Melania Trump’ın ABD First Lady’lerinden Farkını Gösteren Gerçekler

5 dk okuma süresi


2
13 Paylaşım, 2 puan

Yapılan anketlere göre, Melania Trump genellikle Amerikan halkı tarafından seviliyor hatta kocasından çok daha popüler. Daha önceki First Lady’lerden çok daha özel olmasına rağmen; zamanının çoğunu spot ışıklarından uzakta geçiriyor. Amerikalıların yüzde 57’si onun hakkında olumlu yorumlar yapıyor. Muhtemelen Birleşik Devletler’de doğmadığını zaten biliyorsunuzdur. Model olarak başarılı bir kariyeri olduğunu da duymuşsunuzdur. Onun Donald Trump’ın üçüncü eşi olduğu yaygın bir bilgi. İşte Melania Trump’ın hakkında onu diğer ABD First Lady’lerinden farkını gösteren gerçekler… Keyifli okumalar!

1. Yabancı Doğumlu İkinci First Lady

Melania Trump’ın ABD First Lady’lerinden Farkını Gösteren Gerçekler

Melania Trump, Amerika Birleşik Devletleri’nin yabancı doğumlu ikinci First Lady’si. Pek çok yönden gerçekten yabancı bir ülkede doğup büyüyen ve başkan eşi olan kişiydi. Yugoslavya’da, şimdi Slovenya’nın bir parçası olan bir bölgede doğdu. Yabancı doğumlu ilk First Lady ise Louisa Adams’dı. 1825-1829 yılları arasında Amerika Birleşik Devletleri’nin altıncı başkanı olarak görev yapan John Quincy Adams’ın eşi Londra’da doğdu. Denizaşırı ülkelerden gelen ikinci kadın olan Melania Trump ise komünist bir ülkede yetiştirilen ilk First Lady’dir. Ayrıca başkan kocasının üçüncü eşi olan tek hanımefendi. İlk dili İngilizce olmayan tek kişidir. Model olmak için, 2001’de geldiği Amerika’nın daimi ikametgâhını aldı ve 2006’da da vatandaş oldu.

2. Eşiyle Partide Tanışan Bir First Lady

Melania’nın Donald’la 1998’de New York’ta düzenlenen bir Moda Haftası partisinde tanıştığı biliniyor. Donald Trump’ın Melania’yı beğenip numarasını istediği ancak başka bir kadınla geldiği için reddettiği söyleniyor. Donald Trump ise pes etmeyerek ısrar etmiş. Bu yüzden ona kendi numarasını vermek yerine Donald Trump’ın numarasını almış. 2000 yılında geçici olarak ayrılsalar da kısa süre sonra yeniden birleştiler. Donald Trump, 2004 Kostüm Enstitüsü Galası gecesi Melania’ya evlenme teklif etti. Sonra, 2005 yılındaki cömert bir düğünde Donald Trump’ın karısı oldu. Düğüne birçok ünlü kişi katıldı. Davetli listesinde Paul Anka, Billy Joel, Barbara Walters, Shaquille O’Neal, Kelly Ripa, Sean Combs, Anna Wintour, Simon Cowell, Matt Lauer ve Heidi Klum vardı.

3. Tasarım Ve Mimarlık Okuyan Bir First Lady

Melania Trump’ın ABD First Lady’lerinden Farkını Gösteren Gerçekler

Melania Trump 1985’te yaşadığı Sevnica’dan ayrılarak ortaokulda Tasarım ve Fotoğrafçılık Okulu’na gitmek için Ljubljana’ya gitmiştir. Ocak 1987’de fotoğrafçı Stane Jerko onu fark ederek ve model olmak isteyip istemediğini sordu. Fotoğraflarını bir Sloven kültür merkezine gönderdi. Fotoğrafları o kadar dikkat çekti ki onu modeller için bir moda kursuna kabul ettiler. Liseden sonra Ljubljana Üniversitesi’nde mimarlık okuluna başladı ama bırakmak zorunda kaldı. Daha çok modelliğe odaklandı ve 1992’de Jana Magazine’in Slovenya Yılın Yüzü yarışmasında ikinci oldu. Bu yıldan sonra model olarak başarılı bir kariyere başladı. Kısa bir süre sonra adını Melania Knauss olarak Alman’laştırdı ve kariyerine uluslararası bir model olarak başladı. Son olarak Melania, Trump’la tanışmadan üç yıl önce bir Fransız erkek dergisi için çıplak poz verdi.

4. Birçok Dili Konuşabilen Bir First Lady

Melania Trump dile yatkın biri olduğunu da kanıtlamıştır. Bazı kayıtlara göre altı dili akıcı şekilde konuşmaktadır. CNN, Donald Trump’ın eşinin Slovence, Fransızca, Sırpça, Almanca, İtalyanca ve İngilizce konuşabildiğini bildirdi. İnsanlar 2009 yılında, oğulları Barron Trump sadece 3 yaşındayken, zaten Slovence, İngilizce ve Fransızca konuşabileceğini bildirdi. Melania Trump’ın yabancı dil becerilerine sahip diğer birkaç First Lady olduğu biliniyor. Örneğin, Louisa Adams Hollandaca konuşabilir. Pat Nixon biraz İspanyolca konuşabilir. Lou Hoover, Herbert Hoover gibi Mandarin Çince’si konuşabiliyordu. Melania Trump’ın ABD First Lady’lerinden farkını ve büyüleyiciliğini gösteren gerçekler arasında yabancı dil yeteneği ön sıraları almasını sağlıyor.

5. Kendi Şartlarına Göre Bir First Lady

Melania Trump’ın ABD First Lady’lerinden Farkını Gösteren Gerçekler

Amerikalıların bir başkan ve eşi için çok fazla beklentisi olabiliyor. Hem Donald hem de Melania Trump, bu beklentilere karşı paylarına düşeni aldılar. Buna rağmen sadece Melania Trump’ın New York’ta kalma kararı bile onun kendi prensipleri olduğunu gösteriyor. İlk günden itibaren Beyaz Saray’da yaşamayan bir First Lady olma özelliği ile tanındı. Diğerlerinden farklı olarak Melania Trump, Beyaz Saray’a taşınmasını kocasının başkanlığına beş ay kalana kadar erteledi. Bazı kayıtlara göre, başkan ve karısı Beyaz Saray’da sadece farklı odalarda uyumakla kalmıyor, farklı katlarında da uyuyorlar. Yine aynı kayıtlara göre Melania’nın, bir zamanlar Michelle Obama’nın annesi tarafından kullanılan yönetici yurdunun üçüncü katında bir yatak odası var. Donald ise birinci katta Gül Bahçesi’ne ve Oval Ofis’e bakan ana yatak odasında kalıyor.

6. Dadı Kullanmayan Bir First Lady

Büyüleyici yaşam tarzına rağmen Melania, konu oğlu Barron’u büyütmeye geldiğinde uygulamalı bir ebeveyn olduğuna inanıyor. 2016’da Bir röportajı sırasında “dadım yok” diyen First Lady tek sözü ile gözlerin kendisine çevrilmesini sağladı. Açıklamasında bir şefi ve asistanı var olduğunu belirterek çocuğunun tüm bakımını kendisinin yaptığını anlattı. Çocuğunuzla geçirdiğiniz saatler gerçekten önemli diyerek röportajı sonlandırırken çok anlamlı bir mesaj da vermiş oldu. Beyaz Saray’a taşınmayı ertelemesi de oğulları Barron’un New York’taki beşinci sınıf eğitimini bitirmesini istediği için olduğu biliniyor. Melania Trump’ın ABD First Lady’lerinden hatta diğer ünlülerle arasındaki farkını gösteren gerçekler içinde en inanılması güç ve takdir edilecek özelliği olsa gerek.

7. Uzun Bir First Lady

Melania Trump’ın ABD First Lady’lerinden Farkını Gösteren Gerçekler

5 ft – 11 inc (1.80cm) ile eski model Melania, ortalama bir kadının ve Beyaz Saray’da önceki First Lady’lerin tabiri caizse, çoğunun üzerinden bakabiliyor. Eski modellik kariyeri göz önüne alındığında çok da şaşılacak gibi görünmüyor. Sadece Michelle Obama ve Eleanor Roosevelt ile birlikte en uzun First Lady olabilmek için berabere kalabilirler. Çünkü her ikisinin de boyunun 180 cm. olduğu bilinmektedir. Yani Beyaz Saray henüz 180 santimetreden uzun bir başkan eşi görmemiştir. Melania Trump’ın diğer ABD First Lady’lerinden farkını gösteren gerçekler arasında büyük fark yaratmasa bile; yine de, komünist bir ülkede doğan ve sonradan ABD vatandaşlığı alan tek kişi olmak gibi başka üstünlükleri elinde tutmaya devam ediyor. Aynı zamanda ilk dili İngilizce olmayan ilk First Lady’dir.

8. Katolik Olan Bir First Lady

Vatikan’ı ziyaretinin ardından Melania Trump’ın sözcüsü, First Lady’nin inancı hakkında az bilinen bir gerçeği Katolik olduğunu doğruladı. Ancak vaftiz edilip edilmediği ya da ne zaman vaftiz edildiği, belirli bir cemaatte düzenli olarak ayine katılıp katılmadığı ve ailesinin mevcut üye inançları olup olmadığı hakkındaki sorulara yanıt verilmedi. 2006 yılında ABD vatandaşı olan First Lady, Katoliklikten büyük ölçüde etkilenen bugünkü Slovenya’da büyüdü. O sırada Slovenya Komünistler Birliği ülkeyi kontrol ediyordu. Melania Trump, Katolik olan ikinci First Lady’dir. İlki 35. Amerika Birleşik Devletleri başkanı John F. Kennedy’nin eşi olan Jacqueline Kennedy’di. Bu, 2016 yılında yaptığı Vatikan ziyaretini daha anlamlı kıldı. Papa Francis ile tanıştığında, kutsaması için tespih boncuklarını uzattı.

9. Kaliteli Bir First Lady

Nisan 2004’te, Melania ile beş yıldan fazla bir süredir çıktıktan sonra, Donald Trump 15 karat, 1.5 milyon dolar değerinde bir elmas yüzük ile evlenme teklif etti. 22 Ocak 2005’te Donald Trump ve Melania’nın düğünü, aralarında Clintons, Simon Cowell, Billy Joel ve Barbara Walters’ın da bulunduğu 350 misafirin önünde gerçekleşti. Melania (kızlık soyadı Knauss) Trump ve Donald, Florida, Palm Beach’teki Bethesda Piskoposluk Kilisesi’nde başlayan milyon dolarlık bir etkinlikte ve Mar-a-Lago Club’da abartılı bir kabul töreni ile evlendi. O zamana kadar Melania 34, Trump 58 yaşındaydı. Bazı kaynaklara göre; Melania, 1500 kristalle süslenmiş, özenle hazırlanmış el işi boncuklarla işlenmiş ve 550 saat süren 200.000 $ (iki yüz bin dolar) Dior elbisesi giymişti. Gelinlik 16 metrelik dev bir duvakla tamamlandı.

10. İş Kadını Bir First Lady

Melania Trump’ın ABD First Lady’lerinden Farkını Gösteren Gerçekler

Yabancı Kaynaklara göre, 2010 yılında Melania Trump kendi adını taşıyan bir mücevher ve saat serisi tanıttı. First Lady kuyumculuk hattının iyi satış yapıldığını ancak sonunda aşamalı olarak kaldırıldığını duyurdu. Ancak bunun dışında, mücevher serisinden daha ilginç olan cilt bakım markasıydı. “Melania Cilt Bakımı” serisi havyara odaklandı. Marka, 50 ila 150 ABD Doları arasında fiyatlandırılan ürünleri içeriyordu. Ancak çok az kişi ürünlere gerçekten ulaşabildi. Bunun nedeni olarak, Melania Trump’ın cilt bakım markasına bağlı olan holding New Sunshine LLC’nin arkasındaki insanların mali ve kişisel hayatları olduğu öne sürüldü. Hikâyenin ne kadar doğru olduğu bilinmiyor. Bilinen tek şey ise ne mücevher serisi ne de cilt bakımı serisi şu anda üretilmiyor.

Eğer siz de içerikler üretmek isterseniz, ücretsiz içerik üreticiliği eğitimimizi tamamlayıp en sonda yer alan Kariyer İçin Başvur sekmesinden örnek bir içerik ile başvurunuzu bırakabilirsiniz.

Bu içeriğe ifadenle renk ver!

Beğen Beğen
1
Beğen
Mutlu Mutlu
1
Mutlu
Eğlenceli Eğlenceli
1
Eğlenceli
Üzgün Üzgün
0
Üzgün
Olamaz Olamaz
0
Olamaz
Kızgın Kızgın
0
Kızgın
Komik Komik
0
Komik
İlginç İlginç
0
İlginç

Yorum bırak

Lütfen üye girişi yapın!