İlgiyle İzleyeceğiniz Kamp Konulu En İyi 10 Film

2 dk okuma süresi


9

Açık hava seven bir ruha sahipseniz, macera düşkünü biriyseniz, bu filmler tam size göre. Sizin için kamp konulu en iyi 10 film listesi hazırladık. Belki doğada yalnız kalmanız, survivor gibi gerçekler ile mücadele etmeniz size hayatta kalmanız için birkaç ipucu verebilir. Bu maceraya atılmadan önce bu klasikleri izlemelisiniz. Size, ekstra heyecan katacaktır. Çayınızı ve patlamış mısırınızı yanınıza almayı unutmayın. İyi seyirler!

1. Yükselen Ay Krallığı (Moonrise Kingdom)

İlgiyle İzleyeceğiniz Kamp Konulu En İyi 10 Film

1965 yılında geçen film, yaşadığı kasabadan kaçan ve birbirine aşık olan iki çocuğun hikayesi ile başlıyor. Birlikte, adada yer alan ıssız bir koya gitmeyi amaçlayan bu ikili, önce adayı baştan sona dolaşarak amaçlarını gerçekleştirirler. Bir kamp yeri kurarlar. İki karakterin medeni yaşam içindeki karmaşıklıklarını empati kurarak izleyeceksiniz.

2. Blair Cadısı (The Blair Witch Project)

Blair Cadısı

Buna daha çok korku filmi denilebilir, ancak gece geç saatlerde ormanda bir çıtırtı duyan ve bu filmdeki gibi düşünen kampçılar vardır. 1994’te sinema öğrencileri; Blair Cadısı efsanesi hakkında bir belgesel hazırlamak için yolculuğa çıkar. Öğrenciler, efsaneyi daha detaylı öğrenmek için bölgedeki ormanı keşfe çıkarlar. Ormanda kamp kurmak gibi birçok doğa hayatını yaşayacaklardır.

3. Zırdeli Bacanaklar (The Great Outdoors)

İlgiyle İzleyeceğiniz Kamp Konulu En İyi 10 Film

The Great Outdoors, ormanın içerisinde huzurlu bir tatil planı yapan aile ve kampta beklenmeyen misafirler sonrası yaşadıkları spontane olaylar konu ediliyor. Doğa içerisinde geçirecekleri tatil için aile oldukça heyecanlıdır. Ancak bir kampta karşılaşılabilecek her şeye tanıklık ediyorlar. Bu da komik sahneleri beraberinde getiriyor.

4. Yazın Kralları (The Kings of Summer)

Yazın Kralları

Ergenliğin eşiğinde olan bir çocuk, bekar babasının hayatına karışmasına tahammül edemeyerek evden kaçar. Özgürlüğünü ilan eden Joe, en yakın arkadaşı ve tuhaf bir çocuk ile birlikte ormana kaçıp orada kamp kurarlar. Derme çatma evleri bittiğinde, artık hayatlarının efendisidir.

5. Nehir Macerası (Without a Paddle)

İlgiyle İzleyeceğiniz Kamp Konulu En İyi 10 Film

Üç tatsız arkadaş bir hazineyi avlamak için ormana gider, yol boyunca farklı maceralarla başbaşa kalır. Kampçıların girişeceği pek mümkün olmayan işlere kalkışırlar. Nehirde kahkahalarla dolu bir gezinti yaşarlar!

6. Özgürlük Yolu (Into the Wild)

Özgürlük Yolu

Okulunun gözde öğrencisi Christopher, mezuniyet sonrası biriktirdiği 24 bin dolarını bir vakfa bağışlar ve bağımsız bir şekilde yaşamak için hayatının seyahatine çıkmaya hazırlanır. En büyük amacı Alaska’ya giderek orada kamp yapmak ve doğayla iç içe yaşamaktır. Christopher McCandless’in gerçek hikayesini anlatan bu film, yolda hayatını değiştirecek birbirinden ilginç karakterle karşılaşır.

7. Kurtuluş (Deliverance)

İlgiyle İzleyeceğiniz Kamp Konulu En İyi 10 Film

Bu film kamp gezilerinden farklı olarak insanı daha çok korkutur. Ancak birçok karakterin oynadığı, açık havada hayatta kalma adına becerilerini geliştiren sürükleyici bir film diyebiliriz. Filmin bitiminde, kendinizi kano gezisine çıkmak isterken bulabilirsiniz.

8. Bizim Evin Erkeği (Man of the House)

Bizim Evin Erkeği

Bu filmde, karakterlerin büyük bir kamp gezisine çıktığı ve Hint Rehberleri adı verilen bir bölgede baba-oğul programı bulunuyor. Özellikle 90’lı yılların macera sever çocukları seyahate çıkarak, kamp kuruyorlar.

9. Benimle Kal (Stand by Me)

Benimle Kal

Bu film, bir ceset bulmak için yürüyüşe çıkan ve kamp gezisi yapan birkaç çocuğun hikayesini anlatıyor. Çoğu kampçının yaşayabilecekleri zamansız durumları ve zorlukları konu ediniyor. Karşılaştığınız insanlarla güçlenebilecek dostlukları gösteren bir film diyebiliriz.

10. Afacanlar Ormanda (Bushwhacked)

İlgiyle İzleyeceğiniz Kamp Konulu En İyi 10 Film

Kamp konulu en iyi film listemizin 10. sırasında Bushwhacked eklemeden geçemezdik. Evde Tek Başına filminden de tanıdığımız Daniel Stern’in eğlenceli bir filmi. Stern sıradan bir kuryedir. Ancak patronu onu kirli işlerde kullanmaktadır. Patron ölünce polisten kaçan Stern, kendisini bir izci grubun liderliğini yaparken bulur. Ve ormanda birbirinden eğlenceli serüvenlere atılırlar.


Yorum bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Lütfen üye girişi yapın!