konusu.

5. Aslan – Leo

Merkür Retrosu’nun Burçlar Üzerindeki Şaşırtıcı Etkileri

Sevgili Aslanlar, kendinizi tanıyacağınız bir dönem sizi bekliyor. Bu dönem kendi kimliğinizi fark edebilirsiniz. Eleştiriye açık olmayan yapınıza korkmadan özeleştiri yapmanız size iyi gelebilir. Bazı insanlara sert çıkışlar yaptığınız için ya da fazla samimi davrandığınız için kendinize kızabilirsiniz. Kendinize onayladığınız tavırlarınız için ödül, tasvip etmediğiniz tavırlar için ceza vermeniz mümkün.

6. Başak – Virgo

Sevgili Başaklar, bol bol sosyalleşeceğiniz, hem çevrenizi hem de kendinizi sorgulayacağınız bir dönem sizi bekliyor. Sosyal ortamlarda yaşadığınız olaylarda, sorunun siz mi yoksa karşınızdaki mi olduğunu irdeleyebilirsiniz. Benliğinize ve sosyal çevrenize kuşkuyla yaklaşarak olayları başka boyutlara taşımanız mümkün. Fakat dikkat: disiplinli ve titiz yapınızı bu sorgulamalar esnasında yıpratabilirsiniz.

7. Terazi – Libra

Merkür Retrosu’nun Burçlar Üzerindeki Şaşırtıcı Etkileri

Sevgili Teraziler, bu dönem kendinize dönüp, sağlığınızı ön planda tutabilirsiniz. Bugüne kadar kendinizi hep ihmal ettiğinizi düşünerek yıpratıp, karşınızdaki kişilerle tartışma yaşayabilirsiniz. Özellikle aile üyelerine bu durumu yansıtabilirsiniz. Yıpratıcı tartışmalara girmemek adına yakın çevreden destek almakta fayda var.

8. Akrep – Scorpio

Merkür Retrosu’nun burçlar üzerindeki şaşırtıcı etkileri listemizde sıra Akrep burcunda. Sevgili Akrepler, aileye döneceğiniz bir dönem sizi bekliyor. Bugüne kadar size engel olduğunu düşündüğünüz fakat geçmişte üzerinde durmadığınız ailevi sorunları gündeme getirip, bu dönem o sorunları çözmeniz mümkün. Ancak güçlü adalet duygunuz ve açık sözlü yapınızla aile bireylerini incitebilirsiniz.

9. Yay – Sagittarius

Sevgili Yaylar, bu dönemde geçmişte unuttuğunuz anıları hatırlayabilirsiniz. Duygusal bir dönem sizleri bekliyor. Eskiyi düşünerek duygusallaştığınız bu dönemde, sosyal çevrenizden uzaklaşmak isteyebilirsiniz. Ancak sosyal yapınıza ters gelen bu eylemle kendi yapınızla çelişebilir ve sessizleşebilirsiniz. Geçmişteki acı olayları hatırlamak sizi agresif yapabilir ve bu yüzden kırıcı konuşabilirsiniz.

10. Oğlak – Capricorn

Merkür Retrosu’nun Burçlar Üzerindeki Şaşırtıcı Etkileri

Sevgili Oğlaklar, tuttuğunu koparan yapınızdan bu dönem uzaklaşabilirsiniz. Yavaş ilerleyeceğiniz bir dönem sizi bekliyor. Hızlı ve hırslı yapınızdan farklı hareket etmek sizi agresif yapabilir. Bu yüzden atacağınız adımları iki kere düşünmek ve olaylara geriden bakıp etrafınızı ve hayatınızı gözlemlemeniz, tekrar sorgulamanız size iyi gelebilir.

11. Kova – Aquarius

Sevgili Kovalar, benlik arayışına gireceğiniz bir dönem sizi bekliyor. İsteklerinizi ve kimliğinizi sorgulayabilirsiniz. Nasıl bir karaktere sahip olduğunuz konusunda bocalamanız ve kargaşaya düşmeniz mümkün. Bu yüzden içinizde en çok güvendiğiniz kimliğinize tutunmanız size iyi gelebilir ve bu sayede emin adımlar atabilirsiniz. Merkür Retrosu’nun burçlar üzerindeki şaşırtıcı etkileri listemizde Kova burcu güvene en çok ihiyaç duyacak olan burç.

12. Balık – Pisces

Sevgili Balıklar, duygusal yapınız bu dönem derinden etkilenebilir. Duygu karmaşasına gireceğiniz bir dönem sizleri bekliyor. Yaşadığınız olaylara fazla duygusal veya sinirli yaklaşabilirsiniz. Maneviyata yönelmeniz ve mantığınıza kulak vermeniz duygu bunalımından kurtulmanıza yardımcı olabilir. Gündeminizde değişiklik yapmanız mümkün.

Eğer siz de içerikler üretmek isterseniz, ücretsiz içerik üreticiliği eğitimimizi tamamlayıp en sonda yer alan Kariyer İçin Başvur sekmesinden örnek bir içerik ile başvurunuzu bırakabilirsiniz.

Bu içeriğe ifadenle renk ver!

Beğen Beğen
8
Beğen
Mutlu Mutlu
4
Mutlu
Eğlenceli Eğlenceli
5
Eğlenceli
Üzgün Üzgün
0
Üzgün
Olamaz Olamaz
0
Olamaz
Kızgın Kızgın
0
Kızgın
Komik Komik
0
Komik
İlginç İlginç
3
İlginç

Yorum bırak

Lütfen üye girişi yapın!