Kan Dondurucu Hikayeleriyle Kadın Seri Katiller

6 dk okuma süresi


23
10 Paylaşım, 23 puan

İnsanlar için her zaman seri katil hikayeleri dikkat çekici olmuş; filmlere, dizilere, kitaplara ve yazılara konu edilmiştir. Maalesef öldürdükleri insanlar ve döktükleri kanlar yüzünden tarihe adını kazımış pek çok isim var. Fakat bu isimler bizim düşündüğümüz gibi her zaman erkekler olmuyor. Caniliği ve kan dondurucu hikayeleriyle hepinizin tüylerini diken diken edecek birbirinden acımasız kadın seri katiller listesini sizler için derledik. Keyifli okumalar dileriz!

1. Elizabeth Bathory

Kan Dondurucu Hikayeleriyle Kadın Seri Katiller

Kanlı Kontes olarak tanınan Elizabeth Bathory Macar bir seri katildir. Adeta film gibi bir yaşantısı olan, kocası öldükten sonra büyücükle uğraşmaya başlayan Bathory’nin at ve türevleri hayvanların da öldürüldüğü ayinlere katıldığı gibi söylemler mevcuttur. 40’lı yaşlarında güzelliğini kaybetme korkusu yaşamış ve hizmetkarı olan bir genç kızı öldürterek tüm kanıyla banyo yapmıştır. Bu şekilde genç kızın gençliğini ve güzelliğini aldığına inanmıştır. Buna kendini iyice inandıran Kanlı Kontes daha sonra 612 bakire kızı kaçırtıp türlü işkencelerle öldürmüş ve kanlarıyla duş almaya devam etmiştir. Yaptıkları anlaşılan Kontes hücre cezasına mahkum edilmiştir. Daha sonra hücresinde ölü bulunan Kontes’in şizofreni olduğu bilinmektedir. Yaptıklarının sebebini ise küçükken birlikte yaşadığı amcası ve yengesinin de farklı işkencelerden keyif alan kişiler olmasıyla ilgili olduğu ve bu dönemde yaşadığı travmalardan kaynaklı olduğu rivayetleri vardır.

2. Myra Hindley

15 yaşındayken, kendisinden 2 yas küçük bir çocukla arkadaş olur, bu çocuğun problemli ve çok yalnız olması dolayısıyla tüm ilk gençliğini ona ve onun bakımına adar ve tüm zamanını onunla geçirmeye baslar. İki çocuk çok iyi dost olurlar. Bir gün, bu çocuk kendisine havuza gitmeyi teklif eder, fakat Myra işi olduğu için gidemez, ve o gün, arkadaşı havuzda boğularak ölür. Okul takımında yüzücü olan, ve eğer orda olsa arkadaşını kurtarabileceğini düşünen Myra bunalıma girer, uzun bir süre hiç kimseyle konuşmaz, ve sonra da zaten bir daha eskisi gibi olmaz. İşlediği cinayetleri çok geç itiraf eder, öldürüp gömdüğü cesetlerin üzerinde fotoğraflar çektirir, İngiltere’nin en korkunç kadını olarak bilinir. Altmış yaşında bulunduğu hapishanede ölür.

3. Martha Needle

Kan Dondurucu Hikayeleriyle Kadın Seri Katiller

Kocasını, üç çocuğunu ve müstakbel kayın biraderini öldürdüğü bilenen Martha Needle kan dondurucu bir seri katildir. Ailesi dışında hayatında ona karşı çıkan pek çok insanın da ölümüne sebep olmuştur. Henüz 31 yaşındayken idam edilmiştir. Kendisinin masum olduğunu birkaç kez söylemiş olsa da elde edilen delillerden sonra kendisine inanılmamış ve en sonunda da asılmıştır. Kendisinden şüphelenen Boyd, polislerle işbirliği yapmış ve Martha Needle’ı suçüstü yakalatmıştır. Boyd’a ikram etmek üzere demlediği çayda beş kişiyi öldürecek miktarda arsenik bulunan Martha Needle cinayete teşebbüsle yargılanmıştır. Martha Needle, kaynaklarda Martha iğne olarak da anılmaktadır.

4. Velma Barfield

Kadın seri katillerden biri olan Margarie Velma Barfield Amerikalıdır. Çevresindeki herkesin sırayla hayatını kaybetmesi ilgi çekici ve trajik bir talihsizlik zannedilmektedir. Fakat günün birinde kız kardeşinin “Ablam Velma annemi öldürdü.” İddiasını ortaya atması üzerine polisler incelemelere başlar. Daha sonra fark edilir ki önce ilk ve ikinci eşini, sonra anne ve babasını ve daha sonra da bakıcılığını yaptığı yaşlıları öldürerek toplamda 6 cinayet işlemiştir. Tüm maktüllerde aynı fare zehiri tespit edilmiştir. Margarie Velma Barfield, son altmış küsur yıldır Amerika’da idam edilen ilk kadın olmuştur ve adını kan donduran seri katiller listesine yazdırmıştır. Margarie Velma Barfield idamından önceki son akşam yemeğinde hapishane memurlarının akşam yemeği teklifini reddederek Coca Cola ve Cheez Doodles istemiştir.

5. Branda Ann Spencer

Kan Dondurucu Hikayeleriyle Kadın Seri Katiller

Ailesi ayrıldıktan sonra babasıyla kalmaya başlayan Branda Ann Spencer küçüklüğünden beri öldürmekten bahseden ve polisleri sevmeyen bir çocuktur. Cinayet işlemeden önce BB silah ile hırsızlık yapmış ve tutuklanmıştır. Daha sonra denetimli serbestlikle bırakılan Branda Ann Spencer için akıl hastanesine yatması tavsiye edildi ama babası buna izin vermedi. 1978 Noelinde babasından bir radyo isteyen Spencer’a babası bir silah hediye etti ve bunun üzerine Brenda Ann Spencer babasının ondan kendisini öldürmesini istediğini düşündü. Bu olaydan bir yıl sonra bir sabah hasta olduğunu söyleyerek okula gitmeyen Branda Ann Spencer evlerinin karşısında bulunan ilkokula ateş açarak pek çok kişinin ölümüne sebep oldu. Polis Brenda’nın ateşini araya bir çöp kamyonu sokarak durdurdu. Brenda olanları inkar etmedi. Gerekçe olarak ise “Pazartesi günlerini sevmiyorum” dedi.

6. Kraliçe Mary

I. Mary olarak da bilinen Kraliçe Mary İngiltere ve İrlanda kraliçesidir. Babasının başkasıyla evlenmesi sonucu gayrimeşru ilan edilmiştir. Kendisi tahta geçtiğinde İngiltere’de hala Protestanlığın etkileri hâkimdir fakat Kraliçe Mary Katolik inancını koruyordu. Bununla ilgili olarak Kraliçe bazı emirler verdi ve Protestanları idam ettirdi. Hatta canlı canlı yaktı. Kraliçeliğin verdiği yetkilerle pek çok insanın hayatına sebepsiz yere son vermiş ve onlara işkence etmiştir. Koyu Katolik ve İspanya kralı olan II. Felipe ile evlendi ancak hiç çocuğu olmadı. Bazı insanlar çocuğun olmamasının sebebini yaptığı kan dondurucu cinayetlere bağladı. Pek çok insanın ölümüne neden olmasıyla seri katiller listesine adını yazdıran Kraliçe Mary, Kanlı Mary (Bloody Marry) olarak da bilinmektedir.

7. Ilse Koch

Kan Dondurucu Hikayeleriyle Kadın Seri Katiller

Ilse Koch aynı zamanda BUchenwald cadısı olarak da bilinir. Kocası siyasi suçlu hapishanesi komutanıdır. Buchenwald toplama kampında gardiyan ve sekreter olarak çalışan Ilse Koch bu kampta işlediği cinayetlerle dünyanın en soğukkanlı seri katilleri arasında yer alır. Dövmeli vücutlara karşı ayrı bir düşkünlüğe sahip olan Ilse Koch kampta bulunan dövmeli pek çok adamı kendisiyle ilişkiye girmeye zorlamıştır. Onlara çeşitli işkenceler etmiş ve vücutlarını özellikle dövmeli bölümleri keserek çanta, lamba, eldiven hatta iç çamaşırı yapmıştır. Ilse Koch’un kocası bazı üyeleri öldürme ve para çalma suçlarından tutuklandığında Ilse Koch ceza almadan Ludwisburg’a taşınmıştır. Fakat savaştan sonra Koch’da tutuklanmıştır. Hapishanede bir bebeği olan Koch elli bin cinayetten sorumlu olduğu gerekçesiyle ömür boyu hapse mahkum edilmiştir.

8. Mary Ann Cotton

Üvey oğlu Charles Edward Cotton’u zehirleyerek cinayetten suçlanan ve bu cinayetten dolayı asılmış olan bir İngiliz seri katilidir. Dört kocasından üçünü öldürdüğü düşünülen Mary Ann Cotton’un amacının sigorta poliçelerini tahsil etmek olduğu tahmin ediliyor. Ayrıca 13 çocuğundan 11’ini öldürerek toplamda 21 cinayete imza atan Mary Ann Cotton bazı kurbanlarını sadece öldürmüş olmak için öldürmüştür. Cinayetlerinde genelde arsenik kullanmış böylece cinayetlerini uzun zaman boyunca gizlemiştir. Cinayetleri yerel bir gazetenin onunla irtibata geçmesi üzerine ortaya çıkmıştır. Kan dondurucu hikayeleriyle öğrenilen kadın seri katiller arasında olduğu tespit edilip idam mahkum edilmiştir. Celladı uzun süre acı çekerek ölmesini sağlamış, Mary Ann Cotton’un ölmesi için ihtiyacı olan zehri ona hemen vermemiştir.

9. Dorothoe Puente

Dorothoe Puante zor bir çocukluk ve başarısız bir evlilik geçirdikten sonra sahte çek gibi işlere bulaşarak kısa süreli hapis yatmıştır. Dört kocası olan ve hiçbirisiyle evli kalmayı başaramayan Dorothoe Puante son kocasından da genelev işletme suçundan girdiği doksan günlük hapisten sonra ayrılır. Bunun üzerine Dorotheo on altı odalı büyük bir villa alır ve odalarını kiraya vermeye başlar. Dorothoe’nin kiracılarının evsiz ve kimsesiz kişiler olduğu uzun bir süre kadının iyi niyetine bağlanır. Fakat Alberto Montoya’nın kaybolduğunu fark eden bir sosyal hizmetler görevlisi Dorotheo Puente’yi şikayet eder. Bunun üzerine polis pansiyonun ruhsatsız olduğunu fark eder. Ponsiyanda araştırma yapar ve pansiyon çevresine gömülmüş olan cesetleri keşfeder. Puente polisten kaçar fakat kısa bir süre sonra yakalanır.

10. Ailen Wuornos

Kan Dondurucu Hikayeleriyle Kadın Seri Katiller

Kan dondurucu hikayeleriyle kadın seri katiller listesinin sonunda Ailen Wuornos bulunmaktadır. Anne ve babası olmadan büyüyen Ailen Wuornos küçük yaşta büyükbabası ve büyükbabasının arkadaşları tarafından tacize ve tecavüze uğramıştır. Hamile kalan Aileen evden kovulur ve çareyi 70 yaşında bir adamla evlenmekte bulur. Fakat kocasını bastonla dövdüğü gerekçesiyle evlilikleri son bulur. Yaşayabilmek için hayat kadınlığı yapan Ailen onu arabasına alan bir adamla tartışır ve adamı ona tecavüz etmeye yeltenmesi üzerine adamı öldürür. Daha sonra adamın cesedini ormanlık alana bırakır adamın arabasını alır ve kaçar. Bu Ailen Wuornos’un ilk cinayetidir. Daha sonra kendisiyle para karşılığı birlikte olan pek çok kişiyi öldürür ve hepsinin cesetlerini ormanlık araziye bırakır. Ailen Wuornos sevgilisinin onu şikâyet etmesi sonucu tutuklanır ve öldürdüğü cesetlerden beş tanesinin bulunmasıyla da idam cezasına çarptırılır.


Bu içeriğe ifadenle renk ver!

Beğen Beğen
11
Beğen
Mutlu Mutlu
4
Mutlu
Eğlenceli Eğlenceli
3
Eğlenceli
Üzgün Üzgün
3
Üzgün
Olamaz Olamaz
1
Olamaz
Kızgın Kızgın
1
Kızgın
Komik Komik
0
Komik
İlginç İlginç
5
İlginç

Yorum bırak

Lütfen üye girişi yapın!