Kişiliğinize Göre En Doğru Parfümü Bulmanın Yolları

5 dk okuma süresi


2
12 Paylaşım, 2 puan

İnsanın kişiliğine uygun, kendisini kokusu ile anlatabilen ve bedeni ile en uyumlu hale getiren parfümdür. Kişiliğinize göre en doğru parfümü bulmanın, kendi benzersiz tarzınıza ve karakterinize uyacak mükemmel kokuyu nasıl seçeceğinize karar vermenin çeşitli yolları vardır. Kokuların gizli dünyasına biraz daha derine inerek ve biraz araştırma yaparak, karakterinize uygun olan parfüm notalarına değinelim. Her kokunun taşıdığı ayrı bir anlam vardır ve kişiliğimizle ilgili değişik mesajlar içerir. Şimdi 10 farklı kişilik tipiyle uygun 10 güzel kokuyu oluşturan notaları keşfedeceksiniz. Kişilik tipinizi belirlemek sizin elinizde! Keyifli okumalar!

1. Bağımsız & İddialı Kişilik Tipi

Kişiliğinize Göre En Doğru Parfümü Bulmanın Yolları

Bağımsız ve iddialı kişilik tipinde bulunan insanlar; asırlık klişeleri yıkmak ve hayallerinin peşinden gitmek isterler. Kendi sorumluluklarına, kendi fırsatlarına sahip olmak ve kendisinin en iyi versiyonu olmak isterler. Bu kişilik tipine uygun kişiler dünyayı deneyimleyerek gözleriyle görmek isterler. Kendilerine ait seçimleri yaşamak isterler ve hayatta yaptıkları bu seçimlere saygı duyulmasını isterler. Bu kişilik tipine uygun kokular; bal, çikolata, gül, yasemin, sandal ağacı ve vanilya notalarını barındırırlar. Bu cesur koku, bağımsız ve iddialı kişiliğiniz için ideal bir eşleşme sağlar. Bu notalar, bağımsızlığı haykıran cesur, iddialı ama kadınsı bir aroma yaratır.

2. Sportif & Maceracı Kişilik Tipi

Açık havada bir gezgin! Doğanın ve tüm güzelliğinin tadını çıkarırsınız. Temiz havada dışarıda olmak kişiliğiniz için bir zorunluluk ise sportif ve maceracı kişilik tipine uygunsunuzdur. Yeni şeyler denemeyi seversiniz ve yeni maceralar planlamak, en sevdiğiniz şeylerden biridir. Çok açık fikirlisiniz ve kendinizi rahatlık alanınızın ötesine taşımayı seviyorsunuz. Bahar çiçekleri ile süslenmiş taze nektarin, şeftali, greyfurt, limon, bergamot, mandalina ve portakal notaları kişiliğiniz için mükemmel bir eştir! Bu notalara sahip parfümler parlak kişiliğinizi tamamlayacak sizin için mükemmel bir seçim olacaktır! Bu atletik kokular, sportif ve maceracı kişilik tipiniz için siz macera ararken kokunuzla övüneceğiniz bir aroma yaratır.

3. Nazik & Cömert Kişilik Tipi

Kişiliğinize Göre En Doğru Parfümü Bulmanın Yolları

Doğası gereği nazik ve cömert kişiyseniz; başkalarına yardım etmekten keyif alırsınız ve her zaman olayların çevrenizdeki insanları nasıl daha iyi etkileyebileceğinizi düşünürsünüz. Duyarlı kişiliğinizi tamamlayabilecek uzun süre kalıcı ve güçlü notalara sahip parfümleri seversiniz. Baştan çıkarıcılığınızda sessizsinizdir. Narin hareketlerle bir odaya girdiğinizde yumuşarsınız ve kafalar size döner. Leylak, vanilya, şakayık, gül ve lale notalarına sahip kokular nazik ve cömert kişilik tipi için ideal parfümü oluşturur. Bu notalara ait parfümler kokunun nazik yönüne dokunur ve adeta cömertliğinizin ifadesidir.

4. Sert & Maskülen Kişilik Tipi

Sert ve maskülen bir kişilik tipine sahipseniz; içinizde büyük bir derinliğe sahipsinizdir. İnsanların size ısınması biraz zaman alabilir ancak gerçek sizi tanıdıklarında, etrafta bulunmanızın keyifli olduğunu düşünürler. Siz yapılacaklar listenizden işleri kontrol etmeyi ve ettirmeyi seven kişisinizdir. Baskın bir karakter olduğunuz söylenebilir. Bu kişilik tipindeki insanlar, misk, kehribar, sandal ağacı, zencefil, karabiber, ud, paçuli ve benzerleri gibi baharat veya odunsu parfüm kullanıldığında kedilerini daha rahat ifade ettiklerini hissederler. Bu yüzden böyle bir koku sert, erkeksi ve dominant bir insanı tarif eder.

5. Gizemli & Kadınsı Kişilik Tipi

Kişiliğinize Göre En Doğru Parfümü Bulmanın Yolları

Hayallerinizi etrafınızdakilerle paylaşma olasılığınız düşüktür. Duygularınızı korursunuz ve bazen insanlardan uzak durursunuz. Yine de, bazıları uzak insanları büyüleyici ve bir şekilde daha çekici bulurlar. Gizemli bir kişiliğe sahip, kadınsılıktan hoşlananlar için, mistikleştirici kişiliğe çok benzer şekilde, ozonlu notalar bu özgürlüğün ve bilinmemenin kokusunu taklit eder. Bu kişilik tipine uygun kişilere; oryantal kokular, genellikle hayvan notalarıyla harmanlanmış egzotik baharat ipuçları sunar. Siyah afyon, mavi pelin, böğürtlen, yasemin, siyah kahve ve portakal çiçeği, meyan kökü, vanilya ve sandal ağacının temel notaları bulmacayı tamamlar. Bu notalarla oluşturulan parfümler gizemli bir kadın için mükemmel bir seçim haline gelir.

6. Şık & Romantik Kişilik Tipi

Romantik bir kişi olarak siz aşkın gücüne inanırsınız. Kadınsı, kırılgan ve şefkatlisinizdir. Duruşunuzla bütünleştirdiğiniz şıklığınızı sunmaktan keyif alırsınız. Daha yumuşak çiçek kokuları, sunduğunuz sevgi dolu sıcaklığı ve o özel kişi için sonsuz arayışınızı yansıtır. Kişiliğiniz romantik bir birey oluşturuyorsa, bunu şık bir tamamlayıcı koku seçerek hafifletmek şarttır. Canlı portakal, yasemin, gülün, beyaz manolya ve şehvetli yumuşak kaşmir, üst ve orta notalarıyla, paçuli ve güve otunun temel notaları ile birleşerek aşk ve zarafeti yansıtan bir parfüm oluşturarak kişilik tipinize bütünüyle uyan bir koku ile bütünleşebilirsiniz.

7. Baştan Çıkarıcı & Şehvetli Kişilik Tipi

Kişiliğinize Göre En Doğru Parfümü Bulmanın Yolları

Güzel, tutkulu, cinsel olarak enerji yüklü ve güçlü olduğunu düşünüyorsunuz. Üstelik bunun farkındasınız ve çevreye yaydığınız enerjiyle bütünleştirmişsiniz. Sizi görenlerde uyandırdığınız duygu biraz uzak ve mesafeli görünen ulaşılamaz biridir. Eğer bu anlattıklarımızla seni anlatıyorsak sizde kişiliğinize göre en doğru, kendi baştan çıkarıcı ve şehvetli parfümünüzü bulmanın yollarını artık bulabilirsin. Sandal ağacı, gül, yasemin, kiraz, greyfurt, limon ile birlikte hayvansal ve baharatlı notalar, kişiliğiniz gibi cinsel olarak yüklüdür. Klasik bir kokteyli akla getiren sıcak bir parfüm, baştan çıkarıcı ancak şehvetli bir kişi için mükemmeldir.

8. Canlı & Enerjik Kişilik Tipi

Enerjik bireyler eğlencelidir ve canlılıklarıyla yakacak kadar vahşidirler. Bu kişilik tipine uygun kişiler için canlı tarzına hitap edebilecek ve kesinlikle pasif olan hiçbir şeye razı olmayacak bir kokuya ihtiyaçları vardır. Çiçeksi ve meyveli notalar enerjik ve güçlüdür. Ana notları, çiçek patlaması yapan yasemin, portakal çiçeği ve paçuli olan parfümler tam olarak canlı ve enerjik kişilik tipine göredir. Bu koku sizin için bağımlılık yapar ve her türlü eğlencenizde size eşlik eder. Bu tarz kokular canlı bir kişilikle birlikte cesur bir kokuyu birleştirerek sizin için mükemmel bir seçim haline gelir. Bu notalara sahip parfümler kullandığınızda içinizde yaşadığınız coşkuyu kokunuzla yansıtabilirsiniz.

9. Sosyal & Neşeli Kişilik Tipi

Hayatın kısa olduğunu biliyorsunuz ve durum ne olursa olsun her zaman neşenizi koruyorsunuz. Herkes donuk ve bıkkın hissettiğinde bile siz nasıl iyi vakit geçirileceğini biliyorsunuz. Sizin işiniz partiyi başlatmaksa siz sosyal ve neşeli kişilik tipine uygun parfümleri tercih etmelisiniz. Taze meyve kokuları, siyah orkide ve baharat karışımıyla güçlü bir kokuya sahip parfümler olma eğilimindedir ve sizin ihtiyaç duyduğunuz orijinalliği ve eğlenceyi sunarlar, böylece siz ortamdan ayrılsanız bile yaymış olduğunuz sosyallik arkadaşlarınız arasında neşeniz ile hatırlanmanızı sağlar. Bu notalara sahip parfümleri kullandığınızda kişiliğiniz ile kokunuzu bütünleştirmiş olacaksınız.

10. Sakin & Doğal Kişilik Tipi

Kişiliğinize Göre En Doğru Parfümü Bulmanın Yolları

Sakin ve doğal kişilik tipinde bulunan insanlar; durum ne olursa olsun, onu sakin tutan kişilerle birlikte olmak isterler. Bu kişilik tipine uygun kişiler arkadaşlarının ve meslektaşlarının barışçıl doğasını ortaya çıkarır. Her şeyi basit tutmaktan, doğal bir yaşam tarzından keyif alırlar. Ortamda olmaları zevkli ve huzur içinde hissetmeyi kolaylaştırır. Sakin ve doğal kişiliğinize göre en doğru parfümü bulmanın yolları; misket limonu, mandalina, paçuli, okaliptüs ve nane notalarını bulmaktan geçer. Bu sakin kokular, sakin ve doğal kişiliğiniz için son derece iyi uyuyor. Bu notalar, zaten rahatlamış olan havanızı tamamlar.

Eğer siz de içerikler üretmek isterseniz, ücretsiz içerik üreticiliği eğitimimizi tamamlayıp en sonda yer alan Kariyer İçin Başvur sekmesinden örnek bir içerik ile başvurunuzu bırakabilirsiniz.

Bu içeriğe ifadenle renk ver!

Beğen Beğen
4
Beğen
Mutlu Mutlu
0
Mutlu
Eğlenceli Eğlenceli
1
Eğlenceli
Üzgün Üzgün
0
Üzgün
Olamaz Olamaz
0
Olamaz
Kızgın Kızgın
0
Kızgın
Komik Komik
0
Komik
İlginç İlginç
1
İlginç

Yorum bırak

Lütfen üye girişi yapın!