Kariyerlerinde Bir Arpa Boyu Yol Alamamış Ünlüler

5 dk okuma süresi


1
14 Paylaşım, 1 puan

Ünlüler, yaşam tarzları ve gece hayatlarıyla insanların adeta parlayan yıldızları gibidir. Ancak ünlü olmak, hata götürmez ve zor bir alandır. Çünkü yapılan en ufak hata anında kariyerlere olumsuz olarak geri dönebilir. Biz de sizlere bu yıldızlardan talihsizlikleri veya hataları ile ekranlara veda etmiş en şanssız ünlüleri derledik. Kariyerlerinde bir arpa boyu yol alamamış bu ünlüler, yaptıkları hataları sebebiyle kariyerlerine isteyerek ya da istemeyerek veda etmek zorunda kalmışlar. Eğlenceli okumalar diliyoruz!

1. Eray Demirkol

Kariyerlerinde Bir Arpa Boyu Yol Alamamış Ünlüler

Şöhretin şımartamadığı yıldız olan Eray Demirkol’u Süper Baba dizisinin süper oğlu olarak biliyorsunuz. Süper Baba dizisinden sonra televizyon hayatına Deli Yürek dizisindeki İsa karakteri ile devam etmiştir. Demirkol gece hayatı yerine mahalle yaşamını, kafeterya ortamları yerine çorbacıları tercih etmiştir. Ardından Ekmek Teknesi dizisindeki Naim karakteriyle tekrar çıkış yapmış, adını televizyon ekranlarında parlayan yıldızlarla birlikte yazdırmıştır. Demirkol 2014 yılında katıldığı “Kim Milyoner Olmak İster” isimli yarışmada ilk soruda elenmiştir. 2018 yılında Gamze Akyol ile evlenmiş 2020 yılında baba olduğunu sevenlerine duyurmuştur. Fakat magazinsel başlıkları, gece hayatı ve yükselişleri olmamıştır.

2. Firdevs Güneş

Müzik dünyasında bir garip yıldız olan Firdevs Güneş, Popstar Firdevs olarak hafızalara kazınmıştır. Yarışmada özellikle jüri üyesi Armağan Çağlayan ile yaşadığı atışmalarla dikkat çekmiştir. İlk Popstar yarışmasının parlayan yıldızı Firdevs yarışmayı ikinci olarak kazanmış ve albüm çıkarmıştır. “Alev” ismiyle dansözlük yaptığı ortaya çıkmıştır. Firdevs sonrasında sahnelerde çıkmaya devam etmiştir. Hayatının çok fazla araştırılmasına isyan etmiş ve gündemde kalmayı başaramamıştır. Şimdi gözlerden uzakta yaşayarak, kariyerlerinde bir arpa boyu yol alamamış ünlüler listemizde yerini almıştır.

3. Kenan Çoban

Kariyerlerinde Bir Arpa Boyu Yol Alamamış Ünlüler

Kenan Çoban utangaç ve sakin yapısına rağmen ekranlarda ün kazanmış bir yıldızdır. Okulunu okumamış ama hayat okulundan tecrübeler edinmiştir. “Sokaktan geldim, sokakta yaşıyorum” sözüyle sokakların adeta çoban yıldızı olduğunu ifade etmiştir. Kariyeri ise çoban yıldızı gibi hayatı bir anda ters yöne dönmüştür. Sonucunda prodüksiyon elemanı olarak girdiği Kurtlar Vadisi dizisinde rol almayı başarmıştır. Uzun yıllar süren dizi Kenan Çoban için harika bir kapı olmuştur. Hayatı başrol oyuncusu Raci Şaşmaz’ın dizide oynaması ile bir anda değişmiştir. Sakin kalmayı yaşam tarzı olarak edinen Çoban, dizi sonrasında hafızalardan silinmeye başlamıştır. Aktör, son olarak fidanlığında kendini çiçekleriyle uğraşmaya adamıştır.

4. Tuğba Ekinci

Kariyerlerinde Bir Arpa Boyu Yol Alamamış Ünlüler

Güzelliğiyle öne çıkan yıldız Tuğba Ekinci, “O Şimdi Asker” parçası ve klibi ile hafızlarda yer edinmiştir. Osman Sınav tarafından “Mavi Düşler” dizisi çekilirken keşfedilmiş. Çarkıfelek yarışmasında hosteslik yapmış, kral televizyonu ekranlarında sunuculuk yapmış ve katıldığı güzellik yarışmasında yirmi aday ile dereceye girmeyi başarmıştır. Ekinci, Erol Köse tarafından keşfedilerek müzik kariyerine başlamıştır. Fakat kariyeri yerine çoğunlukla sevgilileri ile ön planda olmuştur. 2018 yılında Ahmet Kural’ın Sıla’yı darp ettiği haberlerinde Ahmet Kural’a olan desteklerini belirtmiş ve tepki görmüştür. Ekinci sonrasında kariyer hayatında başarılar elde edemeyerek kariyerlerinde bir arpa boyu yol alamamış ünlüler listesindeki yerini almıştır.

5. Yağmur Atacan

Kariyerlerinde Bir Arpa Boyu Yol Alamamış Ünlüler

Yıldız yağmurları arasında yer alan Yağmur Atacan önceleri Cüneyt Arkın, Alp Kırşan, Tuba Ünsal, Simge Tertemiz, Hande Ataizi gibi ünlülerle yer aldığı projelerde Televizyon ekranlarında görülmeye başlamıştır. Sınav, Lise Defterleri, Çılgın Dershane gibi projelerde performans sergilemiş. Ancak adı daha çok Pınar Altuğ ile yapmış olduğu evlilik dolayısıyla hafızlara kazınmıştır. O dönem aralarındaki yaş farkı sıkça gündeme gelmiştir. Yağmur Atacan baterist olarak Arkhe ve Hi-Jack gruplarında çalmış ve son olarak ticaret dünyasına atılmıştır. Aktör Yağmur Atacan kariyerinde istediği hedefe ulaşamamıştır.

6. Ebubekir Öztürk

Gözlerden düşen bir yıldız olan Ebubekir Öztürk’ü Ganyotçu rolüyle Kolpaçino filminden hatırlarsınız. Oralara gelmesi zor olmamıştır. Öztürk askerliğini Şırnak’ta yapmış hatta yaralanmıştır. Şafak Sezer’in arkadaşı vasıtası ile Sezer’in şoförlüğünü yapmaya başlaması, aktörlük kariyerine başlamıştır. Fakat Kolpaçino filmleri dışında çok fazla tanınmamıştır. Son olarak İzmir Marşını küfürlü söylediği videosuyla internet ortamında gündeme gelen Ganyotçu Öztürk, İzmir Marşı videosu sonrası, kısa bir yerinin kırpılarak alındığını söyleyip özür dilemiştir. Gözardı edilemeyecek bu hatasına tepkiler uzun süre devam etmiş. Kariyerinde ise yeterince gelişim gösterememiştir.

7. Çağlar Kondu

Kariyerlerinde Bir Arpa Boyu Yol Alamamış Ünlüler

Yerini değiştiren bir yıldız olan Çağlar Kondu, Çarli dizisindeki Cilvenaz karakteri ile ünlenmiş ve tanınmıştır. O dönem sempatik tavırları sayesinde beğenilmiş ve ilgiyle izlenmiştir. 2005 yılında “Aşk Oyunu” dizisinde de yer almış ancak yeterince etkili olamamıştır. Cilvenaz karakterinde gördüğünüz gibi hayvanlara olan merakını büyüterek yaşamında ve kariyerinde büyük değişiklik yapmıştır. Kendini bu alanda geliştirmiş 2006 yılına kadar hastane ve kliniklerde çalışmış. Sonrasında ise Türkiye’nin önde gelen veterinerleri arasında yerini almıştır. Kariyerlerinde yolculuğunu farklı bir yere taşıyarak, ünlüler arasında bir arpa boyu yol alamamış diyebiliriz.

8. Sevda Demirel

Sönük bir yıldız olan Sevda Demirel, canlı yayında Hande Ataizi’ye attığı tokat ve silikonlarının patlaması ile hafızalara kazınmıştır. Tatlı Kaçıklar dizisinde de yer almış, ancak bu proje kariyerinde ilerlemek için yeterli olamamıştır. Ünlü ve zengin kişilerle birlikte olmaktan fuhuş suçundan tutuklanmış, suç oluşmadan önce tutuklandığı için özür dilenerek serbest bırakılmıştır. Sevda Demirel en son cinsiyet değiştirerek Doruk ismini alan Neslihan Doğrusöz ile evlenip boşanmasıyla gündeme gelmiştir. Genellikle aşk hayatıyla gündemde yerini alan Sevda Demirel, ünlülük kariyerinde pek tutunamamıştır.

9. Aysu Baceoğlu

Parlamadan sönen bir yıldız olan Aysu Baceoğlu mankenlik ve top modelliği ile tanınmıştır. Yetinmemiş müzik konusunda eğitimler alarak kendini geliştirmeyi başarmıştır. “Sen sağlığa zararlısın” isimli fantezi albümünü çıkarmış. Daha sonra “öpücük” isimli albümünü çıkarmaya gerek duymuştur. Aysu Baceoğlu’nu bu inişli çıkışlı adımlarıyla kariyerlerinde bir arpa boyu yol alamamış ünlüler listemize ekledik. Bir dönem İbrahim Tatlıses’e telefonda aşkını ilan ederek gündeme gelmiş. Sonrasında da “Bu yıl güneşe ilk çıkışım, peynir gibiyim” gibi enteresan çıkışlarıyla gündemde yer edinmiş ama kariyer açısından pek gelişme gösterememiştir.

10. Murat Başoğlu

Kariyerlerinde Bir Arpa Boyu Yol Alamamış Ünlüler

Sürekli hareket halinde bir yıldız olan Murat Başoğlu, 17 yaşında mankenliğe başlamış ardından televizyon kariyerine adım atmıştır. 96 yılında Şebnem Dönmez ile beraber “Sabah Şekerleri” programının, 97 yılında ise “Görevimiz Tehlike” programının sunuculuğunu yapmıştır. 2013 yılında jüri koltuğundaki Seyfi Dursunoğlu ile “Benzemez Kimse Sana” adlı programı sunmuştur. Bu programla daha çok tanınmaya başlamıştır. Fakat abisinin kızıyla teknesinde sarmaş dolaş yakalanması sonucu evliliği bitmiştir. Çıkan haberler sonrasında intihar etmeyi düşündüğünü belirtmiştir. Bu durum kariyerini olumsuz yönde etkilemiş, bir daha ekranlarda yer bulamamıştır.


Bu içeriğe ifadenle renk ver!

Beğen Beğen
0
Beğen
Mutlu Mutlu
0
Mutlu
Eğlenceli Eğlenceli
2
Eğlenceli
Üzgün Üzgün
0
Üzgün
Olamaz Olamaz
0
Olamaz
Kızgın Kızgın
0
Kızgın
Komik Komik
2
Komik
İlginç İlginç
3
İlginç

Yorum bırak

Lütfen üye girişi yapın!